[ Operacija Debakl @ 03.03.2009. 14:26 ] @
Od pre neki dan Google pretraga na domacem webu je otezana, jer izbacuje rezultate na starom TLD-u. Kao rezultat toga vecina nadjenih rezultata izbacuje gresku 404 jer je taj domen nedavno deaktiviran. Kad se mozemo nadati uklanjanju ovog problema?
[ momsab @ 03.03.2009. 15:53 ] @
to najmanje zavisi od Google-a, koliko sam upućen u materiju
[ Predrag Supurovic @ 04.03.2009. 09:41 ] @
Razlog ovako brzog brisanja .YU domena je upravo u tome da ti uzmu pare. AKo ti je bitno onda ćeš morati da platiš da ti ponovo aktiviraju .yu domen, ali to će trajati samo do septembra.

U svakom slučaju ništa ne možeš da promeniš. Linkovi na internetu koji pokazuju na tvoj sajt i dalje će sadržavati .yu domen i teško da to možeš da promeniš.

Predlagano je google-u da omogući da korsinici mogu da mu naznače da se domen više ne korsiti i koja je nova adresa istog sajta ali Google nije reagovao na to. Google inače već ima implementiranu svu funkcionalnsot da to omogući.
[ dvnityCker @ 07.03.2009. 11:09 ] @
secam se da sam procitao kompletnu dokumentaciju pre godinu i kusur dana, kad je pocinjala cela prica, i cini mi se da nigde nije pominjan 1. mart.. iako je rnids izdao saopstenje 31. vezano za ovo prevremeno gasenje domena, i dalje je to izuzetno neozbiljno, jer je u vecini glava ostao datum 30. septembar.