[ eva01 @ 15.03.2009. 01:56 ] @
Pokusavam da embedujem pajton u moju aplikaciju. Poceo sam od jednog primera sa codeproject-a koji mi je poprilicno jasan. Release build primera prolazi bez problema ali Debug nikako.

Prvi problem na koji sam naleteo je sto nisam imao python26_d.lib koji je zapravo debug bild python26.lib bibliteke. To sam resio instaliranjem ActivePerl-a uz koji ova biblioteka dolazi. E ali sada kada probam da izbildurem moju aplikaciju Visual Studio mi vraca sledece greske:

1>call_function.obj : error LNK2019: unresolved external symbol __imp___Py_Dealloc referenced in function _main
1>call_function.obj : error LNK2019: unresolved external symbol __imp___Py_NegativeRefcount referenced in function _main
1>call_function.obj : error LNK2001: unresolved external symbol __imp___Py_RefTotal
1>call_function.obj : error LNK2019: unresolved external symbol __imp__Py_InitModule4TraceRefs referenced in function _main

Je l mozda neko zna gde su ove funkcije? Kako da prevazidjem ovaj problem?
Nesto mi mirise na to da mi treba mozda debug bild od python26.dll-a.

Dakle, pitanje se odnosi na python 2.6, windows.
[ alex @ 17.03.2009. 10:28 ] @
Cao,

ne koristim Windows tako da ne mogu biti od neke velike pomoci. Medjutim, koristeci ovu pretragu na Google-u, dobices (kao prvi link) ovaj maillist thread koji ti mozda moze biti od pomoci.
[ eva01 @ 23.03.2009. 00:36 ] @
Interesantno kada sam koristio pretragu koju si naveo prvi link je bio na ovau temu na elitesecurity. Svejedno resio sam problem tako sto sam prebacio svako referenciranje python24_d.lib-a na release verziju. I ujedno sam rucno pobio deklaracije funkcija koje su mi zafalile prilikom linkovanja.

Sve to naravno editovanjem python.h i hedera koje on ukljucuje.