[ Vlada_RS @ 16.03.2009. 17:03 ] @
Kupio sam citac sim kartica, i imam sledeci problem.
Samo program koji sam dobio na CD-u (sa drajverima) radi.
Ostali programi (kao sto je "Data Doctor Recovery - SIM Card") nece,
ne moze da nadje uredjaj, trazi nesto pc/sc ali je prazno, ne znam ni ja.
Dok "GSimReaderApp" kao sto rekoh program koji sam dobio uz citac na CD-u radi OK.
Ranije se nisam susretao sa sim karticama i citacima.
[ ivanv100 @ 21.03.2009. 08:22 ] @
Isti problem imam i ja
[ sdurut @ 21.03.2009. 11:07 ] @
Za PC računar postoji više vrsta čitača smart ISO7816 kartica. Microsoft i konzorcijum okupljen oko njega su ustanovili PC/SC standard na osnovu ISO7816.
ISO7816 je jako širok tako da PC/SC podržava samo asinhrone kartice po T=0 i T=1 protokolu( tu spadaju i GSM katice). Ima jako puno proizvođača koji rade čitače i isporučuju drajvere po ovom standardu za Win/linux/MacOS platformu.
Međutim postoje čitači koji koji čitaju ISO7816 kartice ali nemaju driver po PC/SC standardu već se komunikacija obavlja po posebnom protokolu i direktno aplikacija komunicira sa čitačem u tom slučaju. Takvi čitači se običo vezuju na RS232 port i koriste zasebne protokole.

Ovako mora biti prijavljen PC/SC čitač smart kartica u Device Manageru



Koji imaš čitač kartica?

[ Vlada_RS @ 31.03.2009. 19:06 ] @
Imam ovaj
Code:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=160313741447

A u Device Manageru pise "USB 2.0 SD/MMC Reader USB Device".
pozdrav
[ mishellm @ 11.04.2009. 05:21 ] @
Pozz svima....
Ljudi, a da nije problem sa Data doctor softwerom....je'l zna neko da li postoji neki drugi program, sta smo se uhvatili bas za ovaj ?
[ mishellm @ 11.04.2009. 05:21 ] @
Pozz svima....
Ljudi, a da nije problem sa Data doctor softwerom....je'l zna neko da li postoji neki drugi program, sta smo se uhvatili bas za ovaj ?
[ ivanv100 @ 11.10.2009. 15:18 ] @
Jel moze neko konacno da odgovori na pitanje,gde mogu da kupim citac sim kartice,ustanovljen po pc/sc standardu?
Trazio,jurio,pitao,ali nema...
Molim bez naucnih doktorata i filozofiranja...
Potreban mi je radi vracanja izbrisanih sms poruka. Ukoliko ima neko da proda,nek se javi na private,kupujem odmah!
[ mishellm @ 13.11.2009. 22:04 ] @
Ovako...stvarno nemam vremena da posaljem 20 odgovora na razne forume kako bih mogao da saljem private svima onima kojima treba pomoc oko ovoga...a ne znam ni da lije dozvoljeno ostaviti e-mail adresu ovde.
Ako jeste napisite ovde, ostavicu adresu, pa mi se javite svi koje ova tema interesuje.
P.S Zaboravite card reader-e, softwere, trista cuda i gluposti...resenje za ovo nam je lezalo ispred nosa i toliko je prosto da ni ja nisam mogao da verujem svojim ocima.I ne brinite, ne naplacujem nista...samo pomazem
Pozzz
[ paja767 @ 19.12.2009. 08:39 ] @
Da li je neko uspeo da reši ovaj problem ili ipak treba sim reader po pc/sc standardu.Teško ih je naći kod nas.Pozdrav.