[ Slobodan Milivojevic @ 23.02.2009. 11:45 ] @
http://www.telenor.rs/?section=private&page=6454&pn=1

Citat:
Telenor Prepaid Internet
Telenor Prepaid Internet je jednostavno rešenje za brz internet.

Sa trenutnom pokrivenošću od preko 150 mesta širom Srbije i konstantnim rastom, Telenor Prepaid Internet donosi mnoštvo prednosti.

Dovoljno je samo nekoliko klikova za instalaciju i kroz samo par minuta možeš slobodno da surfuješ internetom (ovo dosad su mi opsta mesta koja bi mogla da stoje na naslovnoj strani i odnose se na prepaid i postpaid internet): Možeš da ga koristiš na svom računaru, bilo da je u pitanju desktop ili laptop, sa Windows ili Mac operativnim sistemom.

Cena

Telenor Prepaid Internet paket koji sadrži USB modem, SIM karticu i promociju možeš kupiti za 4.990 din sa PDV-om.

Promocija

U okviru Telenor Prepaid Internet paketa dobićeš USB modem i prepaid internet karticu sa 3GB besplatnog saobraćaja (vrednosti 3.870 din), koji možeš iskoristiti u roku od 2 meseca (60 dana) od dana kupovine paketa.

Svoj Telenor Prepaid Internet paket ćeš dopuniti veoma jednostavno, kao i bilo koji drugi Telenor prepaid paket – na bilo kom mestu za dopunu: kiosci, prodavnice, itd., gde možeš odabrati jednu od tri ponuđene visine dopune.

Mala (50MB) 290din
Srednja (250 MB) 590din
Velika (1 GB) 1290din

Sve cene prikazane u tabeli su sa PDV-om. Tarifiranje se zaokružuje na 10KB Cena SMS poruke je 2,5 dinara bez PDV-a; Cena govornog saobraćaja 8,5 RSD po minutu bez PDV-a; Uspostava veze 1,5 RSD (fiksna naknada) bez PDV-a; Cena MMS-a 10 RSD bez PDV-a; Cena internet saobraćaja 10 RSD/MB (ova cena je važeća ukoliko se ne odlučiš za tri TPI dopune Mala, Srednja, Velika već samo želiš da dopunis račun novcem i trošiš po potrebi) Slanjem besplatne SMS poruke sa sadržajem STA na broj 9848, možeš proveriti stanje svog Telenor Prepaid Internet paketa.
[ espresso @ 23.02.2009. 17:16 ] @
Čekaj, 5000 je modem plus 3 giga saobraćaja a na postpejdu (paket mini) taj isti modem košta 5600 bez ikakvog saobraćaja ali sa 12 meseci ropstva?!
Inače, sam modem bez ugovorne obaveze je 7000 dok je u okviru pripejd paketa 5000 + 3GB na "poklon".
Jel ovo koordinisala neka služba iz telekoma?

Šta mene sprečava da uzmem taj modem uz pripejd karticu i potrošim saobraćaj na njoj a onda uzmem samo postpejd karticu sa paketom mini jer je net tu jeftiniji?

Rezultat : Uzeo sam modem za 600 dinara manje i izbegao ugovornu obavezu uz paket mini
[ Slobodan Milivojevic @ 23.02.2009. 17:55 ] @
Zanimljiva varijanta kod Telenor prepaid internet paketa, ako ne koristite stalno mobilni internet, uplatite protok kad vam je potreban, kupite modem bez ugovorne obaveze sad za povoljnu cenu, i onda koristite kad vam je potrebno

Naveli su me da razmislim da li da kupim modem uz 3GB prepaid-a jer me 066 izludjuje polako ali sigurno...
[ svadjalicacica @ 24.02.2009. 13:33 ] @
Realno, ovo je više nego dobra opcija za one koji nisu u mogucnosti da imaju ADSL ili kablovski net.
[ evolution @ 27.02.2009. 14:53 ] @
Telenor pripejd Internet u više od 170 mesta u Srbiji:

http://www.telenor.rs/?section=about&page=6482&pn=1

[ scylerx @ 28.02.2009. 15:25 ] @
uzeh ovaj paket nije lose, mada ni sami u telenoru nemaju odgovore za neka pitanja, npr da ne adi stanje MB na sms upit na 9848 vec samo na *121*2#. da li neko zna, moze li se ovaj usb modem dekodiati. :) najsmesnije mi je bilo sto me je prodavac ubedjivao da uzmem postpaid varijantu bez ugovora i da platim 7k din. umesto 5k din. koliko sam i dao za sam modem plus fee net od 3GB. :)))))
[ pitikovski @ 01.03.2009. 15:31 ] @
Citat:
scylerx: mada ni sami u telenoru nemaju odgovore za neka pitanja, npr da ne adi stanje MB na sms upit na 9848 vec samo na *121*2#

Da, ovo je lose reseno, ne znam kako iz aplikacije da proverim stanje. Bezveze mi je da moram da vadim karticu iz modema i da je stavljam u telefon da bih video stanje, valjda ce resiti taj problem.
[ Dr Darko @ 04.03.2009. 16:20 ] @
Danas sam dobio TPI(Telenor Prepaid Internet) i mogu da kazem da sam prezadovoljan. U EDGE mrezi Telenora download je od 15-20 kb/s a upload oko 6-7 kb/s. U Valjevu postoji 3G signal ali nisu pokriveni svi delovi grada tako da nisam probao TPI u 3G odnosno HSDPA mrezi. Napominjem da ja kod kuce imam kablovski internet preko SBB-a a da ce mi TPI biti jako koristan saputnik na godisnjem odmoru i kada se nalazim van kuce. Stanje na racunu se moze proveriti slanjem poruke sa Telenorove aplikacije sa kompa.
[ scylerx @ 04.03.2009. 17:41 ] @
Danas sam dobio mail od KS da je omogucen pregled preostalih MB preko sms upita na 9848 :)))
[ pinkpanterr @ 06.03.2009. 07:48 ] @
zasto bi placao modem kad mozes da koristis mobilni (kao modem) i to preko blututa i isto tako da ga dopunjujes sa opcijom dodaj internet sa istim cenama...
Citat:
Mala (50MB) 290din
Srednja (250 MB) 590din
Velika (1 GB) 1290din
...
...osim ako nije veca brzina?
moze li neko da kaze koja je brzina?
nadjoh...
Citat:
Kolika je brzina Telenor Prepaid Interneta?
Teoretska maksimalna brzina Telenor Interneta je 3,6 Mbps. Brzina koju korisnik ostvaruje varira zavisno od uslova propagacije signala i drugih faktora. U svakom slučaju višestruko je brži od Dial-up konekcije.


hajde,idemo, drugari moji, ko koristi Telenor prepaid internet, neka kaze za brzinu iz iskustva.

[Ovu poruku je menjao pinkpanterr dana 06.03.2009. u 09:09 GMT+1]
[ Dr Darko @ 06.03.2009. 16:44 ] @
Platio sam modem jer podrzava HSDPA a trenutno nemam telefon koji podrzava tu brzinu a i ne moram telefon stalno da dopunjavam.

[Ovu poruku je menjao Dr Darko dana 08.03.2009. u 15:14 GMT+1]
[ Dr Darko @ 08.03.2009. 14:12 ] @
Upravo sam testirao TPI u 3G mrezi- 432 kb/s download i 338 upload sto je ekstra!!! Ova brzina je zaista sjajna posto ide kroz mrezu mobilnog operatera.
[ Iksi @ 09.03.2009. 20:37 ] @
Naravno, totalno je bzvz koristiti mob za net jer guta bateriju kao lud.
Druga stvar ako imas mikrofon na laptopu mozes opusteno da pricas preko tog
modema ako se ne varam.
[ pinkpanterr @ 10.03.2009. 07:32 ] @
Citat:
pinkpanterr: zasto bi placao modem kad mozes da koristis mobilni (kao modem) i isto tako da ga dopunjujes sa opcijom dodaj internet sa istim cenama...


sta odabrati na network-u da bi signal za net bio jaci ? hvala.
[ pinkpanterr @ 10.03.2009. 12:30 ] @
Citat:
Dr Darko: Platio sam modem jer podrzava HSDPA a trenutno nemam telefon koji podrzava tu brzinu a i ne moram telefon stalno da dopunjavam.
... pitao sam korisnicki, ne znaju. kako da znas da li je tvoj kraj pokriven sa HSDPA, tj. UMTS-om? hvala.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.03.2009. 12:31 ] @
^ Ne znam sta podrazumevas pod "jacim netom", ali probaj UMTS mod, ako si u zoni pokrivenosti 3G mreze, mada na DUAL modu treba da telefon sam prelazi na 3G ako ima dovoljno dobar signal.
[ pinkpanterr @ 10.03.2009. 13:07 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: na DUAL modu treba da telefon sam prelazi na 3G ako ima dovoljno dobar signal.

ne, to DUAL mod ne radi, morao sam da ga turim na UMTS, tek se onda pojavila ikonica, 3G, ne znam, mozda je ide suprotno, GSM pa UMTS, ali prvi put vidim ikonu 3G na N73 na UMTS modu.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.03.2009. 13:33 ] @
A imas li 3G signal tu gde se nalazis? Ili samo stoji 3G bez signala?

[att_img]
[ pinkpanterr @ 10.03.2009. 15:26 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: A imas li 3G signal tu gde se nalazis? Ili samo stoji 3G bez signala?

pun signal, kao kod tebe i upravo sam vezan preko njega, pise ispod clana telenor.
ustvari neki put pise ispod clana *.telenor.co.yu. a nekad 217.65.194.*, ali nije vazno, signal je jak i brz kao munja.


meni sasvim dovoljna brzina i do sad najbrza, a bez da im platim tri giga za dva meseca, a ni modem, vec po potrebi 50mb turim u fon, a sto se cene tice, merenje,zaukruzivanje i naplacivanje protka je isti.

[Ovu poruku je menjao pinkpanterr dana 10.03.2009. u 16:59 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 10.03.2009. 18:26 ] @
Super ako si zadovoljan sa netom, super.
[ pitikovski @ 10.03.2009. 21:03 ] @
Citat:
Iksi: Druga stvar ako imas mikrofon na laptopu mozes opusteno da pricas preko tog
modema ako se ne varam.

Jel ovo izvodljivo?

P.S.
I ja sam zadovoljan net-om, sto se tice mog kretanja po Beogradu i Novom Sadu.

Edit:
Do pre mesec dana sam koristio net preko 066 broja i non-stop mi je pucala veza iako je u proseku net bio brzi , kod telenora mi se to uopste ne desava, notebook mi je upaljen po 4 sata dok mu traje baterija i u tom periodu ni jednom ne pukne veza. Pu...pu da ih ne ureknem.
[ Slobodan Milivojevic @ 14.03.2009. 14:25 ] @
Danas sam kupio Telenor modem i prepaid internet karticu. Probao sam ga na 3G mrezi, radi odlicno, ali posto sam ja na granici pokrivanja, na telefonu imam 3G signal, ali na modemu mi je dostupan samo GPRS ili EDGE zavisno od BS.

U svakom slucaju i GPRS/EDGE radi lepo za surf, a i kad sam kuci imam ADSL + WIFI na laptopu tako da nije nesto presudno sto nemam veliku brzinu preko Telenora ovde.

I, da, koristim Ubuntu Linux 8.10, i vrlo lako sam na laptopu podesio konekciju preko E220 USB modema.
[ Dr Darko @ 16.03.2009. 17:44 ] @
Kod mene je suprotno- na modemu imam WCDMA ili HSDPA a na telefonu( N73) EDGE. Na znam kako je to moguce. U svakom slucaju sam prezadovoljan modemom.
[ NenadS @ 23.03.2009. 12:16 ] @
Ja imam dosta problema sa 3G internetom. Dok sam krajem prosle godine testirao mesec dana besplatno, bio sam zadovoljan radom ali tada je pokrivenost bila mala, a i nije mi odgovarao ugovor jer mi 3G treba mozda 2-3 puta mesecno ili manje. Tada je sve super radilo, brzina je bila oko 2.5mbit/s i veza nije pucala.

Sada je situacija takva da skoro i da ne mogu da ga koristim, veza cesto puca, brzina je jako mala, ping (tradiocionalno los). Probao sam na nekoliko lokacija u gradu i isto se desava. Zvao sam korisnicki servis, rekli su da im je poznat problem i da rade na tome ali moje licno misnjenje je da je to posledica usluge download bez limita, jer za 300-400 dinara svi mogu da skidaju do mile volje, a bazna stanice imaju svoje limite i ne mogu da propuste 10Gbit/s ili vise saobracaja kako bi sve radilo kako treba...
[ norbertbti @ 27.03.2009. 13:29 ] @
Jel to istina da svaka dopuna traje 60 dana?
Znaci ako kupim 1GB nemogu da koristim to npr 5 meseci nego moram da dopunim svakih 60 dana da bi sacuvao megabajte?
[ AnaIvanovicFan @ 27.03.2009. 14:00 ] @
Da li Telenor internet mogu da povezem na vise racunara u kuci, kao sto je to slucaj sa ADSL-om?
Da skratim pricu - 1 modem za 2 kompjutera, da li moze? (nema veze da li je postpaid ili prepaid internet..)

[Ovu poruku je menjao AnaIvanovicFan dana 27.03.2009. u 15:11 GMT+1]
[ espresso @ 27.03.2009. 17:48 ] @
Može da se napravi deljenje dajlap veze.
Desni klik na ikonu za dajlap povezivanje sa Telenorom, properties, kartica advanced, štiklira se "allow other network users....".
Sada, u okviru podešavanja za LAN (u okviru Internet Protocol TCP/IP) podesiš parametre kao u ovom primeru koji dajem:

Računar koji deli dajlap vezu
IP address: 192.168.1.7
Subnet mask: 255.255.255.0
Default Gateway: ništa
DNS server: 192.168.1.1

Računar koji koristi deljenu vezu
IP address: 192.168.1.3
Subnet mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.7
DNS server: 192.168.1.7

Ako imaš više računara, samo menjaš IP adrese.
[ NenadS @ 27.03.2009. 19:05 ] @
Citat:
norbertbti: Jel to istina da svaka dopuna traje 60 dana?
Znaci ako kupim 1GB nemogu da koristim to npr 5 meseci nego moram da dopunim svakih 60 dana da bi sacuvao megabajte?


Meni su rekli da ako ne potrosis sve MB koje imas u roku od 60 dana oni se gube... bez obzira sto recimo 10 dana ranije uplatis 50MB ili koliko hoces... oni traju novih 60 dana, a ono staro propada...

E sada, to mozda i nije tacno ali ja sam takvu informaciju dobio jer je i mene to zanimalo :)
[ pitikovski @ 27.03.2009. 21:31 ] @
http://www.telenor.rs/?section=private&page=6512
Citat:
Koliko traje dopuna u Telenor Prepaid Internetu?
Internet dopuna (Mala, Srednja, Velika) traje 60 dana

Ako se dopunim ponovo pre isteka 60 dana – npr. 45 dan sa dopunom Srednja (250MB) a ostalo mi je 50MB od prethodne dopune, koliko mi onda traje dopuna i šta se desava sa ovih 50MB?
Dopuna traje 60 dana od momenta poslednje dopune a 50MB se sabiraju sa Srednjom dopunom tako da imate 60 dana da potrosite 300MB.
[ ljubisabg @ 29.03.2009. 15:32 ] @


da li je neko proverio ovo
[ pitikovski @ 29.03.2009. 19:24 ] @
Pa nije jos proslo 60 dana od kako su poceli sa tim paketima. Ako ne verujes sta pise na sajtu pozovi ih.
[ NenadS @ 30.03.2009. 10:22 ] @
Pa ja sam ih zvao zbog toga i rekli su mi da ono sto je uplaceno istice nakon 60 dana bez obzira sto u medjuvremnu dopunim... samo to dopunjeno traje dodatnih 60 dana od dana kupovine...

Jedino sto nam ostaje jeste da sacekamo i vidimo sta ce se desiti, druge nema :)
[ scylerx @ 01.04.2009. 08:57 ] @
Kada sam uzimao paket rečeno mi je da mogu produžiti trajanje promotivnog kredita sa dopunom za još 60 dana. Posle malo cimanja, tj. poseta telenor shop-ovima i pozivom ka 9863, suma sumarum, ovaj internet saobraćaj koji se dobija uz modem je promotivnog karaktera te time nije moguće da se produži sa novom internet dopunom, nego me brine što su dosta ne informisani tj. pružaju oprečene informacije. Gde je user "Telenor"?
[ scylerx @ 06.04.2009. 10:45 ] @
Počeli su i prodaju polovnih-servisiranih modema (E220) za cenu 3990din. Nisu naveli da li uz tu cenu ide i 3GB saobraćaja ili je to cena samog uređaja.
[ Slobodan Milivojevic @ 06.04.2009. 13:25 ] @
Trebalo bi da se dobija, cekam odgovor od Telenora na mail u vezi ovoga
[ zzviktor @ 06.04.2009. 13:33 ] @
Da dobijace se ali kampanja pocinje za nekoliko dana, no ako je sve isto kao
i sa novim modemima, nije to nista posebno, nije velika razlika u ceni!
[ quarminahesse @ 07.04.2009. 20:48 ] @
Kako se doticni modem ponasa u manjim mestima, selima, mislim konkretno opstina Bač ? Da li svuda postoji edge ?
[ zzviktor @ 07.04.2009. 21:05 ] @
Trenutno nemaju novih modema, a polovni ce poceti sa prodajom za nekoliko
dana. Da li neko zna nesto o onom paketu od 10 gb?
[ scylerx @ 08.04.2009. 07:31 ] @
Zvrcni 063393939 sa nekog telenor broja, tu ćeš dobiti sve informacije,a makar te neće odrati za 10 din + pdv. :-) Mene brine ova nova taxa od strane države, bojim se da će samo tako biti zloupotrebljena od strane operatera za dodatno povećanje cena.
[ Pajica Ristic @ 08.04.2009. 21:16 ] @
danas sam uzeo prepaid internet paket u novom sadu, polovan modem. izgleda kao nov, ništa mu ne fali, a cena je 1000 din manje nego nov. dobio sam i 3gb saobraćaja, kao što se dobija i uz novi modem. nema svuda edge, npr kod mene u selu (neradin) ima gprs pun signal i 3g/3.5g 2 "crtice", može lepo da se koristi, brzina je oko 500 kbps (download). imam i postpaid internet (bez modema) paket standard, tako da- kada potrošim ova 3gb ubacujem postpaid internet karticu u modem. dok nisam kupio ovaj paket koristio sam postpaid internet u telefonu - telefon sam koristio kao modem (n95 8gb) ali mi se nije sviđalo da stalno menjam kartice u telefonu i da ga držim na punjaču, pa sam kupio ovaj paket. i preporuka za sve koji nemaju tehničkih mogućnosti za bolji net (adsl,cable..) da uzmu telenor internet jer je neuporedivo jeftiniji od dial-up veze, ne morate da gledate koliko ste sati na netu, za msn i za surf je odličan.
[ quarminahesse @ 08.04.2009. 22:20 ] @
Zdravo, uzeh i ja Telenor Prepaid internet, samo, ne znam kako da otkrijem, radi kasnije dopune koji je broj sim kartice, posto mi ne polazi za rukom da sebi na mobilni sa kompa posaljem SMS poruku ?
Pomoc !!!!!!!!!!!!
PS: sam internet radi odlicno, na Limanu sam u Novom Sadu, jacina signala 96 %.
[ pitikovski @ 08.04.2009. 22:39 ] @
Na kutiji u kojoj si dobio modem imas nalepnicu na kojoj pise IMEI , ICCID i MSISDN. Pod MSISDN :3816XXXXXXXX je tvoj broj SIM kartice.
Ili ubaci tu SIM karticu u neki mob. aparat pa se pozovi.

Edit: Nisam siguran da li imas neki inicijalni kredit da bi nekoga pozvao, ne mogu da se setim kada sam ja uzeo taj paket da li je bilo nesto na racunu.
[ Slobodan Milivojevic @ 08.04.2009. 22:59 ] @
^ Nema kredita na kartici.
[ quarminahesse @ 09.04.2009. 00:16 ] @
Hvala na savetu, ja sam ocekivao, da ce kartica biti zapakovana posebno i da ce sa njom biti i kartonce sa brojem, ali, kartica je vec bila ubacena u modem, a ja kutiju nisam gledao. Na kutiji pise MSISDN i naveden je broj kartice. Hvala na pomoci !!!
Inace, ocigledno, da moram uplatiti kredit, da bih mogao da saljem SMS poruke, za sada mogu samo da ih primam !
[ Pajica Ristic @ 09.04.2009. 22:39 ] @
evo i novih rezultata brzine kod mene :-D

[ quarminahesse @ 10.04.2009. 11:28 ] @
Evo i mog Speedtest rezultata za Telenor prepaid internet. Lokacija je Liman III Novi Sad.

[ quarminahesse @ 10.04.2009. 20:58 ] @
Moguce da ovaj modem ima novi firmware, posto podrzava transfer do 7.2 Gbps umesto 3.6 Gbps !!!
[ scylerx @ 11.04.2009. 07:14 ] @
Postovani,

preostali deo nepotrosene promocije se sabira sa novo unetom prepaid internet dopunom i moze se iskoristiti u narednih 60 dana od dana nove internet dopune.
Primer: "Ako se dopunim ponovo pre isteka 60 dana – npr. 45 dan sa dopunom Srednja (250MB) a ostalo mi je 50MB od prethodne dopune, koliko mi onda traje dopuna i sta se desava sa ovih 50MB?
Dopuna traje 60 dana od momenta poslednje dopune a 50MB se sabiraju sa Srednjom dopunom tako da imate 60 dana da potrosite 300MB.

Ovu informaciju kao i odgovore na najcesca pitanja u vezi sa ovom uslugom mozete pogledati na adresi: www.telenor.rs/Privatni korisnici / Internet / Telenor Prepaid Internet / Najcesca pitanja


S postovanjem,

Maja Onimus
Sluzba reklamacija
Korisnicki servis
Telenor d.o.o.
tel: +381 63 9863
fax: +381 63 9898
e-mail: [email protected]


***** Eto toliko da se razreši i ova zavrzlama.*****
[ Pajica Ristic @ 11.04.2009. 10:48 ] @
Citat:
quarminahesse: Moguce da ovaj modem ima novi firmware, posto podrzava transfer do 7.2 Gbps umesto 3.6 Gbps !!!


a kako se updateuje?
[ Ivand @ 11.04.2009. 10:52 ] @

http://en.wikipedia.org/wiki/Huawei_E220
[ brule85 @ 14.04.2009. 10:32 ] @
Da li bih mogao da uzmem dodatnu SIM karticu koju bih ubacio u mobilni, a da ova ostane u modemu? Konkretno mi treba jer bih devojci dao da koristi moj modem neko vreme dok se ne snađe, a ja bih se povezao preko mobilnog na komp sa tom "duplikat" karticom kad mi zatreba net.
[ maliliki @ 23.04.2009. 10:29 ] @
Telenor prepaid internet u Pirotu ( Tigrovo naselje ):
[ owim @ 17.05.2009. 01:24 ] @
Prepeid Internet prednost:
Citat:
Primer: "Ako se dopunim ponovo pre isteka 60 dana – npr. 45 dan sa dopunom Srednja (250MB) a ostalo mi je 50MB od prethodne dopune, koliko mi onda traje dopuna i sta se desava sa ovih 50MB?
Dopuna traje 60 dana od momenta poslednje dopune a 50MB se sabiraju sa Srednjom dopunom tako da imate 60 dana da potrosite 300MB.


Ako se aktivira Dodaj Internet tarifni dodatak onda je ovako:
Citat:
Prepaid korisnik može da aktivira samo jedan tarifni dodatak iste vrste u roku od šezdeset dana od dana aktivacije.


Evo suštinske razlike između ove dve usluge. Dodaj Internet je ovako opasno osakaćen!
[ Slobodan Milivojevic @ 17.05.2009. 11:41 ] @
Ova informacija na sajtu Telenora nije tacna. Ja sam dodao internet 2x 50MB u razmaku od 55 dana, i sabralo se sve. Imam jos nesto preko 50 MB (dakle tarifni dodatak je u pitanju).
[ scylerx @ 17.05.2009. 16:20 ] @
Kako si dopunio? @Slobodan
Tarifnim dodatkom ili net dopunom?
[ Slobodan Milivojevic @ 17.05.2009. 16:29 ] @
Na klasicnom prepaid broju sam kupio dodatak 50MB, pre nego da istekne 60 dana sam uplatio jos 50MB SMS porukom MB 50 na 9000 (tarifni dodatak), i dodalo mi se na preostali saobracaj, i vazi od tog dana jos 60 dana.

Dakle, moguce je uplatiti kad god hocete kolko god hocete saobracaja i to radi odlicno. Uvek se svakom kupovinom dodtatka dodaje saobracaj na eventualno preostali, i zbirni saobracaj vazi 60 dana od dana kupovine.
[ djnick @ 23.05.2009. 20:37 ] @
Evo mog iskustva i [po meni] prevare.

Uzeo sam laptop [zbog prirode posla stalno putujem po srbiji] pa sam resio da uzmem i karticu za net.
S obzirom da nemam iskustva sa brzinom neta, zeleo sam da uzmem sta god bilo, MTS ili Telenor, koji su bolje pokrivenii brzi.
Odem s drugarom u Telekom predstavnistvo na NBGD i vidim sledecu situaciju: MTS ulaz je ODMAH pored TELENOR ulaza. Ok. Udjem prvo u Telenor [i pomislim - stranci - super, idem kod njih, valjda su OK]... Uzmemo flyer sa cenama, izadjemo i odemo u MTS da uporedimo... Pa - generalno manje vise isto. Ok. Sad da vidimo ko je vise pokriven. Ispostavi se da je, naravno, MTS extra pokriven tako da sam izabrao njih jer sam za 2 dana trebao da idem za Valjevo i tamo provedem nekih 10ak dana.

Baxuz prvi: UPRAVO je, kazu iz MTS-a, zavrsena neka "akcija" reklamiranja povoljnih paketa tako da USB flash modema nema NIGDE a kada ce ih ponovo biti - NE ZNA SE. Kazu, javite se sledece nedelje pa cemo videti kada ce stici [!]. Uzas, pomislim, i odemo u ulaz pored - u Telenor.

Tamo, srecom, imaju sve, cena je slicna, i sta da se radi - ako od dva provajdera u jednom NEMA ono sto mi treba - idem kod onog koji to IMA. I uzmem na god dana [ugovor] + mesecnu pretplatu od po 1250 din i 2 GB protoka.

Testirali smo brzinu neta - kaci se na 3600 - znaci super. Ucitava YouTube 2x brze nego sto pusta - znaci super.

Uzmem to, potpisem ugovor i pita me covek - a gde idem i odakle cu da se konektujem? Ja kazem - Valjevo kao prva destinacija. Ok. Covek ode na sajt, lupi search za Valjevo - kad IMA PREKO 120 mesta ali VALJEVO nema! Znaci - tamo ce mi veza biti kao 56k!!! A u P.M.!!! A kad ce biti? Covek kaze - Ne zna se. Nada se uskoro [znaci nema nista].

Ok, nemam izbora, sta da radim - idem za Va pa cu se kacim na 56K... tj po njihovom 256.

I stvarno - odem ja u Va, bio sam u centru grada, nema 3G... veza je bila jako losa, download je skakao od 5kb pa do 14kb max. Upload jos manji, s vremena na vreme...
Odem ja sledeci dan u Va u Telenor predstavnistvo, kaze covek - bice 3G u Va ali za 20ak dana... Dobro... Taman kad se vratim.

U medjuvremenu sam isao po raznim mestima - svuda je bila KATASTROFALNA veza... ne vredi ni 200 din [a kamoli 1250 mesecno].

Vratim se u BGD - tamo stvarno super veza [malo sporiji ping al ok], kaci se na 3600. Isto je i na Adi [i tamo sa provodio dosta vremena], jedino gde sam probao je bilo jako lose - naselje Filmski grad. Tu skoro i da nema vezu. Pih.

Sada sam trenutno negde u okolini Kikinde - Telenor mi se kaci na 56k [!!!!] Znaci za 100kb fajla mi treba 5-10 min downloada [!!!]. Veza se vuche od 100 do 200 BAJTOVA u sekundi!!! I cesto puca. Poludeo sam tako da mi je Telenor VELIKA PREVARA!!! Odvratni su i kada se vratim u BGD, olupacu im o glavu ovaj njihov internet i pokrenuti tuzbu u slucaju da ne mogu da prekinem ugovor.


Moje iskustvo je ovako. Znaci - sto je logicno logicno je - MTS je pokriven 20 x bolje i vise nego ovo s**nje od "interneta"... I sad ocekuju da cu da im placam god dana ovo shit? Taj film nece gledati!

pozz
[ scylerx @ 24.05.2009. 05:06 ] @
Eh, malo si se zaleteo, zato ti se i čini da je mega-giga-tera prevara, to što si okusio na svojoj koži ti je klasičan način poslovanja na ovom tržištu, Mts ima zvanično veću pokrivenost ali je dosta nestabilan, tako da bi se u slučaju putovanja možda i malo pokazao bolji ili čak i gori, ali zašto si se zaleteo da uzimaš odmah postpaid varijantu? Znaš gde živiš i da treba da se informišeš do detalja, a obično te informacije nisu na sajtovima dostupne korisnicima već upornim pozivanjem korisničke podrške. Meni je smešno do kakvih sve problema sam nailazio sve ovo vreme korišćenja usluga svih operatora, sad sa telenor prepaid internetom imam lepe trenutke u čestom pozivanju podrške korisnicima, svaki put nešto se novo pojavi kao greška u sistemu. Ovaj put sam dopunio svoj intrenet račun sa 250 MB ali mi nije produžen rok za važenje dopune za 60 dana već mi ističe za par dana, grešku sam prijavio, pisan je nalog, nadam se da će to rešiti pre nego što mi izbrišu iz sistema ove MB.
[ Bockyman @ 24.05.2009. 22:01 ] @
Citat:
scylerx: Eh, malo si se zaleteo, zato ti se i čini da je mega-giga-tera prevara, to što si okusio na svojoj koži ti je klasičan način poslovanja na ovom tržištu, Mts ima zvanično veću pokrivenost ali je dosta nestabilan, tako da bi se u slučaju putovanja možda i malo pokazao bolji ili čak i gori, ali zašto si se zaleteo da uzimaš odmah postpaid varijantu? Znaš gde živiš i da treba da se informišeš do detalja, a obično te informacije nisu na sajtovima dostupne korisnicima već upornim pozivanjem korisničke podrške. Meni je smešno do kakvih sve problema sam nailazio sve ovo vreme korišćenja usluga svih operatora, sad sa telenor prepaid internetom imam lepe trenutke u čestom pozivanju podrške korisnicima, svaki put nešto se novo pojavi kao greška u sistemu. Ovaj put sam dopunio svoj intrenet račun sa 250 MB ali mi nije produžen rok za važenje dopune za 60 dana već mi ističe za par dana, grešku sam prijavio, pisan je nalog, nadam se da će to rešiti pre nego što mi izbrišu iz sistema ove MB.

Slažem se u potpunosti sa gore navedenim! Da sam ja bio na tvom mestu,uzeo bih Telenor pripejd varijantu sa modemom i 3GB uključenog protoka za 3.990din,tako da bih mogao da isprobam kvalitet interneta na raznim mestima,a modem bi mi ostao,tako da bih se kasnije odlučio ili ne za post-pejd varijantu.... Koliko čitam po forumima,i sa MT:S-ovim internetom ima raznih iskustva....
Ne verujem da ćeš tek tako lako raskinuti ugovor,a da nemaš obavezu plaćanja svih ostalih pretplata...
[ scylerx @ 27.05.2009. 19:32 ] @
Važna napomena, čuvaj te fiskalne račune kada dopunjavate sa internet dopunama. Kod mene se dogodilo da mi se prilikom nove internet dopune nije produžio rok za korišćenje net-a već mi je istekao pa sam ga izgubio, reklamacijama i pozivom korisničkom servisu uspeo sa da povratim "nestale" MB. Zato vam preporučujem da sačuvate fiskalni dok se sami ne uverite da li vam je sve "leglo kako treba".
[ Blagi @ 03.06.2009. 20:45 ] @
Kako se dopunjava ovaj telenor prepaid internet???
Uplatio sam na kiosku 1290 din. i račun mi je na kartici uvećen za tu sumu ali nigde mi nema tih 1GB, potrošio sam sada već 500 din tek za nešto više od 30ak MB. Zvao sa korisnički servis, oni kažu da sam morao da napomenem prodavcu da uplaćujem za prepaid internet što ja to nisam uradio i da mi je ova dopuna kao običan kredit. Danas pitam tog prodavca, on kaže da ne zna ništa o tome i da se to uplaćuje kao običan kredit. Kome sad da se žalim i kome sad da verujem !!!
[ pitikovski @ 03.06.2009. 21:40 ] @
Citat:
Svoj Telenor Prepaid Internet paket ćeš dopuniti veoma jednostavno i brzo, u kioscima sirom Srbije, Telenor prodajnim mestima kao i u Telenorovoj online prodavnici. Naglasite prodavcu da želite Telenor Internet dopunu i navedite koju od tri ponuđene želite: Malu, Srednju ili Veliku. Svoj Prepaid Internet račun možete dopuniti i putem SMS-a aktivacijom Internet tarifnog dodatka.


http://www.telenor.rs/?section=private&page=6511
[ Blagi @ 03.06.2009. 22:03 ] @
Ne mogu da verujem sta je onda meni napričala ona teta kada sam pozvao korisnički servis. Rekla mi je otprilike da sada pošto sam uplatio kredit a nisam naglasio prodavcu da je za internet nema ništa od toga, da se to ne može ispraviti nego da moram da potrošim ovo pa da uplatim ponovo, nije mi ništa spomenula o aktivaciji internet dodatka putem sms-a.
[ djnick @ 03.06.2009. 23:57 ] @
Na zalost, kazem, nisam imao izbora. Imao sam 3 dana da kupim laptop, net i da zapalim na 2 nedelje u Va i ostatak Srbije... S obzirom da MTS nije imao ni jednu USB karticu za net - morao sam da uzmem Telenor... Tako da sam sad tu gde sam. Evo sad testiram - ne moze ni youtube da pusti od jednom video [koji nije HD!] a da ne secka na svakih 6-7 sekundi... Ne znam, mnogo sam vise ocekivao... :(
takodje je jako glupo placati imao ili nemao protok - mesecno 1200 din [ili koliko vec]... Logicno je da platim ako koristim, kao telefonski kredit. Jbg, i ovo je nacin da pune budzet.
[ Slobodan Milivojevic @ 04.06.2009. 12:00 ] @
Eh, samo da kazem, da trenutno samo Telenor ima prepaid varijantu za internet, tj bas to sto tebi treba, ali vec si uzeo postpaid sa ugovornom obavezom, tako da
[ VIDAKOVICV @ 06.06.2009. 13:26 ] @
Vidim mogu dopune da se uplate sa Telenor Internet Shop-a, što je dobro jer većina prodavaca na kioscima neće da uplate, kažu ne znaju. Jel' pokušao neko da uplati na ovaj način? Da li mogu da se koriste Visa Internet kartice što idaju Intesa i Vojvođanska?
[ djnik @ 06.06.2009. 14:11 ] @
Uplatio sam sa visa internet karticom Vojvodjanske banke.
[ markokg @ 08.06.2009. 06:44 ] @
ovo je stvarno zanimljivo.Nego imam jedno drugo pitanje za sve vas,da li neko probao portove da li su otvoreni?????? Ako neko to moze da isproba bilo bi dobro
[ Slobodan Milivojevic @ 08.06.2009. 07:46 ] @
Ja sam i torrente skidao preko Telenor interneta.
[ Mobtel @ 12.06.2009. 10:59 ] @
Imam usb modem telenor interneta i post paid paket...posto su cene u romingu takve da usi otpadaju da li mogu da kupim samo ovu post paid karticu sa linka i da jue stavim u modem.Da li je modem zakljucan?iako su u pitanju iste firme

http://www.promonte.com/prepaid/internet_paketi/bilo_gdje_paketi
[ goran_1970 @ 16.06.2009. 02:24 ] @
Za ne piše na Telenorovom sajtu da internet paket moze da se dopuni i slanjem SMS-a? Znaci, ako si dopunio kredit na kiosku, samo posaljes odgovarajuci SMS, i ako imas dovoljno kredita, biće ti aktiviran dodatni internet saobracaj.
http://www.telenor.rs/?section=private&page=6511 i http://www.telenor.rs/?section=private&page=6449
[ Cvrcko @ 19.06.2009. 16:42 ] @

Moze li neko da izmeri koliko Mb potrosi taj prepaid usb modem za jedan sat razgovora Skype-om?
Koliko, sam razgovor a koliko sa prenosom kamere?
[ Slobodan Milivojevic @ 19.06.2009. 18:17 ] @
Mozda 30-ak megabajta :)
[ espresso @ 19.06.2009. 21:48 ] @
Kako se to ponaša veza kada se kao APN unese net ?
Kažu dobija se brži internet: http://www.telenor.rs/?section=private&page=5380
[ Slobodan Milivojevic @ 20.06.2009. 13:46 ] @
[ espresso @ 20.06.2009. 13:59 ] @
To je zapravo bio apn internet. Možda se i speedtest.net zaglupeo...
Inače da kažem i ovde, apn net mi duplo brže radi nego apn internet.
[ rumencanin @ 15.09.2009. 20:18 ] @
Pre neki dan sam svratio do telenorove poslovnice u Novom Sadu da bih kupio taj njihov telenor pripejd internet, ali mi kazu da ga nema u prodaji vec neko vreme i da ne znaju kada ce ga biti...

Da li neko mozda zna o cemu se radi?
[ DR83 @ 18.09.2009. 13:57 ] @
^ U Bgu ih ima ...
[ VIDAKOVICV @ 18.09.2009. 15:08 ] @
Mogu i Online da se kupe na telenorovom sajtu
[ evolution @ 18.09.2009. 15:32 ] @
A osim kupovine preko platnih kartica, odnedavno, proizvode iz ponude eShopa-a moguće je platiti i pouzećem i plaćanjem kroz prvi mesečni račun (post paid).

http://www.telenor.rs/?section=private&page=3717
[ rumencanin @ 18.09.2009. 22:38 ] @
Okej, hvala na odgovorima, snacicu se. Bitno je da znam da ih ima...
[ VecaFaca @ 24.09.2009. 18:46 ] @
Citat:
rumencanin: Pre neki dan sam svratio do telenorove poslovnice u Novom Sadu da bih kupio taj njihov telenor pripejd internet, ali mi kazu da ga nema u prodaji vec neko vreme i da ne znaju kada ce ga biti...

Da li neko mozda zna o cemu se radi?


Zavisi gde si pitao, meni su u Modene, veoma nevaspitano i bezobrazno, rekli da više ne mogu da se kupe jer je sad tu paket Ista cena, dok su mi na Bulevaru oslobođenja rekli da naravno da mogu da se kupe ali da ih trenutno nemaju jer se male količine koje stignu odmah i prodaju!!! Zvao sam i korisnički servis, gde su bili vrlo ljubazni, ponudili su se da naruče za mene i organizuju isporuku prvi naredni dan, bila je subota, ali je meni trebao za odmah pa sam ga najnormalnije kupio Beogradu pošto sam svakako taj dan išao za BG.
[ rumencanin @ 25.09.2009. 10:04 ] @
E i ja sam prvo otisao u modenu, i takodje vrlo neljubazno su mi rekli da nemaju pripejd paket i bukvalno su nasrtali da uzmem paket "ista cena".

Bio sam i na bulevaru pre par dana i rekli su mi da bi trebalo danas, ili u ponedeljak da im stigne.
[ scylerx @ 25.09.2009. 11:12 ] @
između redova piše, da im se više isplati da vam uvale "ista cena" paket. pokušajte sa online kupovinom ili teelenor expres, ako vam i oni kažu da nema, znači da su batalili prepaid verziju
[ rumencanin @ 28.09.2009. 14:29 ] @
Evo ovako, uzeo sam danas paket, zaista sam zadovoljan, lako se instalira, a sto se tice brzine i ona je ok, speed test mi pokazuje download 1,3 Mbps.

Jedino sto me buni je sledece: radnica mi kaze da ova 3 GB sto sam dobio, kao ni bilo koju dopunu, ne mogu da produzim time sto cu uplatiti novu dopunu pre isteka tih 60 dana i da svaka dopuna zasebno vazi tacno 60 dana, tako da ja i ako uplatim 50 MB pre 60 dana od danasnjeg datuma, meni ta 3 GB isticu posle 60 dana od danasnjeg datuma i to je to...

Da li bi mogao neko da mi kaze ko vec zna iz iskustva, da li ako se dopunim pre sezdesetog dana produzavam megabajte koji su mi preostali + (eventualno) 50 MB dopune, i tada imam novih 60 dana da to sve iskoristim? Hvala.
[ scylerx @ 28.09.2009. 17:39 ] @
Uh, mene su izludeli sa tim kontradiktornim informacijama, ali suma sumarum, meni su produžili vreme korišćenja tih inacijalnih MB ili GB (zavisi koliko ti je preostalo) sa novom dopunom. E sada moguće je da su nešto i menjali, ali ako imaš nedoumice slobodno pozovi 063393939 i sam ih pitaj, poziv je free s telenor brojeva.
[ rumencanin @ 28.09.2009. 18:59 ] @
Aha, ok, to cu i uraditi. Hvala.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.09.2009. 19:38 ] @
Ja imam skroz suprotno iskustvo, svakom novom dopunom se preostali saobracaj produzava.
[ rumencanin @ 28.09.2009. 19:51 ] @
Ne znam onda u cemu im je fazon da daju pogresne informacije.... A i na sajtu im pise da se produzava...
[ scylerx @ 28.09.2009. 20:38 ] @
Kopiraju telekom
[ evolution @ 28.09.2009. 20:55 ] @
Ako se dopunim ponovo pre isteka 60 dana – npr. 45 dan sa dopunom Srednja (250MB) a ostalo mi je 50MB od prethodne dopune, koliko mi onda traje dopuna i šta se desava sa ovih 50MB?
Dopuna traje 60 dana od momenta poslednje dopune a 50MB se sabiraju sa Srednjom dopunom tako da imate 60 dana da potrosite 300MB.

http://www.telenor.rs/?section=private&page=6512
[ VIDAKOVICV @ 29.09.2009. 21:49 ] @
Ja ga online narucih i dobih na poklon bezicni mis. mislio sam da ga dele samo ko kupi telefon ili postpaid internet. u svakom slucaju lepo od njih.
[ maliliki @ 02.11.2009. 13:57 ] @
Prešao sam na paket ista cena, i zadovoljan sam, samo što brzina ponekad varira.
[ maliliki @ 02.11.2009. 14:41 ] @
[ DR83 @ 02.11.2009. 23:04 ] @
Ti bas imas srece ...



Ovo je jos i dobro ...
[ paradoxxx @ 02.11.2009. 23:21 ] @
Evo i moga rezultata, ping mi je primecujem sada znatno manji, ranije je bio preko 300.





[ Slobodan Milivojevic @ 01.12.2009. 17:08 ] @
Telenor Internet prepaid promocija

Poklon za tebe i tvoje prijatelje!
U promotivnom periodu od 1. decembra do 31. januara, Telenor Prepaid Internet paket može biti tvoj sa popustom od 1.000 dinara po ceni od samo 2.990 dinara! Paket sadrži USB modem za računar i 3GB besplatnog saobraćaja.

Telenor poklanja duplo više besplatnog saobraćaja uz svaku veliku internet dopunu!

Sve cene se odnose na domaći saobraćaj. PDV i Porez na upotrebu mobilnog telefona su uračunati u cenu. Tarifiranje se zaokružuje na 10 KB. Cena SMS poruke je 2,5 dinara. Slanjem besplatne SMS poruke sa sadržajem STA na broj 9848, možeš proveriti stanje svog Telenor Prepaid Internet paketa.
[ Take 5 @ 12.12.2009. 16:37 ] @
Pošto je bilo raznih pitanja, mislim da tema zaslužuje detaljno objašnjenje u vezi dopune prepaid interneta.

Dopuna prepaid interneta bez upotrebe mobilnog telefona

-Kupovinom Telenor prepaid internet paketa ste kupili USB modem i SIM karticu.
-Pretplatnički broj (broj telefona) Vaše SIM kartice možete pročitati na kutiji modema:
Citat:

MSISDN: 3816xxxxxxxx

-Na trafici uplatite standardnu dopunu kredita za Vaš broj sa kartice (Iznos dopune odredite prema željenom paketu)
-Nakon priključenja USB modema na računar i pokretanja Telenor Aplikacije, iz same aplikacije možete poslati SMS poruku, kojom ćete aktivirati vaš dopunjeni kredit -bez upotrebe mobilnog telefona!

-SMS iz Telenor Aplikacije sa kompjutera šaljete na broj 9000
Citat:

Sadržaj SMS poruke za aktivaciju dopune:
MB 50 Dopuna "Mala" od 50MB=290,00 RSD
ili
MB 250 Dopuna "Srednja" od 250MB=690,00 RSD
ili
MB 2000 Dopuna "Velika" od 2GB=1290,00 RSD


Za važnost dopune i ostale detalje pogledajte na sajtu operatera: Telenor Prepaid Internet

[Ovu poruku je menjao Take 5 dana 12.12.2009. u 17:50 GMT+1]
[ saleamd @ 12.12.2009. 18:27 ] @
'' Rok važenja internet dopune je 60 dana + 90 dana dodatni rok za dopunu
PDV i Porez na upotrebu mobilnog telefona su uračunati u cenu. "

Da li se nakon isteka perioda od 60 dana, u toku perioda od 90 dana dodatnog roka za dopunu, brise preostali kredit ili se zamrzava i dodaje nakon dopune racuna?

Hvala,
Sale
[ Mister Big Time @ 27.12.2009. 22:29 ] @
Citat:
VIDAKOVICV: Ja ga online narucih i dobih na poklon bezicni mis. mislio sam da ga dele samo ko kupi telefon ili postpaid internet. u svakom slucaju lepo od njih.


Jesu oni citavi, u pamfletu pise samo uz telefon ili POSTPAID internet se dobija taj misonja, a na slici im stoji kutija od PREPAID interneta Sad sam u dilemi, ako uzmem ovaj prepaid internet dok imaju promociju za 3000 din da li se dobija taj mis ili ne?! Uzimam za poklon, pa bi bas islo super i mis i internet stick...

Inace - kada se potrosi tih inicijalnih 3 giga, koji je period vazenja kartice posle? Npr. neko jel moze 6 meseci da ne dopuni kvotu ali da mu uredjaj odnosno kartica ne isteknu?

A ove brzine sto videh da ovako variraju uz ovoliki ping... kako sam i ocekivao ovo je samo za livadu, laptop i letnju hladovinu dakle samo kada nema druge solucije

EDIT:

Citat:
Telenor eShop poklon
Kupovinom telefona ili postpaid interneta putem eShop-a svaki kupac dobija na poklon Telenor bežični miš. Poklon se dostavlja na kućnu adresu. Isporuka je besplatna.

http://www.telenor.rs/?section=private&page=3993

Kome verovati za misa? BTW, jel valja necemu ili je g. plasticno od pola evra?
[ Slobodan Milivojevic @ 27.12.2009. 23:40 ] @
Citat:
Mister Big Time: Inace - kada se potrosi tih inicijalnih 3 giga, koji je period vazenja kartice posle? Npr. neko jel moze 6 meseci da ne dopuni kvotu ali da mu uredjaj odnosno kartica ne isteknu?


Kao i svaka druga Telenor prepaid kartica - 11+1 mesec.
[ zALFex @ 27.12.2009. 23:53 ] @
U novembru je važila promocija uz koju se miš dobija i uz prepaid Telenor internet naručen putem eShopa.
Sada je cena Telenor internet prepaid paketa niža i nema više miša u ponudi za online porudžbine za prepaid.
[ Mister Big Time @ 28.12.2009. 01:38 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Kao i svaka druga Telenor prepaid kartica - 11+1 mesec.


Hvala, to je onda super! Mada nesto sam procitao kao 2 meseca neki rok?! ILi je to samo za trosenje saobracaja?

Citat:
zALFex: U novembru je važila promocija uz koju se miš dobija i uz prepaid Telenor internet naručen putem eShopa.
Sada je cena Telenor internet prepaid paketa niža i nema više miša u ponudi za online porudžbine za prepaid.


E maler. :) Hvala na odgovoru...
A spustili za 1000 dinara cenu i kao super... hocu i mis! :D Jel se prodaje odvojeno? xD

[ Mister Big Time @ 28.12.2009. 14:38 ] @
Dakle vise mi je muka od BEZ poreza i SA porezima... U onom njihovom magazinu Kontakt stoji da su cene SA PDV-om i PUMT-om. A na sajtu za dopune stoji da su BEZ. xD



@Slobodan Milivojevic

Izgleda ipak nije 11+1 meseci, tj. jeste mozda za samu karticu bez protoka ali za protok je drugacije:

Rok važenja internet dopune je 60 dana + 90 dana dodatni rok za dopunu
PDV i Porez na upotrebu mobilnog telefona su uračunati u cenu.


Dakle na cene dopuna treba dodati i 28% dazbina dragoj nam drzavi. A posle ova 2 meseca da li se nepotroseni kredit samo zamrzava dok se ne dopuni ponovo ili se trajno gubi? Pretpostavljam da ovih 90 extra dana je period kada je protok zamrznut, a ako se ni posle 5 meseci ne dopuni trajno se brise. Am I right?
[ Slobodan Milivojevic @ 28.12.2009. 18:13 ] @
Cene dopuna su SA porezima. U to sam 100% siguran, i sam sam korisnik telenor prepaid internet paketa.
[ espresso @ 28.12.2009. 18:40 ] @
Da li je velika dopuna na pripejdu definitivno promenjena za stalno na 2GB? Mislio sam da je u pitanju bila promocija koja traje nešto oko NG.
[ Mister Big Time @ 28.12.2009. 20:46 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Cene dopuna su SA porezima. U to sam 100% siguran, i sam sam korisnik telenor prepaid internet paketa.


Sada citam citat iz moje prethodne poruke i moram da pitam da li ga je neko editovao od modova ili sam ja obnevideo vise?! Sada gledam na sajtu stoji SA porezima... da li je moguce da nisam danas video to :S


ali izgleda na wap portalu jos nisu ispravili :D

Citat:
Mala (50MB): 290 din.
Srednja (250MB): 690 din.
Velika (2GB): 1.290 din.
Ovo su Internet dopune koje se razlikuju od standardne dopune prepaid kredita za telefon. Internet dopune tražiti po njihovom imenu.
PDV i Porez na upotrebu mobilnog telefona nisu uračunati u cenu.



http://wap.telenor.rs/?page=136702


Ovo je za povracanje. Koja smo mi pavijan zemlja. :)


Inace, nesto interesantno, ako je vec postavljeno (verujem da jeste) izvanjavam se:

Citat:

Ubrzajte svoj prepaid internet
Da bi ostvarili veću Internet brzinu potrebno je da izvršite promenu APN podešavanja u okviru Telenor Internet aplikacije na svom računaru.

APN koji je potrebno koristiti je "net".

Detaljno objašnjenje o načinu promene APN-a, možete pogledati na www.telenor.rs.


http://wap.telenor.rs/?page=143629

Pitanje: da li je pomoglo da se taj uzasni ping smanji malo?

[ VIDAKOVICV @ 28.12.2009. 21:34 ] @
Citat:
Mister Big Timehttp://www.telenor.rs/?section=private&page=3993

Kome verovati za misa? :) BTW, jel valja necemu ili je g. plasticno od pola evra?


Šta da ti kažem, miš je onako... nije baš ni pola evra, a nije ni neka ekskluziva. Uz njega dođu dve dobre vartine baterije, i meni radi fino.


Citat:
Mister Big Timehttp://wap.telenor.rs/?page=143629

Pitanje: da li je pomoglo da se taj uzasni ping smanji malo?


Meni jok.
[ DR83 @ 28.12.2009. 21:56 ] @
Citat:
Mister Big Time:
A ove brzine sto videh da ovako variraju uz ovoliki ping... kako sam i ocekivao ovo je samo za livadu, laptop i letnju hladovinu dakle samo kada nema druge solucije


Upravo.
[ saleamd @ 04.01.2010. 16:55 ] @
"A posle ova 2 meseca da li se nepotroseni kredit samo zamrzava dok se ne dopuni ponovo ili se trajno gubi? Pretpostavljam da ovih 90 extra dana je period kada je protok zamrznut, a ako se ni posle 5 meseci ne dopuni trajno se brise. Am I right?"

Zvao KS i rekose mi da ako se ne dopuni u toku 60 dana, onda se kredit brise, a ako se dopuni u periodu od 60 dana onda se dodaje postojecem kreditu /sabira se/.

"Rok važenja internet dopune je 60 dana + 90 dana dodatni rok za dopunu"

Mada onda meni nije jasno cemu sluze dodatnih 90 dana za dopunu?

Ako neko ima drugaciji info - neka javi.

Pozdrav i hvala,
Sale
[ Mobtel @ 19.01.2010. 13:41 ] @
pozz..ne znam dali je pre vec bilo ali mene zanima da li se ova kartica moze koristiti u mobu?
za wap surfovanje itd....da instaliram mini operu i da surfujem preko moba....ne vuce mi se stalno laptop...
[ evolution @ 19.01.2010. 14:49 ] @
Može, naravno.

Pozdrav.
[ Mobtel @ 21.01.2010. 19:13 ] @
Uzeo sam ovaj prepaid Telenor internet sa usb modemom za 3000 din i jako sam zadovoljan a sad me zanima da li se moze uzeti posebno samo kartica bez modema....da li je neko to radio?
[ Mobtel @ 21.01.2010. 19:16 ] @
Evo da i sam sebi odgovorim-Ne moze...samo uz usb modem
[ espresso @ 21.01.2010. 19:25 ] @
Citat:
da li se moze uzeti posebno samo kartica bez modema....da li je neko to radio?

Možeš da uzmeš bilo koju pripejd karticu i da je koristiš za internet kupujući tarifne dodatke kao što bi inače i radio. Svodi se na isto. Ne znam samo da li je apn net dostupan na običnim pripejd brojevima.
[ drvac @ 21.01.2010. 20:06 ] @
Na obicnim borjevima nije dostupan APN "net" probao sam na 3 razlicite kartice i samo podrzava "internet"
[ aritonovic @ 01.02.2010. 18:28 ] @
da je jednostavan to stoji,ali da je brz i povoljan svakako ne!ja na mom mobilnom telefonu w200i koji i nije neke klase trosim
250MB za 20 do mesec dana,a preko compa za 2-3 dana!
[ Dragan Krstevski @ 10.02.2010. 18:30 ] @
Nemam komentar...
[ Slobodan Milivojevic @ 10.02.2010. 20:40 ] @
Konkurentski (mt:s) prepaid internet je duplo skuplji. Tako da :( To nam je sto nam je. Ako hocete uzmite paket Ista cena, imate vise saobracaja. Meni zavrsava posao kad putujem ili nisam kuci, a treba mi net na laptopu, a recimo drugog neta nema... Tako da...
[ espresso @ 11.02.2010. 07:18 ] @
Pa ja sam onih 3 GB koji se dobijaju na pripejdu krckao 5 meseci. Bez tjubovanja. Za čisto pretraživanje, pripejd net je zakon.
Ranije sam uzimao dodatke (bilo je 2GB za nekih 1400, sada je 5GB za 1500 zbog Tadićevog poreza) i nisam uspevao da potrošim jer radnim danima nemam toliko vremena da visim po netu.
E da, kupovina saobraćaja za pripejd net preko njihovog sajta i platnih kartica radi ok. Ne moraš da izlaziš iz kuće po ovakvom vremenu :)
[ shpibrazz @ 19.02.2010. 20:15 ] @
Ako se recimo vozim u autobusu od mesta A do mesta B,sto znaci da ce signal i da varira u snazi i tipu...da li tip mreze treba da mi bude wcdma only, ili wcdma preffered ili sta?
Hvala
[ DR83 @ 20.02.2010. 18:02 ] @
Bolje wcdma only.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.02.2010. 20:02 ] @
^ da, ali ako na lokaciji na kojoj se koristi telenor internet ima 3G signala (bar slabog), i ako neko nije u pokretu.
[ milanpavke @ 21.02.2010. 10:00 ] @
Ako se krećeš u nekom većem gradu i okolini gde je pokrivenost dobra, onda može samo 3G. Ali to je ređi slučaj; ako hoćeš da imaš bilo kakav signal sve vreme onda je bolje da on bira. Ako je kraj brdovit, onda slobodno zaboravi na "samo 3G". Ja menjam, po potrebi.
[ Milos911 @ 21.02.2010. 11:22 ] @
Citat:
shpibrazz: Ako se recimo vozim u autobusu od mesta A do mesta B,sto znaci da ce signal i da varira u snazi i tipu...da li tip mreze treba da mi bude wcdma only, ili wcdma preffered ili sta?
Hvala
Tebi je najbolje da stavis preffered. Jer: Ako je mesto b sevojno, vecinu puta neces imati signala. Ako je krcagovo mozda ces imati, a mozda neces. Ako prolazis preko carine mozda u nekom trenutku neces imati ni gprs :D Tako da ti je najbolje da pustis da modem sam bira sta mu najvise odgovara.
[ pajica123 @ 03.03.2010. 19:35 ] @
koristio sam telenor postpaid internet, paket "standard"..
i pred karaj prošlog meseca, kada mi je ostalo malo megabajta, menjam se sa drugarom, uzeo sam njegovu karicu (paket ista cena) jer je on imao više megabajta a nije stizao da potroši jer kući hvata samo gprs...
i primetio sam jednu zanimljivu stvar
nisam mogao sa njegovom karticom da skidam brže od 512 kbps. tu se zakuca i ni gore ni dole
čini mi se da su sve te prepaid internet kartice i ove "ista cena" ograničene na 512 kbps.
sada sam stavio apn : net i sada radi normalno, kao moja postpaid, ide i preko 2 mbps..
[ Dragan Krstevski @ 06.04.2010. 17:38 ] @
Zasto na obicnim karticama ne radi apn-net?pozzz
[ Slobodan Milivojevic @ 06.04.2010. 22:02 ] @
^ Na obicnim karticama ovaj APN nije omogucen
[ BioSQUAD @ 07.04.2010. 22:59 ] @
Dali to znaci da ako stavim prepaid broj 069, koji mi je laksi za dopunu i kupovina 2 gb za 1290 nije ista kao kartica koja dolazi sa modemom?
[ Slobodan Milivojevic @ 08.04.2010. 00:04 ] @
Pa na APN-u Internet imas manji protok od APN-a Net, bar je to neko moje iskustvo. Inace cena je ista, samo sto sa obicnom karticom neces izvuci vise od 500-600kbps.
[ Mr One @ 08.04.2010. 00:40 ] @
Kod mene bolje radi na apn Internet.

APN: Internet
http://www.speedtest.net/result/775104160.png
http://www.speedtest.net/result/775106152.png
http://www.speedtest.net/result/775106479.png

APN: Net
http://www.speedtest.net/result/775110966.png
http://www.speedtest.net/result/775111980.png
http://www.speedtest.net/result/775112597.png
http://www.speedtest.net/result/775113410.png

P.S.
Povezujem se preko mobilnog telefona i USB kabla.
Inače je ping nešto bolji između 150-250, uglavnom nikad nije preko 400 kao na ovim testovima. Preko APN: Internet nikad nisam izmerio ispod 1,2 Mb/s (od 1,2 Mb/s do 1,95 Mb/s)

[Ovu poruku je menjao Mr One dana 08.04.2010. u 01:55 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 08.04.2010. 09:24 ] @
APN net, trenutno sam na lokaciji (periferija Pirota) koja ima uzasan 3G signal, na telefonu imam 2-3-4 crtice signala:


Modem je E220.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 08.04.2010. u 10:39 GMT+1]
[ Dragan Krstevski @ 08.04.2010. 09:55 ] @
ovo je moj rezultat sa Zarkova.pozzz
[ Dragan Krstevski @ 09.04.2010. 07:36 ] @
evo jos bolji rezultat...
[ espresso @ 09.04.2010. 07:58 ] @
Pazi, ja sam sinoć na jednom rezultatu postigao preko 7 Mbps a na drugom preko 5. Kako možemo rezultate sa ovog sajta da uzmemo za ozbiljno ako svi povremeno imaju pogrešne brzine? Kako da se pouzdamo u bilo koji rezultat sa tog sajta?
[ freeworld @ 18.12.2010. 22:13 ] @
Da li (mala,srednja i velika) internet dopuna moze da se ubaci na obicnim pripaid karticama?
[ VIDAKOVICV @ 17.03.2011. 22:12 ] @
Kucah malopre dopunu preko neta i primetih da su malo promenili cene. Sada je mala dopuna 250 din i dobija se 60 MB. Srednja 650 din 350 MB i velika 1190 din 2 GB
[ aleksazr @ 19.03.2011. 20:29 ] @
Ovo mi je najbrzi download do sada - poceo je sa preko 3.2mB/s tj preko 400 kbytes/sec
P.S. okacio sam sliku pa hteo da je menjam... da skratim, nista od slike. sorry
[ Bonafides @ 19.04.2011. 22:02 ] @
Korisnik sam Telenor prepaid interneta od septembra prosle, 2010. godine. Stvarno je spas za nas koji koristimo internet povremeno i koji ne zelimo nikakva obavezivanja i postpaid opcije. Nikad nisam mogao da se pozalim na brzinu, za ovih 8 meseci koliko ga koristim (da kucnem u drvo) samo mi se par puta desilo da zafrkava. Jedno dva puta nesto nije htelo, a pre mesec dana su obnavljali tu 3G stanicu i to je trajalo nepunih 12 sati. Mozda zato sto mi je bazna stanica blizu, ili sta drugo, ja sam prezadovoljan. Racunajuci onih inicijalnih 3 GB, ja sam na svakih 60 dana koliko vazi dodatak dopunjavao, tj. dodavao po 2 GB (znaci, do sada sam se tri puta dopunio sa 2GB, a ima 8 meseci, jer pri kupovini paketa se nisam dopunjavao), dnevno koristim oko 20-40 MB, te u trenutku dok ovo pisem imam 6179 MB. Ali, imam i nekih nedorecnosti vezanih za samu prepaid karticu.

Kao prvo, kartica koja se dobija uz paket nema svoj PIN ili PUK. Mozda ih ima ali na pakovanju ne mozete naci nista od toga. Kartica, dalje, nema onaj ulozak niti kartoncic za registraciju korisnika.
Drugo, surfujuci Telenorovim zvanicinim sajtom nisam dosao do nikakvih podataka kakve sve dodatne mogucnosti ima ova kartica. Tu me prvenstveno interesuju tarifni dodaci, promocije na *111# i sl. Doduse nasao sam neke informacije za tarifne dodatke, ali mislim da je rec o zastarelim informacijama, tamo se jos uvek pominju paketi poput Jedna cena, Moje Vreme, a i govori se o tome da je promena tarifnog paketa moguca pozivom na 9000, sto je sada samo lepa proslost. Zastarele informacije nisam razmatrao. U proteklih nekoliko meseci periodicno sam isprobavao da sa te kartice pozivam *111#, ali nikad nisu davali ikakvu promociju sto je nepravda prema korisnicima istog paketa, jer nismo mi u nikakvoj prednosti u odnosu na korisnike Tako lako, Moja Ekipa, Prica, Poruke... Jedino mozda to sto nam je 1kb 0,01 din, ali priznacete da svi koristimo Internet dodatke za surfovanje. Tako, na primer korisnik paketa Poruke i pored toga sto ima jeftinije poruke, ima i mogucnost da dobija promocije sa *111# i da kupuje Tarifne dodatke. Da ne govorim kakve sve pogodnosti ima onaj ko je u nekoj Ekipi sa tarifnim paketom Prica (da, moguce je biti u Ekipi i sa ovako povoljnim paketima unutar Telenora, a sam tarifni paket Moja Ekipa je "preslan"). Inace, znam koliko kosta pozivati i slati poruke sa ovih brojeva u standradnom rezimu. Dakle, svi ostali prepaid paketi imaju neku pogodnost (jer su na osnovu nasih navika i potreba i kreirani), a samo se korisnicima Telenor prepaid interneta "zamera" na ponudjenoj im pogodnosti.

Sve ovo pricam jer planiram da ubuduce kao svoj, licni broj koristim broj koji sam dobio u paketu... Zna li neko vise o ovome, tj. da li ova kartica moze sluziti kao kartica koja ce biti kao i svaka druga prepiad kartica...
[ samo_da_pitam @ 13.06.2012. 22:24 ] @
Bilo je negde uputstvo kako kreirati "ručnu" konekciju za telenorov modem a da se ne koristi priloženi software na samom modemu, pa ako iko ima link bio bih mu zahvalan (win7).
Inace, kada se pojavio prepaid internet Telenorov je bio duplo jeftiniji od Mts-a, sada je situacija obrnuta.
Koristi li jos neko prepaid internet? Kakva su iskustva izmedju Telenora i Mtsa?
[ Slobodan Milivojevic @ 13.06.2012. 22:38 ] @
Imam i telenor i mts prepaid data karticu i otkljucan E220 modem, rade skoro isto, mada je on HSDPA 3.6Mbit, trenutno nemam megabajte ni na jednoj od kartica, ali mi onako na obicnom postpaidu sada i mts i Telenor izvlace daleko vise od 3.6Mbit sa andoroid telefonima, tako da bi na modemu trebalo bar toliko da radi

[ samo_da_pitam @ 14.06.2012. 09:31 ] @
Meni odlicno radi tethering sa mobilnog ali sam na terenu pa mi problem predstavlja i struja za punjenje, a tethering mi srce bateriju samo tako.
Evo koristim Telenor internet ali je problem sto ovde imam samo Edge, probacu za koji dan i Mts na istoj lokaciji, samo da otkljucam modem. Ruzno je od Telenora sto je promenio uslove za koriscenje prepaid interneta i u odnosu na one koje je imao ranije (a sada su ti isti uslovi i cene kod Mts-a) ovo mi je prilicno rigorozno.
Inace problem mi je predstavljala instalacija bilo kakvih aplikacija sa modema na laptopu pa sam zato pokusavao rucno setovanje kkonekcije ali mi nije poslo za rukom. Narocito jer je neophodno poslati inicijalni sms za aktivaciju, sto bez aplikacije nije moguce a ubacivanje u neki mobilni pa... isto nije...
[ Slobodan Milivojevic @ 14.06.2012. 19:37 ] @
A USB Tethering - ipak ce ti puniti telefon?

Inace mt:s prepaid data kartica kosta 300 dinara i imas 50din + 50MB na njoj.
[ samo_da_pitam @ 15.06.2012. 10:19 ] @
znam da ce usb puniti tel. ali na terenu bilo koja struja ume da bude deficitarna, pa tako i ona za punjenje lap topa. ali snalazim se. provalio sam da mi ipak najvise odgovara kombinacija da usb samo puni mob. a tethering sve jedno ide wifi. uzecu uskoro i mts data karticu pa cu da probam
[ Jovan 1988 @ 26.07.2012. 16:33 ] @
Ljudi nešto me zanima,
Dakle razmišljam da kupim telenor prepaid internet,pa me zanima da li se potpisuju neki ugovori (znam da je prepaid pitam za svaki slučaj) i da li modem moram posle nekog vremena da vratim ili ostaje kod mene.
Hvala
[ freeworld @ 26.07.2012. 16:37 ] @
Modem ti ostaje,ne potpisuje se nikakav ugovor,mozda samo registracija tog pripaid broja.
[ Jovan 1988 @ 26.07.2012. 22:51 ] @
U redu,hvala.
[ yurotel @ 08.08.2012. 10:28 ] @
Postoji li u Novom Sadu neko mesto (izuzev Telenorovih poslovnica gde se čeka bar 1/2 h u redu) gde se može dopuniti Telenor prepaid internet?
Mnogo hvala.
[ Slobodan Milivojevic @ 08.08.2012. 10:39 ] @
Dopuni novcani iznos gde god hoces i onda SMS-om aktiviraj paket:
https://www.telenor.rs/sr/Priv...ernet/Internet-tarifni-dodaci/
[ Bonafides @ 29.08.2012. 20:51 ] @
O, pa to se Telenor napkon opametio i vratio stare dobre internet dodatke. Malo je razocaravajuce sto neki vaze po 30, a neki po 45 dana... No, ako je za utehu bar ne vaze 1 dan kako je bilo pre. No, imam 2 nedoumice u vezi svega:

1. Danas sam par puta, nakon sto sam primetio nove cene, gledao na Telenor sajtu i nisam nasao nikavu razliku izmedju "Internet tarifnih dodataka" i "Produzi Surf internet dopuna". Oba pojma nalaze se u sekciji Prepaid interneta. Zna li neko sta je u pitanju, ja ne kuzim.

2. Da li je neko u skorije vreme uporedjivao brzine nakon potrosenih brzih megabajta "Telenor Klika" i "Telenor Prepaid interneta"? U slucaju da jedna od ove 2 usluge ima vecu brzinu nakon potrosenih megabajtova, ja bih voleo znati o kojoj se radi i da li se isplati preci sa Klika na Prepaid internet?

Pozdrav i unapred hvala...
[ llux @ 29.08.2012. 21:44 ] @
Ja ne vidim da je vratio. To je za internet SIM kartice. Ti su bili celo vreme.
[ Bonafides @ 30.08.2012. 10:18 ] @
Ne, takvi dodaci su od skora uvedeni, tj. vraceni sa modifikacijama. Pre toga se morali placati mnogo para za malo vremena, tj. ako se ne varam postojala je dnevna dopuna od 100 MB (100 RSD), nedeljna od 300 MB (300 RSD) i mesecna od 1 GB (900 RSD). Uporedi ove dodatke sa starijim i videces da ne pricam slucajno o korekciji cena u Telenor prepaid internetu. Prethodna pitanja koja sam postavio imaju za cilj da otklone nedoumice, bar sto se tice mene.
[ since1986BC @ 30.08.2012. 12:08 ] @
@Bonafides

1. I ja se cudim. Koliko juce sam gledao nesto Telenorov on-line cenovnik i bile su dve varijante. Sad cu pojasniti.
A) varijanta je bila da u Telenoru uplatite kesh i da vam onda oni za te pare postave megabajte koji taju 1, 7 ili 30 dana.
B) varijanta je Produži SURF koju kad aktivirate traje 30, 45 ili 60 dana. Zavisno da li ste uzeli paket sa 300MB / 1GB / 2GB (redom navedeno)

2. Nisam uporedjivao brzinu. Znam da je na Pripejd Internetu, nakon potrosenog saobracaja, do kraja perioda imam brzinu 64/32 Kbps (dl/up)
Citat:
Kada potrošiš sav saobraćaj iz dopune, možeš i dalje neograničeno da pristupaš Internetu, po smanjenoj brzini protoka od 64 kbps do kraja isteka važenja dopune.

(citat sa Telenor sajta)
[ Bonafides @ 31.08.2012. 11:06 ] @
@since1986Bi

Za cudjenje i jeste, dve iste vrste tarifnih dodataka, a razlicita imena. No, kako bih otklonio nedoumice zvao sam juce njihov Call Centre. Prvo sam operaterku pitao za te dve vrste novih tarfinih dodataka, a ona meni spominje one stare koji vaze dan, nedelju i mesec. Par puta sam joj morao reci da se to promenilo, i ona je tragajuci na njihovom sajtu napokon nasla modifikovane dodatke i duboko se izvinila zbog toga. Kada smo to apsolvirali priupitao sam je za umanjenu brzinu kod Prepaid interneta i Telenor Klika i rekla mi je da i u prvom i u drugom slucaju ona iznosi 64/32 Kbps. Dosli smo do zakljucka da se u Prepaid interenetu za iste pare daje duplo vise brzih megabajta. Ja cu ipak ostati na Kliku, iz razloga sto je mene zanimala smanjena brzina i zato sto karticu koju koristim za net (klasicna prepaid kartica sa aktiviranim Klikom) mogu nekad koristiti i za pozive i SMS-ove, jer se kod klasicnih Prepaid internet kartica ne pojavljuju promocije na Meniju 111. Moram pohvaliti Klik i reci da sam tokom avgusta 4 puta aktivirao Nedeljni Klik i da smo ja i sestra za ovih mesec dana "ubili" 2.17 GB (preuzeti podaci) i 520 MB (preneseni podaci). Uz to, nismo imali neka veca cekanja prilikom otvaranja stranica i sve je bilo zadovoljavajuce, tj. solidno za te pare.
[ sasa063 @ 23.09.2012. 15:55 ] @
Kod mene lepo radi ali skida MB brzo :(
[ genesys @ 08.10.2013. 22:09 ] @

Jeste da nastavljam staru temu al pitanje je za ovde .. Da li je modem koji se prodaje uz te telenor pakete zakljucan na njihovu mrezu ?
[ jjovanovic @ 09.10.2013. 08:19 ] @
jeste
[ madamov @ 09.10.2013. 08:51 ] @
Jeste, ali se prilično lako otključavaju.