[ zmilan @ 27.11.2003. 22:05 ] @
Imam problem u vezi sa back up-om MSSQL servera na racunar koji se nalazi na zatvorenoj mrezi(ethernetu). Naime, Windows vidi sve racunare u mrezi i bez problema mi dozvoljava da mapiram drajv na bilo kom racunaru u mrezi, ali to mi uopste nije dostupno kada pokusavam da iskoristim iz MSSQL-a. U cemu je problem?
[ Deep|Blue @ 29.11.2003. 01:33 ] @
MSSQL ti dozvoljava da radis backup/restore opcije samo na lokalnim hardovima.
[ zmilan @ 29.11.2003. 02:51 ] @
Da li si siguran da iz MSSQL-a ne mozes da uradis backup na neki od racunara u mrezi na kome imas mapiran drajv???
[ Deep|Blue @ 29.11.2003. 23:25 ] @
80%

pokusavao sam nesto slicno kad sam trebao da na jednom serveru podesim beckup ali na drugi racunar.
[ zmilan @ 30.11.2003. 00:51 ] @
Mislim da to ipak moze, kod mene sam uspeo to da izvedem tako sto sam mapirao drajv na racunaru u lokalnoj mrezi i on je bio vidljiv u back up vizardu MSSQL-a. Jedino me buni zasto na ovom drugom serveru to isto ne radi, pretpostavljam da je nesto vezano za podesavanja u samom MSSQL-u, ali posto sam pocetnik u tome nisam provalio sta je u pitanju. Ako neko zna odgovor neka pise...
[ Simke @ 02.12.2003. 01:47 ] @
Backup/restore mozes samo da radis na/sa local drives.
[ zmilan @ 02.12.2003. 22:48 ] @
Bas sam juce probao na poslu da napravim back up na racunar koji se nalazi u mrezi i ka kome imam mapiran drajv - dakle windows ga vidi kao lokalni drajv ili tako nesto, i to je proslo bez problema. Ista takva situacija mi je nemoguca na drugom mestu jer MSSQL server uopste ne vidi taj mapirani drajv(radi se o drugoj mrezi i drugom serveru, ali isti softver). U cemu je problem?
[ Deep|Blue @ 09.12.2003. 12:41 ] @
Citat:
zmilan:
Bas sam juce probao na poslu da napravim back up na racunar koji se nalazi u mrezi i ka kome imam mapiran drajv - dakle windows ga vidi kao lokalni drajv ili tako nesto, i to je proslo bez problema. Ista takva situacija mi je nemoguca na drugom mestu jer MSSQL server uopste ne vidi taj mapirani drajv(radi se o drugoj mrezi i drugom serveru, ali isti softver). U cemu je problem?


koji sql server ti je na poslu i iz ega si radio backup???
ja jos nisam video da sql serv za backup ili restore ponudi mapirani drajv pa cak ni cd
[ zmilan @ 09.12.2003. 17:44 ] @
MS SQL 2000 developer edition, a isti taj je instaliran na problematicnom racunaru, kad je bio prazan(dok nisam prikacio baze koje mi trebaju) i on je video mapirani drajv, ali posle toga nevidi... cudno?