[ pretorian @ 22.03.2009. 20:20 ] @
Od pre jedno 7 dana imam problemčić sa KDE-om, dešava se svaki put kada se podiže, ne učita nešta izgleda - ovo pored sata: jezik tastature, kliper, ikonicu za mrežnu koneckiju, niti proveri da li ima ažurnih paketa itd.
Kada pokrenem nešto, prozor se pojavi bez ove plave linije iznam menija (zaboravih kako se zove), i nema okvira na prozorima. Onda se odjavim, i ponovo prijvavim i sve je novrmalno.

Koristi se Kubuntu 8.4, i KDE 3.5, i instaliran je oko godinu dana, radi perfektno. Ali mislim da se desilo kada sam promenio sistemski jezik na srpski, i da je počeo problem od tada, ali nisam baš siguran. Kao da nije dobar redosled učitavanja, nečega, pa tek iz drugog puta su svi uslovi ispunjeni.

Ima li neko ideja???
[ nemysis @ 23.03.2009. 10:40 ] @
Pošto nisi siguran šta je problem, najčistije je da prebaciš tvoj KDE direktorujum na

mv -a ~/.kde ~/.kde-datum

Pa startaš KDE i napraviš nova podešavanja.

Eventualno kopiraj iz osiguanja direktorijume ili fajle koje ti trebaju,
ali jedno po jedno i uvek posmatraj šta se dešava kad tako startaš KDE.
[ Časlav Ilić @ 23.03.2009. 11:22 ] @
To je poznati problem (npr. http://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=168590), nažalost malo fantomski. I mene je pod Debijanom jedno vreme kačio, pa prestao. Jedino mogu da kažem da nije zbog promene jezika, jer sigurno nisam dirao jezik u vreme kad se problem javio.

Imaš dva moguća rešenja (tj. dok i tebi problem ne nestane nekako).

Jedno je da isključiš upravljanje sesijama (programi koji su ostali u radu po gašenju da se pokrenu kad se ponovo prijaviš, itd.) u Kontrolnom centru: KDE komponenteMenadžer sesijaPokreni praznu sesiju (podrazumevano je popunjeno Povrati prethodnu sesiju).

Drugo rešenje je da metneš u neku datoteku koja se uvlači tik pre pokretanja KDE-a, a posle prijavljivanja, sledeća dva reda:
Code:
KRC=$HOME/.kde/share/config/ksmserverrc
sed 's/=,/=/' $KRC >$KRC.tmp && mv $KRC.tmp $KRC

Kod mene na Debijanu, to je recimo ~/.xsession (još neke bi mogle biti: ~/.xinitrc, ~/.profile).
[ pretorian @ 26.03.2009. 16:51 ] @
Neverovatno!

Oko 15 dana sam imao ovaj problem, svaki put kada se startuje KDE. I sada je odjednom nestao, i sve je normalno, a baš ništa nisam pokušavao da promenim, nego sam ostavio da za koji dan probam prema vašim savetima nešto da uradim, jer nisam imao volje da nešto čačkam. Jedino što se ne učita samo je KMix, onaj programčić za podešavanje zvuka, a ostalo potpuno normalno radi.

Još jedna pretpostavka: da li nije SuperKaramba program odgovoran za ovo?
Pre nekog vremena sam stalno koristio onaj dodatak za prikaz vremenske prognoze, koji se učitavao sa KDE-om, i koji sam prestao da pokrećem kada je počeo da davi sa ovim problemom kod podizanja??