[ djeda @ 01.03.2009. 07:57 ] @
Po zavrsetku instalacije, odradjivanju "svih potrebnih radnji" i restartanju racunara program se pokrene i ucita se korisnicki interfejs pa izbaci poruku: DLL < C:\Program Files\Autodesk\3ds Max9\DxPlugins\DxDDS.bmi>failed to initialize. Error code:998 - Invalid access to memory location. Poslije klika na OK sve je naizgled regularno ali kad se klikne na bilo koji prozor nestane slike u njemu tako da je nemoguce raditi. Kao da ima veze sa grafickom. Mojj operativni sistem je Vista 64 Ultimate SP1, a hardver: procesor Quad 6600, 2,4Ghz, RAM 8 Gb, graficka NVidia 9800 GT sa aktuelnim drajverima, i naravno sve je ok i ispravno. Ima li ko neki prijedlog ili sugestiju?
[ deepwhite @ 02.03.2009. 11:08 ] @
moraces da kontaktiras podrsku
xD

Probaj da iskljucis AERO Interface u Visti pre startovanja makse, inace imas problem sa directx-om, probaj da prebacis na opengl ili softverske drajvere
[ MOHOK7 @ 02.03.2009. 11:34 ] @
Mozda da predjes na Win XP 64 Bit ?
Ipak je to proveren i pouzdan operativni sistem.
Vista je kako tvrde poznavaoci scene kompletan promasaj neprestano nesta otkazuje.
Osobno sam to uradio, jednostavno nisam imao vise zivaca neprestano krpati ovo i ono. Ceo dan krpas i onda nikad da odradis posao.
Momak koji je trebalod da radi sa nama je krpao vise od mesec i pol dana sa Vistom i onda smo otkazali suradnju ( nije mu ni u to vreme uspelo da sredi sistem dakle nije mogao da isporucuje usluge)
Predlog je skup kad je lova u pitanju dobar deo hardvera je u poslednje vreme radjen samo za vistu tako da i tu moze da bude izbacivanja i nove kupovine.
Ali ako radis posao sa racunarom onda na kraju izadje jevtinije.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK
[ sretniica @ 11.03.2009. 12:54 ] @
Ja mogu samo reci da kod nas 3Ds MAX Design 2009 savršeno radi na Visti 64 na dva računara, ako ti to nešto znači