[ Mladen R @ 16.03.2009. 17:59 ] @
Treba mi misljenje od nekoga ko se dugo bavi GoogleSketchUpom u vezi sistemskih zahteva. Imam kompjuktor sa AMD Semron 2800+ na 1,6Ghz, 512MB ram i GeForce 5200+. Napravio sam model bulldozera u SketchUpu, i sada mi toliko trza i secka kada ga rotiram da je to nepodnosljivo. Cak se u trenutku i izgubi pa gledam u prazno. Sta bi trebalo da promenim od hardwarea na PCju da bi osetio bar mali boljitak.........
[ deepwhite @ 16.03.2009. 21:29 ] @
graficku
[ Mladen R @ 16.03.2009. 22:08 ] @
Mislis da ce to umnogome pomoci? Pa sta da stavim na AGP 8X slot?
[ SreckoMicic @ 17.03.2009. 11:41 ] @
Tesko da ces nesto naci sto ce ti mnogo pomoci, sta god da stavis u taj AGP slot neke velike promene ti nece doneti.
Nova konfiguracija, ili malo promeni pristup rada. Neke delove sakrij, neka ti budu vidljivi samo oni na kojima radis itd.
[ deepwhite @ 17.03.2009. 11:44 ] @
ma promeni graficku - stavi jacu, naravno da ce biti vidljivo. graficka kartica ti daje real time prikaz modela i to nema veze sa procesorom i memorijom, ponajmanje sa hard diskom. pitao si sta da promenis i dobio si odgovor, o kakvim slotovima sad pricas?
[ Mladen R @ 17.03.2009. 16:26 ] @
Probao sam onu foru sa SketchUpom da sakrijem delove koje ne koristim, i manje vise funkcionise. Ali kako da ponovo vidim te delove
[ Stranger2 @ 17.03.2009. 20:05 ] @
Citat:
Treba mi misljenje od nekoga ko se dugo bavi GoogleSketchUpom u vezi sistemskih zahteva.

ja koristim sketchup jos od verzije 4. dugo sam ga koristio na procesoru AMD 1 ghz, 256 MB ram-a. uvek traza ali je meni podnosljivo. zavisno koliko je slozen model i da li koristis teksture i koliko su velike.

sa svakom sledecom verzijom u dokumentaciji je pisalo da je engine ubrzan... tako da bi najnoviji sketchup trebao da je najbrzi.

Evo par saveta:
najvece ubrzanje postizes iskljucivanjem senke (shadow)
zatim iskljucivanjem textura.

---
Nisi napisao koliko imas iskustva u SketchUp-u. Pretpostavljam da nemas mnogo pa si praveci model, napravio visak "nevidljivih trouglova" od kojih se sastoji svaka povrsina.

Ako hoces okaci model pa da vidim da li je kod mene u redu.

Citat:
Sta bi trebalo da promenim od hardwarea na PCju da bi osetio bar mali boljitak........

u preferences od sketchup-a mozes podesiti da li ce koristiti graficku akceleraciju i koji metod. Ako nisi ukljucio graficku akceleracija onda nije ni cudo sto trza.
A zavisno od graficke i drajvera koje si instalirao, mozda ce ti biti ponudjeno vise kvaliteta renderinga. Ako izaberes najmanje kvalitetan metod, onda najmanje trza.

Citat:
AMD Semron 2800+ na 1,6Ghz, 512MB ram i GeForce 5200+

prvo sto trebas napraviti je da umesto ovih 512 ram-a stavis modul od 2 GB ili da uz postojeci dodas jos jedan od 1 GB. ne zbog sketchup-a vec uopste da bi ti svi programi bolje radili.
Ako u sketchup-u ne koristis teksture, dovoljno ti je i tih 512 MB.
[ Stranger2 @ 17.03.2009. 20:08 ] @
Citat:
Ali kako da ponovo vidim te delove

U meniju EDIT izaberi UNHIDE ALL
i prikazace se sve sto je bilo skriveno.

ono sto je skriveno unutar grupe se otkriva tako sto otvoris grupu pa zatim primenis UNHIDE ALL.