[ SLOJ.1973 @ 03.03.2009. 17:46 ] @
Prijateljica moje supruge želi da krene sa prodajom Fornettija.Da li neko želi,ko ima iskustva da malo pojasni koliko mesečno prodaje ovo pecivo,koliki su mu troškovi i kolika je zarada od istih?Znam da je terenutna cena u nabavci 193 din za kg (sa PDV-om),da se mora prodavati po ceni od 369din za kg,da je razlika u smrznutom i pečenom pecivu 15%(na uštrb onoga ko kupuje),što znači da na 1kg peciva,buto ostaje 120.65din.Voleo bih da neko van Beograda (iz unutrašnjosti) napiše svoje iskustvo,kakvi su za saradnju,da li ima nekih začkoljica u ugovoru itd.Svaka sugestija je dobrodošlia.Unapred hvala.
[ maric1 @ 03.03.2009. 20:59 ] @
nemamiskustva sa ovim ali ono sto znam je da se ne isplati drzati samo to vec da ako imas neku brzu hranu i sl da ubacis i to. S druge strane ne znam moaj iskustva su jako losa moras da pazis na izboru lokacije za lokal......
[ Radovan__III @ 03.03.2009. 21:04 ] @
Obrati paznju i na uslove koji se postavljaju tipa velicine radnje itd posto sam cuo da imaju razne uslove posto su fraciza
[ SLOJ.1973 @ 04.03.2009. 06:05 ] @
Uslov je da je lokal min 20m2,da ima sanitani čvor sa toplom i hladnom vodom,poželjno je da postoje 2 prostorije,jedna za skladištenje smrznutog peciva,druga za spremanje i prodaju.Sve to znam,ali nemam informaciju koliko se to mesečno proda recimo pored škole ili autobuske stanice,ali ne u BGD-u već u unutrašnjosti,Smederevo,Požarevac,Vršac i td.Znam radnju koja ima 4 zaposlene devojke,plaća kiriju nekih 250€ i opstaje.Etoako sada ima nekog voljnog za priču izvolite.
[ quality @ 04.03.2009. 10:51 ] @
Za ovo sam se ja zanimao i odustao. Prvo moras da pripremis lokal, sredis sve i za neke 3 nedelje dolazi njihovi sluzbenici da procene (!) da li lokal odgovara. Znaci i pored svih ulaganja mogu da ti ne odobre lokal. Onda imas peci za koje moras da das depozit a on je cini mi se 1250 eura po jednoj peci. Moras da imas dva zamrzivaca za skladistenje peciva. Najblizi lokal koji ima forneti ne bi smeo da bude na manjoj udaljenosti od 800 metara. Ima jos nekih sitnica koje mi se nisu svidele...
[ happy tree @ 09.03.2009. 11:17 ] @
Neki moji prijatelji bi mozda poceli sa ovim poslom,pa me interesuje sta ovo znaci?Da ce im u slucaju prekida posla vratiti pare ili oni te peci moraju da kupe od njih?Interesuje me jos nesto.Da li je moguce da uslovi variraju od mesta do mesta,jer u blizini su radili neki ljudi sa tim,a taj lokal ni izbliza nema 20m2,a mislim da nema ni sanitarni cvor.Skoro sam siguran da tamo ne postoje ni jedna vrata za neku drugu prostoriju,ali ne mogu da tvrdim.Zar je moguce da ti odbiju lokal,pod uslovom da si se naravno pre toga kod njih raspitao sta je potrebno da ovaj ispunjava,i sta eventualno tolerisu da lokal nema,a sve to si utvrdio da kod tebe postoji.I koje su quality te sitnice,ako nije tajna?pozz
[ SLOJ.1973 @ 09.03.2009. 11:34 ] @
Koliko sam ja upućen,novac se vraća u slučaju raskida ugovora (tako zvanično tvrdi devojka koja se javila na telefon Fornetti kancelarije).Naravno,ne veruj dok ne vidiš sopstvenim očima,tj ako ima šanse da neko dođe do informacije iz prve ruke-neko ko već radi franšizu bilo bi dobro da podeli sa nama.Još uvek nisam došao do informacije koliko se mesečno proda ovog peciva u lokalu koji nije u centru,već na primer pored pijace i to naravno van Beograda.Hvala svima koji mi odgovore.
[ quality @ 10.03.2009. 09:12 ] @
Najveca sitnica je sto mogu da te zezaju kako oni hoce i oni ti diktiraju cene, ako je neka sezonska akcija onda ce da obore cene a ti ako mozes ti se uklopi, oni ce sigurno da se uklope jer oni rade na veliko a ti vidi kako ces da se uklopis. Pricao mi je drugar sto radi prodavnicu da su se pojavili sada mnogi sto prave ta peciva i ti od njih uzimas kao i od svake druge pekare a povoljnije je nego forneti, ne znam kako se zovu ali probajte na google nesto tipa koktel peciva ili tako nesto
[ happy tree @ 10.03.2009. 12:28 ] @
Pa to i nisu sitnice!Pored svega toga jos i da diktiraju poslovnu politiku.A sve si platio...Makar da u necemu udestvuju...opremanju lokala,placanje kirije ili da te oni placaju kada se vec toliko petljaju...Au,ovo mi se najmanje svidja od svega.Tacno sto je neko napisao,ne smes imati samo njih u ponudi...tnx quality:)
[ quality @ 10.03.2009. 18:05 ] @
To je osnovno pravilo njihovog poslovanja....cene su njihove i nemozes ti menjati cene nego samo se uklapaj ako mozes. Svi obicno misle sad mi oni daju peci i ja samo pecem i prodajem ali kad se sve stavi na papir nije sve tako sjajno.
[ Nabukodonosor @ 13.03.2009. 02:26 ] @
Citat:
Uslov je da je lokal min 20m2

Mislim da ovo apsolutno nije tacno! Evo znam tri Fornetti lokala od kojih jedan mozda ima 10m2, drugi mozda 5m2 a treci je trafika! Tako da mislim da ovo nije tacno.


Citat:
Najblizi lokal koji ima forneti ne bi smeo da bude na manjoj udaljenosti od 800 metara

Mislim da ni ovo nije tacno, jer dva lokala od 3 koja znam su na nekih 200m jedan od drugog.
[ SLOJ.1973 @ 13.03.2009. 06:10 ] @
Pa i kod mene su dve trafike manje od 15m2,i na manjoj udaljenosti od 800m,ali rade.Međutim,pozovite Fornetti komercijalu,pa ćete čuti šta kažu:upravo ono što sam gore naveo.Možda su ovo uveli od skoro,ko zna?
[ quality @ 13.03.2009. 11:21 ] @
ovo je mail koji salju kako osnovni info pa vidite sta je tacno a sta nije (kod mene su otvorene tri radnje na ukupnoj razdaljini od oko 1 km ali ih je otvorio isti vlasnik pa mozda ima i toga da moze isti vlasnik da otvori na manjoj razdaljini).

Poštovani,

Što se tiče ulaganja:
- 1250 EUR treba položiti u ime depozita za korišćenje pećnice
- obezbediti zamrzivač (od 500 lit) za skladištenje peciva
- obezbediti digitalnu vagu

Treba da posedujete prodajni prostor (ili u svom vlasništvu ili u
zakupu) koji je min. veličine 20m2, da je na frekventnom mestu, da u okolini od 800m ne postoji drugi objekat koji prodaje Fornetti proizvode.
Poželjno je da lokal ima prostor za skladištenje robe i poseban prostor za pripremanje proizvoda. Svi lokali moraju da zadovoljavaju sanitarne propise i da imaju sanitarni čvor sa toplom i hladnom vodom.

Molim Vas za detaljne informacije obratite se na telefon 024/621-521.

Srdačan pozdrav,

Fornetti Mini Peciva doo
Subotica
[ mirkocvetkovic @ 08.08.2011. 21:29 ] @
dizem temu zato sto sam se bas zagrejao za ovu vrstu str naravno sa dodatkom palacinkarnice i sendvica.u mom gradu ima samo jedna fornet radnja i bas mu dobro ide .ako neko ima nove informacije neka napise.Pozdrav