[ Stefan Jocic @ 26.03.2009. 19:19 ] @
E ovako imam jednu nedoumicu. Otac mi je obecao da ce mi kupiti Mac do pocetka septembra 2009.god. Mene sad interesuje da li vredi tada kupiti Mac. Mislim da ne izadje do tad neka nova generacija Mac masina, pa posle ispadne da sam badava bacio pare. Konkretno me zanima: iMac 20" C2D 2.4/1Gb/250GB/ (http://comtradeshop.com/Pages/...c=DESKTOP&pid=TUIzMjNaSC9B)! I da li je bolje kupiti u CT ili preko Apple Serbia? Mozda da sacekam novu generaciju....

Ajde malo Mac useri dajte neke preporuke,savete itd, ipak se vi vise razumete u to.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.03.2009. 20:14 ] @
Postoje ciklusi kada Apple izbacuje nov modele nekog proizvoda. Uzimajući u obzir da je iMac liniju (ako o njoj pričaš) osvežio pre mesec dana, septembar će biti na pola puta između ove sad nove i neke novije generacije

A kupi tamo gde je jeftinije
[ Stefan Jocic @ 26.03.2009. 23:45 ] @
@ -V-O-Y-A-G-E-R-

Mozes li da mi das neku preporuku koji Mac da kupim, posalji mi neki link da vidim cenu i konfiguraciju. Moze i na PP. Nadam se da ti to nije problem. Bas sam odlucio cvrsto da predjem na Mac platformu. Naravno i da moze da odlicno radi sa Mac OS X Leopard.

Hvala unapred!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.03.2009. 23:55 ] @
Zavisi sve od potreba i njegove buduće namene. Slobodno idi na apple.com i procunjaj..nema tu neke mudrosti, ako ti treba nešto malo, a da radi posao tu je Mini, ako ti treba kućni all-arounder tu je iMac, a za sve alave i zahtevne tu je Mac Pro :)

Tebi će verovatno iMac (postoji 20" i 24" model) raditi posao.

Ako kupuješ novu mašinu, odeš na apple.rs pa na listi prodavnica nađeš najbližu/najjeftiniju, a ako ti bude trebala jeftinija, a malo korišćena mašina, javiš mi se na PP :)

Do septembra će ti biti aktuelan Snow Leopard (10.6) :) A svi inteli će raditi savršeno sa 10.6, kao što sad rade isto tako sa 10.5 :)
[ Stefan Jocic @ 27.03.2009. 10:34 ] @
Ok, hvala ti. Da zeleo bih da uznem iMac verovatno sa 20'', mada ni 24'' nije iskljuceno. Naravno zelim da uznem novu masinu.

Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:Do septembra će ti biti aktuelan Snow Leopard (10.6) :) A svi inteli će raditi savršeno sa 10.6, kao što sad rade isto tako sa 10.5 :)


Ok, hvala i na ovim informacijama.


Da li mi treba nesto od ovoga? Sta je to parallels, AirPort Base?

[ cikaKosta @ 27.03.2009. 19:54 ] @
AirPort station je u osnovi wireless ruter, mozesh pogledati na apple.com cemu sluzu, time capsule je isto to samo sa ugradjenim hdd-om za time machine, aplikaciju koja automatski radi backup sistema ili tvojih lichnih podataka (ovo mozesh sa bilo kojim usb, fw diskom da radish).

Parallels Desktop je virtual machine program, u osnovi ti sluzi da u okviru samog sistema podignesh josh jedan (npr win, lin itd...) Ako ti o ovome trebaju detaljnije informacije, pogledaj sajt proizvodjacha parallelsa, pa ce ti biti prilicno jasnije sve.

Posledja stavka je naravno, legalni xp sa sve parallels desktop programom.

U sustini, ako cesh rachunar koristiti u kuci, ovo dole je tvoja dobra volja da platish, jer ti i nije potpuno neophodno, tj, za rad samog osx-a ti poslednja dva uopste ne trebaju, a airport je lepa stvarchica, i definitivno vredi svake pare, ko ima dovoljno novca (podatke i posao toliko vazan da je cena iMac-a sa sve ovom stavkom prilichno mala)
[ Stefan Jocic @ 27.03.2009. 20:03 ] @
@cikaKosta

Veliko hvala na detaljnom odgovoru. Parallels Desktop mi onda ne treba jer zelim da koristim Mac OS X.
[ bakara @ 27.03.2009. 20:11 ] @
Do septembra ce taj imac vec biti stari model, jer se za nedelju/dve vec ocekuju novi imacovi, tako da za taj model ako ga u opste bude bilo mozes ocekivati i dosta nizu cenu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.03.2009. 20:25 ] @
Kako novi iMacovi kad su početkom marta osvežili tu liniju?
[ bakara @ 27.03.2009. 20:38 ] @
Mislim na to da jos nisu stigli u srbiju
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.03.2009. 21:26 ] @
Aha, mislio si da se kod nas očeukuju novi modeli Ok
[ MosFet @ 24.12.2009. 17:35 ] @
Pozdrav svima...
Planiram kupiti svoj prvi mac i to MacBook Pro 15" 2.53GHz/4GB/250GB/GeForce 9400M/cr.
Prica se o dolasku novih macbook pro sa quad core procesorima, e sad zanima me isplati li se cekati
ili da uzmem ovaj.
Sto se tice mojih potreba dovoljan mi je ovaj ali eto kad vec dajem tolike pare volio bi da bude najnoviji.

Poz
[ madamov @ 25.12.2009. 07:32 ] @
Poslednje osvežavanje linije MacBook Pro laptopova je bilo u junu ove godine. Tako da ne računaj da će u januaru biti osveženi, verovatno ni u aprilu. Ako ih tada najave, ne računaj da ćeš pre juna moći da ih dobiješ u našim državama (sve ex-Yu zemlje dele istog distributera, osim Makedonije koje je pod bugarskim distributerom).

Uostalom, pogledaj ovo:

http://buyersguide.macrumors.com/#MacBook_Pro
[ MosFet @ 01.01.2010. 19:55 ] @
Prije par dana sam zvao predstavnistvo u Zagrebu i rekli su mi da nemaju nista na skladistu niti da ima na centralnom europskom skladistu tako da neznaju kad ce dolazit.
Na linku sto si mi dao pise Don't Buy - Updates soon