[ Java Beograd @ 02.03.2009. 15:32 ] @
Gledam nešto, pa računam da su slike Beograda stare bar 4 godine. (Neka me neko ispravi, ako grešim). Kakva je "politika" rada Google Earth projekta u vezi ažuriranja snimaka ?
[ Operacija Debakl @ 03.03.2009. 14:31 ] @
Slike Beograda na GE su iz maja 2007.
[ koska @ 03.03.2009. 15:16 ] @
Da li neko zna da li moze da se proveri starost snimaka?

I da li postoji neki razlog da Google namerno ostavlja stare snimke na pojedinim mestima?
Na primer, gledam sada centar Bradforda... Popricno detaljni snimci centralnog Trga gde se vide rusevine zgrade koja je srusena 2002. godine. Znaci, snimci su od tad.
Nekako mi cudno deluje da "slucajno" nisu obnovili snimke jednog od vecih gradova u UK...
[ Operacija Debakl @ 03.03.2009. 15:52 ] @
Velika Britanija, Nemacka, Svajcarska, Danaska, Holandija, Ceska, delovi SAD, Spanije itd su uradjeni vazdusnim snimcima, najverovatnije u tehnici DOF (digitalni ortofoto) Ostatak sveta je uradjen u snimcima sa raznih satelita iz razlicitih visina. Satelitski snimci kostaju mnogo manje nego DOF iz vazduha, pogotovu kada se radi vazdusno snimanje celih podrucja, zbog toga tu cesto ima snimaka koji su relativno stari - u Britaniji konkretno imas podrucja i iz 2000. a ja mislim cak i iz 1999.

Na vecini snimaka imas datum nastanka kad ih posmatras sa male visine. Pise u levom donjem uglu u traci sa informacijama o koordinatama i visini. Inace verzija 5.0 ima i opciju istorijskih slika u meniju Show/Prikazi.
[ clapton @ 13.07.2009. 17:30 ] @
htio bih da upload-ujem sliku jedne ulice kako bi se vidjela preko opcije Panoramio?
[ De La Noche @ 27.08.2009. 00:30 ] @
Evo izbacili su nove slike Beograda, od 28,29,30 jula ove godine.

Nesto mi je cudan kvalitet slika, valjda ce to malo moci da poprave

Pozdrav

[ musicmaster @ 27.08.2009. 00:35 ] @
bg je mali za googleearth... popraviće, evo, sutra..
[ pri3rak @ 27.08.2009. 01:01 ] @
Ne samo sto su nove, nego sto postaju i 3D, sa sve pogledom u buducnost :)



(za brze prepoznavanje 6 kaplara, hyatt, delta, dejtonka +nepostojeci soliteri :D ....)
[ De La Noche @ 29.08.2009. 18:50 ] @
Fora je sto je cudniji kvalitet slike nego na starijim fotografijama, ima granulaciju, itd.
Nas 5 je napisalo peticiju guglu da moraju da poboljsaju kvalitet u suprotnom cemo prestati da koristimo googleearth ;)

Elem, sad ozbiljno, uveli su i ulice, samo bez imena, tj, po neka i ima ime, izgleda da rade na tome, valjda su sredili ove civilizovane zemlje pa presli na nas ;)

Cao
[ djevrek @ 18.09.2009. 12:56 ] @
To što su uveli ulice radi grupa volontera na www.google.com/mapmaker. Možeš i ti da se prijaviš i da radiš, ali pre svega bi trebao da pogledaš ovaj forum i temu o tome, kao i da se priključiš Google Grupi za Google mapmakere u Srbiji.