[ ivan85_zmaj @ 27.02.2009. 13:18 ] @
Pozdrav svima,

Imam jedan problem, i nadam se da ce mi neko pomoci pomoci na bilo koji nacin, pomazu i saveti upustva i sve drugo.

Moj problem je sto u firmi imamo odradjen nas logo. Medjutim to je sve u jpg, bmp, psd formatu. Sada bi trebalo da se to odradi u nekom vektorskom formatu. Ja se u to slabo razumem. Za pocetak ja pojma nemam nista o tom vektorskom dizajnu. Sta se uopste sa njim dobija?
I da li neko moze da mi napravi taj logo, uz pomoc ovog sto ja imam u jpg formatu i sl.

Gde ja mogu da primenjujem taj vektorski format? Moze li se dobijati kvalitetan logo kako u manjoj tako i u velikoj razmeri, recimo za panoe i tome slicno?!

Eto ako neko moze da mi malo pojasni ovu pricu...

Hvala unapred!


p.s. U prilogu stavljam i "problematicni" logo

[ bluebird @ 27.02.2009. 14:00 ] @
Za objasnjavanje razlike izmedju vektorskog i rasterskog forama malo procacakaj po internetu

Za pocetak evo ti logo u vektorskom formatu (CorelDraw ver. 13.0)

Pa sad usporedi vektorski i rasterski format i vidi sta se desava kada uvecas jedan i drugi format
[ Stranger2 @ 01.03.2009. 10:46 ] @
Citat:
Moze li se dobijati kvalitetan logo kako u manjoj tako i u velikoj razmeri, recimo za panoe i tome slicno?!

Vektorska crtez je skup kordinata, linija, krivulja itd. pri iscrtavanju na ekran ili stampanju on se pretvara u obicnu sliku. zbog toga je uvek jednako kvalitetnog izgleda. mozes ga koristiti za koliko god velike slike hoces.

na primer, fontovi koje koristis u wordu su vektorski, koliko god da ih uvecas uvek deluju jasno, ivice su ostre, linije idealne...

p.s.
nemoj sam da se gnjavis sa ucenjem vektorske grafike samo da bi napravio taj logo u vektorskom formatu. neko ko zna da radi u coreldraw-u recimo ce to napraviti za dve minute.
[ old @ 07.04.2009. 13:37 ] @

Možeš rešiti stvar besplatno i brzo online (i kvalitetno!)?

http://vectormagic.com/online/my_images

Ovde su (na eng) uputstva: http://vectormagic.com/online/how_it_works


U Corel-u za ono treba 10 sekundi ako je korišćeni font instaliran, ali ako nije (a za vrhunske logotipe i ne postoji - nego su slova unikatna) dva minuta nije dovoljno nikom.


[ milan_CG @ 08.05.2009. 02:31 ] @
U logou firme je koricscem modifikovam TIMES font.
Kao drugo logotip slovo I ima transparenciju naspram M ili duplo V naopacke