[ toci @ 19.02.2009. 22:50 ] @
Posto sam totalni laik u vezi ovoga, zanima me, posto cu dobiti gore navedeni telefon za VOIP, kakva je procedura njegovog povezivanja na racunar? Da li je dovoljno da se samo poveze preko mrezne ili trebaju i neka podesavanja da se odradjuju?
I jos jedno pitanje, kada se to sve lepo poveze sa racunarom, posle toga ide uplata kredit za VOIP i to bi bilo to ili.....?
[ whitie2004 @ 20.02.2009. 07:44 ] @
Ima tu vise 'sema'... Ako telefon dobijas od nekog voip provajdera, onda je sve vec namesteno , ti samo povezes. Ukalkulisace ti to sve u cenu razgovora. U suprotnom ...

Postoji sema sa placenim covekom profesionalcem, komsija kome dodjes ladno pivo i casicu razgovora i ... najevtinije - sam uradis. U pakovanju sa telefonom dobijes i CD, a dok cekas mozes da skines nesto i sa

http://www.grandstream.com/gxp2000.html

Pre toga izaberes voip provajdera. Dok nemas iskustva vazno je da se ne zaletis odmah na nekog naseg instatant dobavljaca. Iz samo njima jasnih razloga ocekuju da potpises dugotrajni ugovor a da nista ne daju zauzvrat. Znaci daj 5-10 eura za neki pocetni period, pa kad budes vise znao i prodje ova nasa voip groznica - donesi konacnu odluku.

[ toci @ 20.02.2009. 11:59 ] @
hvala na odgovoru!