[ daxy @ 25.02.2009. 09:38 ] @
Dragi forumasi :)

Posle citanja Vasih postova o neljubaznosti, kradji i ostalom, od strane nase carine, doduse, postovi su stari po nekoliko godina, retko ko se usudi da bilo sta naruci preko neta. Evo, ja sam pre godinu dana narucio neku kozmetiku, i ona je stigla na broju, ali bez carinske deklaracije i svi paketici su bili otvoreni.

Ove godine (godinu dana kasnije) sam se ponovo odlucio na narucivanje preko sajta www.strawberrynet.com i ovog puta se izuzetno prijatno iznenadio! Roba je stigla kompletna, za nedelju dana, sve na broju, a ukrasni papir kojim su upakovane sminke i puderi i sl. nije ni skinut! Uz to, dobio sam i urednu carinsku deklaraciju, sa sve taksativno navedenim dazbinama, i radnikom koji je obradu vrsio. Mozete pogledati kako to izgleda u attach-u.



Sve u svemu, jako prijatno iznenadjenje, i sve pohvale za carinu!

Eto, neka ovo bude update za one koji se "osmele" da narucuju nesto.

Uzgred, da li znate neke sajtove koji salju u Srbiju, a da je postarina besplatna? Bilo sta?

Kakva su vasa novija iskustva sa carinom? I od cega zavisi da li roba ide na spediciju? Evo ja narucih 2x iz Hong Konga i ni "Sh" od "Shpeditera nisam cuo. Donosi postar na kucnu adresu, potpises, platis, i to je to.
[ igii @ 28.02.2009. 10:36 ] @
ja sam narucio neke suplemente iz usa 9 februara i jos nije stiglo,i to me nervira. kad mi je komsa slao i napisao manju vrednost zbog carine,stizalo mi je za 10tak dana,a ovako se mnogo ceka...
[ jerryrain @ 16.03.2009. 11:41 ] @
Ne bih upucivao bilo kakve pohvale na rad carinarnice 11200...




Primer recimo, radi se o bateriji za mobilni, vrednosti $15 (cak i manje vredi ali lik je slao je zaokruzio na $15)
Kada sam pozvao da vidim zasto carine nesto, sto ocigledno vredi manje od 20eur i dobio sam doticnu gospodju, bila je jako drska, nadrkana i neljubazna... prodavala je zvake tipa ona radi po zakonu, ako mi stigne nesto pa da vredi i $1, ima da carini jer se sve carini i sl...

Ovakvih primera carinjenja, imam koliko hocete, sve dokumentovanih, ali ova gospodja se istice po kolicini...
[ TSF @ 16.03.2009. 13:54 ] @
Pa fora je sto nij osnovica za carinjenje vrednost robe vec vrednost robe + postanski troskovi. U tvom slucaju to je 39$ a to je preko 20 evra tako da je zena stvarno postupila po zakonu.
[ jerryrain @ 16.03.2009. 14:05 ] @
Osnovica za carinjenje je vrednost robe i postarine UKOLIKO VREDNODNOST SAME ROBE PRELAZI 20eur
[ bogdan021 @ 31.03.2009. 22:21 ] @
Na temi kojoj je Ventura otvorio spominjao je da im treba napomenutu(onima sa myus.com)da napisu laznu fakturu(by-pass)da smanje vrednost proizvoda kojeg narucujes...dali se neko oprobao u tome i ako jeste kako bi trebalo da glasi to pismo ili poruka koje treba da se salje na myus.com...moze neki copy/paste??
[ BBS @ 01.04.2009. 16:41 ] @
Na osnovu kog zakona se carini postarina. carina se placa na robu a ne i na uslugu da tu robu dobijes
[ ironman @ 10.11.2009. 18:03 ] @
Kako se utvrdjuje carinska osnovica? Da li na ukupnu vrednost robe(+ postarina naravno) ili ukupna vrednost - 20€ koji su oslobodjeni carine?
[ nikolaspee @ 10.11.2009. 21:08 ] @
Zdravo ljudi, padam ovde k'o sa Marsa ali vidim da dosta toga znate o carinjenju pa da pitam nesto. Gledao sam u USA neku snowboard opremu (pantalone i jakne) proizvodjaca koji ovde i nemaju zastupnistva i hteo bih nesto da narucim. To bi bila neka mala kolicina, ne za prodaju. Pa me interesuje gde to uopste stize i kako se carini?
[ mr. ako @ 11.11.2009. 14:19 ] @
Stize na adresu na koju si porucio, a carini se na posti carinjenja nadleznoj za to podrucje. Carini se cena proizvoda + postarina. Za detalje pogledaj malo po forumu, objasnjeno je vise puta.

Poz,
Marko
[ nikolaspee @ 11.11.2009. 17:18 ] @
Hvala, poz!