[ digisat @ 23.03.2009. 10:22 ] @
Evo bas me zanima odgovr na pitanje;

1. sta je to dinamicka javna ip

2. Period trajanja ili promenljivosti IP adrese

3. Potencijalni problemi dinamickih IP adresa u radu sa Rapidshare i slicnim servisima.

4. Prevare ili obmane od strane provajdera sta je to dinamicka javna ip adresa i njihovo trajanje i slicno.


Ako ima neko da nam objasni sve detalje u vezi sa ovom problematikom, jer postoje provajderi koji prodaju servise sa dinamickom IP adresom kojima je period trajanja jedne IP adrese i po nekolko dana, bez obzira na to da li korisnik se diskonektuje ili iskljuci racunar u toku nocnog vremena i sutradan kad ukljuci dobije ponovo istu IP adresu od predhodnog dana, kao i sistemsko blokiranje koriscenja servisa rapidshere i njemu slicnih.

Bilo bi pozeljno da korisnici wireless internet provajdera napisu svoja iskustva i probleme sa koriscenjem servisa koji imaju kao specifikaciju dinamicku javnu IP adresu a koja i nije bas tolko dinamicka , kao i nazive ti provajdera koji se sluze obmanjivanjem korisnika da kazem prevarama.




[ Miroslav Cvejić @ 23.03.2009. 11:41 ] @
Ja imam dinamičku javnu IP kod KBCneta. Svaki put kada se ruter rekonektuje (pppoe) dobijem nov IP. posle nekog vremena ubodem neki koji sam već imao. Rapidshare ne pravi problem. Čak sam se namerno rekonektovao između fajlova i nije bilo problema. Šljaka p2p, šljaka igranje online sa voice chatom bez problema. Basic+768 paket.

Šta su ti oni toliko zgrešili? Srušili ti sneška i drmali kavez u isto vreme?

Ko o čemu, baba o uštipcima i ti o KBCnetu.
[ calexx @ 23.03.2009. 17:17 ] @
Prevara i obmana je kada hoćeš da restartom promeniš IP adresu pa opet skidaš sa rapida. Neko će već da napiše da li postoji pravilo ali ja recimo imam javnu (što je važnije) dinamičku adresu kod SBB-a koja se uopšte ne menja, (prethodna se nije menjala par godina) kao i takvu adresu na ADSL-u koja se menja sa svakom rekonekcijom. Ne mislim da bilo jedan bilo drugi krši neko pravilo. Pošto se statička javna IP adresa dodatno naplaćuje, meni čak liči da je bolja varijanta kada po ceni dinamičke takoreći imam statičku.
[ djricky @ 23.03.2009. 21:13 ] @
edi-ju se ne moze doakati borba sa vetrenjacama...
[ Strale @ 23.03.2009. 22:56 ] @
ma lik je odle*io. ima i druge provajdere pa nek se kaci na njih a ne da pljuje toliko ko da ima nesto u tome
[ marko1101 @ 25.03.2009. 00:05 ] @
Kad neki internet paket ima dinamicku IP adresu, to znaci da ti ne mozes da utices na IP , ne mozes da utice koji IP imas i kad ces imati neki IP.
Cilj takvog paketa je da korisnik ne moze da postavlja servere i slicno, sa tim paketom, (mada i za to postoji resenje "DynamicDNS")

Koliko moze da se zakljuci , ti hoces da utices na promenu IP adrese, znaci da je menjas kad ti to hoces, a cilj provajdera je bas zabrana kontrole IP adrese od strane korisnika, da bi "naterao" korisnika da kupi fiksnu IP i plati vise, ili 5 fiksnih pa ih menjas koliko hoces.

Znaci cilj je da ne moze korisnik da menja IP kad hoce i da utice na to da li ima IP koji mu odgovara, potpuno nevezano za to, da il je zbog RAPIDA ili nekog "home made" WEBservera.

kao sto je calexx rekao, kod nekog stoji mesecima jedan IP, a kod nekog se menja na svaku konekciju, a posto vecina provajdera postoji duze od rapida i posto dinamicki paketi postoje mnogo duze nego rapidshare, mislim da nijedan provajder nije mislio na rapidshare kad je podesavao sistem.

Ali sam zato siguran da je svaki provajder mislio kako da onemoguci korisniku da utice na IP, u svakom pogledu.

Tako da mogu da zakljucim, da provajderi kod kojih se IP menja na svaku konekciju, nisu uspeli da postignu cilj, sto potvrdjuje Miroslav, jer je rekao da posle odredjenog broja konektovanja dobije isti IP koji je imao, meni to deluje kao potpuna kontrola IP adrese od strane korisnika, jedino sto mora da uradi vise puta reconnect.

I prakticno kod tih provajdera mozes da "prevaris" RAPID , tako sto ces menjati IP sa reconnect.

zamisli sta moze da se desi sa game serverima, sa IRC serverima, ma na bilo kom serveru, ako mozes da menjas IP nonstop, moze da banuju provajderu sve IP adrese zbog jednog korisnika, pa da zbog njega nijedan drugi korisnik ne moze da koristi te servere.

Moje je misljenje da bi nacin i vreme menjanja IP adrese kod paketa sa dinamickom IP, trebalo da bude poslovna tajna, mada to nije uvek moguce uraditi, jer se sa nekim nacinima dodele, vidi vreme promene.

Zakljucak je da provajder sa dinamickom IP zeli da te onemoguci da kontrolises IP na bilo koji nacin, tako da, ako uspes da kontrolises IP na bilo koji nacin, ti si ustvari prevario provajdera, a ne on tebe. ;)


[ digisat @ 25.03.2009. 08:47 ] @
Da prevedem n a narodni jezik da svi razumeju;

Provajder koji svoj sistem podesi tako da posle svakog konekt / diskonekt menja IP adresu je fer i posteniji od onog provajdera koji je u svom sistemu podesio da jedna adresa moze da bude vazeca i ponekolko dana, i na taj nacin onemogucuje korisnika da ima stvarno dinamicku IP adresu, a samim tim i da vise koriosti opciju download-a preko servisa rapidshare.

Provajderi koji imaju podeseno da im stvarno bude dinamicka ip adresa barem prema mojim saznanjima su; na wirelessu truf, na adsl beotel, dok provajderi koji navodno prodaju servise sa dinamickom ip adresom a u svtari adresa im n ije skoro uopste deinamiska su na wirelessu; maksnet, i beotel.

Malo cudno da beotel na ADSL-u ima stvarno dinamicku, a na wireless-u se samo servis zove da je sa dinamickom ip adresom. Meni su su informacije iz beotela dalj ljudi iz tehnicke podrske i objasnili da na wireless-u vreme promene adrese ja po nekolko dana.

Bilo bi interesantno da korisnici drugih wireless provajdera iznasu svoja iskustva sa promenom ip adrese to jest da kazu ko kojih firmi je dinamicka ip asresa stvarno dinaqmicka i menja se prilikom svake internet konekcije, a kod kojih provajdera to nije slucaj i prodaju servise sa navodno dinamickim ip adresama.




P.S. to sto sam nazovi pohvalio truf nedznaci da imam pozitivno misljenje o njima nego jednostavno iznosim cinjenicu koja jeste tacna, ali zato imaju dosta drugih mana.





[ Sleepless_mind @ 25.03.2009. 09:34 ] @
Ja to dinamichka shvatam drugachije... narodski recheno nije statichka, nego se menja s vremena na vreme. Uopshte nije bitno da li je par dana, par sati ili prilikom svakog ponovnog konektovanja.

Rapidshare ima premium servis koji mogu da koriste neogranicheno svi koji ga placaju, dok svi koji koriste free rapidshare servis NE SMEJU da krive bilo kog provajdera zbog IP adrese koja traje jednu konekciju ili par dana.

Tako da po mom mishljenju ne postoje navodno dinamichke adrese. Stvar je samo politike provajdera kako tje da ih dodeljuje.
[ Slobodan Milivojevic @ 25.03.2009. 09:43 ] @
Upravo iz tog razloga kad je ranije bilo dugo cekanje na rapidshare, pa se ogroman broj korisnika telekom adsl-a non-stop rekonektovao, meni je pucala ADSL veza i nerviralo me prilicno... Od kako je rapidshare skratio vreme cekanja meni vise nije tako cesto pucala ADSL veza.

Ne znam gde pise da dinamicka IP adresa podrazumeva promenu IP-a sa svakim rekonektovanjem?

Posto vidim da je ovde akcenat na rapidshare servisu, i nacinima na koji cete "prevariti" RS da ne cekate 15 minuta izmedju dva fajla. Sigurno oni nisu to ogranicenje stavili tek tako, vec time zele da vas nateraju da kupite premium acc, ukoliko ne zelite da cekate, mislim da time vi sami ne postujete odluke rapidshare-a a ipak koristite njihov sistem. To naravno ne moze da se dokaze, ali ne znaci da vi ne krsite njihova pravila.

Konkretno ja umem da budem konektovan i po 50 dana bez reconnect-a na ISP. Sad zamislite da mi ISP sam menja IP bez obzira da li sam ja prekinuo vezu, i da meni pucaju TCP veze? Da li bi to bilo ok?
[ Walker @ 25.03.2009. 10:00 ] @
@digisat

Drugar ne poznajem te ,ali ne mogu da te ne pitam,kazi mi u kom to ugovoru i kod kog provadera dobijas clan u kome je definisano na koliko ce vremenski da ti se menja IP adresa i to tacno definisano brojem dana???
da bi ti eto koristio rapidshare :))) da malo ti ne izvoljevas ?:))
A uz to jos nazivas prevarantima druge ljude,jer se opet tebi tako hoce.MIslim da je ova tema zrela za brisanje i za lock,prvo jedno pa drugo
[ digisat @ 25.03.2009. 10:48 ] @
Ne radi se ovde samo o mogucnosti korisenja dinamicke ip adrese u svhrhe sto vece ekspatacije rapidsera, ovde svi zanemaruju i onaj drugi bezbedonosni aspekt , miuslim na aspekt sigurnosti korisnika.

Ne malo puta sam primetio da mi se iz nicim izazvanim aktivnostima povecava UPLOAD konekcije i ako ne vrsim nikakavu komunikacijiu ili slanje sto po meni znaci da mije neko upao u kompijuter i da neovlasceno od mene preuime neki moj sadrzaj ( gdelano uz pomoc programa dumeter ili net meter ) i sad ako se neko od hakera nameracio na neku javnu ip adresu znaci ja rekonekcijom nemogu da izbegnem pomenutiu napad ili aktivnosti protiv mog racunara.

Zato da bi neko od provajdera jajario i ustedeo sa javnim ip adresama a to sto je meni naprimer napadnut kompijuter i postavljen sam kao meta nikom nista, ispade da su jadni provajderi uvek u pravu zato sto je kod nas sve pa i internet provajding radi pilicarski.

Znaci ako provajder je stavio da vaznost jedne javne ipe adrese je tri dana znaci meni nema spasa u ta tri dana ako je neko napao tu neku javu ip adresu.


Bas me sad zanima sta ce neki da kazu. Svaka cast firmama koje su podesili svoje sisteme da pri svakoj rekonekciji se dobija druga ip adresa.



[ Walker @ 25.03.2009. 10:57 ] @
I ta brza zamena adresa cete zastiti od upada spolja??Bolje ti majstore stavi neki AV i neki FW (mada na adsl modemu vec imas FW ) i kontrolisi koji p2p program koristis i pogledaj ugovor sa provajderom sta si sklopio ,nije provajder obavezan da stiti tvoj kompjuter od upada spolja.
[ digisat @ 25.03.2009. 11:07 ] @
Meni se desavalo da imam samo ucitan MSN i nemam instaliran nikakav p2p program i ako sam imao instaliran AV i podignute windows update. Ali ja kad vidim tako nesto onda se re konektujem i to prestane. A sad provajderi mnogo toga napisu u cenovniku ili ugovoru ali znas onaj vic ... video muja na tarabi pise ... tako ti je kod nas sa cenovnicima gde u opisu servisa pise da je sa dinamickom ip adresom a ustvari nije... i obavezama koje su sebi dali provajderi u odnosu na korisnike pa se tih obaveza malo ko posteno pridrzava , svaka cast retkim izuzetcima.
[ Walker @ 25.03.2009. 11:13 ] @
hmmm sad te malo i ne razumem ,malo te muci rapid share ,pa malo upadi pa sad te muci kako pise na cenovinku da je dinamicka a nije dinamicka , a ustvari je dinamicka samo nije koliko ti mislis da treba da bude dinamicka.Mmm ipak mislim da nemam odgovor na tvoje muke.Poz i svako dobro.
[ digisat @ 25.03.2009. 11:21 ] @
Mislim da bi korisnici internet usluga trabali da se eventualno obrate RATELU kao davaocu licenci provajderima i da na osnovu zahteva korisnika interneta RATEL nametne provajderima kao standard da se pri svakoj novoj konekciji dobija nova ip adresa i da servisi koji se prodaju sa specifikaciom da imaju dinamicku ip adresu stvarno to i budi to jest da jedna ip adresa ne moze da ima vaznost od vise od te trenutne konekcija a da se pri ponovnoj konekciji dobija potpuno nova adresa.

To sto neki nazovi administratori sistema kod probvajdera nisu dovoljno sposobni da podese sistem da tako radi to je vec neko drugo pitanje, i naravno sto svaki provajder gleda da ustedi gde god moze na korisniku.
[ calexx @ 25.03.2009. 11:22 ] @
Dinamička adresa ne znači promenu kod svake rekonekcije nego jednostavno znači da nije statička. Da li će ta promena da bude po rekonekciji, na tri dana ili da traje skoro neograničeno dugo je izbor provajdera. Ja sam na SBB imao 87.116.x.x bar dve godine i onda se kod jednog dužeg nestanka struje promenila u 94.xxx, ja sam pokušavao da vratim prethodnu i nekako sam uspeo da dobijem 89.216.x ... na kraju sam odustao. Posle nekoliko nedelja se i ona promenila i sada imam 188.2.x.x iz nekog najnovijeg opsega. Da imam statičku, ona bi ostala ista i to je jedina razlika.

To što ti ne možeš da varaš rapid tako što ćeš da menjaš adrese nikako nije minus za provajdera nego za tebe. To što beotel ne menja tek tako dinamičku adresu uopšte nije pilićarenje mada ti ionako ne bi napadao njih. ;)

A tek je biser ovo o zaštiti korisnika zbog dinamičke adrese koja se ne menja. Ako će neko da te napadne, ne znači mu ništa da li tvoja adresa ostaje tri dana ili pola sata. Ili misliš da će neko da te pronađe pa će da sačeka da ti zaspiš i onda te sutra u zoru napadne. ;) Šta sa onim koji, kao komšija ili kao ja, ne prekidaju konekciju po nekoliko meseci? Da mi provajder menja adresu svakih pola sata? Da li si ti za varijantu da ti provajder menja dinamičku adresu svakih 5 minuta i da te tako štiti od napada? A šta sa onima koji doplate da bi dobili statičku adresu? Oni su u najvećoj opasnosti?

A da se ti ipak malo raspitaš šta neki pojmovi znače?
[ digisat @ 25.03.2009. 11:56 ] @
Ovde je tema dinamicka javna adresa, i ja sam pokrenuo ovu temu da se raspravlja o toj problematici i sagleda situacija na trzisu internet usluga , da sam nazvao temu ststicka ip adresa i kako se zastititi od napada to bi bilo nesto drugo , svima je jasno da promenom ip adrese se moze zibeci napad na tu adresu. Stim sto korisnici interneta koji imaju windows-ov fajerval i neznaju kada su napadnuti dok oni koji koriste zasebne softvere za fireval kao sto je softver KERIO oni mogu videti kada im je napadnut racunar i softver im to signalizira.

Nego glupi microsoftov fajerval ne obavestava korisnika o napadu da se ovaj ne bi uznemiravao , a kako prodje napad i ishodu napada to niko nezna , pa kada je vec napadnut komp ako nista drugo barem se konektvati ponovo i na taj nacin as promenom ip adrese izbegnuti opasnost.
[ djuka233 @ 25.03.2009. 13:26 ] @
Haha... ti se reconnect-uješ, pa neko drugi da dobije tvoju IP adresu... pa nek se on bahće s tim... coool :)
A jel ima još neki softver za fireval kao što je softver KERIO?
[ didzejevski @ 25.03.2009. 13:33 ] @
Zanimljivo... nigde nisam cuo o tom malware-u. Ne znam sto to nisu malo vise razglasili, deluje mi kao vrlo dobra odbrana. Moracu da se raspitam kod telekoma, ako oni uopste znaju za to... a Microsoftov fireval, nisam znao da postoji uopste i da je tako los. Taj softver KERIO, jel mozes da napises nesto malo poblize vise o njemu, gde se on stavlja i koja je procedura njegovog uspostavljanja? sori, ja sam totalni layk. :)
[ Strale @ 25.03.2009. 13:47 ] @
ja se uspesno branim sa nortonom internet security i kasperski antihacker nije los, i mislim digisat da ti u celoj toj temi oces das kazes kako kbc sporo menja ip adrese samo sto radis neposredno da se ne provali sustina. Hehe?

Ti si stvarno opterecen nekim stvarima. Da li ti uopste nesto drugo radis osim sedenja za kompom i i sto strepis da ce te neko napasti.

Gde god da si mozes da nadrljas, udjes u auto mozes da pogines, odes na net moze haker da ti sjebe komp, odes u bolnicu doktor se zaje*e za lek pa ti da pogresni, jebes neku ribu i zarazis se sidom, pojedes neku hranu a ona otrovna pa se otrujes.

Po tvojim postovima vidim da ti je potreban psiholog ili psihijatar
[ Sleepless_mind @ 25.03.2009. 14:24 ] @
Citat:
digisat: Mislim da bi korisnici internet usluga trabali da se eventualno obrate RATELU kao davaocu licenci provajderima i da na osnovu zahteva korisnika interneta RATEL nametne provajderima kao standard da se pri svakoj novoj konekciji dobija nova ip adresa i da servisi koji se prodaju sa specifikaciom da imaju dinamicku ip adresu stvarno to i budi to jest da jedna ip adresa ne moze da ima vaznost od vise od te trenutne konekcija a da se pri ponovnoj konekciji dobija potpuno nova adresa.

To sto neki nazovi administratori sistema kod probvajdera nisu dovoljno sposobni da podese sistem da tako radi to je vec neko drugo pitanje, i naravno sto svaki provajder gleda da ustedi gde god moze na korisniku.


Chini mi se da je ovde promashen smisao odredjivanja standarda. Adresni prostor ili IP adrese nisu u nadlezhnosti RATEL-a, nego postoji visha instanca na globalnom nivou koja regulishe ovaj resurs, te su samo provajderi oni koji se pitaju.

E sad shto se tiche napada, svaki korisnik ima razne nachine da otkloni eventualne napade, koje je btw najcheshtje i dobio putem nekog virusa, trojanca ili nekog drugog worma i to skoro uvek kliktanjem kojekakvih linkova ili putem e-mail-a (shto bi rekli greshkom samog korisnika). Niko se ne bi cimao da napada neki box (rachunar) ukoliko od njega nema koristi, a od rachunara obichnog korisnika, takve koristi i nema. Oni koji imaju vazhne podatke na rachunaru, sigurno znaju i kako da ih zashtite.

A nikad se nisi zapitao shta je sa sigurnoshtju tih ip adresa? Recimo da ti imash virus (neki mailer) koji za svako tvoje konektovanje baci po jednu adresu provajdera na neku UBE/UCE (RBL) listu? Kome onda provajder da ispostavi rachun za skidanje te IP adrese sa liste... Cena je prava sitnica 100-tinak eur po ip adresi...

Svi, ali svi administratori, pa chak i oni koji su zeleni u poslu to znaju da podese i nameste.
[ calexx @ 25.03.2009. 17:53 ] @
Citat:
djuka233: Haha... ti se reconnect-uješ, pa neko drugi da dobije tvoju IP adresu... pa nek se on bahće s tim... coool :)
A zamisli još gori scenario. Neka IP adresa bude napadnuta i ovaj se zaštiti tako što se rekonektuje, onda se ja konektujem, igrom slučaja dobijem njegovu adresu i šta? Stradam ni kriv ni dužan.
[ Strale @ 25.03.2009. 21:48 ] @
Ko sto kaze Kalimero "To je nepravda"
[ Milan Ogrizovic @ 26.03.2009. 01:13 ] @
Citat:
digisat: svima je jasno da promenom ip adrese se moze zibeci napad na tu adresu..


digisat ti neces promenom ip adrese izbeci napad posebno taj sto si opisao da ti radi ul kad si konektovan a ti nemas nista aktivno(mada si nesto rekao da imas KERIO da te stiti od toga) posto to moze biti simptom zombi racunara tj da ga neko koristi da odradi neki DoS ili slicno i taj mali virus koji si pokupio i koji koristi tvoju masinu javlja koji je tvoj trenutni ip tako da ti promena ip ne igra nikakvu ulogu....
ili jos bolje pokupio si neki isto tako programcic pa sad tvoja masina masovno salje spam.....

u bilo koj opciji niko tebi nije usao u komp zato sto ti se ip adresa nije promenila nego zato sto si posecivao neke sajtove ili skidao nesto sto nije bilo provereno


a sto se tice dinamicke ip adrese niko od provajdera nije duzan da ti je menja na svakom konektovanju ni kod nas niti napolje



[Ovu poruku je menjao Milan Ogrizovic dana 26.03.2009. u 12:36 GMT+1]
[ Strale @ 26.03.2009. 06:00 ] @
Skini kasperski najnoviju verziju imas opciju kljuc za registrovanje kasa na 30 dana free, kad ga instaliras skeniraj komp ceo, kad napisem ceo znaci ceo onda skini spyboot search and destroy apdejtuj ga i skeniraj racunar. Meni je to ono najaca provera. I neces imati problema. Ako te i dalje zeza komp onda rusi sistem
[ flighter_022 @ 26.03.2009. 11:34 ] @
Prisustvovao sam online razgovoru... kaze osoba A osobi B da ima preko 90,000 zombija online, i da ce, ako osoba B ne uradi to-i-to, da bude masovni DDOS (ko ne zna sta znaci, neka gugla).

E sad, kako to radi...

1. Imate jedan racunar sa fiksnom IP adresom, ili se koristi Dynamic DNS, pa uvek moze da se nadje i ako se IP adresa menja...

2. Imate, u ovom slucaju, 90,000 racunara zarazenih. Zarazeni su softverom koji ce povremeno, ili kad god su online (zavisi kako autor gamadi podesi) javljaju se racunaru iz stavke (1)

3. Racunar iz Stavke (1) prenosi komande racunarima iz stavke (2), u smislu da rade ovo, ili ono. Najcesce, to NESTO je besomucno DOS napadanje nekog odredjenog racunara-mete.


E sad, u cemu je fora? Mogu vlasnici racunara iz stavke (2) da menjaju IP adresu koliko god hoce, pa i 3 puta u sekundi, ali uvek ce njihov inficirani racunar da se javi autoru virusa, i "kaze" na kojoj se IP adresi nalazi. To kao da vas neko trazi u mraku a vi se derete NISAM OVDE.
[ wux @ 26.03.2009. 13:53 ] @
Cela pričao o napadima je samo racionalizacija priče o dinamičkim adresama - "hoću da mi se IP menja svaki put, pa smišljam gomilu razloga u prilog svoje želje".
Suština je da je pogrešno shvaćen koncept dinamičke i statičke IP u ponudi provajdera (to su već ljudi objasnili, ali hajde još jednom):
-statička IP podrazumeva da korisnik uvek ima isti IP
-dinamička IP podrazumeva da se pri svakoj konekciji dodeljuje bilo koji slobodan (isti ili neki drugi) IP iz opsega provajdera - dakle, bilo koji, a ne "garantovano" novi (mada, eto prilike za provajdere da malo dodatno šišaju - paket sa garantovanom promenom IP adrese za dodatnih 500 dinara :))
[ calexx @ 26.03.2009. 18:30 ] @
Može li neko ko je u vezi sa ISP, a ovde ima više takvih, da malo pomogne oko ovih detalja? Naravno, ako nije poslovna tajna.

Da li postoji neko pravilo ili obaveza koliko IP adresa mora da ima provajder u odnosu na broj korisnika ili portova?
[ jocaca @ 22.05.2009. 21:04 ] @
Rapidshare problemi

I ja ih imama.
Korisnik sam vec godinu i po sigurno i nisam imao problema.Svo vreme sam na telekom-u,ADSL,flat.
Pre dva meseca pocinju da mi menjaju pass sa obrazlozenjem da vise korisnika koristi moj nalog ili je nalog hakovan.
Moja Ip adresa je dinamicka pa se normalno menja.
Jednostavno mi nije jasno zasto je rapidshare-u to bitno osim sto mi se cini da zele da zarade na svemu i svacemu.
Kad sam shvatio da im bodovi sluze kao telekomu u mobilnoj telefoniji za dobijanje gluposti iz kataloga onda opet razocarenje.
Neki dan su mi blokirali nalog na rapidu upravo iz gore navedenog razloga.Pa onda mejlovi i objasnjenja i nekako odblokiraju ali ce verovatno opet blokirati tako da je RAPIDSHARE TROPA!!
[ cyBerManIA @ 01.07.2009. 07:08 ] @
@digisat, djuka233,didzejevski..
Kerio nije software, kerio je naziv firme ciji je jedan od proizvoda winroute koji poseduje i firewall..

Citat:
wux:  (mada, eto prilike za provajdere da malo dodatno šišaju - paket sa garantovanom promenom IP adrese za dodatnih 500 dinara :))


ahahahha :) ubedljivo najjaci dodatak :D
[ arandjele @ 22.09.2009. 11:02 ] @
E pa ja imam statičku IP adresu kod wireless provajdera Info-net iz Leskovca koja je ista za sve korisnike cele mreže.
[ Strale @ 22.09.2009. 13:56 ] @
Zastitis se, norton internet security, kaspersky internet security, nod32 smart security. Bilo koji od ova 3 anti virusa ce te zastititi od napada samo moras da znas sta si dozvolio a sta ne i kojim aplikacijama.
[ calexx @ 22.09.2009. 15:36 ] @
Citat:
arandjele: E pa ja imam statičku IP adresu kod wireless provajdera Info-net iz Leskovca koja je ista za sve korisnike cele mreže.
Ne može da bude gore. :(
[ Milan Ogrizovic @ 22.09.2009. 18:06 ] @
Citat:
arandjele: E pa ja imam statičku IP adresu kod wireless provajdera Info-net iz Leskovca koja je ista za sve korisnike cele mreže.


nemas je :)
vi ste svi iza nat-a i ti imas adresu iz privatnog opsega
[ Strale @ 24.09.2009. 00:16 ] @
Citat:
Milan Ogrizovic: nemas je
vi ste svi iza nat-a i ti imas adresu iz privatnog opsega


Sto znaci da mogu da se pozdrave sa rapidom i slicnim servisima
[ optix @ 24.09.2009. 00:24 ] @
Uvek ima zaobilaznica, VPN radi iza nat-a ;) Osim ako ga ne blokiraju namerno...

[ Strale @ 24.09.2009. 00:32 ] @
Znaci sad mogu da zeznem jednog wifi provajdera koji daje dobre soho pakete a zabranili torente sad cu moci da vucem torente sigurno
[ optix @ 24.09.2009. 00:40 ] @
Nadjes ok VPN server (PPTP, OpenVPN...) koji ne filtrira nista, ima ih od 5-25$ mesecno, nakacis se i vozis. Na njemu ti je dodeljena dinamicka javna adresa.

Doduse, provajder opet moze da ti filtrira ukupan protok (mada, generalno vpn bi trebalo da bude priotizovan u odnosu na native p2p), a u krajnjem slucaju moze da zabrani vpn komplet (zavisi koliki je 'pilicar' ). To moras jos da proveris...

[ Sleepless_mind @ 24.09.2009. 08:48 ] @
Citat:
optix: Nadjes ok VPN server (PPTP, OpenVPN...) koji ne filtrira nista, ima ih od 5-25$ mesecno, nakacis se i vozis. Na njemu ti je dodeljena dinamicka javna adresa.

Doduse, provajder opet moze da ti filtrira ukupan protok (mada, generalno vpn bi trebalo da bude priotizovan u odnosu na native p2p), a u krajnjem slucaju moze da zabrani vpn komplet (zavisi koliki je 'pilicar' ;) ). To moras jos da proveris...


Za tu razliku u iznosu za mesecnu naknadu za VPN lakshe mu je da kod tog istog provajdera plati paket koji nema limitirane torrente. :)
[ optix @ 24.09.2009. 09:06 ] @
Ako postoji, da... :)


[ damiru_2 @ 20.04.2010. 08:50 ] @
Slobodan Milivojevic, 25.03.2009. u 10:43 (http://www.elitesecurity.org/p2236711)
Citat:
Konkretno ja umem da budem konektovan i po 50 dana bez reconnect-a na ISP. Sad zamislite da mi ISP sam menja IP bez obzira da li sam ja prekinuo vezu, i da meni pucaju TCP veze? Da li bi to bilo ok?

Ne bi, iz sledećeg razloga... :-(

jocaca, 22.05.2009. u 22:04 (http://www.elitesecurity.org/p2286919)
Citat:
Korisnik sam vec godinu i po sigurno i nisam imao problema.Svo vreme sam na telekom-u,ADSL,flat.
Pre dva meseca pocinju da mi menjaju pass sa obrazlozenjem da vise korisnika koristi moj nalog ili je nalog hakovan.
Moja Ip adresa je dinamicka pa se normalno menja.


I ja sam postao meta ovog problema i rešio da napustim Rapid čim mi istekne nalog. A možda napustim i Telekom ako bude većih problema. Evo zašto.
Nakupi mi se "Traffic left" 25 GB, počnem preuzimanje (download) sa Rapida putem 4M veze, a uveče, ili u toku popodneva me sačeka e-mail da mi je lozinka na Rapidu promenjena, jer "postoji osnovana sumnja" da više osoba koristi moj nalog.
Pratio sam vezu 2 dana da vidim šta se dešava i došao do zaključka da se IP adresa menja u toku preuzimanja fajlova! I to na sledeći način:
Skidam (15 minuta, 2 sata, nema pravila) i odjednom download pada na 0. Napomena da "aDSL" i "Internet" sijaju zeleno, znači - veza je OK. Nakon tačno 180 sekundi (3 minuta), preuzimanje se nastavlja gde je i stalo (ako se u međuvremenu ne dogodi neka greška), ali IP adresa više nije ista! Tako nekoliko puta u toku dana i eto "problema".
Kad sam zvao korisničku službu Telekoma da pokušamo da rešimo taj problem, dečko mi je nakon kraćeg razgovora predložio da doplatim za statičku IP adresu. OMG...

P.S. Ako u toku dana ne "opteretim" maksimalno moj download (primetio sam za sada samo preko Rapida), IP adresa ostaje ista od ujutro do uveče... Pa ko je ovde lud i zašto...
[ calexx @ 20.04.2010. 11:49 ] @
Ja koristim sve to ali se meni skoro uopšte ne menja IP adresa. Upravo sam pogledao RS log i od 30. marta imam istu adresu.
[ damiru_2 @ 20.04.2010. 13:01 ] @
Imaš Telekom aDSL ili...?
Znam ljude koji nemaju tih problema na EUnet-u i Neobee-u...
[ calexx @ 20.04.2010. 14:23 ] @
Naravno, ne bih se javljao da sam kod drugog provajdera. Pre toga sam skoro tri godine bio kod Sezama i bilo je slično, vrlo retka promena IP adrese. Od jesenas na Telekomu sam samo imao jednom nekoliko promena a jednom su mi sa RS promenili pass zbog moje greške, nešto sam probao pa par puta restartovao ruter, onda prebacio na SBB pa vratio ruter pa restartovao ... taman koliko je potrebno da posumnjaju.
Pretpostavljam da ne gasiš ili resetuješ ruter.
[ damiru_2 @ 20.04.2010. 16:20 ] @
Ne isključujem ga uopšte, radi po 10-16 sati u toku dana. Ne nestaje struje, jer UPS radi kao podrška (ako nestane struja, UPS vodi računar u hibernaciju i tako ostaje dok ga ne uključim ponovo).Napominjem opet da mu se "zakucavanje" dešava u toku preuzimanja - tačno 3 min. nema protoka ni u jednom smeru, čak ni ping ne vidi net. I onda nastavlja gde je stao, samo što vidim da je IP adresa druga.

Interesantno je da mi se adresa ne menja u toku dana dok ne povučem nešto veće sa Rapida, a zašto se menja u toku skidanja sa Rapida... Bezveze je, ali mi pravi velike probleme sa tehničkom podrškom na Rapidu.
Doplata za statičku IP mi ne pada na pamet, a ako saznam u čemu je problem, svakako ću ga objaviti ovde.

Razmišljam da li je nekako moguće napraviti neku skriptu koja IP adresu upisuje u fajl svaki... minut ili dva. Jer se meni tokom dana IP promeni i po 4-6 puta kad skidam konstantno. Ne znam da li se IP menja kad šaljem nešto na Rapid, tu nisam primetio probleme...