[ wvlada @ 05.03.2009. 11:51 ] @
U firmi postoji stari Daemon 6.8.5 koji je nasledjen sa svim account-ima koji zavrsavaju sa CO.YU. Nemam mnogo iskustva sa ovim programom pa me interesuje postupak prelaska na CO.RS, ali da jos neko vreme mogu da primam i CO.YU. Probao sam nesto oko sekundarnog domena, ali pravi problem jer account trazi lozinku iako vec postoji. Potrebno mi je resenje i to tako da kada se CO.YU ukine kod provajdera, po mogucstvu ne moram vise nista da podesavam.
[ 75TS @ 05.03.2009. 12:10 ] @
Mozes da preimenujs primari domen u co.rs i da napravis aliase da sve sto stigne na co.yu se forvarduje na co.rs.
Svi nalozi ce se prebaciti na co.rs tako da kad nestane co.yu nista neces morati da diras, onda ti ostaje samo da na klijetima promenis from polje da kada salju ispisuje co.rs.

Mada mi se cini da je vec pisano o ovome.

Pozdrav
[ wvlada @ 05.03.2009. 12:55 ] @
Pre nego pocnem, moram da postavim jos jedno pitanje. Kod preimenovanja domena u co.rs, da li se i accounti menjaju automatski u co.rs i da li se folder sa accountima co.yu automatski menja u co.rs.
Cini mi se da sam u nekoj temi procitao da ima nekih problema.

Pozdrav i hvala.
[ 75TS @ 05.03.2009. 15:08 ] @
Neznam u verziji 6.x.x znam za 9.x.x i novije da ce automatski da promeni sve usere koji su pripadali primarnom domenu.
Potrebnno mu je malo vremena u zavisnosti od hardvera.

Evo sta bi ja uradio.

Skino VirtualPC ili Wmvare ili nesto trece..podigao OS i udario restore tvoje konfiguracije na tu virteuelnu masinu.
Nakon toga bi sve ovo sto smo pisali u prethodnim postovima istestirao .

Procedura za backup/restore MD-a je jako jednostvana.

http://www.altn.com/Support/Kn...eBaseResults/?Number=KBA-01334

Link za starije instalacije

http://archive.altn.com/MDaemon/Archive/

[ wvlada @ 16.03.2009. 14:09 ] @
Evo kako sam uradio prelaz sa co.yu na co.rs.

Prvo sam u primarnom domenu promenio domen sa ...co.yu da bude ...co.rs. Zatim je MDaemon poceo da automatski konvertuje sve vec otvorene accounte u co.rs. Sada je omoguceno da se prima posta na co.rs, pa su svi account-i klijenata po radnim stanicama u outlook-u promenjeni rucno na co.rs. Zatim je trebalo obezbediti da jos uvek do daljnjeg stizu stari email-ovi na co.yu, jer ce u protivnom dolaziti u bad queue. U Content filteru su napravljeni novi rules po accountima da ako haeder poste ima co.yu kopira postu na co.rs, a zatim je brise iz bad queue. Na kraju je moralo obavezno da se izmene kontakti vezani za nas domen u co.rs jer je co.yu sada pravio problem u lokalnoj izmeni poste kopirajuci istu postu po nekoliko puta. Dakle ako je neko slao postu na adresu koja se zavrsava sa co.yu u lokalnoj mrezi, ista posta je stizala na odrediste u vise kopija.

Ostali vec objasnjeni nacini na forumu inace nisu hteli da funkcionisu, ne znam zasto, mozda i zbog toga sto je u pitanju jako stara verzija MDaemon-a.

U svakom slucaju hvala, a ovo iskustvo moze nekome jos koristiti.
Pozdrav