[ Wooyke @ 12.03.2009. 18:42 ] @
Pozdrav svima,

imam sledeci problem. Uskoro pocinjem da radim web dizajn za inostrane klijente pa me interesuje kako da im najbolje "uzmem pare".
Svi mi preporucuju Moneybookers, kazu da samo treba da imam otvoren devizni racun i Intesinu Internet karticu (posto imam dinarski racun kod njih vec dosta dugo).
Dakle zanima me da li to ovako funkcionise:

1. Klijent uplati novac na moj Moneybookers account
2. Ja se ulogujem na isti i prebacim pare na Intesa Internet karticu
3. Prebacim novac sa kartice na devizni racun
4. Podignem lovu

Da li to tako ide ili sam ga ja suvise zakomplikovao?

P.S. Cesljao sam slicne teme i video sam da se Intesa Internet kartica koristi samo za uplate, sto znaci da necu moci da preko nje uzimam lovu (?)
[ donmarkone @ 12.03.2009. 23:39 ] @
Imam poptuno isto pitanje :D . Znaci imam njihovu Internet karticu (devizni racun koji je vezan za nju , i koliko znam na njega ne mogu da se primaju uplate) .Takodje imam tekuci racun + devizni racun koji sam dobio kada zelim da podignem novac sa npr ovog racuna internet kartice . Posto koliko sam shvatio devize ne mogu direktno da se podignu sa deviznog racuna internet kartice vec ih prebacim na ovaj "obican" devizni i podignem pare na salteru .

E sad kad bi neko objasnio sledece znaci koji racun mi treba u intesi i kako to funkcionise . Hitno je pa ako neko ima odgovor unapred hvala :D
[ djordjeno @ 13.03.2009. 07:52 ] @
Pozdrav

Evo kako funkcionise sa Raiffeisenom a slicno je i sa Intesom.

Kad su pare na moneybookers nalogu, povlacenje para kosta 1.80e fiksno bez obzira koja je suma u pitanju.
Povlacenje traje od 3-5 radnih dana, u praksi to je skoro jedna nedelja.
Potrebno je takodje objasniti banci po kom osnovu stize priliv iz inostranstva.
Ako ce da bude konstantan priliv potrebno je to naglasiti sluzbeniku da ne bi vas svaki put zvao da dolazite da potpisujete izjave.

Povlacenje para se vrsi na dva nacina:
1. direktno na Visa karticu
2. na devizni racun.

I Visa kartica i devizni racun moraju biti prethodno verifikovani.
Uvecini slucajeva je Visa kartica vezana za isti devizni racun. Stoga povlacenje para Visa karticu znaci da ce pare da legnu na devizni racun u banci sa kojeg se podizu.

Metod koji koristi dosta ljudi je taj da postoje dva devizna racuna. Jedan za koji je vezana Visa kartica i jos jedan koji je "obican" devizni nalog.
U slucaju da je potrebno nesto da se placa preko Visa kartice, novac se neposredno prebaci na devizni racun koji je vezan za Visu, izvrsi se placanje i to je to.
Glavni deo para se drzi na deviznom racunu koji nije vezan za Visu, jer nije "vidljiv" od vani.

[ Wooyke @ 13.03.2009. 18:52 ] @
Odlicno objasnjenje! Hvala na pomoci djordjeno
[ donmarkone @ 14.03.2009. 02:34 ] @
Citat:
djordjeno: Pozdrav

Evo kako funkcionise sa Raiffeisenom a slicno je i sa Intesom.

Kad su pare na moneybookers nalogu, povlacenje para kosta 1.80e fiksno bez obzira koja je suma u pitanju.
Povlacenje traje od 3-5 radnih dana, u praksi to je skoro jedna nedelja.
Potrebno je takodje objasniti banci po kom osnovu stize priliv iz inostranstva.
Ako ce da bude konstantan priliv potrebno je to naglasiti sluzbeniku da ne bi vas svaki put zvao da dolazite da potpisujete izjave.

Povlacenje para se vrsi na dva nacina:
1. direktno na Visa karticu
2. na devizni racun.

I Visa kartica i devizni racun moraju biti prethodno verifikovani.
Uvecini slucajeva je Visa kartica vezana za isti devizni racun. Stoga povlacenje para Visa karticu znaci da ce pare da legnu na devizni racun u banci sa kojeg se podizu.

Metod koji koristi dosta ljudi je taj da postoje dva devizna racuna. Jedan za koji je vezana Visa kartica i jos jedan koji je "obican" devizni nalog.
U slucaju da je potrebno nesto da se placa preko Visa kartice, novac se neposredno prebaci na devizni racun koji je vezan za Visu, izvrsi se placanje i to je to.
Glavni deo para se drzi na deviznom racunu koji nije vezan za Visu, jer nije "vidljiv" od vani.


Kod mene je ovakva situacija , imam Intesa internet karticu ona ima svoj neki devizni racun za koji je vezana .Ali takodje postoji jos jedan devizni racun sa kojeg mogu da podizem devize sa tog deviznog koji je vezan za internet karticu m posto sa ovog koji je vezan za internet karticu ne moze direktno da se podize. Prosto receno da li ja mogu da povucem novac sa MB koristeci ovu karticu i ovaj racun ?


Unapred hvala.
[ Strale @ 15.03.2009. 20:53 ] @
Citat:
Wooyke: Pozdrav svima,

imam sledeci problem. Uskoro pocinjem da radim web dizajn za inostrane klijente pa me interesuje kako da im najbolje "uzmem pare".
Svi mi preporucuju Moneybookers, kazu da samo treba da imam otvoren devizni racun i Intesinu Internet karticu (posto imam dinarski racun kod njih vec dosta dugo).
Dakle zanima me da li to ovako funkcionise:

1. Klijent uplati novac na moj Moneybookers account
2. Ja se ulogujem na isti i prebacim pare na Intesa Internet karticu
3. Prebacim novac sa kartice na devizni racun
4. Podignem lovu :)

Da li to tako ide ili sam ga ja suvise zakomplikovao? :)

P.S. Cesljao sam slicne teme i video sam da se Intesa Internet kartica koristi samo za uplate, sto znaci da necu moci da preko nje uzimam lovu (?)


mozes slobodno da prebacujes pare sa MB na tvoj racun
[ Mitrović Srđan @ 16.03.2009. 16:34 ] @
Da li postoji nesto slicno u Vojvodjanskoj banci?
[ tdjokic @ 16.03.2009. 18:18 ] @
Citat:
djordjeno: Pozdrav

Evo kako funkcionise sa Raiffeisenom a slicno je i sa Intesom.
Hvala na objasnjenju i izvini sto davim - buduci da si u Ljubljani, da li je ovaj postupak proveren samo u Ljubljani / Sloveniji ili imas neka iskustva i sa Beogradom? Jer, cini mi se, da su neke stvari ovde malo drugacije, mada sa tim nemam nekih vecih iskustava.
[ djordjeno @ 17.03.2009. 09:09 ] @
Citat:
tdjokic: Hvala na objasnjenju i izvini sto davim - buduci da si u Ljubljani, da li je ovaj postupak proveren samo u Ljubljani / Sloveniji ili imas neka iskustva i sa Beogradom? Jer, cini mi se, da su neke stvari ovde malo drugacije, mada sa tim nemam nekih vecih iskustava.


Objasnjenja koje sam dao su iskljucivo iz iskustva sa Raiffeisenom iz Srbije/Beograda.
Druga stvar koja je bitna jeste to da je isti sistem za Online poslovanje postavljen u Raiffeisen i Intesu (tako je bilo do pre godinu dana, mozda se nesto u medjuvremenu promenilo). Stoga mislim da ono sto vazi za Raiffeisen vazice i za Intesu.


Sto se tice Vojvodjanske banke i kod nje je ista situacija.
Na moneybookers ostavite SWIFT kod Raiffeisen ili Vojvodjanske banke i ostavite broj racuna.
Povucete neke pare na vas racun i trebalo bi da u roku od nekoliko dana stignu. Potom ce Vas pozvati iz banke da potpisete neku izjavu i pare mozete da podignete.



[Ovu poruku je menjao djordjeno dana 18.03.2009. u 08:44 GMT+1]
[ mj87 @ 04.04.2011. 11:43 ] @
hteo sam da dignem pare sa MB. od dve ponudjene opcije za withdraw isao sam na onu 'credit card' tj da mi odmah prebaci na karticu pare (prethodno sam sa te kartice uplacivao na MB, ali nikada do sada nisam dizao).

medjutim proslo je vec 10 dana a para nema ni na kartici ni na MB. imam visa internet. sta da radim?
[ Strale @ 13.04.2011. 00:54 ] @
sacekaj, ni meni nije leglo odma, u toku mesec dana ce leci
[ Vladica86 @ 23.05.2011. 00:20 ] @
Dobar dan svima zeleo bi isto da postavim jedno pitanje tj imam jedan problemcic posto vidim da je izvodljivo a ocigledno sam duduk za ovo
Naime imam isto Visa Internet u banci Intesi cekam da mi stigne ali dok to cekam otisao sam na money bookersov sajt i otisao na add bank da ubacim intesu e sad tu pise Srbija i trazi mi SWIFT,Swift do kojeg sam dosao je sa sajta banke intese http://www.kamatica.com/banka/banca-intesa i tu pise da je SWIFT CODE DBDBCSBG
elem kad ga pastujem na money bookers kaze "Unfortunately we could not find your bank. Please make sure you enter the correct details. "
Zanima me jel nesto pogresno radim tj pogresan swift kod upisujem ili sta kako :) generalno zanima me sve u vezi bookersa
Koliko sam izvalio treba banku da sredim taj swift i da ukucam od kartice zadnje 3 cifre kad mi stignu i to je to i onda kad mi neko npr iz nemacke uplati na bookers i legnu pare ja mogu sa ove moje vise internet da prebacim na drugu vizu koju imam na kojoj mi je devizni racun i da te pare onda podignem
I zanima me cim ubacim ovo za banku swift i brojeve sa kartice da primam odrejdne iznos ili mogu tipa i 150-200e da mi posalju , ovi mi onda uzmi tih 2eura i sacekam da legne i to je to ili moram jos nesto da odradjujem na samom money bookers sajtu? hvala unapred izvinite sto je tako sbrda zdola sve u frci sam pa nisam stigao lepo da formulisem nadam se dacete razumeti sta sam hteo da kazem.Hvala jos jednom na vasem vremenu
[ Davor Vlajkovic @ 23.05.2011. 00:35 ] @
Nije DBDBCSBG nego DBDBRSBG, promenili smo državu ;)

http://swiftcodes.org/bank/banca-intesa-ad-beograd/
[ donmarkone @ 10.06.2011. 01:25 ] @
Moje iskustvo sa MB i Banka Intesa je polovicno . Tj u pocetku MB sam dizao u nebesa i onda pre par dana account zamrznut traze verifikaciju . Pre toga account je bio potpuno verifikovan sa svim limmitima na max . Posle poziva u UK i verifikacije obavesten sam da moram da cekam da svi accountovi koji su imali transakcije samnom moraju da se verifikuju prvo ... Naravno opet sam zvao disputovao to i juce dobijem mail Zatvaranje accounta zbog krsenja TOS .

Problem je da tos nije krsen preko accounta je od januara do sad prebaceno preko 5000 e i sve je teklo kao po loju . Medjutim sada cekam obrazlozenje posto sam ulozio zalbu , ali cisto savet oprez nista nisu drugaciji od paypal-a ...
[ djordjeno @ 10.06.2011. 09:00 ] @
Pozdrav,

Kad kazes prebaceno 5000e jel to mislis da si podigao 5000e na mb ili si povukao sa njega? Ili ukupno transakcije u visini 5000e ?



[ donmarkone @ 10.06.2011. 09:18 ] @
Povuceno sa mb i podignuto u banci
--
Sent from my Android phone with K-9 Mail. Please excuse my brevity.
[ icemaja @ 11.06.2011. 17:33 ] @
mene interesuje kakav racun u banci je potreban da bi se primale uplate preko MB? da li je neophodno registrovati firmu ili mogu kao privatni gradjanin otvoriti racun, uzeti visa internet npr i na taj racun primati uplate sa MB? da li me neko posle pita odakle mi te pare i da moram da platim porez drzavi?
2Co npr trazi da bude registrovana firma i oni imaju celu porceduru oko odobravanja da poslujes preko njih.
na sajtu banke intese stoji da e-comerce mogu da vrse samo pravna lica, dakle ne mogu ni preduzetnici.

takodje me interesuje kakva su vasa iskustva sa Moneybookers vs Alertpay.

hvala!

p.s.
@donmarkone- da li su ti ostale neke pare na blokiranom racunu i sta ce biti sa njima? da li su ti dali objasnjenje sta si povredio u TOS da znamo na sta obratiti paznju?
pozz
[ donmarkone @ 11.06.2011. 18:08 ] @
Pare dobijes na kraju procesa za veci info treba da zovem UK . Mada sam prvo ulozio zalbu na visem nivou da vidim bas sta ce da ispadne .
[ icemaja @ 11.06.2011. 19:27 ] @
aha, a ovo u vezi registrovanja firme, jel to neophodno?
[ Milos911 @ 11.06.2011. 20:28 ] @
Ne. Treba ti samo devizni racun i to je to. Kad odes da otvoris racun, trazi i iban informacije da ti daju, trebace ti za mb.
[ radulence84 @ 15.07.2011. 23:18 ] @
Imam Intesinu Visa Internet karticu i devizni racun vezan za nju.
Poslao sam pare sa MB na taj devizni.Da li ja mogu da podignem pare sa tog deviznog racuna i ako ne mogu sta da radim da bih mogao?
pozz
[ pronex @ 19.08.2011. 21:22 ] @
Izvadis pored VISA Internet i VISA ELEKTRON karticu ... (takodje je besplatno)
Kad ti legnu pare koje si poslao preko VISA Internet kartice odes na sajt BancaIntesa Online i prebacis novac,
bez provizije, sa deviznog racuna vezanog za Internet karticu na devizni racun vezan za VISA ELEKTRON.
Onda ti ostaje samo da odes do bankomata i podignes novac VISA ELEKTRON karticom :)
[ dekonstrukcija @ 08.10.2011. 19:15 ] @
Mene zanima nesto drugo. (I ja imam Moneybookers i Intezinu internet karticu). Naime, negde sam procitala da Inteza uzima veliku proviziju za ovo, pa me zanima da li sve banke to rade, ili samo Inteza. (Neko je pominjao da je Alfa banka bolja po tome... ?)

Drugo, svi kazu da, kada primas pare, moras ovima u banci da kazes odakle ti/ko ti salje. Sta je najbolje kazati da bi se izbegle komplikacije.

I trece, ako se ide ovom Intezinom semom, ja moram da imam i Internet karticu (i njen devizni racun) i Visa Electron i njen devizni racun? Ne razumem. Zar nije dovoljno da otvorim devizni racun uz koji ide Visa Electron i njega navedem na moneybookers? (Da na njega ubacujem novac sa MB)?

[ sasadjak @ 09.10.2011. 12:56 ] @
Citat:
dekonstrukcija: Mene zanima nesto drugo. (I ja imam Moneybookers i Intezinu internet karticu). Naime, negde sam procitala da Inteza uzima veliku proviziju za ovo, pa me zanima da li sve banke to rade, ili samo Inteza. (Neko je pominjao da je Alfa banka bolja po tome... ?)

Oko 3eur po transakciji plus 1,8eur koje uzima moneybookers. Znaci oko 5 eura sve ukupno.

Citat:
dekonstrukcijaDrugo, svi kazu da, kada primas pare, moras ovima u banci da kazes odakle ti/ko ti salje. Sta je najbolje kazati da bi se izbegle komplikacije.

Pomoc iz inostranstva, kad pitaju kako preko moneybookersa ti kazes da ti rodjak uplati na moneybookers a ti sa moneybookersa na racun.

Citat:
[url=/p2966925]dekonstrukcija[/urlI trece, ako se ide ovom Intezinom semom, ja moram da imam i Internet karticu (i njen devizni racun) i Visa Electron i njen devizni racun? Ne razumem. Zar nije dovoljno da otvorim devizni racun uz koji ide Visa Electron i njega navedem na moneybookers? (Da na njega ubacujem novac sa MB)?

Upravo tako, na MB navodis devizni racun na koji vezes Visa Electron. Ranije ti nije ni trebala kartica ali sad traze prilikom isplate neku karticu sa cipom zbog provere.
Internet Visa i njen devizni racun su nepotrebni i mislim da cak i ne dozvoljavaju da ti na taj racun lezu pare sa Moneybookersa.
[ dekonstrukcija @ 09.10.2011. 21:09 ] @
Hvala na odgovoru.

Bunilo me je to sa Internet karticom, jer nju svi pominju, a na kraju se ispostavlja da nije potrebna. Da li mozda znas sta je potrebno za vadjenje Vise Electron? (Koji su uslovi). Bila sam na Intesinom sajtu, ali nista konkretno ne pise ko ima prava na nju.

Pretpostavljam da tih 3 evra bankarskih ne mogu nikako da se izbegnu? (Ih, i ja pitam svasta).

A sto se tice razloga uplate, shvatila sam da treba pomenuti rodjake, pomoc i sl. ali sta ako ce meni pare kontinuirano da stizu? Da li moram uvek da obrazlazem ko/sta/kako ih salje, ili samo prvi put? (Pretpostavljamd a oni ne mogu da provere ko meni stvarno salje pare na MB?)

Jos jednom hvala na odgovoru!

[ mr. ako @ 09.10.2011. 23:37 ] @
Nema uslova za Electron, isto kao i za Internet karticu.

Izjava se daje samo prvi put.

Naravno da ne mogu da provere ko vama uplacjuje na MB. :)


Poz,
Marko
[ sasadjak @ 10.10.2011. 12:17 ] @
Citat:
dekonstrukcija:Pretpostavljam da tih 3 evra bankarskih ne mogu nikako da se izbegnu? (Ih, i ja pitam svasta).

Pa gledaj da ne povlacis male cifre jer ta cifra koja se krece oko 3 eura je podjednaka i za 100 i za 1000 eura a i provizija MB od 1,8 je fiksna.
[ pronex @ 02.11.2011. 18:39 ] @
Za banku Intesa je potrebna i Visa internet kartica jer:
1. Moneybookers iz nekog razloga odbija verifikaciju Intesine Visa Elektron kartice
2. Lakse je izvrsiti isplatu direktno na Visa Internet karticu jer je to debitna Visa koja podrzava direktnu isplatu na karticu bez davanja racuna banke.

P.S. 1
Mene niko nista ne pita odakle mi i ko salje pare. Saljem (povlacim) po 100, 200 evra nedeljno direktno sa kladionice na Visa Internet Karticu. Cak u polju "Opis osnova transakcije" na izvodu iz banke pise da je sa B365 kladionice pa mi ni Moneybookers kao posrednik nije potreban. Pare na racun te kartice legnu tacno nakon 5 radnih dana. Nakon toga preko on-line sistema banke prebacim pare sa Internet kartice na Visa elektron karticu i idem na bankomat ili trosim karticom. Prosto. Ne idem uopste u banku.

P.S. 2
Kladjenje u inostranstvu NIJE zabranjeno i ko god Vam to kaze ili laze ili je neko njega slagao ili ne cita zakone ili je naivan poput Crvenkape.
Zabranjeno je samo kladiti se u inostranstvu ako se UPLATA depozita vrsi na teritoriji Srbije a kladjenje je organizovano u inostranstvu. To nije slucaj za stranim on-line kladionicama jer depozit uplacujete karticom u zemlji koja organizuje kladjenje a NE na teritoriji Srbije.
[ sasadjak @ 04.11.2011. 19:03 ] @
Citat:
pronex: Za banku Intesa je potrebna i Visa internet kartica jer:
1. Moneybookers iz nekog razloga odbija verifikaciju Intesine Visa Elektron kartice

Ne odbija, iz padujeceg menija izaberes Visa Electron i radi sve normalno. SMS stize iz intese ocas posla sa tacnim iznosom potrebnim za verifikaciju. Online rezervacija sredstava ne daje pravu cifru dok ne bude obavljena konacna transakcija.

[ simovina @ 19.11.2011. 21:21 ] @
Citat:
dekonstrukcija: Mene zanima nesto drugo. (I ja imam Moneybookers i Intezinu internet karticu). Naime, negde sam procitala da Inteza uzima veliku proviziju za ovo, pa me zanima da li sve banke to rade, ili samo Inteza. (Neko je pominjao da je Alfa banka bolja po tome... ?)
Oko 3eur po transakciji plus 1,8eur koje uzima moneybookers. Znaci oko 5 eura sve ukupno.
Citat:


za iznose preko 100 eura ima provizija kod banke, za ispod nema, isplativije je uraditi 2 ili vise transfera do 100 e vrednosti i platiti moneybookers po 2.5 dollara po transakciji nego banci oko 5 dollara za jednu veliku plus mb...
[ dekonstrukcija @ 24.11.2011. 20:21 ] @
Ovako stoje stvari. Izvadila sam Visa Electron karticu (ali je nisam verifikovala), i za nju vezan racun koji sam ubacila na MB kao svoj glavni racun.

Buni me samo jedna stvar: tamo gde su trazili broj racuna, sistem ne prihvata ni razmake ni crtice, pa kako onda treba da ubacim broj racuna koji je u obliku: RS35-000-00000000000-037? Jedini nacin jeste da sve pisem zajedno, ali ne znam da li ce sve proci ok ako kazem da se prebace pare na taj racun. Da li neko ima isustva sa ovim?
[ anon115774 @ 24.11.2011. 21:40 ] @
Te crtice se koriste samo za human-readable zapis i apsolutno ni na sta ne uticu osim da olaksaju coveku da lakse tumaci te brojeve. Sto se masine tice, zna se tacno gde koja cifra ide i sta predstavlja tako da...pisi bez crtica :)
[ dekonstrukcija @ 25.11.2011. 19:18 ] @
Hvala na odgovoru!
[ peuraca @ 12.12.2011. 16:07 ] @
Negde sam pročitao da se javlja problem kod naplate kod MBako transver vrši preko korespodentske banke. Mail od intese za otvaranje deviznog i Visa electron. Trebaju mi iskustva.

Kontakt Centar Banca Intesa [email protected]

to me
Poštovani,

Da bi primili uplatu iz inostranstva nije potrebno da otvarate dinarski račun. Visa Electron karticu koja je vezana za devizni račun, besplatna je, sa njom možete da podižete novac i da vršite plaćanja u zemlji i inostranstvu. Limit potrošnje ovom karticom određen je visinom sredstava koju posedujete na deviznom računu. Rok važnosti kartice je 2 godine. Potrebno vreme za izradu Visa Electron kartice je do 8 radnih dana. Kartica se može dobiti u bilo kojoj od ekspozitura Banca Intesa Beograd.
Otvaranje deviznog računa u Banca Intesa možete odmah otvoriti odlaskom u ekspozituru sa važećom ličnom kartom ili pasošem i od tog trenutka Vaš devizni račun je aktivan. Otvaranje deviznog računa se ne naplaćuje i nema troškova održavanja. Uz ovaj račun dobijate plastificiranu karticu koja predstavlja identifikacionu karticu Vašeg deviznog računa.

Uplata iz inostranstva vrši se na osnovu Loro doznake. Loro doznaka je priliv iz inostranstva u korist računa rezidenta ili nerezidenta - fizičkog ili pravnog lica. Uplata sa računa iz Italijanske banke na devizni račun u Banca Intesa vrši se preko korespodentske banke ( posredničke ). U zavisnosti od valute u kojoj se novac uplaćuje razlikuje se korespodentska banka. IBAN je broj Vašeg deviznog računa u međunarodnoj formi, a Bic code je Swit Vaše banke odnosno Banca Intesa koji glasi DBDBRSBG. Na instrukciji se nalaze podaci koji omogućavaju izvršenje naloga: SWIFT kod i adresa sedišta Banca Intesa ad Beograd, SWIFT kod i adresa sedišta banke – posrednika (kod koje Banca Intesa ima otvoren račun) i podaci o klijentu (ime i prezime i IBAN). Instrukcija koja je neophodna za priliv novca iz inostranstva može se preuzeti u ekspozituri ili nas možete pozvati putem telefona kako bi uradili instrukciju i poslali Vam na mail.
Prema važećoj tarifi prilivi putem loro doznake se naplaćuju:
· do EUR.100 – po doznaci - bez naknade
· od EUR.100,01 do EUR.10.000 – po doznaci - 0,25% minimalno RSD 300
· preko EUR.10.000 – po doznaci - 0,15% maksimalno RSD 40.000
Vreme da novac stigne je 3 do 4 radna dana od trenutka uplate.
Ukoliko želite da Vam prosledimo instrukciju putem maila za priliv novca iz inostranstva bili bi nam neophodni Vaši podaci pored podataka koje ste nam dostavili:
- valuta u kojoj očekujete uplatu
- osnov slanja novca
- broj Vašeg deviznog računa
- adresa iz lične karte, mestro, država
- JMBG ( jedinstveni matični broj građana )

Za sve druge informacije stojimo Vam na raspolaganju kao i Kontakt Centar Banke na broj telefona 011/ 310 88 88, svakim radnim danom od 08-21h i subotom od 09-14h.

S poštovanjem,

Tijana Drobnjak
Agent
Služba kontakt centra i autorizacije
Odeljenje za brigu o korisnicima


Banca Intesa ad Beograd
Cara Uroša 54
11000 Beograd
Tel. 011 310 88 88
Fax 011 310 88 11
[email protected]
www.bancaintesa.rs
[ Savilence85 @ 06.01.2012. 13:16 ] @
Cao drugari,

imam jedan problem sa Banca Intesa Visa Electron karticom.

devizni racun sam otovorio uplatio sam novce,medjutim nece da ih prebaci ni na moneybookers.com niti na bilo koju online kladionicu.

Za bilo koji od tih sajtova javlja da je pokusaj neuspesan. Da li neko mozda zna razlog ?

Imao sam pre Visa Virtuon od Raiffaisena,i ona je uvek radila fenomenalno,na svim sajtovima,kladionicama itd....

Da li Visa Electron uopste radi kod prebacivanja novca direktno na online kladionicu ?

Sto se tice onog trocifrenog broja na poledjini kartice,ja uvek prepisem taj broj od tri cifre,jer pored njega ima i neki cetvorocifreni broj koji je napisan na onoj tracici na kojoj stoji moj potpis.


Unapred hvala na pomoci :)
[ AlfaMachine @ 26.01.2012. 04:20 ] @
Evo ovako, mene interesuje verifikacija deviznog racuna koji je vezan za Visu Electron, naime, sta tacno treba uneti kada se upisuje broj racuna na moneybookers-u ? posto ima na pocetku racuna RS35-160-xxxxxxxxxxxxxxxxx-xx , e sad, ja sam uneo sve od rs35 pa do kraja, da li je tako ispravno ili treba samo konkretno broj mog racuna, ovo posle 160 sto sam oznacio sa ( x ) ????

Molim za odgovor od clanova koji su se vec verifikovali na moneybookers-u

Hvala
[ Verbic Jovan @ 30.01.2012. 18:23 ] @
Pozdrav, da ne otvaram novu temu. Mene zanima uplata.
Tj prvi put sam uplatio pare na moneybookers 23. novembra 2011, i potrosio sam limit od 750 evra na debitnoj kartici. Sad posto pise da je to limit na 60 dana , oni su meni trebali 23. januara da resetuju limit, ali to se nije desilo, tj video sam da mi nekoliko puta daju da uplatim po 10, 15 evra? Da li je to uobicajeno?
[ MapleTree @ 08.03.2012. 11:29 ] @
Broj računa sadrži crtice koje u Moneybookers "account number" ne treba unositi. Takođe, u mom slučaju broj računa se razlikuje u par (dodatnih) cifara od broja koji traži Moneybookers. Naime, od banke treba pored SWIFT-a tražiti IBAN broj, jer TO je ono što se ukucava u polje "account number". Taj IBAN je nekad identičan broju deviznog rač. samo je bez crtica, ali u nekim bankama se razlikuje. Dakle, IBAN treba ukucati i nakon toga stiže mejl s linkom i verifikacija gotova. To je moje iskustvo s deviznim računom u Hypo-Alpe-Adria banci.
[ reiser @ 08.03.2012. 12:59 ] @
Pozdrav,

otvorio sam nalog na moneybookersu kao fizicko lice i ne mogu da vrsim uplate preko intesine kartice na njega, jer trebam da ga verifikujem tako sto cu izvrsiti uplatu preko bankovnog racuna koji se vodi na moje ime. Bio sam u RFB i otvorio devizni racun, medjutim, rekli su mi da se moneybookers vodi na listi "sumnjivih" sajtova i da postoji zakon zbog kojeg ne mogu da uplatim novac na moneybookers preko mog bankovnog racuna ?! Rekli su mi da i ako dodjem sa SWIFT instrukcijama kod njih i pokusam da uplatim novac, ne smeju da me puste da to odradim. Pitao sam je kako onda da verifikujem nalog ako ne mogu da uplatim novac preko mog bankovnog racuna, na sta nisam dobio konkretan odgovor.

Moze li mi neko reci kako da izvedem ovo, tj da verifikujem nalog na moneybookersu - traze mi da uplatim novac sa bankovnog racuna koji se vodi na moje ime, a banka mi ne daje da to uradim.

Hvala.

// edit
Nasao sam odgovore ovde: http://www.elitesecurity.org/t360640-Moneybookers-zemlja-Srbija

Dakle, cekam pismo.
[ bane4444 @ 29.05.2012. 22:06 ] @
Poz,

Da li ću morati da platim proviziju na sredstva veća od 100€ ako ih povučem na Visa internet karticu ili provizija važi samo ukoliko se povlaće na devizni račun direktno?
[ djordjeno @ 30.05.2012. 16:18 ] @
Pise na moneybookers-u koliko su provizije sa njihove strane - Na moj nalog su 1.80 evra po transakciji, bez obzira da li je VISA ili devizni racun.
Plus ti banka naplati ako ides na devizni racun, ali nije previse.





[ Munja666 @ 13.07.2012. 20:15 ] @
Drugari pomagajte,
imam problem, naime povukao sam pare sa MB (withdrawal from Skrill) i sve uredno mi je skinuto sa MB Skrill naloga, ali evo proslo je 8 dana (radnih) i na 310 racun u Intesa banci mi nista ne stize. Zvao sam call centar banke i rekli mi da nabavim Swift kod transakcije kako bi je satro pratili da se eventualno nije zagubila.Slao sam email MB-u i oni se prave ludi, evo sta su mi odgovoril:
"Upon receiving your credit card withdrawal request, it is immediately processed by Skrill (Moneybookers). Depending on your credit card company it may take up to 1 month to show on your statement. We are therefore unable to investigate or put a trace on the payment until 7 days after your request.

If after 7 days you have still not received your withdrawal, please return to the support centre and re-enter your payment enquiry."


Tipa mi smo ti poslali pa se ti j*bi.Koliko vidim po tudjim iskustvima transfer treba da traje maks 5 dana, kod mene je proslo 8 dana. Jedino ako nije sto mi prvi put lezu sredstva sa MB, do sada sam samo uplacivao, pa treba neka procedura da se obavi, potpise neka izjava ili slicno. Mada mi niko nista nije javio iz Banke! Kad uplacujem nema problema istog trenutka sa 310 racuna legnu pare na MB, a obratno nema sanse.
Sta da radim, kako da povratim pare, a da me ne cucaju mesecima?

[ Darkfusion @ 27.09.2012. 14:02 ] @
Ja imam sledeci problem dodao sam banca intesa internet karticu ali imam problem da je veirifujem tj da mi posalju novac na racun javlja se sledeca greska .
We are unable to debit payments from credit card /debit card please either try another credit card /debit card or an alternative deposit option (+ blokiran mi je racun mislim moneybooker )
E sada sam ja kontaktirao njihov support i dobio sam sledeci odgovor

Thank you for contacting Skrill (Moneybookers) services.

Please be kindly informed that according to the error messages received from our credit card processor, your bank did not allow transactions to Skrill (Moneybookers) with your VISA card. Due to the fact that they did not authorize this payment, the transaction appears as failed with us and no amount has been debited from your personal credit/debit card.

A possible reason for this might be the fact that we provide them with the so called 'gaming/e-stored value' codes and some of them consider transactions to Moneybookers risky. If you contact your card issuer and confirm that you have instructed this payment personally and request further information and resolution to the problem after providing them with the complete details of your last failed transaction attempt, they should be able to authorize the transactions to us.

Once done, please get back to us to reset your card for further payments. Keep in mind you could add up to four cards in your account.

We hope you find this information useful.
Please feel free to contact us, if you have additional questions or concerns.

Best Regards,
Vicky
Skrill (Moneybookers) team.
Posto bas ne razumem sve sta treba ako moze neko da mi objasni .Hvala unapred
[ djordjeno @ 28.09.2012. 07:59 ] @

Pozovi banku i pitaj zasto ne mozes da primis lovu od Moneybookers. Izgleda da ne prihvataju transakcije koje su oznacene kao "gaming" sto ti uostalom i pise u poruci od Skrila. Cudno mi je jer ranije nije niko imao slican problem. Barem ja ne znam....

[ Milan Ogrizovic @ 28.09.2012. 11:30 ] @
hmm sto ne otvorite Payoneer karticu i onda na nju prebacujete pare sa Moneybookersa
mislim da moze direkt da se doda a i znam garant da su oni partneri sa Payoneerom tako da moze da se prebaci preko US ACH/Direct Deposit transfera na karticu
[ Darkfusion @ 29.09.2012. 01:33 ] @
Gledao sam na sajtu nigde nema kartica za moneybooker ima za ostale bar ja nisam nasao videcu u pon sta ce mi reci u banci .Ali vidim da ima kao neka virtualna kako to radi jer neko proverio dal moze to u srbiji mislim da kupujem preko nje ?

[Ovu poruku je menjao Darkfusion dana 29.09.2012. u 03:04 GMT+1]
[ Bufalo Kikiriki @ 03.11.2012. 10:09 ] @
Citat:
Munja666:
Drugari pomagajte,
imam problem, naime povukao sam pare sa MB (withdrawal from Skrill) i sve uredno mi je skinuto sa MB Skrill naloga, ali evo proslo je 8 dana (radnih) i na 310 racun u Intesa banci mi nista ne stize. Zvao sam call centar banke i rekli mi da nabavim Swift kod transakcije kako bi je satro pratili da se eventualno nije zagubila.Slao sam email MB-u i oni se prave ludi, evo sta su mi odgovoril:
"Upon receiving your credit card withdrawal request, it is immediately processed by Skrill (Moneybookers). Depending on your credit card company it may take up to 1 month to show on your statement. We are therefore unable to investigate or put a trace on the payment until 7 days after your request.

If after 7 days you have still not received your withdrawal, please return to the support centre and re-enter your payment enquiry."


Tipa mi smo ti poslali pa se ti j*bi.Koliko vidim po tudjim iskustvima transfer treba da traje maks 5 dana, kod mene je proslo 8 dana. Jedino ako nije sto mi prvi put lezu sredstva sa MB, do sada sam samo uplacivao, pa treba neka procedura da se obavi, potpise neka izjava ili slicno. Mada mi niko nista nije javio iz Banke! Kad uplacujem nema problema istog trenutka sa 310 racuna legnu pare na MB, a obratno nema sanse.
Sta da radim, kako da povratim pare, a da me ne cucaju mesecima?


Imam isti problem kao Munja666. Prošlo je 9 dana od datuma povlačenja novca na karticu a od para još uvek ništa. Imam a vista devizni račun u dolarima i sa njim vezanu Visa Electron karticu. Već sam ranije povlačio pare bez problema. Međutim prilikom ovog poslednjeg povlačenja tražili su mi da verifikujem karticu iako je ona predhodno već bila verifikovana. Pošto sam imao novca na deviznom računu to sam ponovo i učinio. U banci su mi rekli da nema nikakvih priliva ili neraspoređenih priliva osim što ima rezervisana sredstva u iznosu od 2.69$ na ime Moneybookers Ltd, a taj iznos su mi oni skinuli za ponovnu verifikaciju kartice.
Može li neka pomoć i šta da pitam službenike u banci? Kako oni mogu da provere uplatu?
[ Bufalo Kikiriki @ 06.11.2012. 09:25 ] @
Dobio sam odgovor od moneybookersa da su mi poslali novac na karticu sa 8 dana zakašnjenja. Valjda će sad biti sve u redu i novac će stići.
[ Bufalo Kikiriki @ 09.11.2012. 11:45 ] @
Izvinjavam se na troduplom postu.
Samo da kažem da sam podigao novac ali da mi tek sada ništa nije jasno. Evo hronološki sled događaja:

1. 25. oktobra povlačin određen iznos sa MB naloga na visa electron karticu banke Intese

2. 30. oktobra idem u banku Intesu nadajući se da je novac na računu. Dobijam odričan odgovor+ kažu da nema ni neraspoređenih sredstava. Prvo sam bio u ekspozituri u Čačku a potom i u Gornjem Milanovcu

3. 2. novembra šaljem upit MB-u sa interesovanjem gde je moj novac

4. 5. novembra dobijam odgovor od MB-a u kome mi se izvinjavaju i gde me obaveštavaju da su novac poslali sa zakašnjenjem i da je on poslat umesto 25. oktobra tek 2. novembra

5. Danas, tj. 9.11. odlazim u ekspozituru u Čačku da proverim ima li uplata. Radnica na šalteru me obaveštava da ima i da je uplata proknjižena pre 10 dana, tj. 29. oktobra

Posle ovoga sam ostao prilično zbunjen. Ko je tu mene zavlačio nije mi jasno. Kako je moguće da je novac proknjižen 29.10, 30.10. ga nema na računu a poslat je tek 2.11? Čudne stvari se dešavaju.
[ JohnnyNT @ 15.11.2012. 11:30 ] @
Meni novac stigao sa MB na devizni (Intesa) za manje od 24h 0.o Uvek je trajalo barem 4-5 dana, nemam pojma šta je uzrok ovome. Mislim lepo je što ne moram da čekam, ali jbg. živimo u državi Srbiji gde čekaš mesec dana samo da ti udare pečat, pa sam se malo zabrinuo zbog brzine :D
[ IlijaMI @ 17.11.2012. 13:10 ] @
Da li ime na kartici mora da bude isto kao i ime na moneybookers nalogu?
[ JohnnyNT @ 23.11.2012. 10:38 ] @
Mislim da ne, ako se ne varam, jedan drugar je povezivao MB sa nečijom karticom, jer on nije imao, i radilo je (ali nisam siguran).
[ zeciob @ 11.01.2013. 11:01 ] @
Trenutno radim u Rumuniji i hoću da pošaljem na svoj devizni račun u Intesa banci u Srbiji novac preko MB jer su provizije užasno visoke ako se ide preko banaka.

1. Kada uplatim novac na MB, kakva je procedura dalje kada prebacujem novac na Intesu, koje sve podatke treba da obezbedim da bi pravilno usmerio novac na račun?
2. Kolika je provizija za slanje 1000€ (ukupno MB-a i Intese da bi se to podiglo sa računa u Srbiji)?
3. Koliko je sve to sigurno?

Hvala puno
[ shukiyo @ 12.01.2013. 21:35 ] @
Mene konkretno interesuje posto zivim u Americi da li mogu da koristim neku od online kladionica Bet@home B&Win B365 ako mi je Skrill account registrovan na Ameriku i adresa je u Americi a account na online kladionici na Srbiju ?
[ MA KOGA BRIGA @ 14.03.2013. 18:08 ] @
Ok, malo sam zbunjen sad. Citao sam po netu dosta i kazu ljudi koji se bave freelancingom - otvoris devizni, trazis swift i iban pa na moneybookers pa verifikacija deviznog itd. i posle nekog vremena spreman si da primas pare iz inostranstva. I sad odjednom ta prica o Visa virtuon i visa internet karticama i kako su potrebne za moneybookers radi verifikacije. Pa onda cujes da jedna od tih ne treba, pa onda obratno itd...evo bas sam danas hteo da odem do intese i otvorim devizni ali nakon sto sam procitao to u vezi kartica - totalno zbunjen...ja bih da radim za klijente preko i da mi stizu pare na devizni. Jel mi trebaju te kartice, koja ili mi ne trebaju vec samo devizni racun i gogogo?
[ djordjeno @ 15.03.2013. 09:30 ] @
Citat:
zeciob:
Trenutno radim u Rumuniji i hoću da pošaljem na svoj devizni račun u Intesa banci u Srbiji novac preko MB jer su provizije užasno visoke ako se ide preko banaka.

1. Kada uplatim novac na MB, kakva je procedura dalje kada prebacujem novac na Intesu, koje sve podatke treba da obezbedim da bi pravilno usmerio novac na račun?
2. Kolika je provizija za slanje 1000€ (ukupno MB-a i Intese da bi se to podiglo sa računa u Srbiji)?
3. Koliko je sve to sigurno?

Hvala puno


Moje vidjenje situacije, nisam 100% siguran:
1. Potrebna su ti u sustini 2 naloga. jedan nalog na rumunski identitet (tvoj trenutno) i jedan na srpski identitet. Ja se ne bih igrao sa moneybookers, pa da imas nalog na istu osobu.

2. 50evro centi, sa naloga na nalog, + 1.80e za povlacenje u banku, + neki troskovi banke, nista veliko.

3. Sve je 100% sigurno, moneybookers/skrill je svetsko ime.

[ mr. ako @ 15.03.2013. 13:55 ] @
Citat:
MA KOGA BRIGA:
Ok, malo sam zbunjen sad. Citao sam po netu dosta i kazu ljudi koji se bave freelancingom - otvoris devizni, trazis swift i iban pa na moneybookers pa verifikacija deviznog itd. i posle nekog vremena spreman si da primas pare iz inostranstva. I sad odjednom ta prica o Visa virtuon i visa internet karticama i kako su potrebne za moneybookers radi verifikacije. Pa onda cujes da jedna od tih ne treba, pa onda obratno itd...evo bas sam danas hteo da odem do intese i otvorim devizni ali nakon sto sam procitao to u vezi kartica - totalno zbunjen...ja bih da radim za klijente preko i da mi stizu pare na devizni. Jel mi trebaju te kartice, koja ili mi ne trebaju vec samo devizni racun i gogogo?

Moneybookers (Skrill) racun mozes da verifikujes na vise nacina. Mozes preko deviznog racuna, moze preko kartice, mozes preko adrese... ali najlakse i najbrze ti je preko kartice. Karticu lako izvadis u banci besplatno. Recimo idi u intezu i trazi Visa Internet karticu, Visa Electron karticu, trazi da ti ukljuce e-banking, i dobices i mini-CD za verifikaciju - to sve dobijas za dz, pokupis za nedelju dve dana i to je to. Naravno, ne moras sve to uzeti, al' kad vec ides, trebace ti mozda kasnije. Dovoljna je jedna kartica samo.

No, za freelance ti uopste nije potreban Moneybookers. Mozes i bez njega. Samo se ti registruj na neki freelance sajt i radi poslove, a povlacenje para ces vec resiti usput. Nemoj gubiti vreme na pripreme te vrste kad mozes sve to dok radis poslove.
Preporucujem ti da preko jednog od tih freelance sajtova zatrazis Payoneer MasterCard karitcu i preko nje ces najlakse dolaziti do para koje zaradis. Ona ti stize za tri-cetiri nedelje. Pare sa sajta prebacis na nju i podignes kod nas pare na bankomatu.

Srecno!
[ MA KOGA BRIGA @ 15.03.2013. 17:22 ] @
Citat:
Moneybookers (Skrill) racun mozes da verifikujes na vise nacina. Mozes preko deviznog racuna, moze preko kartice, mozes preko adrese... ali najlakse i najbrze ti je preko kartice. Karticu lako izvadis u banci besplatno. Recimo idi u intezu i trazi Visa Internet karticu, Visa Electron karticu, trazi da ti ukljuce e-banking, i dobices i mini-CD za verifikaciju - to sve dobijas za dz, pokupis za nedelju dve dana i to je to. Naravno, ne moras sve to uzeti, al' kad vec ides, trebace ti mozda kasnije. Dovoljna je jedna kartica samo.

No, za freelance ti uopste nije potreban Moneybookers. Mozes i bez njega. Samo se ti registruj na neki freelance sajt i radi poslove, a povlacenje para ces vec resiti usput. Nemoj gubiti vreme na pripreme te vrste kad mozes sve to dok radis poslove.
Preporucujem ti da preko jednog od tih freelance sajtova zatrazis Payoneer MasterCard karitcu i preko nje ces najlakse dolaziti do para koje zaradis. Ona ti stize za tri-cetiri nedelje. Pare sa sajta prebacis na nju i podignes kod nas pare na bankomatu.

Srecno!


Aaa, vec sam bio i nisam uzeo kartice, samo devizni otvorio. Ne volim te kartice pa to ti je, iako su besplatne. Znaci sutina je da verifikacija ide brze preko kartica. Pa nista, videcu dal cu da ih uzimam ili cu MB verifikaciju preko deviznog...

Sto se tice freelance sajtova, trazio sam po njima i tesko da tu ima (tacnije nema) posla za mene jer se bavim koncept dizajnom (concept art) za igre i sl. To ide tako sto postavis portfolio na tih par dobrih sajtova za to i cekas da te neko kontaktira ili posanjes direktno nekom studiju pa ako ubodes ubodes. Trazio sam po tim freelance sajtovima i nema nista poput toga, najblize tome su ilustracije i dizajn logoa i sl, to ne radim...zbog toga moneybookers, nema druge...

hvala u svakom slucaju :-)
[ mr. ako @ 15.03.2013. 19:05 ] @
Mozes svakako otvoriti Payoneer karticu, tu brzo i lako mogu da ti uplacuju klijenti preko ove strane: https://load.payoneer.com/LoadToPage.aspx

Ne znam da li ti ovo moze pomoci: http://graphicriver.net/ ili pogledaj ostale Envato sajtove, mozda nadjes nesto tamo...
[ vaXca @ 06.06.2013. 17:02 ] @
Eto i ja sam i ja dosla do toga gdje uzeti karticu i koju za najlaksi prenos novca sa freelance-a. Danas cio dan citam o racunima, bankama, transakcijama i vrti mi se u glavi.
Enivej.
Neko mi je jos pomenuo Payoneer karticu, znam da ti ne treba racun u banci za nju, sve oni naprave i posalju karticu. E sad kako to sve funkcionise? Neka uputstva?
Koji je najbolji nacin za otvaranje racuna, u kojoj banci, i za prebacivanje para sa freelance-a. Nalog na moneybookers.com imam, evo sam i payoneer popunila da bi mi ga poslali...
Sta sad?
A posao je krenuo, tako da ce biti pare da se gomilaju, samo ne bih da gubim mnogo procenata na svakom prebacivanju ili uplati novca. :(


@Ma koga briga, ima na freelance-u koliko oces za Character art, a imas i na Elance-u. :) Samo treba da znas kako da trazis. :D
[ Hedgehog @ 08.06.2013. 22:21 ] @
Izvinjavam se ako hijack-ujem temu ali predlažem da rezimiramo u vezi procedure na liniji Intesa-Moneybookers.

Da li je za celu priču (uplata na MB i primanje novca sa MB) dovoljna Visa Internet od Intese (znači, ne Electron)?

Pre 3 godine sam tako radio i nije mi trebalo ništa drugo, sve je radilo savršeno uz malu pomoć e-bankinga. Sad bih opet trebalo da primam neke uplate. Pošto sam ovde čitao da neki tvrde da je neophodna i Visa Electron, da li je to tako ili je dovoljna samo Internet kartica?
[ PreduzetnikNS @ 02.07.2013. 10:23 ] @
Da li je neko imao sličan problem:


Nakon povlačenja sredstava na Visa debitnu karticu(banke Intese), u istoriji transakcija na MoneyBookersu(Skrillu) pored ove transakcije piše SCHEDULED. A pored svih ostalih(npr prebacivanje na druge MB račune-send money) piše proccesed. Naime, povukao sam sredstva u petak ujutru i dalje stoji ovo pored transakcije iako je, navodno, sve automatizovano što se tiče isplata.
[ PreduzetnikNS @ 04.07.2013. 11:17 ] @
Nakon mnostva mailova koji sam poslao MoneyBookersu aka Skrillu, nazvao sam ih i konacno sam dobio odgovor da je to greska u sistemu. Navodno tako kazu, da je novac isplacen 29.06. Evo danas je 04.07. i dalje nema sredstava na racunu banke Intese, a i Intesu sam kontaktirao da proverim da li ima nekih nerasporedjenih sredstava, ali ni toga nema. Posto nema ni tih nerasporedjenih sredstava proci ce najmanje 7 RADNIH dana od dana kada sam zatrazio withdrawal sa MB-a. Ne znam do koga je tacno, ali je zaista neprofesionalno i presporo!
[ vasami @ 07.07.2013. 12:01 ] @
Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje u vezi Moneybookers porsonalnog naloga.

Da li mogu da se primaju sredstva u nekom manjem iznosu (50-100 evra) ukoliko nalog nije verifikovan? Znaci izvrsena je samo registracija i nalog nije povezan sa karticom i deviznim racunom?.
[ igor_zrnj @ 09.07.2013. 12:44 ] @
Na MB mogu da se primaju sredstva i bez verifikacije. Tako sam i ja pre nedelju dana primio pare na MB, a posle par dana mi je tek stiglo pismo na adresu da verifikujem nalog. Kartice nisam imao, samo sam registrovao MB i lik mi prebacio pare preko moje e-mail adrese

Samo, nisam siguran šta je najbolje za podizanje para sa MB. Da li visa election banke intesa ili internet kartica..ili jedno i drugo
[ Wajda.W @ 11.07.2013. 20:40 ] @
Mene interesuje da li je legalno raditi sa MB kao pausalna firma?
Kako to funkcionise za fizicko lice?
Da li neko ima iskustva?
[ vakaa @ 18.07.2013. 17:34 ] @
Citat:
Davor Vlajkovic:
Nije DBDBCSBG nego DBDBRSBG, promenili smo državu ;)

http://swiftcodes.org/bank/banca-intesa-ad-beograd/


Molim vas za pomoć... otvorila sam svoj MoneyBookers nalog i treba sada da dam podatke o računu.. Stalno mi odbija SWIFT code banke- Moskovska banka ad- Beograd.. u banci su mi dali ovaj MBBGRSBG, i proveravala sam na netu, to je taj code, ali stalno mi piše Invalid entry, poslala sam i poruku njima tamo u help, ali prošlo je već 10 dana i nisam dobila odgovor...
[ vladang @ 12.08.2013. 18:53 ] @
Postovani korisnici, zeleo bih jedan savet....

Povukao sam para sa MoneyBookers-a na devizni racun u AIK banci. Pare su stigle, ali su me zvali iz banke i kazu da ne mogu da rasknjize devizni priliv dok im ne dam ugovor, fakturu, racun o utvrdjivanju identiteta deviznog priliva. Ako ne mogu da im dam ugovor, onda se novac vraca!??!

Inace, do sada sam koristio Unicredit banku i nikad nije bilo problema. Da li jos neko ima bilo kakvih iskustava sa AIK bankom?!
Da li das trazim povratak novca na Moneybookers? Mozda se izgubi uz put negde?

Pozdrav
[ Wajda.W @ 12.08.2013. 19:27 ] @
Mislim da to sa bankom neva veze sa moneybookers-om nego sa politikom banke o deviznim prilivima. Recimo ja sam u intezi i trazili su mi prvi put da naznacim osnov priliva, bilo je nesto na zaokruzivanje (pod a, b, c, d, e...). Sad kolega koji je skoro poceo da radi ima racun u societe generale banci i njemu su isto trazili neki ugovor ili fakturu kako bi podigao novac. Mislim, sta ako ne dostavi ne moze da podigne novac? Nije na banci da ti uteruje porez ili sta vec. On jos nije sredio to sa novcem, i ne znam sta ce biti, u najgoru ruku ce biti vracen nazad. Sada je otvorio racun u intezi i valjda ce bu biti sve normalno.

Zasto ne mozes ponovo da koristis Unicredit banku? Da li ti je to ostavljeno kao izbor, ili nemas izbora pa moras AIK?

Mislim da ako imas izbora, problem se resava prelaskom u banku koja nece gnjaviti svoje klijente, pa nek se oni posle cesu po glavi...
[ vladang @ 12.08.2013. 19:59 ] @
U pravu si to za povratak u UniCredit banku.
Ovo mi je prva transakcija u AIK banci i odmah problem. Vec preko 20 dana ne mogu da rasknjize devizni priliv jer nemam ugovor. Samo da mi je do znati kakav ugovor treba da imam sa MoneyBookers-om?!

Inace, plasim se samo da ne napisu EMAIL prilikom povratka novca na MB, nego samo ime i prezime, jer su me uverili da se radi o "velikim profesionalcima".

Trazicu da vrate novac nazad. Valjda ce biti sve u redu.
Hvala na savetu

[ deZio @ 12.08.2013. 22:03 ] @
A jesu neke ozbiljnije cifre u pitanju? Možda ti zbog toga traže te ugovore..
[ whitie2004 @ 13.08.2013. 08:17 ] @
A da lepo uzmes skrilovu master kard karticu ... ? Izdavanje plastike je, čini mi se, 10 eura.

EDIT: nepismen čovek kard = kartica ... :-)
[ pl4stik @ 13.08.2013. 10:43 ] @
Ja sam imao taj problem sa AIK bankom i otkacio sam ih tj. hvala lepo i sad radim preko Inteze i nema nikakvih problema. Nisam mogo da verujem kad me radnica pitala "jel znam sta znaci moneybookers" Loodlo, al nek su zivi i zdravi ...
[ krchmar85 @ 02.09.2013. 09:47 ] @
Mene zanima samo kako da uplatim pare na Moneybookers sa mog deviznog racuna u Intezi?

Prvo, fotokopiro stranicu sa Moneybookersa gde je pise Bank Transfer, drugo otisao do Intese i pokazo im papir i kazao da se radi o Moneybookers-u i da zelim da uplatim pare na taj racun, a onda mi oni rekli da trazim neku fakturu od Moneybookers-a i da navedem razlog uplate, a nemogu da kazem da cu ga koristiti za online casino.

Zelim da znam kako se to radi uplata na MB bez kartice u Intesi. Ako je neko to vec radio, molim da pomognete.

Hvala.
[ Wajda.W @ 02.09.2013. 09:55 ] @
To ti je jedan nacin, ukoliko ne mozes tako mozes povezati moneybookers sa deviznom karticom pa odatle prebaciti pare na moneybookers.
A na deviznu karticu prebacujes iz banke vrlo lako, za to ne smeju nista da te pitaju, samo odes u banku i kazes ocu da svoj devizni da uplatim x evra.
Pogledaj opciju na MB upload money. Tu imas 2 mogucnosti, to preko banke i preko kartice, tu treba da dodas karticu pa onda ostalo.
Licno nisam probao ali kontam da bi tako nekako trebalo.
[ shandule @ 02.09.2013. 11:40 ] @
Da podelim i ja svoja iskustva sa MB i Intesinom karticom.
Vec tri godine imam Intesinu internet karticu i do sad nisam imao nikakvih problema ni kod uplate a ni isplate.
Skoro sam po drugi put verifikovao internet karticu bez problema.
Ja imam dva devizna racuna otvorena u Intesi, jedan vezan za internet karticu i drugi obican devizni na koji mogu da primam uplate iz inostranstva.
U nasem bankarskom sistemu ne postoji mogucnost da izvrsite prenos novca u inostranstvo ako nemate osnov placanja. Ukoliko ste firma to uglavnom nije problem samo pokazete fakturu od inostrane firme kojoj uplacujete pare, ali ukoliko ste fizicko lice jedini nacin da posaljete pare bez fakture je ako saljete za lecenje ne daj boze ili rodbini ali i to ne moze u svakoj banci.
Znaci zaboravite da sa obicnog deviznog racuna prenesete pare na MB, od njih necete dobiti fakturu a banka vam bez nje nece pebaciti.
Zato lepo koristite internet karticu, koju morate prvi put da verifikujete. Izaberete prenos preko kartice, MB vam skine odredjenu sumu izmedju 1,5e i 2,5e sa vaseg racuna zatim unesete tu cifru u polje za verifikaciju i to je to, vasa kartica je spremna za upotrebu. Ovde postoji jedna caka na koju bi trebalo da obratite paznju, kada vam MB skine taj iznos, Banca Intesa ce vam rezervisati dodatna sredstva, koja ce uci u taj iznos i nece stojati kao posebna stavka na izvodu, ja koristim njihov online servis i tamo se ne vidi to zaduzenje. Zato da biste saznali pravi iznos koji vam je MB skinuo pozovite broj call centar-a sa kartice i trazite da vam daju tacan iznos ili trazite u banci. Ovo rezervisanje se desava samo prvi put kada placate nesto karticom, odnosno dok ne prodje konacni obracuna za tekuci mesec.Nakon toga vam banka oslobadja ta sredstva. Moze da vam se desi da u banci ne znaju uopste za ovo, verujte mi iz licnog iskustva. Pre tri godine sam bio zacudjen kada mi se ovo desilo prilikom verifikacije, uvek mi je prijavljivalo da ne unosim tacan iznos. Tek posle razgovora sa dve sluzbenice u banci sam saznao da postoji rezervisanje, prva naravno nije znala o cemu pricam. Ove godine mi je stigla nova kartica i opet sam morao da ponovim proces verifikacije, a zamislite moje zaprepascenje kada su mi iz call centra rekli da ne znaju o cemu pricam, zato ako naletite na ovakve nesposobne i neupucene budite uporni.Posle verifikacije uplate na MB ici ce kao podmazane, sve sto cete trebati da uradite je da uneste trocifreni broj sa kartice i iznos, a pare ce leci istog trena.

Uplata preko kartice (prvi put morate da je povezete sa MB):
-Add Credit or Debit card
-Unesite detalje kartice
-Obavestice vas da su vam skinuli neki iznos sa kartice
-Saznajte koji su vam iznos skinuli sa kartice (pozovite call centar ili direktno u banci)
-Kliknite Verify pored kartice i unesite tacan iznos
-Posle ovoga idite na upload izaberite karticu i unesite iznos koji uploadujete i CVC broj sa kartice
-Ne zaboravite na rezervisana sredstva

Sto se tice isplate, najbolje je da vam pare isplacuju na obican devizni racun, onaj koji nije vezan za Intesa internet karticu. Koliko se secam, u ovom slucaju ide tako sto unesete broj racuna IBAN i swift kode Intese koji je DBDBRSBG.Pre tri godine su vam trazili da uplatite neki iznos sa tog racuna sto nase banke ne dozvoljavaju. Ja sam ovo resio nakon dopisivanja sa MB tako sto sam u banci trazio da mi izdaju potvrdu da sam ja vlasnik tog racuna, opet me je sluzbenica gledala ko da sam joj rekao da cepa atome ali je uradila to i naplatila mi naravno 300din. Na obicnom papiru mi je otkucala moje podatke i broj racuna ciji sam vlasnik, takodje je napisala Moneybookers malim slovima, cudi me da nije napisala po Vuku. Skenirao sam ovo i poslao MB i to je bilo to, verifikovan racun.
Kada vam legne prva uplata morate da odete u banku i popunite neki formular o vrsti uplate, napisite honorar i to je to. Dok god ne primate desetine hiljada evra niko vas nece smarati.

Sad vidim da je na MB mnogo pojednostavljen ovaj proces za verifikaciju racuna:

"To verify your bank account, go to Cards and Bank Accounts and click the 'Verify' link next to the bank account you wish to use.

In case the automated bank account verification procedure is not available in your country and you do not see a 'Verify' link, please follow the instructions below:

Step 1. Instruct a withdrawal to the bank account you would like to verify for any amount lower than 10 EUR. In the reference field of this transaction, you will find a six-character alphanumeric code ( Example: VRFCODE 1A2B3C )

Step 2. Once you receive your verification code, please instruct your next withdrawal to the same bank account and enter it when prompted."





[ simovina @ 14.10.2013. 11:49 ] @
stara je tema ali...
sada je skrill promenio prosle sedmice posrednicke banke, od 115 dolara mi je stiglo u intesu samo 93, provizije su postale ogromne, ide preko par banaka, da li vi ostali imate takva isukstva?
[ Wajda.W @ 14.10.2013. 14:29 ] @
Da, nazalost.
Ja sam presao na skrill, tj firma za koju radim iz razloga sto je do tada preko banke taksa bila oko 20-25e po transakciji, dok je za skrill sa njihove strane bilo 50 centi, a sa moje 1.8e (ukupno 2.3e)
Sada je sa njihove oko 10, a sa moje oko 13 sto citavu stvar cini uzaludnom. Tako da cu verovatno bataliti skrill.
[ simovina @ 14.10.2013. 18:11 ] @
ma stvar je nastala od prosle sedmice, sve je radilo ok, ali kako sada stoje stvari nema sanse po tim tarifama da se povlaci novac, ja prelazim na payonner kartice od po 5 posto sto i nije malo ali i dalje je mnogo manje nego sadasnje tarife preko skrilla, skrill podrska se pravi malo blesava, ne odgovaraju i kada odgovore kazu da su posrednicke banke zaduzene za transakcije... kako odjednom, zasto odjednom, jako cudno.
[ whitie2004 @ 14.10.2013. 18:48 ] @
Meni su to najavili poodavno. Izgleda da Britanci to po zakonu moraju ozbiljno da najave. Imas vremena da predjes na nesto drugo.

Mada ovde pise da jos nije trebalo da startuju sa tim cenama ....

http://www.vip-cashback.net/skrill-fees-change-at-november-2013/
[ zeka81 @ 15.10.2013. 17:21 ] @
Znaci nisam jedina koju je Skrill "odrapio". :(

Moje iskustvo je do sada bilo ovakvo: Skrill koristim oko godinu i po dana, povlacim novac na Intesin devizni racun, i do sada nije bilo apsolutno nikakvih problema - Skrill uredno skine njihovih 1,8 eur provizije, sav novac koji podignem legne na moj devizni racun u roku od par dana (ako povucem sa Skrilla u ponedeljak, vrlo je verovatno da ce vec u utorak biti proknjizen u Intesi), uz izvesnu proviziju za iznose preko 100 eur - ako je manje od 100 eur, nema ni dinara provizije. Dakle, iznos povucen sa Skrilla i iznos koji se proknjizi u Intesi poklapali su se u paru. Milina jedna.

Mozete onda da zamislite moje iznenadjenje kad su me 6 dana nakon sto su pare povucene sa Skrilla zvali iz Intese da ponovo potpisem izjavu o prilivu deviznih sredstava - posto je Intesa, barem po mom dosadasnjem iskustvu, prilicno ekspeditivna, toliko kasnjenje verovatno nije bilo do njih. Nakon potpisane izjave, novac je lagano legao na racun vec narednog dana - ali umanjen za otprilike 15% u odnosu na cifru povucenu sa Skrilla :S Posle natezanja sa ni-krivom-ni-duznom salterskom radnicom, stigao mi je odgovor od Intesine sluzbe za devizno poslovanje da je novac koji mi je Skrill poslao podlozan naplacivanju provizije i da se neka strana banka lagano "ugradila" za tih 15%.

Pisala sam i Skrillu posle toga, i stigao mi je uredan bot-odgovor da je moja zalba primljena i da se izvinjavaju sto nece skoro doci na red za razmatranje posto su, jel'te, pretrpani istima. :P

E sad, ono sto meni u celoj prici nije nimalo jasno: u redu povecanje provizije koju uzima Skrill, to jesu uredno najavili (iako su poranili jedno mesec i po dana sa primenom iste), ali otkud sad provizija koju naplacuju "tranzitne" banke? Zar Skrill ne garantuje da ce iznos koji od njih krene stici do mene neizmenjen? I koje su cifre uopste u pitanju? 3 eura koliko oni navode za bank withdrawal (sto meni nisu naplatili, skinuto mi je onih 1,8 koliko je do sada i bilo) i cifra koju ja pominjem nisu ni blizu jedna drugoj (bez konverzije i bilo kojih drugih troskova koji su uopste vidljivi korisniku i sa polazne i sa dolazne tacke transfera), a ovo je stvarno lupanje po usima, i za vece i za manje iznose.
[ djordjeno @ 16.10.2013. 09:30 ] @
Sto ne izvadite Skrill karticu i placate gde god mozete sa njom i tako potrosite pare sa racuna?
[ Wajda.W @ 16.10.2013. 10:51 ] @
Moj kolega je imao problema sa tim. Nece kartica uvek da mu prodje, pa vrlo cesto mora sa drugom karticom da plati ili sa kešom.
[ simovina @ 16.10.2013. 11:16 ] @
da ovo sto je zeka81 odgovorila sve stoji, ista situacija i to od prosle sedmice, negde isparava skoro 15 posto od skrilla ka banci, a skrill skida njegovu proviziju plus na to bez problema, ono sto su meni iz intese rekli da je sada prebaceno da ide preko deutche banke, i jos nekoliko njih, isto su me zvali za izjavu... izmenilo se sve a skrill ne odgovara ove sedmice na tickete, prosle sedmice su rekli da nemogu da garantuju kolike su provizije posrednickih banaka, ali ove sedmice verovatno im je zatrpano sve posto po tim tarifama je ogroman gubitak novca za bilo koga ko povlaci pare sa skrilla. njihove kartice su iste kao i payonner, zbog cega onda ne koristiti payoneer umesti skrilla... po meni to nema smisla, samo da je neko javio o ovome ranije da se ne polvace pare vise, ali sto bilo bilo je, vi ostali da znate
[ zeka81 @ 16.10.2013. 19:00 ] @
Citat:
djordjeno:
Sto ne izvadite Skrill karticu i placate gde god mozete sa njom i tako potrosite pare sa racuna?

Do sada je povlacenje na devizni racun bilo daleko povoljnija opcija. Jedini trosak bila je Skrill provizija (+ provizija kod Intese ako cifra predje 100 eur), pare su stizale u vise nego razumnom roku i nije bilo nikakvih problema oko dostupnosti, konverzije, provizija za placanje i ostalih stvarcica koje povlaci koriscenje Skrill kartice (koja, uz to, i kosta). Mada, s obzirom na to kako su poceli da deru, ako se ovakav trend nastavi, vadicemo kartice ili traziti drugi nacin isplate.
[ whitie2004 @ 16.10.2013. 19:52 ] @
Vidi, ovo glupiranje sa skril premijer ligom neko mora da plati ..... ali devojke ne gotive fudbal!

:-)
[ zeka81 @ 16.10.2013. 20:42 ] @
Ma u redu to oko placanja Skrillu (ako je za fudbal, neka je, ima ko voli i to :D), oni su lepo najavili povecanje provizija koje oni sami uzimaju i tu nema sta, razrezivace 3 umesto 1,8 evra po transakciji, pa ako ti se ne svidja da toliko platis, niko te ne tera. Ono sto ovde najvise ubija su provizije tih tranzitnih banki, koje se ne vide ni kod Skrilla ni kod Intese, pa mozemo bukvalno samo u bob da gledamo ko nam je usput "digao" pare. Da ne pominjemo to da su cifre astronomske, ajde da kradu na po malo, 2-3 evra gore-dole bi se nekako i podnelo, ali 15 evra na 100 je cist reket. Neko je izgleda resio da izbaci transfer na bankovne racune iz igre i da natera sve korisnike koji nemaju drugu opciju da naruce Skrill karticu i da se posle sa njom zlopate na bankomatima i terminalima :P ...nego kad smo vec kod toga, ima li neko iskustva sa podizanjem na bankomatima, sa kojim ciframa se tu barata (konverzija i provizija banaka sa cijih se bankomata podize)? Barem da vidimo koje je zlo manje kad su vec resili da nam izbijaju kintu iz dzepa. :P
[ djordjeno @ 17.10.2013. 08:11 ] @
Citat:
zeka81: Ma u redu to oko placanja Skrillu (ako je za fudbal, neka je, ima ko voli i to :D), oni su lepo najavili povecanje provizija koje oni sami uzimaju i tu nema sta, razrezivace 3 umesto 1,8 evra po transakciji, pa ako ti se ne svidja da toliko platis, niko te ne tera. Ono sto ovde najvise ubija su provizije tih tranzitnih banki, koje se ne vide ni kod Skrilla ni kod Intese, pa mozemo bukvalno samo u bob da gledamo ko nam je usput "digao" pare. Da ne pominjemo to da su cifre astronomske, ajde da kradu na po malo, 2-3 evra gore-dole bi se nekako i podnelo, ali 15 evra na 100 je cist reket. Neko je izgleda resio da izbaci transfer na bankovne racune iz igre i da natera sve korisnike koji nemaju drugu opciju da naruce Skrill karticu i da se posle sa njom zlopate na bankomatima i terminalima :P ...nego kad smo vec kod toga, ima li neko iskustva sa podizanjem na bankomatima, sa kojim ciframa se tu barata (konverzija i provizija banaka sa cijih se bankomata podize)? Barem da vidimo koje je zlo manje kad su vec resili da nam izbijaju kintu iz dzepa. :P


Sa vecinom se slazem. Jedna od alternativa moze da bude direktno povlacenje na VISA karticu koja je registrovana na Skrill. (npr na istu karticu preko koje ste deponovali novac) Tu meni pise da je fee fiksan 1.80e i da 500e moze da se povuce.

A sto se tice podizanja i placanja u Srbiji sa Skrill karticom, interesuje me da li ce Skrill da primeni svoju konverziju za valute (RSD->EUR) koja nije bas sjajna ili ce da uzme srednji kurs evra kao sto je slucaj sa karticama iz EU zemalja.

[ simovina @ 17.10.2013. 10:42 ] @
Citat:
djordjeno: Sa vecinom se slazem. Jedna od alternativa moze da bude direktno povlacenje na VISA karticu koja je registrovana na Skrill. (npr na istu karticu preko koje ste deponovali novac) Tu meni pise da je fee fiksan 1.80e i da 500e moze da se povuce.

A sto se tice podizanja i placanja u Srbiji sa Skrill karticom, interesuje me da li ce Skrill da primeni svoju konverziju za valute (RSD->EUR) koja nije bas sjajna ili ce da uzme srednji kurs evra kao sto je slucaj sa karticama iz EU zemalja.


Ideja je dobra za skrill-viza, meni je to radilo pre, fee nije problem od strane skrilla, samo da nema posrednickih transakcija.
skrill debitne kartice su kao i vecina ostalih, 5 posto provizije na dignut iznos i konverzija valuta.
Inace sto se skrilla tica, prosli petak sam poslao withdraw skrill-banka intesa devizni racun, i danas stiglo, malo kasni, ali isti iznos kao poslat... nema gubitaka, sta se sad desava?
[ djordjeno @ 17.10.2013. 12:15 ] @
Citat:
simovina: Ideja je dobra za skrill-viza, meni je to radilo pre, fee nije problem od strane skrilla, samo da nema posrednickih transakcija.
skrill debitne kartice su kao i vecina ostalih, 5 posto provizije na dignut iznos i konverzija valuta.


Ovo "dignut iznos" se misli na podizanje sa bankomata?
U slucaju da se plati roba/usluga na POS terminalu, ne bi trebalo da ima tih 5%.

[ asdarko @ 17.10.2013. 14:13 ] @
Izgleda da se skida fiksno 22,5 $ bez obzira na sumu! Prosle nedelje mi je skinuuto na 650$ 22,5$, a danas na 120 $ isto 22,5$.
[ dare023 @ 17.10.2013. 14:26 ] @
Citat:
asdarko: Izgleda da se skida fiksno 22,5 $ bez obzira na sumu! Prosle nedelje mi je skinuuto na 650$ 22,5$, a danas na 120 $ isto 22,5$.

Kako bre $22.5?
Pa na njihovom sajtu piše €1.8, da nije neka greška, mnogo je velika razlika?
[ Micke8 @ 17.10.2013. 14:36 ] @
Pre par dana, na 221e podignut 11e uzeli..drugaru na 500 ... 47e... ne znam jel proizvoljno samaraju ili...? Drugar rece da sa skrill karticom na proviziju ne uzimaju mnogo...po njegovom i manje nego sto je mislio,al ne rece kol je to tacno...mislim da ima neki dnevni limit za dizanje/trosenje oko 250e cini mi se
[ asdarko @ 17.10.2013. 15:05 ] @
Ajde sad jedno bas opste pitanje za karticu, jer do sada se nisam interesovao za nju.... Da li sa njom mogu da podizem novac na nase bankomate ili kako vec?

(mislim na Skrill Card)


[Ovu poruku je menjao asdarko dana 17.10.2013. u 18:01 GMT+1]
[ strider1 @ 19.10.2013. 14:13 ] @
Ljudi imam problem sa karticom, juce sam oko podne uzeo Intesa internet karticu tamo mi je covek reko da 24 sata treba da prodje da bude aktivna i danas je proslo vec 26 sati a na moneybookersu mi kaze ovo "Card verification failed. Please get in touch with us" ... Jel znate mozda o cemu je rec??
[ zeka81 @ 20.10.2013. 13:43 ] @
Citat:
strider1: Ljudi imam problem sa karticom, juce sam oko podne uzeo Intesa internet karticu tamo mi je covek reko da 24 sata treba da prodje da bude aktivna i danas je proslo vec 26 sati a na moneybookersu mi kaze ovo "Card verification failed. Please get in touch with us" ... Jel znate mozda o cemu je rec??

Jesi li uplatio neku kintu na karticu? :)

Nego kad sam vec tu, ima li nekih novosti? Skrill se pravi mutav, meni treba da legne naredna uplata, pa ne znam da li da se igram da povucem sredstva kao i ranije (pa da me ponovo ojade), da vadim Skrillovu karticu ili da razmatram neke druge opcije... :P
[ strider1 @ 20.10.2013. 14:27 ] @
E resio sam taj problem , trebalo je samo vise cekati nego 24 h :) a sad imam drugi problem , verifikovao sam karticu i sve i idem na upload imam 60 e na kartici i idem upload 50 i tamo stavim gambling i to sve tamo i pritisnem upload i izbaci mi ovo The upload with Visa failed. Please try again. Danas su mi verifikovali karticu u 13 h , dal treba i tu da se ceka pa onda tek posle nekoliko sati se moze upload il sta je? :P
[ madmax-wifi @ 21.10.2013. 02:41 ] @
Dali uopste moze da se naruci Skrill kartica kod nas?
Gledao sam nesto na sajtu...
https://www.skrill.com/en/personal/fees/srb/#countrySelect
Kada izaberem country:Serbia i cyrrencies:euro uopste mi ne prikazuje opciju za Skrill karticu dok naprimer ako izaberem neku drugu zemlju (Hungary) prikazuje mi opciju za Skrill karticu i tarife.

Potrebno mi je neko resenje da na sajt u wordpress-u ubacim opciju za donate pa da taj novac ide negde.
Ako neko ima iskustva da mi malo pomogne savetima.
Neznam dali je Skrill uopste dobra opcija za tako nesto....?
[ djordjeno @ 21.10.2013. 08:44 ] @
Citat:
madmax-wifi: Dali uopste moze da se naruci Skrill kartica kod nas?
Gledao sam nesto na sajtu...
https://www.skrill.com/en/personal/fees/srb/#countrySelect
Kada izaberem country:Serbia i cyrrencies:euro uopste mi ne prikazuje opciju za Skrill karticu dok naprimer ako izaberem neku drugu zemlju (Hungary) prikazuje mi opciju za Skrill karticu i tarife.


Moze. Ja sam je vec dobio u Srbiji, i cekam jos PIN da dodje (salju ga odvojeno od kartice) pa da proverim placanje na nasim POS terminalima.

[ strider1 @ 21.10.2013. 09:29 ] @
Ljudi ajde pomazite ne znam sta da radimm!!!
verifikovao sam karticu i sve i idem na upload imam 60 e na kartici i idem upload 50 i tamo stavim gambling i to sve tamo i pritisnem upload i izbaci mi ovo The upload with Visa failed. Please try again. Danas su mi verifikovali karticu u 13 h , dal treba i tu da se ceka pa onda tek posle nekoliko sati se moze upload il sta je? :P
[ fanfon @ 21.10.2013. 10:45 ] @
Batali kocku. Ne ide ti
[ dare023 @ 21.10.2013. 14:29 ] @
Citat:
djordjeno:
Moze. Ja sam je vec dobio u Srbiji, i cekam jos PIN da dodje (salju ga odvojeno od kartice) pa da proverim placanje na nasim POS terminalima.

Meni treba da stigne ovih dana, samo ja nisam razumeo da šalju i pin?
Čini mi se da je kao kod payoneer-a, moraš da aktiviraš i izabereš pin.
Ajde baš proveri, ako ti nije problem.
[ mr. ako @ 21.10.2013. 23:16 ] @
Citat:
madmax-wifi: Dali uopste moze da se naruci Skrill kartica kod nas?
Gledao sam nesto na sajtu...
https://www.skrill.com/en/personal/fees/srb/#countrySelect
Kada izaberem country:Serbia i cyrrencies:euro uopste mi ne prikazuje opciju za Skrill karticu dok naprimer ako izaberem neku drugu zemlju (Hungary) prikazuje mi opciju za Skrill karticu i tarife.

Moze da se dobije, ja sam svoju dobio i aktivirao. Srbija-EUR.

Citat:
dare023: Meni treba da stigne ovih dana, samo ja nisam razumeo da šalju i pin?
Čini mi se da je kao kod payoneer-a, moraš da aktiviraš i izabereš pin.
Ajde baš proveri, ako ti nije problem.

PIN salju odvojeno, sledece pismo. Stici ce ti kroz nedelju dana razmaka u odnosu na karticu.


EDIT: typo

[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 22.10.2013. u 19:07 GMT+1]
[ daxy @ 22.10.2013. 07:49 ] @
Da li je istina da za potrošnju u dinarima (recimo sa tom karticom kupim sok u maxi-ju) oni zaračunavaju 3,99% proviziju za konverziju RSD u EUR ? Ako je tako, onda se to baš baš ne isplati.. Ako nije.. odmah je naručujem :) Molim za odgovor!
[ mr. ako @ 22.10.2013. 18:11 ] @
Konverzije mora biti jer ne placas u evrima, a oni ti stoje na racunu, moraju se nekako prebaciti u dinare.
[ daxy @ 22.10.2013. 19:36 ] @
Ma jasno mi je da se EUR konvertuju u valutu u kojoj trošiš, ali me konkretno za dinare zanima, i kupovinu u maxi-ju (recimo) kupim za 114 dinara nešto a oni mi naplate 1€ + 3,99% provizije od tog iznosa ?
[ shandule @ 27.10.2013. 19:31 ] @
Citat:
simovina:
Inace sto se skrilla tica, prosli petak sam poslao withdraw skrill-banka intesa devizni racun, i danas stiglo, malo kasni, ali isti iznos kao poslat... nema gubitaka, sta se sad desava?


Da li neko moze da potvrdi njegovo pitanje sto se tice provizije koje uzimaju posrednicke banke? Da li je sve kao po starom?
[ djordjeno @ 28.10.2013. 08:28 ] @
Citat:
shandule: Da li neko moze da potvrdi njegovo pitanje sto se tice provizije koje uzimaju posrednicke banke? Da li je sve kao po starom?


Da li su u pitanju "obicni" Skrill nalozi ili VIP?
[ zeka81 @ 28.10.2013. 19:13 ] @
^
Obicni.

Uglavnom, Skrill se konacno setio da mi odgovori na tiket poslat pre 20-ak dana. Citiram ga u celosti:

Citat:

Thank you for contacting the Skrill Help Team.

Your withdrawal has been processed as an international transfer. As a result, additional charges may apply due to currency conversion and intermediary bank charges.

If your bank account is denominated in a different currency, then your bank will also perform a currency exchange using its own exchange rates. Please contact them for more information about any fees they might apply.

Just to let you know, international bank transfers are usually processed via one or more partner banks, which may result in additional fees beyond our control. We covered the charges for the sending bank and applied only a €1.80 fee, our standard fee for withdrawals via bank transfer.

If you have any other questions, feel free to get in touch at any time.


U prevodu, briga njih za to sto im partnerske banke deru korisnike, bitno da su oni svoje naplatili i pare poslali, dalje ih uopste ne zanima.

Ako je neko u medjuvremenu podizao pare, lepo bi bilo da se javi i podeli iskustva :) meni jos nije legla nikakva uplata na Skrill, tako da nemam pojma sta se desava.
[ asdarko @ 04.11.2013. 13:49 ] @
Evo ponesto o kartici... Prvo stize kartica pa pin nakon nedelju dana. Danas sam kupovao stvari po marketima i proveravao i mogu reci da sam zadovoljan, odnosno po mojoj racunici uzima neki srednji kurs sto je isplativije u dnosu na pre kada sam dobijao najmanji kurs u bankama. Sto se bankomata tice, danas sam koristio bankomat komercijalne banke i imao mogucnost da biram: podizanje gotovine sa konverzijom 1 usd 79din ili bez konverzije i bez garancije za kurs... odabrao sam drugu opciju i po mojoj racunici kurs je bio oko 83.

[Ovu poruku je menjao asdarko dana 04.11.2013. u 15:00 GMT+1]
[ milos_ndj @ 04.11.2013. 22:32 ] @
Imam isti problem sa Skrill-om. Prosle srede sam povukao novac na Intesin devizni racun i danas mi stigao iznos umanjen za 21.5$. Ovo je treci put u poslednjih mesec i po dana.
Razmisljam o tome da probam Skrill karticu ili da novac direktno povlacim na Visa Electron karticu koja mi je povezana sa Intesinim deviznim racunom.
Interesuje me da li je neko pokusao to i da li je moguce podici novac u Intesi u stranoj valuti ako se salje na Visu Electron sa Skrilla? ...i naravno, da li transakcija ide preko posrednicke banke ili direktno Skrill>Visa Electron?
[ grooy@ @ 04.11.2013. 22:54 ] @
Narode,

da li je moguće da Skrill na 10.000 dinara koje sam podigao sa bankomata Credit Agricole banke uzima 1000 din. u talu sa tom bankom.

Imao sam 176.2 , podigao 10.000 din. (86,2e kurs 116).

i ostalo mi 79e na racunu.

Cepili su me 1000 din :) zlo!
[ plague @ 05.11.2013. 20:04 ] @
Zna li neko da li je moguce otici sa Skrill MasterCard-om u neku banku i traziti direktnu isplatu u EUR?
Naravno, uslov je da ne svuku u dinarima pa da konvertuju u EUR.
[ Dexic @ 06.11.2013. 00:00 ] @
Ako je zakonski uopste moguce (mislim da nije), zar ne mislis da ce ti vise naplatiti uslugu nego sto bi kostala konverzija?
Recimo meni je Travelex u Engleskoj za obicno podizanje (ne na bankomatu) hteo da uzme dvocifren %.
[ plague @ 06.11.2013. 13:05 ] @
Ne znam koliko bi naplatili jer sam gledao vise cenovnika i nisam nasao nista o takvoj usluzi, tako da sam pitao. Hvala na odgovoru, bilo bi lepo i da se javi neko ko je to probao da uradi ili bar direktno pitao u nekoj banci.
[ zeka81 @ 12.11.2013. 14:04 ] @
Opet mi neka posrednicka banka skinula 9 eura sa cifre povucene sa Skrilla na Intesin racun. >.<

Kartica mi stize za desetak dana. Uz ono najavljeno povecanje fiksne tarife za transfer na racun + ovo dranje na nevidjeno, moja racunica je da se kartica u ovom trenutku vise isplati. Ostaje, doduse, da se vidi koliko se nase banke "ugradjuju" kad se podize sa bankomata, ali su, koliko mogu da zakljucim, ljudi uglavnom zadovoljni. :P

[ djordjeno @ 13.11.2013. 09:10 ] @
Ja sam koristio Skrill karticu u SLO i placao na POS terminalima i tada skine tacno toliko koliko je iznos u EUR. Dakle nista dodatno.
Sto ce reci da tu karticu mozete da koristite za placanja u EUR bez provizije, kada putujete.

Nisam jos nista placao u dinarima pa da vidim koliko ce me to kostati.
[ cobrabb @ 14.11.2013. 08:36 ] @
Citat:
plague:
Zna li neko da li je moguce otici sa Skrill MasterCard-om u neku banku i traziti direktnu isplatu u EUR?
Naravno, uslov je da ne svuku u dinarima pa da konvertuju u EUR.



Nije moguce podici novac ni u dinarima ni u stranoj valuti. Jedina mogucnost je podizanje novca u dinarima na banomatu (i to je jos uvek nelegalna opcija ali NBS nema mogucnost kontrole a same Banke vlasnici bankomata ne zele da izvestavaju o tome jer bi izgubile "kajmak" na konverziji valute koji se krece i do 10%).


Citat:
plague:
Narode,

da li je moguće da Skrill na 10.000 dinara koje sam podigao sa bankomata Credit Agricole banke uzima 1000 din. u talu sa tom bankom.

Imao sam 176.2 , podigao 10.000 din. (86,2e kurs 116).

i ostalo mi 79e na racunu.

Cepili su me 1000 din :) zlo!



Cepila te je "Credit Agricole banka" a ne Skrill. Oni naplacuju 1.8EUR. bez obzira na sumu i to je sve, a banke u zemlji NIKO ne kontrolise!

Za bolje razumevanje: Kurs $ NA DAN 14.11.2013. GODINE iznosi 84,3528RSD. Ako novac podizete Payonir ili Skrill Master karticom konverzija iz Dolara u RSD ce vam biti obracunata po kursu od 77,1754 RSD za 1$ iliti 9,3% (procenti se razlikuju od banke do banke zato potrazite onu najmanje alavu).

Citat:
djordjeno:
Citat:
shandule: Da li neko moze da potvrdi njegovo pitanje sto se tice provizije koje uzimaju posrednicke banke? Da li je sve kao po starom?


Da li su u pitanju "obicni" Skrill nalozi ili VIP?


Skril je promenio posrednicku banku za Srbiju tako da pored 1.8EUR. koji vam naplacuje Skrill za uslugu, posrednicka banka ce vam naplatiti ok 10 EUR. za svaku transakciju bex obzira na iznos koji saljete.

Na svako pitanje upuceno Skrill-u u vezi takse dobicete sledeci odgovor:
Please be kindly informed that the intermediary banks fees might have changed due to the fact that we have changed our banking partner for your country.

Nema vise jeftinog nacina slanja novca kakav je bio slucaj sa Moneybookers-om ranije.

Nadam se da ce ovo pomoci ljudima.



[ taci87 @ 14.11.2013. 13:31 ] @
Ljudi, ja sam nova u svemu ovome pa mi malo treba pomoć...Meni su sredstva na Moneybookers uplaćena u dinarima...kako se onda to isplaćuje? Imam običan tekući račun u Intesi i devizni na koji mi je vezana Internet kartica, a danas u banci nisu znali da mi kažu šta treba da uradim i šta da povežem sa računom...I da li uopšte da povezujem ili da uzmem tu njihovu karticu, da zaobiđem banku? Ajde pliz pomagajte, legle su mi tamo neke parice od prevođenja, a mogu samo da ih gledam!
[ Dexic @ 14.11.2013. 16:35 ] @
Ako ti nije problem da platis aktivaciju kartice 10eur, to ti je najbolja opcija.
Dinare iz inostranstva tesko ces dobiti, slanje u evrima ce te kostati 20-ak evra bez obzira na sumu.
[ zeka81 @ 14.11.2013. 20:39 ] @
Citat:
cobrabb:
Citat:
plague:
Narode,

da li je moguće da Skrill na 10.000 dinara koje sam podigao sa bankomata Credit Agricole banke uzima 1000 din. u talu sa tom bankom.

Imao sam 176.2 , podigao 10.000 din. (86,2e kurs 116).

i ostalo mi 79e na racunu.

Cepili su me 1000 din :) zlo!



Cepila te je "Credit Agricole banka" a ne Skrill. Oni naplacuju 1.8EUR. bez obzira na sumu i to je sve, a banke u zemlji NIKO ne kontrolise!

Za bolje razumevanje: Kurs $ NA DAN 14.11.2013. GODINE iznosi 84,3528RSD. Ako novac podizete Payonir ili Skrill Master karticom konverzija iz Dolara u RSD ce vam biti obracunata po kursu od 77,1754 RSD za 1$ iliti 9,3% (procenti se razlikuju od banke do banke zato potrazite onu najmanje alavu).


Zna li neko koja je (u teoriji) najmanje alava? :/
[ Dexic @ 14.11.2013. 21:04 ] @
plague, jesi li ti imao dolare ili evre na Skrillu?
[ taci87 @ 14.11.2013. 21:22 ] @
Citat:
Dexic: Ako ti nije problem da platis aktivaciju kartice 10eur, to ti je najbolja opcija.
Dinare iz inostranstva tesko ces dobiti, slanje u evrima ce te kostati 20-ak evra bez obzira na sumu.


Hvalaaa! Tako ću i da uradim!
[ ajvari @ 19.11.2013. 23:51 ] @
Da li je neko u poslednje vreme skidao odredjeni iznos na karticu visa electron direktno sa moneybookers(skrill)-a
i da li su ga rebnuli isto kao i sa povracajem na racun u banci?

Hica je, ceka me covek za neku uplatu a mozda zbog ovog s*anja necu imati dovoljno love @#%^#$!
[ neca29 @ 03.12.2013. 22:59 ] @
Narucio sam scrill mastercard pa me zanima da li sa tim dobijam dodatni limit preko same kartice ili je limit direktno povezan sa moneybooker racunom tj.takozvanim outgoing limitom?
Nadam se da je ovo prvo a ako nije kako povecati limit...kako doci do vip stausa ako je to "caka" sa povecanjem limita.
Negde sam procitao da se automatski postaje vip ali treba poslati odjednom 2000 evra.
E sada da li treba taj novac uplatiti preko obicne kartice povezane sa moneybookerom ili se moze povuci novac na primer iz kladionice i tako doci do vip statusa.Jedino mi frka da se tek tada ne zarobim sa limitima.
Prilicno konfuzno ali sta ces kada ne odgovaraju tako brzo mailom(mislim na podrsku).
[ mr. ako @ 04.12.2013. 16:25 ] @
VIP dobija svako ko ima vise od 6000 evra prometa za 3 meseca.
https://www.skrill.com/en/vip/overview

[ neca29 @ 04.12.2013. 17:07 ] @
Taj podatak sam procitao posle citanja o vip pogodnostima.
Znaci li to da obicni smrtnici ostaju na limitu vezanom za mb nalog ili u prevodu kako sam ja shvatio mastercard je za brze podizanje novca,placanje po raznim mestima i naravno izbegavanju banaka i njihovog cesljanja.
[ mr. ako @ 05.12.2013. 19:07 ] @
Imas limite na sajtu, a imas ih i kad se ulogujes na svoj nalog, da ti ne ostavljam sad i taj link.
Sto se tice MasterCarda, ja je koristim najnormalnije kao i bilo koju drugu online i offline.
[ Jagnjeca brigada @ 17.12.2013. 16:44 ] @
Citat:
asdarko:
Izgleda da se skida fiksno 22,5 $ bez obzira na sumu! Prosle nedelje mi je skinuuto na 650$ 22,5$, a danas na 120 $ isto 22,5$.



Meni upravo na 100 $ skinuli 22,5 $, izleda da je sad najpovoljnije uzeti Skrill Card :( Mozda je Skrili namerno promenio posrednicku banku da bi korisnici sto vise koristili Skrill Card?
[ simovina @ 17.12.2013. 16:46 ] @
zadnja 2 puta sam povlacio po 95 dolara i nisu nista skidali, probajte malo ispod 100 dolara da povucete...
[ andreja85 @ 23.12.2013. 14:37 ] @
Placao sam dve kafe u lokalu na post terminalu, malo uzimaju na konverzaciji ali za bankomate ne znam. Mislim da je fiksno 2.50€ po transakciji. Koje ste sume skidali sa skrill racuna na devizni racun banke Intese i koliko su Vam proviziju uzimali iz Inteze?



[Ovu poruku je menjao andreja85 dana 24.12.2013. u 01:57 GMT+1]
[ djordjeno @ 24.12.2013. 08:30 ] @
Citat:
andreja85: Placao sam dve kafe u lokalu na post terminalu, malo uzimaju na konverzaciji ali za bankomate ne znam. Mislim da je fiksno 2.50€ po transakciji. Koje ste sume skidali sa skrill racuna na devizni racun banke Intese i koliko su Vam proviziju uzimali iz Inteze?



[Ovu poruku je menjao andreja85 dana 24.12.2013. u 01:57 GMT+1]


Jos kad bi napisao koliko je iznos bio u dinarima, bila bi potpuna informacija :)
[ andreja85 @ 24.12.2013. 10:38 ] @
Ne moj samo da citiras prvi post iznad svog. 220 din nije sjajan ali je bolji od intesinog to sam siguran. Treba dva tri dana da proknjize da bi se videlo u istoriji transakcija na skrillu ali imate stanje koje mozete da podignete jos i rezervisano ispod.

Mene interesuje samo da li su promenili te korespodentske banke pri isplati jer u zadnjih 2-3 meseca deru na proviziji. Da li je to i dalje tako?
[ Dexic @ 24.12.2013. 15:16 ] @
220 RSD ti je racun a skinuto je, koliko vidim, 2.02EUR?
Pa to je kurs 108, koji je gori od svih banaka u Srbiji :)
Ne bi trebalo da bude toliko, ispada da je provizija 6%? Znas li ciji je POS terminal u tom kaficu? (koje banke, verovatno Intesa, Alpha ili Komercijalna)
[ andreja85 @ 24.12.2013. 15:34 ] @
Verovatno sam ja pogresio ali sam siguran da je bolji kurs od intezinog obzirom da mlate na provizijama na svakom koraku... A ako mislis da ides od lokala do lokala izagledas ciji je pos terminal i slicno onda skrill kartica nije za tebe. Oni koji ga imaju, imaju ga zbog poreza i naplate iz inostranstva sto je sasvim prihvatljivo jer bi u suprotno placao mnogo vise. Ako ima onih kojima je visoka provizija skrilla onda isplacuj direktno i razmisljaj da li ce te poreski papir cekati u sanducetu i sl.

[ Dexic @ 24.12.2013. 15:41 ] @
To ispada taman 4% da su uzeli ako je 220 bio racun, jer bi trebao biti 230 tacno. A toliko je conversion fee za RSD kod Skrill-a, ali cini mi se da se to samo za banke transfere primenjuje.
Nema nigde da vidis iznos u RSD u Skrill managementu? Zgodno je znati koliko je tacno.

Neki su pominjali da im na bankomatima nije uzeto nista dodatno, neki da ih je odrao - ovi prvi su skoro uvek imali opciju "bez konverzije" na bankomatu da biraju, pa je mozda do toga (kako koje mesto vrsi naplatu)


Treba nam malo vise iskustava, sa proverenim detaljim da bi znali.
[ andreja85 @ 24.12.2013. 15:49 ] @
Velika je razlika za Vip korisnike skrill kartica od obicnih. Ko ima veliki promet 6000€ u tri meseca ali ne primljeno vec uploadovano novca na skrill dobija VIP i ne placaju nikakve provizije prilikom konverzacije i sl.
Cak dobijaju uz osnovnu valutu napr EUR jos dve u kojima mogu primati novac.
Za bankomate ljudi su mi rekli koji igraju poker i kojima na skrill leze novac da su najbolji AIK pa Intesa.

Sve je ovo ok ali je mnogo veci problem jer od pre dva meseca skrill promenil postednicke banke koje ocito svima kidaju nerve i dodatne troskove sto je veliki minus. To je veci problem.
[ Dexic @ 24.12.2013. 17:02 ] @
Verovatno njih kosta prethodna, jer nisu primecivali da im i ona uzima proviziju - pa su promenili. Nemam pametniju ideju zasto bi inace to uradili.

Nema doduse neke potrebe za time, kada se ima MasterCard njihov, barem ja tako vidim situaciju :)
[ andreja85 @ 24.12.2013. 17:48 ] @
ma ne smeju da dozvole jer im "Neteller" duva za vratom kao konkurencija... Ako Skrill nema ekonomicnije provizije preko deviznog masovno ce korisnici preci na Neteller.

Isto daju karticu sve isto samo nisam gledao provizije...
[ andreja85 @ 25.12.2013. 00:27 ] @
Evo danas proknjizili racun od 22.12.2013 u maxiju od 256.40 din. probao malu sumu sa Master kaeticom da uporedim a na skrillu proknjizili 2.25 eur.

Kurs sasvim ok!
[ epicurus001 @ 14.01.2014. 22:16 ] @
Da li Skrill mogu da koristim na eBay-u kao prodavac( posto ne vidim drugi nacin za sada)?
I koji bi bili moji troskovi ako bi novac, koji bi tako legao na skrill, koristio iskljucivo dalje za online kupovinu tj. da kes uopste ne uzmem u ruke?
Da li je neophodno vezivanje za neku nasu karticu i ako jeste da li to moze biti npr. Visa Internet Komercijalne Banke?

Hvala.
[ andreja85 @ 14.01.2014. 23:19 ] @
Ne, jer ti je skrill kartica off shore zone i ne pripada Srbiji racun vec UK, samim tim ne mozes da je vezes za srpski pay pal nalog a ni da primas novac.
[ djordjeno @ 24.01.2014. 10:48 ] @
Konacno sam i ja probao da platim sa Skrill karticom u dinarima.

Kupio kartu preko AirSrbija cena 13230din
Datum 22.01.2014
srednji kurs tada bio: 115.6963

A evo Skrill racunice (VIP nalog):

Exchange rate used: 1 RSD = 0.008678 EUR
Amount sent: 13230.0 RSD
Location: Air SERBIA a.d. Beogra, BUL.UMETNO, RS, NOVI BEOGRAD
Fee: 0.0e
Total 114.80e



Dakle nesto malo losiji kurs od srednjeg, 13230 / 115.69 = 114.35, a oni naplatili 45 centi vise.
Tako da se, po meni, isplati koristiti Skrill karticu za dinarsko placanje.





[ Dexic @ 24.01.2014. 12:35 ] @
Mislim da ti nije skroz zavrsena ta kupovina (tj. nije proknjizena).
Sacekaj jedno 7-10 dana, moze biti da ce se promeniti stanje.
[ andreja85 @ 25.01.2014. 10:38 ] @
Kurs racunas na dan knjizenja a ne zaduzenja (kupivine) sa kartice. Posle 10 dana javi kad vidis na skrillu koliko su skinuli i taj dan pogledaj kurs... Ali mislim da nije los kurs.
[ PreduzetnikNS @ 25.01.2014. 13:38 ] @
Kurs je mnogo bolji nego u menjačnicama!

A on je nešto manji od srednjeg kursa NBS. Ne uzimaju nikakvu proviziju za plaćanje po prodavnicama, restoranima, pumpama i slično, po Srbiji.

Tačan kurs možete pronaći na ovoj adresi:

https://www.skrill.com/en/personal/fees/

pronađite link wholesale exchange rate a potom i RSD

za današnji dan kurs je npr RSD Serbian dinar 115.174129 dok je u menjačnicama oko 114.2
[ andreja85 @ 25.01.2014. 23:57 ] @
Da li je neko isplacivao u skorije vreme na devizni racun banke intese novac sa Skrilla? Jel kidaju korespodentske banke na provizijama jos ili je samo 1.90 eur povlacenje? Jel je bilo nekih promena?
[ djordjeno @ 26.01.2014. 13:12 ] @
Citat:
andreja85:
Kurs racunas na dan knjizenja a ne zaduzenja (kupivine) sa kartice. Posle 10 dana javi kad vidis na skrillu koliko su skinuli i taj dan pogledaj kurs... Ali mislim da nije los kurs.


Meni je vec transakcija od 114.80e prisutna u skrill listingu tj u "All transactions".
Jedino ako naknadno jos nesto zaracunaju za uslugu.
Javicu ako bude, mada mislim da ne bi trebalo.
[ PreduzetnikNS @ 26.01.2014. 13:16 ] @
Citat:
andreja85:
Da li je neko isplacivao u skorije vreme na devizni racun banke intese novac sa Skrilla? Jel kidaju korespodentske banke na provizijama jos ili je samo 1.90 eur povlacenje? Jel je bilo nekih promena?



Ne skidaju ništa, samo je Skrill povećao nadoknadu za svoje usluge još pre par meseci, sada je naknada za 2.95e povlačenje na karticu.
[ Dexic @ 26.01.2014. 14:09 ] @
Citat:
djordjeno:
Meni je vec transakcija od 114.80e prisutna u skrill listingu tj u "All transactions".
Jedino ako naknadno jos nesto zaracunaju za uslugu.
Javicu ako bude, mada mislim da ne bi trebalo.

Treba sama transakcija da se promeni tada.
[ andreja85 @ 27.01.2014. 13:16 ] @
@preduzetnikNS to je na karticu ali ne znam na devizni racun, bila je provizija 1.90 eur a sada kako sam citao u temi kidaju korespodentske banke prilikom transakcije i skinu po 15-20 EUR
[ djordjeno @ 12.02.2014. 09:06 ] @
Citat:
Dexic:
Citat:
djordjeno:
Meni je vec transakcija od 114.80e prisutna u skrill listingu tj u "All transactions".
Jedino ako naknadno jos nesto zaracunaju za uslugu.
Javicu ako bude, mada mislim da ne bi trebalo.

Treba sama transakcija da se promeni tada.



Evo posle 10+ dana nije se promenila. Tako da, sto je tada odmah skinuto, je nepromenjeno.




[Ovu poruku je menjao djordjeno dana 13.02.2014. u 10:04 GMT+1]
[ ps3 @ 14.02.2014. 01:33 ] @
Drugari, ja sam novi kolacic u svemu ovome, krenuo da radim na odesku pre neke 3,4 nedelje i krenulo je i da se zaradjaju hvala Bogu :D
e sad, imam devizni racun (transakcioni) i jos 1 devizni racun koji je vezan za VISA Virtuon karticu Raiffeisen banke, pa me interesuje koji je vas savet; u banci su mi rekli da povezem taj transakcioni, on je kao sigurniji, za njega imam iban i swift podatke, da li da povezem i ovu Virtuon karticu? Da li da porucujem tu Skrill karticu? sta se isplati najvise?
Unapred se zahvaljujem i srecan rad! :)
[ Dexic @ 14.02.2014. 10:34 ] @
Da, Skrill kartica ti je najisplativije resenje. (jedino ako je jednokratna, sitna suma, pa je povlacanje na Virtuon jeftinije, inace, voi Skrill karticu dok mozes!)
[ ps3 @ 15.02.2014. 13:24 ] @
Pozdrav drugari,
Posto banke zbog praznika ne rade :\ hteo sam da verifikujem karticu, i stigne mi sms poruka za onaj mali iznos koji ti stiku kada zelimo da verifikujemo karticu 0.89eur a moj nalog je napravljen u USD valuti, posto novac primam u toj valuti tako sam namestio i sad probam ja da preko menjacnice raiffeisen banke na sajtu konvertujem taj iznos iz eur u $ i izadje mi 1.19$ ali kada ga ukucam nece da prihvati, da li neko zna nacin, sem onog da odem do banke i pitam koji je tacan iznos koji je rezervisan, da ja resim problem i ukucam to nesto ranije, banka pocinje sa radom tek u utorak. Znaci treba mi zvanican neki konverter da vidim koliko to tacno iznoci $$ 0.89eur.

Isto imam 1 pitanje, napravio sam se lud i kliknuuo da porucim skrill karticu a jos nisam imao ni novca na racunu XD sada mi stoji ovo:
14/02/2014 15:23 Fee Application fee Pending 0.00 -13.69

Da li ce kada povezem ovu karticu, moci to da se nadoknadi i naplati ili cu morati posle ponovo da porucim tu karticu?
Koja je procedura za verifikaciju Bank account-a? i da li problem sto kartica koja je dodata nije povezana sa tim deviznim racunom (koji je transakcioni) nego je vezana za drugi tj to je VISA Virtuon kartica.. sa njom planiram da platim ovu njihovu Skrill karticu, uf nadam se da nisam bio mnogo konfuzan :D

Poz i hvala puno na svakom odgovoru!
[ mr. ako @ 15.02.2014. 22:03 ] @
Neces uspeti nista sa koneverzijom, jer ne znas po kom su oni to kursu racunali. Pozovi banku kad proradi, ne moras ici licno - i trazi da ti daju iznos zaduzenja u originalnoj valuti.

Skrill karticu neces morati ponovo da porucujes. Ta koju si porucio je vazeca kada ti stigne i kada je aktiviras na sajtu. Cak i tada kada je aktiviras, zaduzenje ce ti stajati - do prve uplate.

Verifikacija deviznog ti je objasnjena na sajtu, slicna je kao i za karticu. Nema problema sto je devizni razlicit od onog za koji je vezana kartica.
[ llenka @ 28.02.2014. 15:31 ] @
Imam ja jedno pitanje, evo vec nedeljama se ganjam sa bankom i Skrill nalogom.
Otvorila devizni racun u Sberbanci, poslala sa Skrill naloga sumu za verifikaciju racuna, medjutim u banci nemaju pojma koji kod im trazim za verifikaciju.
Poslala sam i Skrill-u skenirane instrukcije za placanje iz inostranstva koje sam dobila iz banke sa svim relevantnim podacima.
Medjutim jos mi nisu odgovorili niti je racun verifikovan.
Ide mozda glupo pitanje :)
Kako izgleda verifikacioni kod (referentni kod ili taj transferni kod) gde da im (ovima u banci) trazim da pogledaju?
Od kartica sam dobila onu osnovnu maestro card.
[ Aleksandar Klickovic @ 01.03.2014. 00:05 ] @
Mislim da ti za Skrill treba Visa internet kartica, koju Banca Intesa izdaje na zahtev.

Sa druge strane, zar nije jednostavnije da poručiš Skrill karticu i automatski sve uplate da budu na njoj, da se zaobidje domaća banka i sve nepotrebne stavke..
[ mr. ako @ 01.03.2014. 20:49 ] @
Citat:
llenka:
Imam ja jedno pitanje, evo vec nedeljama se ganjam sa bankom i Skrill nalogom.
Otvorila devizni racun u Sberbanci, poslala sa Skrill naloga sumu za verifikaciju racuna, medjutim u banci nemaju pojma koji kod im trazim za verifikaciju.
Poslala sam i Skrill-u skenirane instrukcije za placanje iz inostranstva koje sam dobila iz banke sa svim relevantnim podacima.
Medjutim jos mi nisu odgovorili niti je racun verifikovan.
Ide mozda glupo pitanje :)
Kako izgleda verifikacioni kod (referentni kod ili taj transferni kod) gde da im (ovima u banci) trazim da pogledaju?
Od kartica sam dobila onu osnovnu maestro card.

Ne secam se vise, ali kod za verifikaciju se nalazi na izvodu deviznog racuna. Najbolje da trazis da ti odstampaju izvod ili da pogledas sama ako imas e-banking. Ako nemas otvori (preporuka).
Lakse je verifikovati karticu, pa tamo videti taj kod na izvodu transakcija za tu karticu.

A najbolje je uzeti Skrill karticu, sto kaze Aleksandar, 10e kosta, a vezana je za nalog i olaksava koriscenje istog, a i dolazenje do svojih para.
[ whitie2004 @ 02.03.2014. 09:04 ] @
Pogledati referens fild ili po naski - poziv na broj. Kaze se broj a zapravo moze biti bilo kojih 18 karaktera a da nisu specijal ....

Stvarno ne razumem te salteruse u banci, kao da ima 1000 polja pa neznaju koje je zasta ....
[ llenka @ 04.03.2014. 20:05 ] @
Hvala na odgovorima.
Joj, koliko muke oko administracije.Lakse sam zaradila pare na Odesku nego ovu administraciju resila.
Elem, izvadila izvod i nista, oni na blagajni(pitala sam ih vise i zvala njihov call centar) svi kazu isto, da nemaju pojma o cemu pricam koji to kodovi meni trebaju.
Cak je jedna rekla da prvi put cuje da jedna kompanija trazi verifikaciju od fizickog lica, jer se to obicno resava medju bankama.
Ma uzas.
Uglavnom, dosla do vrednog zakljucka da njihov siste ne prepoznaje te kodove.
Prebacila se na intesu (kaze mi drugarica da se kod njih vidi taj referetni broj na izvodu).


Uglavnom sberbanka...joj, muko moja :).....treba jos da uce....i da ne mracim dalje :D

Nisam sigurna koliko cu u buduce imati posla na Odesku, ali ukoliko krene svakako cu uzeti Skrill karticu, manje muke i cekanja u redu.
[ ps3 @ 05.03.2014. 12:15 ] @
Zdravo drugari,
Samo da se pohvalim da sam danas 'digo svoje prve pare :) Skrill karticom - bankomat Raiffeisen bank
Nego, cisto da pitam, negde sam procitao da je bolja opcija za podizanje "bez konverzije" je l' tako?
Isto me interesuje, na kojim bankomatima tj kojih banaka, je najisplativije podizati novac? .... ili je svejedno, svuda isto.
Hvala!
[ Aleksandar Klickovic @ 05.03.2014. 13:49 ] @
Koliko ja znam, podizanje sa bankomata skida 1.80 eur po transakciji fiksno, a kurs je uglavnom bolji nego u menjačnicama, malo ispod srednjeg. Pisao sam nešto na temu freelancinga, ima tu dosta o Skrill-u, pa baci pogled.
[ andreja85 @ 05.03.2014. 17:37 ] @
Koliko skidaju korespodentske banke kada se isplacuje na devizni racun sa skrilla? Jel isplacivao neko u skorije vreme?
[ laki22 @ 17.03.2014. 09:28 ] @
skrill naplacuje 2,95e za svaku transakciju... ja sam zatrazio sad isplatu na intesinu visa elektron karticu, pa cemo da vidimo sta ce da se desi.

ps. nisam procitao celu temu , sad cu, nisam imao vremena
[ andreja85 @ 17.03.2014. 13:03 ] @
Da na karticu ali nadevizni racun koliko je isplata i koliko ti stize na racun?
[ madmax-wifi @ 21.03.2014. 13:07 ] @
Viza i Masterkard iznenada blokirale nekoliko ruskih banaka
[ llenka @ 06.04.2014. 22:19 ] @
Pre 10 dana sam dizala pare sa deviznog racuna i meni su posrednicke banke uzele nekih 15 dolara (na poslatih 60).

Mene zanima da li se one (posrednicke banke) ugrade i kada se podize sa skrill karticom sa bankomata?
Tj. da li mi je celokupna suma sa naloga skrill dostupna za podizanje
ili se kao sto mi je bio slucaj sa podizanjem sa deviznog racuna
dobijem manje neko sto sam sa skrill naloga poslala usled prisustva posrednih banaka?
[ andreja85 @ 06.04.2014. 22:53 ] @
Ne.... samo ti uzimaju za konverzaciju u dinare i kada podizes na bankomatu ali u svakom slucaju isplativije nego tih 15 $ provizije na devizni racun!
[ Dexic @ 07.04.2014. 09:08 ] @
Konverzacija = anglicizam (engleski izraz urezan u nas govor) razgovor
Konverzija = razmena valuta :)

Jedini problem je sto za podizanje postoji limit od 250 EUR dnevno, a za svako podizanje se placa onaj njihov fixni iznos (otprilike 2 EUR valjda). U svakom slucaju bolje nego provizije ino banaka, dok se ne predje 1000 evra.
I sto je bitnije - bez tragova :)
[ llenka @ 07.04.2014. 09:47 ] @
Hvla na pomoci. Danas cu naruciti skrill karticu.
U pocetku sam mislila da je jednostavnija varijanta sa deviznim racunom ali se ispostavilo da ipak nije.....
ustvari ispade najgora varijanta :D ...

[ PreduzetnikNS @ 07.04.2014. 12:23 ] @
Znači, prilikom podizanja gotovine sa bankomata koristeći skrill master card jedini trošak je od strane skrill-a? Sa bankomata kojih banka ste podizali gotovinu i da li su te banke uzimale provizuju prilikom podizanja sa bankomata? Jer npr ako koristim karticu banke intese i odem na bankomat od erste banke, podrazumeva se da će uračunati proviziju.
[ llenka @ 27.04.2014. 11:28 ] @
Pozdrav svima,
Dobila sam najzad i karticu Skrill.
Iskreno, odusevljena sam.
Najmanje troskova se sa njom ima,
nema transakcionih troskova, nema bancinih provizija i nema (sto mi je najbitnije) troskova nekih fantomskih (korespodentskih) banki
ciji se procenti ucesca u mojoj zaradi nikde (ja ih bar nigde ne vidim) ne sumiraju u bilansnim izvestajima.

Zadovoljna sam kursom po kome sa karticom Skrill podizem sa bankomata novac (podizala sa raiffeisen bankomata), kupovala u prodavnici i kurs je isti kao sa bankomata.

Zakljucak, ako vec neko bude u nedoumici da li da koristi devizni racun zarad podizanja novca sa Skrill naloga ili
da naruci njihovu MasterCard, bez razmisljanja nek uzima MasterCard Skrill.
I vecina ovde forumasa je preporucila Skrill karticu.

Hvala na savetima.


[ maajstor @ 01.06.2014. 15:13 ] @
Ja imam problem zato sto izgleda skrill mastercard nije dostupna za Bosnu i Hercegovinu,a inace imam povezan skrill racun sa deviznim i vidim da ove posrednicke banke skidaju puno,pa me zanima ako otvorim visa karticu da li se te posrednicke banke i tu ogradjuju ili? I da li moram otvoriti Visa electron debitnu karticu u Raiffeisen banci,ili je svejedno? Hvala unaprijed
[ hrvoje_cepin @ 31.07.2014. 12:36 ] @
Pozdrav, javljam se iz Hrvatske. Dakle imam 2 pitanja pa ako netko moze pomoci bio bih zahvalan.
1. Danas sam obavio jednu kupovinu u trgovini i platio skrill karticom ali mi se ta kupovina ne prikazuje u izlistu transakciju na mom skrill racunu, koliko je dana potrebno cekati da se prikaze?
2. Sto se tice podizanja novaca s bankomata koji je kod vas najisplativiji i da li ima mozda netko iz Hrvatske da podize?

Puno hvala!
[ AlexJ @ 05.08.2014. 16:15 ] @
Očigledno se transkacije (bar iz Srbije) ne pojavljuju odmah u listingu, kada se plaća sa Skrill karticom, ili kada se podiže novac na bankomatu, ali se prikazuje umanjeni iznos dostupnih sredstava. kada se preračuna razlika, kurs je neznatno lošiji od srednjeg kursa NBS, ali bolji nego da imate keš i odete u menjačnicu. Na plaćanje karticom nema provizije, dok je za podizanje novca sa bankomata $3,95, ili EUR 2,95 u zavisnosti od valute računa na skrill-u. Stanje se lepo vidi na nalogu na Skrill-u, kao i u mobinoj aplikaciji (osim liste samih transkakcija, za koje treba očigledno neko vreme).

Ja sam isključivo imao problem sa plaćanjem na mestima koja koriste aparate Banca Intesa, gde je svaki put Skrill MasterCard kartica bila odbijena, i ako, naravno, na računu ima sredstava za plaćanje. Osim neprijatne konstatacije prodavaca - "Pa možda nemate para na računu", i ako znam da ih imam, još je neprijatnije što morate da odete do bankomata neke druge banke, da bi podigli novac (sa provizijom) i platili račun. Ovo nije dramatično i tragično u sred bela dana u centru grada, ali šta ako se nađete na benziskoj stanici na autoputu, sa već natočenim gorivom, a oni imaju samo Banca Intesa terminal i bankomat.

Mene zapravo zanima da li je neko već imao ovakav problem sa Skrill MasterCard karticom i terminalima Banca Intesa u Srbiji, pošto se meni ovo desilo u Lilly-ju, u Idei i još dve radnje u razmaku od dva sata, sa odbijanjem transakcije, dok je u radnjama sa terminalima Alpha Bank, Aik Banka i Societe Generale svaka transakcija prolazila bez ikakvih problema, kao i podizanje novca na bankomatu Poštanske Štedionice.

Nejasno mi je zašto postoji takav problem, s obzirom da na Intesinim terminalima stoji logo MasterCard, i morali bi da prihvate Master karticu, bez obzira na to koja je banka izdala, kao i iz koje je zemlje ta banka, tako da bi to što je Skrill kartica u pitanju, trebalo da bude potpuno nebitno, posebno ako na računu sredstva postoje.
[ vladang @ 10.08.2014. 23:16 ] @
Nedavno sam dobio email od Skrill-a da mi je nalog automatski prebacen u komercijalni ?!?!

We recently noticed that you have been using your Skrill account to accept commercial payments.
In accordance with our Terms of Use article 4.7: https://www.skrill.com/en/siteinformation/terms-conditions/, your account is now considered a commercial account and subject to Receive Money commercial rates.
This change means the fees applied on your account are currently determined by your monthly transaction turnover.
However, you are eligible to apply for Skrill's Merchant Rate: https://www.skrill.com/en/business/merchant-fees/, which lowers your fees as your sales volume increases and is based on your previous month's sales volume. Please do not hesitate to contact us to discuss the options available and find the best solution for your needs.
Q: What payments are deemed as commercial?
A: You are using your Skrill Account for commercial purposes if you are receiving payments for or in connection with any business activity. We reserve the right to determine whether, in our reasonable opinion, you are using your Skrill Account for commercial purposes. If you are using your Skrill Account for commercial purposes, in addition to these Terms of Use, you shall be bound by our Merchant Terms and Conditions and you shall pay fees as shown on our Merchant Fee Page https://www.skrill.com/en/business/merchant-fees/.

Koliko sam razumeo, naplacivace mi odrzavanje racuna 20 eura mesecno!?

Ako je tako, ja se odjavljujem sa skrila.....

Jel ima jos neko ovakvo iskustvo?!

[ djordjeno @ 11.08.2014. 09:31 ] @
Citat:
vladang: Nedavno sam dobio email od Skrill-a da mi je nalog automatski prebacen u komercijalni ?!?!

We recently noticed that you have been using your Skrill account to accept commercial payments.
In accordance with our Terms of Use article 4.7: https://www.skrill.com/en/siteinformation/terms-conditions/, your account is now considered a commercial account and subject to Receive Money commercial rates.
This change means the fees applied on your account are currently determined by your monthly transaction turnover.
However, you are eligible to apply for Skrill's Merchant Rate: https://www.skrill.com/en/business/merchant-fees/, which lowers your fees as your sales volume increases and is based on your previous month's sales volume. Please do not hesitate to contact us to discuss the options available and find the best solution for your needs.
Q: What payments are deemed as commercial?
A: You are using your Skrill Account for commercial purposes if you are receiving payments for or in connection with any business activity. We reserve the right to determine whether, in our reasonable opinion, you are using your Skrill Account for commercial purposes. If you are using your Skrill Account for commercial purposes, in addition to these Terms of Use, you shall be bound by our Merchant Terms and Conditions and you shall pay fees as shown on our Merchant Fee Page https://www.skrill.com/en/business/merchant-fees/.

Koliko sam razumeo, naplacivace mi odrzavanje racuna 20 eura mesecno!?

Ako je tako, ja se odjavljujem sa skrila.....

Jel ima jos neko ovakvo iskustvo?!



U kakve svrhe si koristio nalog? Npr ako si poceo da primas lovu sa dosta razlicitih naloga oni su te odmah oznacili. Imaju neke svoje mehanizme kako to detektuju.
Ako koristis nalog iskljucivo u licne svrhe pisi im pa im objasni da su pogresili. Ja imam nalog preko 8 godina i nisam nikad imao ni najmanji problem.

[ PetarM. @ 19.08.2014. 15:30 ] @
Danas sam napravio Skrill nalog, verifikovao ga Payoneer karticom, ostalo mi je samo da verifikujem adresu. E sad, zivim u porodicnoj kuci, nikakvi racuni nisu na moje ime, niti imam Bank Statement-e koje oni traze. Zna li neko kako mogu da verifikujem adresu i mogu li da primam pare na skrill dok je ne verifikujem? Imam par kompanija za koje radim kao freelancer koje imaju da mi isplate neki kesh, male sume oko 20-30 dolara, iz 3 kompanije. Narucio sam i Skrill Karticu, kada je aktiviram, moze li to da posluzi kao verifikacija adrese jer sam ocigledno primio karticu na adresi koju sam im dostavio?
[ locha @ 22.08.2014. 20:59 ] @
Kada primis karticu i verifikujes je verifikovaces automatski i adresu jer si je, kako sam kazes primio na adresi koju si naveo. Inace vidim da svi pominju da kartica i pin stizu odvojeno. Meni su stigli zajedno (naravno u odvojenim kovertama) i to veoma brzo, mozda 15 do 20 dana od narucivanja.
[ milos_ndj @ 30.09.2014. 21:12 ] @
Pozdrav svima,

Da li je neko u skorije vreme povlacio neku vecu sumu sa Skrilla na devizni racun u Intesi i da li su provizije iste kao ranije? Takodje me interesuje koliko bi se posrednicke banke ugradile za nekih 2000-3000 dolara i da li se i dalje potpisuju izjave u Intesi o prilivu..?

Hvala unapred!
[ mortisaisreda @ 17.10.2014. 18:06 ] @
Drugari kasni mi uplata sa Skrilaa, tacnije cekam vec 10 dana da mi prebace novac na Viza karticu. Nikada za ovih par godina koliko koristm moneybookers tj skrill nisam imala toliko kasnjenje pa nemam pojma sta se desava i da li treba nesto da preduzmem i sta...
[ broncos @ 23.10.2014. 13:07 ] @
Pozdrav, samo da prijavim da je kod mene isti slucaj. Nikada nije bilo ovoliko kasnjenje, cekam uplatu vec 16 dana. Ako neko ima informaciju sta se desava ili mu je novac legao u poslednjih nekoliko dana neka se javi...

U svakom slucaju ovo je poslednja transakcija na ovaj nacin, narucio sam Skrill karticu. Necu ni da razmisljam da li ovo Skrill radi namerno da bi svi uzeli njihovu karticu ili je alava Intesa produzila ionako dug rok nakon kog novac moze da se preuzme. Meni je taj rok do sada uvek bio 10 ili 11 dana i mirio sam se sa tim, ako je do njih sad su preterali, a verovatno jeste, jer i kada novac bude spreman za podizanje konacno, oni uredno stave da je datum kada je novac legao pre 10 dana. Samo sto eto, ne mozes da ga podignes neko vreme jer se neko drugi valjda sluzi njime, zali se Svetom Petru...
[ mortisaisreda @ 23.10.2014. 22:27 ] @
https://twitter.com/Ask_Skrill
Odes na ovaj linkic gore i postavis im pitanje u vezi bilo kog problema vezanog za skrill. Odgovor dobijes otprilike sutradan. Ja sam im pre pisala na mejl pa ne help i odgovor sam dobila nikad!
Meni su pare legle juce. Oni su imali neki problem sa transakcijama vezano za Viza kartice i to su otklonili.
Mrzi me da vadim tu njihovu karticu...ali ako mi se bude ponavljalo ovo kasnjenje sa isplatom morat cu...
Pozzic
[ broncos @ 24.10.2014. 09:48 ] @
Hvala Mortisa. Ili Sredo :-)

Postavicu im pitanje pa cemo videti, mozda je problem isti i kod mene. U tom slucaju oni ovo rade namerno, kao sto rekoh u mojoj prvoj teoriji zavere da bi poceli da koristimo njihove kartice.
[ KadPorastemBiću @ 23.11.2014. 14:40 ] @
Pozdrav svima,
nov sam u svemu ovome, freelancer, elance pa molim za par pojašnjenja
1. Vezao sam Intesa visa internet karticu sa deviznog računa sa Skrill nalogom. Skrill prepoznaje iznos na računu ali mi ga iskazuje u RSD. Da li to znači da mi se sva sredstva prilikom uplate konvertuju u dinare i da li postoje troškovi te konverzije?
2. Povezao sam Skrill nalog sa Freelancer.com nalogom, verifikovao sve u redu i sad sam poslao withdrawal reuest za skrill. Odgovor je bio Reuest Delayed. Processing Date 4-5 December. Jesu li svi čekali dve nedelje prilikom prebacivanja novca i da li to važi samo za prvo prebacivanje ili za sva naredna? Znam šta piše na Freelanceru ali interesuje me ovako iz prve ruke.
Da li poslodavac sa kojim sam uspostavio saradnju na višem nivou od projekata na freelanceru može da mi uplati novac direktno na Skrill i da li je to jeftinije kad se sve uzme u obzir nego da mi uplaćuje direktno na račun u Intesi (vidim svi spominju posredničke banke i ogromne provizije do 20 posto)?
[ maleksa @ 10.02.2015. 09:29 ] @
Pozdrav svima,

ima li nekih novina od skrill-a i MB-a?

Imam Visa Internet Banca Intesa karticu. Koliko ce biti nadokanada da svučem novac na nju sa skrill-a? Suma je 100$.

Na skrill-u su mi $, da li ce oni isporuciti direktno dolare na karticu? Osnovna valuta kartice je EUR.

Hvala unapred.
[ M.Ras. @ 18.06.2015. 21:51 ] @
Zdravo, ja se izvinjavam na smetnji.
Samo da Vas pitam koliko je siguran Skrill posao?
I možete li mi objasniti šta se tu tačno radi, kako se radi, jer mi je hitno potreban neki siguran posao preko interneta.
[ simovina @ 02.01.2016. 19:31 ] @
Zadnjih nekoliko meseci nema posrednicke provizije izmedju skrilla i lokalnih banki, cini mi se da je i dalje bolja opcija od payoneera...
[ sheva77 @ 13.04.2016. 08:59 ] @
Pozdrav

Imam pitanje...Zanima me kada se skida novac sa Skrill Master card na nekom od bankomata...Da li je za svaki bankomat ista provizija? I da li je ona ista ako skidam npr 3000 ili 30000?

Hvala unapred, pozz
[ ŽIKI @ 13.04.2016. 22:11 ] @
Skrill uzima proviziju kada skidaš sa bankomata i ona je ista bez obzira na sumu...Bankomati se razlikuju po garantovanom kursu koji nude kada podizeš novac, ali to ne gledaj - uvek uzmi opciju bez konverzije jer je uvek povoljniji skrill kurs.
[ sheva77 @ 25.04.2016. 09:54 ] @
Pazi, ja dizem sa bankomata dinare, jer mi je skrill racun u dinarima. Samo me je zanimalo da li je ista provizija kad skidam 10 hiljada ili npr 30 hiljada... Video sam da je oko 220-30 dinara.