[ nikola2099 @ 18.03.2009. 09:56 ] @
Da li neko moze da mi pomogne , interesuje me da li je moguce :
1) da se vise manjih PDF dokumenata (10 i vise) spoje u jedan veci
2) kako da iz nekog veceg PDF dokumenta od npr 500 str izdvojim manje , npr da izdvojim str345/378

[ Take 5 @ 18.03.2009. 13:02 ] @
Pa to što si stavio u naslovu teme sigurno neće pomoći jer to odavno ne postoji, Adobe Reader i Adobe Acrobat su dve različite stvari.
Reader služi samo za "čitanje" (i štampanje) pdf dokumenata.
Treba ti neki pdf editor (Adobe Acrobat), ali malo ih ima da su dobri a besplatni.

Koristan link: Wiki: Adobe Acrobat
[ operic @ 03.05.2009. 00:35 ] @
skini npr besplatan pdfcreator: http://sourceforge.net/projects/pdfcreator/

mozes da spojis vise pdf-ova u jedan (document/add, document/combine all, document/print)
a mozes i da odstampas pojedinacne strane (tako sto u otvorenom pdf-u ides na file/print pa za stampac izaberes pdf creator i izaberes strane)
[ Bum Roy @ 28.05.2009. 17:37 ] @
Imam ja slicno pitanje pa da ne otvaram novu temu. Interesuje me kako u Adobe acrobat profesinalu da smanjim velicinu pdf fajla. Naime skino sam sa neta neku knjigu koja ima preko 90mb i skoro je nemoguce citati je na mobilnom telefonu. Pokusao sam sa funkcijom " reduce file size" ali nije ga smanjilo ni za jedan megabajt. A siguran sam da postoji neki nacin jer imam knjige od po 800 stranica sa sve ilustracijama u boji i neprelaze vise od dva tri megabajta. Mozda bi trebalo da kreiram novi pdf fajl od tog fajla ili nesto slicno. Da li neko ima neku ideju? Hvala
[ Miroslav Jeftić @ 28.05.2009. 18:29 ] @
Vidi da li ima neka opcija da se izbace slike, tj. da se snimi samo kao tekst.
[ operic @ 29.05.2009. 10:48 ] @
Citat:
Bum Roy: Imam ja slicno pitanje pa da ne otvaram novu temu. Interesuje me kako u Adobe acrobat profesinalu da smanjim velicinu pdf fajla. Naime skino sam sa neta neku knjigu koja ima preko 90mb i skoro je nemoguce citati je na mobilnom telefonu. Pokusao sam sa funkcijom " reduce file size" ali nije ga smanjilo ni za jedan megabajt. A siguran sam da postoji neki nacin jer imam knjige od po 800 stranica sa sve ilustracijama u boji i neprelaze vise od dva tri megabajta. Mozda bi trebalo da kreiram novi pdf fajl od tog fajla ili nesto slicno. Da li neko ima neku ideju? Hvala

to sto si ti skinuo je najverovatnije skenirana knjiga, odnosno taj pdf fajl se sastoji od gomile jpg-ova i odatle tolika velicina i nemogucnost kompresije.
probaj da uradis OCR tog fajla, kako bi dobio cist tekst (uz poneku sliku ako slike postoje u toj knjizi).
[ donbozone @ 10.06.2009. 18:12 ] @
I dobronamerni savet svima: manite se adobe readera..program je velicine kamiona. Lepo predjete na foxit reader i uzivanje..mali, brz, sve ima. Ko hoce vise ima foxit editor, jes da nije free ali snadjite se.
[ operic @ 10.06.2009. 21:57 ] @
preterujete bre.
20 MB je velicina kamiona?
adobe reader 9.1 je takodje jako brz, primetno brzi od starijih verzija.
sva ova prica oko foxita kao ultra brzog je prenaduvana.
[ Miroslav Jeftić @ 10.06.2009. 22:53 ] @
Ovde nije reč o čitačima, već o obradi dokumenata. Reader to ne može da radi (samo Acrobat Pro, on jeste kamion ). Foxit nisam probao, ali pretpostavljam da su i njegove mogućnosti obrade skromne. Za nabolji rezultat u slučaju složenijih dokumenata jedino rešenje je OCR.
[ donbozone @ 11.06.2009. 10:31 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Ovde nije reč o čitačima, već o obradi dokumenata. Reader to ne može da radi (samo Acrobat Pro, on jeste kamion :D). Foxit nisam probao, ali pretpostavljam da su i njegove mogućnosti obrade skromne. Za nabolji rezultat u slučaju složenijih dokumenata jedino rešenje je OCR. :)


U pravu si, ali treba zaobici Acrobat Pro i zbog velicine i zbog cene. Mislim da ima na netu nekih free verzija koje dele i spajaju pdf fajlove.

A za foxit, aj da kazem da je utisak subjektivan al za mene je br 1 kad govorimo o citacima.
[ cevirmen @ 27.06.2009. 17:59 ] @
ako hoces samo da spajas fajlove mozes koristiti http://www.paologios.com/products/?type=bin
stara verzija je mnogo prakticnija; probaj da je nadjes
[ 3okc @ 28.06.2009. 09:05 ] @
Citat:
Bum Roy: Interesuje me kako u Adobe acrobat profesinalu da smanjim velicinu pdf fajla. Naime skino sam sa neta neku knjigu koja ima preko 90mb i skoro je nemoguce citati je na mobilnom telefonu.


Ne mogu ti pomoći kako da smanjiš knjigu od 90MB - kako su već neki primetili, garantovano je reč o skeniranoj knjizi - ali, reći ću ti šta bih ja uradio. ;)

Verovatno imaš instaliran PDF-printer (virtuelni printer), a ako nemaš nađi neki besplatan: ovori tu knjigu i onda "štampaj" delove, npr od 1-100 strane, ili samo pojedinačna poglavlja iz knjige.
[ Bum Roy @ 28.06.2009. 11:40 ] @
Koliko god neverovatno zvucalo knjiga nije u jpgu tako da nema potrebe za OCR-om. Ta knjiga je u najmanju ruku cudna, sav tekst u njoj je blago zamucen moze da se cita ali treba se navici a najcudnije je to sto kad skrolujem sa side barom brzo stranice provo se pojavi cista stranica sa ostrim normalnim tekstom pa se onda pola sekunde kasnije kad se ucita opet sve zamuti. Voleo bih i toga da se resim. Probacu ovo sa pdf printerom.
[ Pantenol @ 09.07.2009. 21:52 ] @
Da li neko zna kako da zabranim Adobe Acrobat-u da se samostalno kaci na internet i skida update. Posle nekog vremena nece da mi radi trazi da se registruje.

HVALA!
[ Catch 22 @ 09.07.2009. 23:40 ] @
^ Pa valda koristis neki Firewall, ili mozda ne?
[ Pantenol @ 17.07.2009. 17:34 ] @
Koristim Kaspersky Firewall. Ali kako da dodam Acrobat da ne moze da ide na net.
[ davorek @ 03.11.2009. 06:26 ] @
Moguće je, ali za to ti treba Adobe Acrobat professional edition. Da bi spojio dokumente odeš na Combine pa zatim na Merge Files Into A Single pdf. Nakon toga dalje slijediš upute i to je to.

Za izdvajanje stranica postupak ti je slijedeći. Prvo učitaš dokument u adobe i moraš ga dobiti u prikazu PAGES klikom na istoimenu ikonicu na lijevoj strani pored dokumenta. Nakon toga držeći lijevu tipku miša odabereš si stranice koje želiš izdvojiti i onda klikneš na bilo koju desnom tipkom i odabereš si Extract Pages te dalje slijediš upute od čarobnjaka i to je to.

nadam se da je pomoglo.
[ dekyl @ 17.11.2009. 13:18 ] @
za Pantenola:
U otvorenom raideru odaberes: EDIT/ PREFERENCES/ INTERNET, pod Web Browser Options videces stavke ALLOW FAST WEB VIEW i ALLOW SPECULATIVE DOWNLOADING IN THE BACKGROUND. Decekiraj te stavke i to je to...
[ grunf21 @ 06.07.2011. 09:25 ] @
Ubih se pokušavajući da nađem, ali ne uspevam!!!
Kako da Stranu knjige koja je u PDF-u odštampam tako da je tekst ispisan preko cele strane, ili ako već ne može tako bar nek ostane ove veličine ali da bude centriran na sredinu???
Knjiga je malog formata, skenirana je, i sada malo nezgodno da se odštampa i poveže ako se ne uveća ili centrira?!

[img]

Uploaded with ImageShack.us[/img]
[ djolep @ 06.07.2011. 09:47 ] @
http://www.elitesecurity.org/p2575171
[ grunf21 @ 06.07.2011. 22:33 ] @
Hvala puno! To je to!
[ sulejmanalfa @ 23.11.2011. 23:17 ] @
jpdfbookmarks-2.5.2 ima neke opcije za rad sa pdf fajlovima
isto tako za stampanje moze da pomogne akstrahiranje pojedine strane sa PDFX_Vwr_Port programom samo treba podesiti vecu rezoluciju za extract page