[ jakov1 @ 19.03.2009. 18:39 ] @
Imam program preko koga unosim nove artikle i podatke vezane za njih kao sto su cene, bar kod, naziv, sifra. Taj program smesta te sve podatke u fajl *.fdb
E sad, da ja ne bih sve to rucno unosio jer mi treba dosta vremena, kako mogu da te podatke (koje mi stoje u ekselu) prebacim u tu bazu. Najverovatnije bi moglo editivajem tog fajla ili tako nesto. Stvarno mi je pomoc preko potrebna. Unapred hvala.
[ jakov1 @ 20.03.2009. 11:28 ] @
Uspeo sam pomocu programa Database Viewer-Editor da vidim artikle i sve podatke koji su mi potrebni. Samo je pitanje kako ja podatke iz excela da ubacim u tu tabelu. Dozvoljava mi ubacivanje samo jednog po jednog podatka ali ne i grupu podataka.
[ savkic @ 20.03.2009. 12:06 ] @
Pogledaj Interbase DataPump, podržava Excel preko ODBC drajvera.
http://www.clevercomponents.com/products/datapump/ibdatapump.asp
http://www.clevercomponents.co...ucts/datapump/datapumpfaqs.asp
[ jakov1 @ 24.03.2009. 15:12 ] @
Kada idem da odaberem bazu za rad SOURCE DB i otvori mi se browse prozor, onda nemam opciju da odaberem da otvori *.fdb fajl.
Da li uopšte Data Pump podržava rad sa fdb bazama. Ja citao na sajtu, ali nisam nigde video da piše da može da se radi sa tim fdb bazama.
[ savkic @ 25.03.2009. 10:57 ] @
> Kada idem da odaberem bazu za rad SOURCE DB i otvori mi se browse prozor, onda nemam opciju da odaberem da otvori *.fdb fajl.

Odaberi all files.

> Da li uopšte Data Pump podržava rad sa fdb bazama. Ja citao na sajtu, ali nisam nigde video da piše da može da se radi sa tim fdb bazama

Piše da radi sa Firebirdom a fdb ekstenzija je jedna od češće korišćenih.
[ doroz @ 25.03.2009. 13:35 ] @
Imam ja malo jednostavnije rijesenje

Sejvas excel fajlu u csv
i onda sve ljepo uvuces u bazu s komandom

insertex into TABLENAME (FIELD1, FIELD2...) from csv 'C:\bla.csv' delimiter ';'
[ savkic @ 25.03.2009. 16:22 ] @
> Sejvas excel fajlu u csv i onda sve ljepo uvuces u bazu s komandom

IB/FB ne podržava uvoz iz CSV formata, samo iz fajla fiksne dužine.
[ captPicard @ 25.03.2009. 16:57 ] @
Pokušaj pa javi
[ doroz @ 26.03.2009. 13:13 ] @
Code:
insertex into TABLENAME (FIELD1, FIELD2...) from csv 'C:\bla.csv' delimiter ';' 

U Firebirdu 2.1 ovo radi... Za starije verzije ne znam, nisam probao
[ schild @ 26.03.2009. 14:09 ] @
Citat:
doroz
Code:
insertex into TABLENAME (FIELD1, FIELD2...) from csv 'C:\bla.csv' delimiter ';' 

U Firebirdu 2.1 ovo radi... Za starije verzije ne znam, nisam probao

Ovo radi samo u IBExpert-u, INSERTEX nije komanda Firebirda.
Citat:
Script language extensions are unique to IBExpert, and offer the developer a number of additional language options. These include, among others, conditional directives, DESCRIBE database objects, as well as SET, SHELL, INSERTEX, OUTPUT and RECONNECT.