[ almir.nokic @ 07.03.2009. 09:22 ] @
Imam problem sa indexiranjem,
postavio sam sajt pre 5 dana, prijavio na googlu, poslao sitemap webmasteru ali mi nema sajta jos na googlu. Sta bi jos trebalo da uradim, jel ima neko ideju.
Mozda link ovde jer sam negde procitao da i linkovi na dobro indeksiranim sajtovima mogu pomoci.
Sajt koji sam postavio je www.bigboys.rs
[ kazil @ 07.03.2009. 10:21 ] @
Treba da cekas.
[ almir.nokic @ 07.03.2009. 11:40 ] @
Ma ja znam kao da treba da se ceka, nego sam nestrpljiv. Nisam radio sajtove zadnje 2-3 godine pa pomislih da se nije nesto promenilo po tom pitanju.
U svakom slucaju hvala.
[ old @ 07.03.2009. 16:23 ] @
Ne vredi da čekaš.

Nego dodaj tekst tako da mašine mogu da ga čitaju (u Flashu uglavnom nije dovoljan). Dodaj ključne reči bar u "title" tag.

I nabavi neki link jer bez toga teško ćeš za bilo koju reč ući u prvih deset među rezultatima.

A ako ti je dovoljno samo da sajt bude indeksiran, onda slobodno čekaj

[ almir.nokic @ 07.03.2009. 23:50 ] @
Dodao sam u indexu.html i title i keywords i alt tag, negde sam nasao googlovo uputstvo kako treba da izgleda. Kako mislis u vezi linkova, da ja postavim kod mene ili negde na nekom drugom sajtu da postavim link ka mom sajtu. J
[ old @ 08.03.2009. 14:39 ] @
Teško ćeš pogrešiti ako linkovanje gledaš kao "glasanje". Tačnije, sada je u modi da pretraživači po tome odlučuju koji sajt je "vredniji".

Pa ako glasaš sam za sebe to se ignoriše. Treba da izgleda kao da drugi webmasteri smatraju tvoj sajt vrednim linkovanja sa njihovog sajta.

[ almir.nokic @ 09.03.2009. 07:32 ] @
Jutros me google indexirao. Kada proverim na googlu site:bigboys.rs pojavljuje mi se sajt. Znaci najverovatnije treba da se ceka (cekao sam nedelju dana) da bi se sajt pojavio na googlu ili mozda kada predje 100 poseta, jer sam primetio da sam se pojavio otprilike kada je moj sajt imao preko 100 poseta (postavio sam neki loopi brojac koji sam dobio od njihovom kontrol panelu).
E sada da li ima neko neki savet za sto bolje rangiranje sajta na googlu, jer upravo krecem u taj deo posla.