[ vladavs @ 08.04.2009. 19:15 ] @
Dragi prijatelji,

živim na Novom Beogradu i u mom bloku/zgradi za sada jedino PTT KDS može da se uzme kao opcija za kablovsku televiziju (ne računam IPTV ili satelitsku koji mi na svoj način trenutno ne odgovaraju).

Elem, više manje verovatno većina vas zna da ovaj KDS godinama već stagnira, i po pitanju rasprostranjenosti a naročito kada je u pitanju proširivanje ponude u pravcu korišćenja novih tehnologija na ovom polju i slično.

Međutim, pre neki dan sam slučajno naleteo na vest da je od 01. aprila krenuo lokalizovani kanal CineMax (nešto slično HBO-u) za područje Hrvatske, Srbije i Bosne i da se, barem kada je Srbija u pitanju, pored SBB-a i IKOM-a može naći i na PTT KDS-u. Obzirom na to da se radi o PayTV kanalu odjurih na www.kds.rs (btw, kakav sajt, verovatno većina mesnih zajednica ima bolji) i imam šta da vidim.

O CineMax-u doduše ni traga ni glasa ali me je prenerazila jedna druga objava (pošto bi kada je u pitanju ovaj distributer i onaj ko je "čekao Godoa" odustao) a to je da je od 31.Marta krenula "digitalna televizija"!

Da skratim, stisnem zube, prijavim se juče (pitam ih jer to sigurno "digitalna varijanta" oni kažu "da da, digitalna"), kažu doći će za 7-10 dana da instaliraju STB (kakav?, "neznamo") i sada čekam i nadam se da će sve to ličiti na nešto.

Pitanje za sve forumaše, ima li ko već kakvih iskustava sa PTT KDS Digitalnom(?) Televizijom...!?

Pozdrav i javljam se za 8-11 dana sa prvim utiscima!
[ Miladinovic @ 09.04.2009. 00:15 ] @
Da, tako je... počeli su, za sada sa skromnom ponudom DVB-C kanala.

Prema informacijama sa KablovskogForuma ponuda izgleda ovako

Citat:
Instalacija Set Top Box-a: 1.688,44 din / bez PDV-a

Aktivacija Smart kartice: 423,73 din / bez PDV-a


MEGA PAKET (338,98 din / bez PDV-a)

MTV Hits
VH1 Classic
National Geographic Wild
National Geographic Music
Mezzo
Extreme Sports
AB Moteurs
Discovery Science
Discovery Travel & Living
Discovery World
Da Vinci
Chasse & Peche
BBC Prime
Baby TV
Poker Channel
France 24
Dorcel TV


18+ PAKET (338,98 din / bez PDV-a)

Hustler TV
Dorcel TV
Private Spice


FILMSKI PAKET (423,73 din / bez PDV-a)

HBO
HBO Comedy


Filmski paket + Mega paket - 635,39 din / bez PDV-a

Filmski paket + 18+ paket - 635,39 din / bez PDV-a

Filmski paket + Mega paket + 18+ paket - 805,08 din / bez PDV-a


Dorcel TV (u Mega paketu) i Hustler TV,Dorcel TV i Private Spice (u 18+ paketu) dolaze uz opciju zakljucavanja uz pomoc licnog PIN koda (parental guidance)



Prijemnik:



http://kablovskiforum.7.forumer.com/viewtopic.php?p=40969#40969

[ vladavs @ 09.04.2009. 19:59 ] @
Hvala Miladinovic!

Ovo je već neka informacija...

Po ovome izgleda da je izgleda ipak neka "digitalna" varijanta. Razlog zašto sam bio skeptičan je taj što kod mene jako dugo (ne znam u ovom trenutku ali nisam čuo) nije postojala mogućnost da se uzme kablovski Internet. Računao sam ako ne može Internet zašto bi mogao DVB-C. Ono što mogu da zaključim je ili da je uvek mogao ali da oni to iz nekog razloga nisu hteli da šire ili da je možda od skora dostupan i Internet ..., ko će ga znati...!?
[ Miladinovic @ 09.04.2009. 22:37 ] @
Internet je dvosmeran, za dvb-c konekcija ne mora da bude dvosmerna, dakle ako primaš analogne kanale primaćeš i dvb-c
[ mikicg @ 10.04.2009. 00:11 ] @
Ja postavio istu ovakvu temu, pa mi izbrišu zbog reklamiranja. Čudno.


Naručio u četvrtak, došli u utorak. Plaća se preko računa uvođenje.

Navedeni programi su prisutni. Dobra stvar je što ima optički audio izlaz, pa sam povezao na sistem i gledam HBO filmove u 5.1. Može da se poveže i na VCR ili DVD rekorder i podesi snimanje programa.
Kada odluče za HD kanale, dobićemo i STB sa HDMI izlazom.
[ vladavs @ 10.04.2009. 17:02 ] @
Citat:
mikicg
Kada odluče za HD kanale, dobićemo i STB sa HDMI izlazom.

... kao da ne bi već sada mogli da se "odluče"!?

Ne verujem da bi ih mnogo više koštalo da propuste HD signal (naravno za kanale koji se emituju u HD-u) a verujem da bi bilo zainteresovanih da doplate još neku sumu za isti (cena uređaja, pretplata)...

[ mikicg @ 10.04.2009. 17:42 ] @
Pa, naravno da bi, ali...

Kada je kod nas nešto krenulo od starta kako treba.
S obzirom da su ovo najavljivali još za decembar 2007, dobro da je uopšte i krenulo.
[ Miladinovic @ 10.04.2009. 22:26 ] @
Citat:
mikicg gledam HBO filmove u 5.1.


Nisam siguran da HBO Adria ima 5.1, ipak je samo stereo
[ mikicg @ 10.04.2009. 22:34 ] @
Pogledaj sajt

http://www.hbo.co.yu/

Tačno piše šta koji film koji treba da prikažu ima podržano od zvuka.

Danas su bila dva filma sa 5.1 i imali su 5.1.
Naravno da nisu svi, samo noviji i "skuplji".
Zodijak, Hari Poter, Gas do Daske 3. Ti su prikazani ove sedmice i svi su bili takvi.
[ vladavs @ 11.04.2009. 21:02 ] @
Kada smo već kod sadržaja, kvaliteta, interesuje me da li je slika 16x9 (barem na nekim kanalima) ili 4x3?

Pretpostavljam da obzirom da se radi o kanalima koji se vuku sa satelita (ili kako već) a da je transmisija DVB-C da je kvalitet "maksimalan" za SD varijantu slike!?
[ Miladinovic @ 12.04.2009. 01:16 ] @
Gledajući listu, mislim da nijedan kanal ni na satelitu ne emituje 16:9!
[ RipperBIA @ 13.04.2009. 23:47 ] @
Hmm...zanimljiva informacija... Ja sam danas tek saznao za ovaj Digitalni PTT-KDS.

A s obzirom da još nemam uslova za IPTV..

Kakav je kvalitet slike u odnosu na običnu analognu ili u odnosu na Total...IPTV ?

Kako izgleda slika na LCD TV-ima... ?

Brzina menjanja kanala?

Znam da mnogo pitam, ali jedino ovde mogu da se informišem iz prve ruke ) U principu njuškam dal se isplati uzimati
[ mikicg @ 16.04.2009. 14:42 ] @
Produžen probni period do 1. juna.

Kvalitet slike je bolji od većine kanala na kablovskoj. I dobro izgleda na LCD-u.
Sam kvalitet zavisi i od kvaliteta instalacija kablovske mreže u kraju. Znam da su govorili kako je mnogo bolja slika kod mene u odnosu na prethodnu instalaciju.
Pauza između menjanja kanal je ne duža od dve sekunde.
[ RipperBIA @ 16.04.2009. 15:02 ] @
Jedina loša stvar je što samo Pay-tv kanali idu preko STBa...svi ostali idu preko obične analogne kablovske...što je malo glupo...s obzirom na SBB i IPTV koji nude sve kanale
[ Miladinovic @ 17.04.2009. 18:54 ] @
Citat:
mikicg:
Sam kvalitet zavisi i od kvaliteta instalacija kablovske mreže u kraju. Znam da su govorili kako je mnogo bolja slika kod mene u odnosu na prethodnu instalaciju.


Misliš na kabal koji ide iz risivera? Pa zavisi, ako je tv bolji, normalno da je i slika bolja....
Objektivno, STB može da daje sliku, istu kod svih korisnika ili jednostavno da je nema!
[ mikicg @ 17.04.2009. 21:07 ] @
Ne, već na njihove kablove koje su koristili do tvoje zgrade/kuće/stana.
Signal je lošiji.
[ Miladinovic @ 17.04.2009. 22:23 ] @
Lošiji signal ne utiče na kvalitet slike! Dovoljan nivo signala će prikazati istu sliku kao kad bi jačina bila maksimalna. Tako je to kad pojedinci u kablovskim firmama rade nešto u šta se ne razumeju... Slično se dešava i u SBB-u
[ marko37 @ 18.04.2009. 20:19 ] @
Samo donekle tačno. U onom delu kada pod lošijim signalom smatraš niži nivo na prijemu. Postoje i varijante kada imaš sasvim dobar nivo signala, a mnogo grešaka u prenosu usled nekih drugih faktora sem slabljenja. I da, loši kablovi i konektori mogu da dovedu do tih pojava.
[ Miladinovic @ 18.04.2009. 20:53 ] @
Da, ali to ne utiče da slika bude oštrija, bolja kako god... Hteo sam reći da će slika biti istog kvaliteta kada je signal, sveukupno maksimalan ili kad je dovoljan tj. minimalan da se na slici ne primećuju defekti u obliku "rušenja" tj. kada risiver više nije u stanju da otkloni greške nastale gubitkom broja bitova.
[ marko37 @ 18.04.2009. 22:22 ] @
Pa, uvek će da se nađe neki audio freak koji će ti reći da je kroz neku posebnu precenjenu vrstu kabla bolji kvalitet nego kroz ovaj obični... :) Čak i kada je u digitalnom formatu.
[ vladavs @ 21.04.2009. 20:23 ] @
Citat:
mikicg

Pogledaj sajt

http://www.hbo.co.yu/

Tačno piše šta koji film koji treba da prikažu ima podržano od zvuka.

Danas su bila dva filma sa 5.1 i imali su 5.1.
Naravno da nisu svi, samo noviji i "skuplji".
Zodijak, Hari Poter, Gas do Daske 3. Ti su prikazani ove sedmice i svi su bili takvi.

Hm, meni ova varijanta, dolby digital 5.1, baš i ne radi. Zapravo, niti mi se kada prebacim na HBO prikaže (a trebalo bi prema uputstvu) da je zvuk filma u DD (iako na pomenutom HBO sajtu kaže da bi trebao da bude), niti mi sam reciver (povezan preko digitalnog koaksijalca STB-om a probano i optičkim za svaki slučaj), očekivano, ne prijavljuje da je signal multichannel...!?

So, what the hack is going on? Anybody?

Trenutno mi padaju na pamet samo dve stvari, ili da sam PTT KDS negde "seče" DD 5.1 i pretvara ga u običan stereo ili da meni STB nije dobro setovan (mada u setovanjima ne vidim gde tako nešto može da se podesi)...!?

Inače,

zna li neko da li ovaj STB preko koaksijalnog antenskog izlaza pušta kanal koji je trenutno izabran za gledanje (pored toga što ga pušta preko SCART-a)?
[ mikicg @ 22.04.2009. 22:24 ] @
Imaš u podešavanju da uključiš AC3.

Već sam na nekoliko filmova gledao da li je 5.1, stereo ili mono. Zaista, oni sa 5.1 i imaju taj signal.
I oni koji nisu prikazani kao 5.1, nema šanse da mogu da se gledaju preko 5.1, već moram da prebacim na stereo.

Čudi me da i dalje nemaju podršku za video-vodič. Stalno piše da nema podataka, a i mogli bi da počnu prebacivanje nekih kanal na digitalnu sa analogne.
[ vladavs @ 22.04.2009. 22:49 ] @
Citat:
mikicg: Imaš u podešavanju da uključiš AC3.


Uključeno je to i meni na STB-u ali nema rezultata.

Recimo trenutno na HBO ide film "Apokalipto" (23.April sa početkom u 23.05) koji bi prema HBO sajtu trebao da je 5.1. Kada prebacim na ovaj kanal, imam oznaku TXT, Subtitle i Ključić ali ne i oznaku da je AC3. Na pojačalo mi je STB povezan preko digitalnog koaksijalca i pojačalo takođe ne prijavljuje 5.1 signal.

Ne znam u čemu grešim...!?
[ mikicg @ 23.04.2009. 09:21 ] @
To i meni prikazuje.
Ne znam da li treba da se upali i ta oznaka za svaki kanal, znam da mi se 16:9 oznaka kada prebacim na HBO, uključi na sekund i onda isključi.
Ko zna šta su oni pustili. Baš ću da im pošaljem poruku i pitam i da vidim da li će mi odgovoriti živa osoba ili ću dobiti automatski odgovor.
[ mikicg @ 11.05.2009. 13:18 ] @
Eh, kada pogrešim onda pogrešim. Nema 5.1, meni je bio uključen ProLogic II i on je stvarao neki prividni 5.1 od stereo signala. Izvinjavam se.

Odgovora ni od žive osobe ni od automata.
Prolazio sam pored njih i svratio da pitam lično.

Oni ne diraju signal od HBO, kako njima stiže tako ga prosleđuju.
Na to što nema 5.1 signala, pitali su da li sam uključio u podešavanju AC3, uključeno od prvog dana.
Rekli su da će proveriti sa HBO za Srbiju u čemu je problem. E sada, da li su to rekli da me otkače ili će stvarno uraditi, videćemo.

E, da. Jedini kanal koji ima 16:9 podršku je Poker kanal.
[ Miladinovic @ 11.05.2009. 18:03 ] @
Ovde piše da imaju DolbyDigital, to je izvor.... Sada u Totaltv-u nema pida za AC3, digi isto... samo stereo!

http://sc.kingofsat.net/find.p...stion=HBO+Adria&Submit=Zap
[ mikicg @ 11.05.2009. 20:24 ] @
Na nekom forumu sam uhvatio da bi IPTV trebao da ima 5.1 HBO, ali kako nemam IPTV ne mogu reći sa sigurnošću.
[ vladavs @ 11.05.2009. 20:42 ] @
Citat:
mikicg: Eh, kada pogrešim onda pogrešim. Nema 5.1, meni je bio uključen ProLogic II i on je stvarao neki prividni 5.1 od stereo signala. Izvinjavam se.


...sve hoću da te zamolim da proveriš da li je zaista 5.1 ili ti je na pojačalu nešto ostalo što "simulira" isti ali nikako da stignem a eto i tvog odgovora.

Ja sam njima pisao mail i oni su mi posle par dana odgovorili na sličan način. Najpre da oni puštaju signal takav kakav je a zatim i instrukcija kako da uključim to na STB-u (tipično) a ako mi ne uspeva da pozovem tehn. pomoć. Sada vidim da nema vajde da ih dodatno zovem.

Kada budeš nešto dobio, i ako budeš, baci post pls.!
[ mikicg @ 19.06.2009. 11:00 ] @
Jedino novo što su dodali za svo ovo vreme su dodatni titlovi (bugarski, grčki, engleski, holandski) za neke kanale koji nisu bili titlovani ili samo srpski titl.
[ mikicg @ 24.06.2009. 19:25 ] @
Dodali su RTG - Russian Travel Guide.
Ima engleski i ruski zvuk.
[ vladavs @ 18.07.2009. 20:24 ] @
Od juče su dodata i dva nova kanala i kako im naziv sugeriše trebalo bi da su u HD.

Naime ova dva kanala (ne znam tačno kako se zovu, nisam trenutno pored televizora, ali bih rekao da su nemački i kao što rekoh nazivi im se završavaju sa HD) su se pojavili negde kasno sinoć (17. Jula).

U principu ne može da se proveri da li su zaista HD pošto se dobija samo zvuk a ne i slika. Obzirom da su STB-ovi koje KDS isporučuje klasični (ne podržavaju HD a nemaju ni HDMI izlaz, logčino) ovo je i očekivana situacija pa na osnovu ovoga može da se pretpostavi da su kanali zaista u HD kvalitetu.

Ima li neko neku precizniju informaciju u vezi ovoga, da li su se ovi kanali pojavili "slučajno" ili to KDS sprema konačno da ponudi HD kanale (doduše pitanje je koje ali i bilo kakvi su vesnici proleća)? Naravno, morali bi da idu i novi STB-ovi i cela igrarija vezana sa tim (ako će zaista krenuti HD za koji zdušno navijam, definitivno se može smatrati besmisleno što je cela priča sa DVB-om krenula u martu uz distribuciju STB-ova koji ne podržavaju HD)!

Na sajtu KDS-a, kako se i može očekivati nema nikakvog obaveštenja (što bi)...

Eh da, ova dva kanala kada se uključe pojavljuje se oznaka da je ton u AC3 Dolby Digital formatu ali mi na pojačalu nešto i ne pokazuje da je zaista tako, doduše nisam stigao da detaljnije ispitam oko ovoga...
[ mikicg @ 25.07.2009. 00:49 ] @
Ja sam se sinoć vratio u Beograd i u međuvremenu su mi od kuće javili da su se pojavili novi kanali. Međutim kada sam upalio, dobio sam informaciju da je novi kanal ugašen i to je to. Tako da nisam ni mogao da pogledam šta sve prikazuje od informacija, a šta je ono što mi primamo.
[ vladavs @ 25.07.2009. 08:43 ] @
Ti novi kanali su:
- arte HD
- Luxe TV HD

Ovaj prvi kao da se zaista više ne emituje (u principu mi i dalje stoji kao kanal na STB-u ali je verovatno to do samog uređaja koji ga još nije obrisao) ali ovaj drugi i dalje postoji (kao što rekoh, ima tona ali ne i slike jer je "valjda" HD kako i u imenu kanala kaže a ovi STB-ovi ne mogu da dekoduju takav signal a još manje da ga u HD-u isporuče TV-u)
[ mikicg @ 25.07.2009. 14:32 ] @
Možeš li da napišeš frekvenciju na kojoj je Luxe TV HD, da sada ne pretražujem sve?
Baš da mi je znati šta će mi reći kada ih nazovem u ponedeljak i pitam kako su mislili da gledam HD kanal preko ovog STB-a.


Sada sam ih zvao. Ovo je eksperimentalno, biće i Luxe TV uklonjen. Biće HD STB, ali kada... E to ne znaju.

[Ovu poruku je menjao mikicg dana 27.07.2009. u 09:55 GMT+1]
[ RipperBIA @ 24.08.2009. 02:29 ] @
Jel ima nekih pomaka povodom digitalne PTT-KDS...sajt im je katastrofalan...a bilo je u planu i STB i cable modem all in one...pa onda STB koji podržava HD... Jel ima nekih novosti ? I gde?
[ mikicg @ 24.08.2009. 09:13 ] @
Ništa, ali baš ništa.
[ Cileinteractiv @ 25.08.2009. 23:17 ] @
Polako, državna firma je to! Imaju oni vremena. Mi smo u drugom planu.
[ vladavs @ 09.10.2009. 19:43 ] @
Ima li ko kakvu informaciju o HD-u na PTT-u?

Pre par meseci su očigledno krenuli u neki test čim su ubacili dva kanala (očigledno u HD sistemu, vidi prethodne komentare), valjda je neko nešto čuo...!

Takođe, jedno od pitanja je bilo i zašto se ne prenosi Dolby 5.1 signal (npr. na HBO-u dosta filmova, barem prema njihovom sajtu je u 5.1). Ima li tu neko nekih informacija?
[ pesicdr @ 07.11.2009. 23:16 ] @
Luxe TV HD i dalje radi. Ja se nisam pretplatio na Digitalni paket kod KDS ali imam Sony LCD sa ugradjenim DVB tunerom i on mi je pored ostalih 19 kanala iz digitalnog paketa nasao i i Luxe TV HD. Samo njega mogu i da gledam dok za ostale imam samo informaciju o nazivu kanala i jeziku (tj. zakljucani su ili scremblovani). Luxe TV HD je full HD tj. u 1080p i zvuk u 2.1. Slika fenomalna i zvuk takodje.

E sad, posto do sada nije niko komenatrisao da sa ugradjenim DBV tunerom u TV-u moze da se preskenira KDS-ov signal i identifikuju svi kanali iz digitalnog paketa, ja bih postavio pitanje o mogucem povezivanju koaksijalnog kabla na SkyStar karticu u kompjuteru i moguceg otkljucavanja?

Ima li neko znanja i ideja o tome?
[ Fac Ut Vivas @ 08.11.2009. 13:29 ] @
Morao bi da imaš karticu sa DVB-C tunerom i da nekako rešiš CS. Bilo je priča o ovome ranije (za SBB D3) ali po mom mišljenju jeftinije i lakše je da uzmeš njihov receiver i da gledaš kanale legalno...
[ mikicg @ 29.01.2010. 14:37 ] @
Umesto RTG - Russian Travel Guide su stavili Extreme sport, a dodali su i JimJam.

[Ovu poruku je menjao mikicg dana 29.01.2010. u 20:25 GMT+1]
[ mikicg @ 11.02.2010. 15:23 ] @
Arena Sport 2, 3 i 4 dodani, koji su ujedno uklonjeni iz standardnog paketa. Sada su samo na digitalnoj.

[Ovu poruku je menjao mikicg dana 13.02.2010. u 00:34 GMT+1]
[ hexter @ 19.03.2010. 11:09 ] @
Citat:
pesicdr: Luxe TV HD i dalje radi. Ja se nisam pretplatio na Digitalni paket kod KDS ali imam Sony LCD sa ugradjenim DVB tunerom i on mi je pored ostalih 19 kanala iz digitalnog paketa nasao i i Luxe TV HD. Samo njega mogu i da gledam dok za ostale imam samo informaciju o nazivu kanala i jeziku (tj. zakljucani su ili scremblovani). Luxe TV HD je full HD tj. u 1080p i zvuk u 2.1. Slika fenomalna i zvuk takodje.

E sad, posto do sada nije niko komenatrisao da sa ugradjenim DBV tunerom u TV-u moze da se preskenira KDS-ov signal i identifikuju svi kanali iz digitalnog paketa, ja bih postavio pitanje o mogucem povezivanju koaksijalnog kabla na SkyStar karticu u kompjuteru i moguceg otkljucavanja?

Ima li neko znanja i ideja o tome?
Citat:
Fac Ut Vivas: Morao bi da imaš karticu sa DVB-C tunerom i da nekako rešiš CS. Bilo je priča o ovome ranije (za SBB D3) ali po mom mišljenju jeftinije i lakše je da uzmeš njihov receiver i da gledaš kanale legalno...


Hteo bih da se pretplatim na digitalni paket PTT KDS-a ali mi treba mal pomoć odnosno edukacija.
TV koji imam poseduje mogućnost praćenja digitalnih kanala koje emituje PTT KDS, pa čak i onih HD.
To znam po tome jer sam neke kanale u didgitalnoj varijanti mogao da pratim dok im je bila neka test faza pre zvaničnog
puštanja u rad, tj. dok još nisu bili "kodirani". Nakon toga još neko vreme (do pre mesec-dva) mogao sam da pratim samo Luxe HD dok od ostalih imam sve informacije (naziv, koji su titlovi na raspolaganju, audio itd.) ali i informaciju da su kodirani i, naravno slike i zvuka nema.
Znam princip da se kod PTT-a uzima SetTopBox i priključi na TV. U tom "Box"-u postoji mesto gde se ubacuje kartica i tako funkcioniše sistem.
Međutim u mom TV-u uredno postoji slot za PCMCIA karticu koja, verovatno, treba da služi za dekodovanje kanala.

Pitanje: kakav adapter treba da nabavim, ubacim u taj slot, u njega ubacim (naravno legalnu) karticu SBB KDS-a i izbegnem
Set Tob Box?

Legalno bih se pretplatio, platio postvljanje, plati uređaj samo bih želeo da izbegnem postavljanje još jednog uređaja, kablova korišćenje još jednog daljinskog upravljača, itd itd....
[ Fac Ut Vivas @ 20.03.2010. 05:32 ] @
Po slikama sa početka teme trebalo bi da dobiješ i taj adapter uz STB samo je pitanje da li je moguće upariti TV i karticu. Kod SBB-a to nije moguće... Najbolje da se raspitaš kod tehničke podrške da li može i koja je vrsta kartice.
[ kalimero 011 @ 20.03.2010. 09:18 ] @
^
Taj adapter se zove ka modul (CAM - conditional access module) i ne dobija se uz box već je ugrađen u isti. Što se hexter-ovog pitanja tiče, nije moguće upariti TV i karticu a ovo što on traži PTT KDS i SBB (za koje znam da uparuju kartice sa set-top box-ovima) ne rade (tj. ne može dobiti neuparenu karticu koja bi radila sa ka modulom u bilo kom televizoru).
[ hexter @ 22.03.2010. 07:20 ] @
Hvala na odgovorima. Ostaje samo da mi neko napiše da li takav adapter može da se kupi kod nas i koji je red veličine cena.
Koliko sam uspeo da pronađem PTT KDS radi sa CONAX-om.

U nekom od razgovora (ranije) sa nekim iz PTT KDS-a saznao sam, čini mi se, da se kartica aktivira i "vezuje" za dekoder na licu mesta tokom instalacije, pa rek'o da probam da se malko raspravljam i diskutujem sa njim pa ako uspem da dogovorim da koristim svoj dekoder. Platiću i njihov ali samo da ne komplikujem sa ...
Ali za to mi treba CAM....


[ kalimero 011 @ 22.03.2010. 08:22 ] @
^
Citat:
da li takav adapter može da se kupi kod nas i koji je red veličine cena.

Mislim da ćeš ovo teško naći. A i ne treba da se trudiš pošto:
Citat:
U nekom od razgovora (ranije) sa nekim iz PTT KDS-a saznao sam, čini mi se, da se kartica aktivira i "vezuje" za dekoder na licu mesta tokom instalacije, pa rek'o da probam da se malko raspravljam i diskutujem sa njim pa ako uspem da dogovorim da koristim svoj dekoder.

ovo gore sasvim sigurno ne funkcioniše ovako. U najgorem slučaju tehničar zove nekog u centrali (glavnoj stanici) i diktira brojeve set-top box-a i kartice pa se tamo softverski uparuju, ali je to krajnje neozbiljno (doduše, PTT je to ;). Mnogo je verovatnije da tehničari dobijaju već uparene box-ove i kartice i kod korisnika ne rade ništa ozbiljnije od pukog povezivanja.
[ mikicg @ 22.03.2010. 09:32 ] @
Tačno tako. Dostave ti sve već upareno, priključe i ti potpišeš ugovor.
[ hexter @ 22.03.2010. 13:13 ] @
Hvala svima....

Do sada sam se bar nadao.... :-((((((
[ vladavs @ 22.06.2010. 22:39 ] @
Ljudi, ima li ko kakvu informaciju kada bi HD mogao da se pojavi na PTT KDS-u?

Pre nekih mesec dana sam im pisao sa ovim pitanjem a oni su mi uredno odgovorili da ćemo na vreme biti obavešteni kada se nešto konkretno pojavi (barem su odgovorili)... :-(

U međuvremenu, dok ne ubace HD, barem bi mogli da prošire listu kanala koje puštaju digitalno, bar će slika biti malo bolja na mojoj 50" plazmi (doduše to nije zagarantovano jer mi npr. Arena sport kanali 2, 3 i 4 koji idu digitalno i nisu baš nekog kvaliteta, iako su Arena sport izvorno u HD-u)...

[ mikicg @ 22.06.2010. 23:33 ] @
I meni su rekli u maju da ću biti obavešten. Koliko je prošlo od testiranja ona dva HD kanal, pomislio bi da će da uvedu do sada i to.
[ mikicg @ 09.09.2010. 08:03 ] @
Uklonjen DaVinci Learning.
[ vladavs @ 09.09.2010. 19:04 ] @
Imajući u vidu nekoga poput PTT KDS, ohrabruće je i kada uklone kanal na kome ionako nije emitovano zadjih par meseci.
[ vladavs @ 07.10.2010. 16:00 ] @
KDS je uveo novu uslugu, tzv. Pay tv odnosno dodatni paket televizijskih kanala. Radi se o inostranim, satelitskim kanalima za čije emitovanje u legalnom radu KDS plaća naknadu.

U ponudi su kanali HBO (sa mogućnošću izbora srpskog ili mađarskog prevoda), HBO Comedy, Arena 2, 3 i 4, Hustler i Private Spice.

Instalacija jednog Set Top Box-a i aktivacija smart kartice iznosi 1499 dinara sa pdv-om. Instalacija dodatnih uređaja i kartica je 998,99 dinara, dok je iznos mesečne pretplate 600 dinara sa pdv-om.

Za ovu uslugu mogu se prijaviti svi korisnici KDS-a sa teritorije Subotice Palića i Bajmoka, a probni period korišćenja po navedenim cenama je 30 dana.

http://www.yueco.rs/vest/servisne-informacije/pay-tv-kds
[ mikicg @ 03.11.2010. 19:21 ] @
Pušten AC-3 audio na HBO kanalu.
[ ironman @ 06.03.2011. 19:17 ] @
Da li neko koristi ovo? Koliko ima programa i koliko se plaća, uvođenje+mesečno održavanje, kakav je kvalitet programa?
[ mikicg @ 06.03.2011. 23:12 ] @
Ovo što je napisano dve poruke iznad tvoje i dalje stoji.
Ima dvadeset kanala.
Arene bi mogle da imaju bolji kvalitet slike, a HBO ima AC-3 audio kao i mađarski u audio izboru.
[ mikicg @ 15.06.2011. 19:55 ] @
HBO dobio EPG. Da li će i ostali ostaje da se vidi.
[ zradojev @ 17.10.2011. 22:28 ] @
Citat:
mikicg: Ovo što je napisano dve poruke iznad tvoje i dalje stoji.
Ima dvadeset kanala.
Arene bi mogle da imaju bolji kvalitet slike, a HBO ima AC-3 audio kao i mađarski u audio izboru.

Malo je reći da bi Arene mogle da imaju bolji kvalitet slike... Kvalitet slike kod Arena 2, 3, i 4 je NIKAKAV. Sliku dobijam u 4:3 formatu, ali sa "odsečenim" bočnim ivicama, pa je to gotovo neupotrebljivo. Najpre sam postavio pitanje na sajtu Arena zašto je to tako, a oni doslovce odgovoriše "Nažalost Arena Sport nema uticaja na kvalitet slike koji distributeri emituju. Ukoliko žalite da pratite naše kanale u full HD rezoluciji, a da ne menjate svog operatera možete to učiniti preko Open IPTV-a...". Iz ovoga se vidi da oni, u stvari, sugerišu - ma kupi ti, ipak, kod Telekoma našu sliku, šta si navalio na PTT KDS ili nekog drugog provajdera.

Onda sam poslao mail PTT KDS-u, pitao i njih zašto je to tako, i usput im rekao da je npr. slika HBO jako dobrog kvaliteta, u 16:9 formatu, ali... slika HBO Comedy je takođe odlična ali je u 4:3 formatu. Međutim, slika Arena je katastrofalna i odsečena... Nakon izvesnog vremena stigao je kratak odgovor i od njih "Format slike bira sam emiter, tj. HBO i Arena sport nam šalju signal u takvom formatu."

Vidi se da neko ovde ne govori istinu ali, to je manje važno. Ono što je važno je sledeće:

Za 1499,00 dinži instalacije i kasnije osnovni paket (u Beogradu) NEĆETE dobiti Arenusport 2,3,4 onako kako bi trebalo (ne mora full HD). Ali eto, za te iste pare će vam dati Hustler TV, a onda ćete dobiti kompleks manje vrednosti, jer oni tamo imaju mnooogo velike močuge... :)

Ako hoćete i nešto što vredi je dodatni paket gde će HBO biti sasvim solidan (verovatno bi slika bila još bolja kada bi set-top box bio savremeniji, sa HDMI konektorom a ne preko SCART-a), ali i to je polovično jer HBO Comedy neće biti preko celog 16:9 ekrana...
[ zradojev @ 19.10.2011. 15:15 ] @
Meni su, kao korisniku PTT-KDS-a iz Arene odgovorili da oni pustaju jedan signal za sve provajdere i da samo od njih zavisi sta ce distribuirati korisnicima. Verujem im, jer siguran sam da im ne pada na pamet da za svakog provajdera obezbedjuju po jednu emisionu tehniku. Problem je u KDS-u, njegovim nestrucnim kadrovima zaposlenim preko veze i nista boljem rukovodstvu zajedno edukovanom u politickim skolama umesto na fakultetima, odsustvu bilo kakvog investiranja u odrzavanje opreme, njeno unapredjenje i primenu novih tehnologija a radi unapredjenja usluga. Isprojektovali su i razvili kablovsku mrezu koja najmanje 10 godina zaostaje za ostalim vecim provajderima u Srbiji, a o Evropi da i ne govorimo.
[ acatheking @ 05.11.2011. 15:05 ] @
Posto sam osudjen na ovog kabl. operatera, imam nekoliko pitanja u vezi digitalne televizije.
1. Kakav je kvalitet slike, neki subjektivni osecaj, jer im je analogni signal blago ocajan? Kada kazem kvalitet slike, ne mislim da li ima "snega" (naravno nemoguce) vec da li postoji ono seckanje i pojavljivanja "mozaika"?
2. Da li se raspored kanala na STB uredjaju moze menjati ili je redosled zakucan onakak kakav je?
3. Da li osnovni paket ukljucuje sve kanale koje emituju i analognim signalom?
4. Pretpostavljam da STB bez problema daje na izlazu 16:9 jer vecina i ima takve TV.

[ mikicg @ 05.11.2011. 20:25 ] @
1. Nema
2. Može se menjati
3. Ne
4. Da
[ acatheking @ 11.11.2011. 11:28 ] @
Zvao sam Ptt u vezi usluge, inace slaba vajda u startu, jer nemaju STB uredjaja, pa te stavljaju na spisak, pa kad bude...
Nije mi jasno koja je poenta ove usluge kod KDS kad oni preko digitalne televizije nunde samo HBO, pornice i jos neki levi paket, nisam ni saslusao kako se zove.
"Najbolje da pozovete za par meseci, kada se sredi sve"... to je bio komunisticki odgovor.
Smesno :)

[ zradojev @ 22.11.2011. 00:07 ] @
Treba reći da je od pre nekoliko dana na KDS-ovom PayTV ide 16:9 slika na ArenaSportu 2,3 i 4. Slika je solidnog kvaliteta, mada kad uporedim sa slikom HBO, mogla bi biti i bolja. Nekako mi se sve čini da je kvalitet slike u tesnoj vezi sa količinom para koju distributeri daju Areni, a da nije u pitanju nestručnost ili slično... Istovremeno, KDS je i na analognim kanalima pustio sve četiri Arene, takođe u 16:9 formatu sa kvalitetom slike gotovo istim kao i preko digitalnih kanala - znači solidno.

Ostaje mi još da vidim kakva je slika Arene preko Telekomovih HD kanala.

Bilo bi dobro da KDS popravi kvalitet slike na kanalu Sport Klub - format je 16:9 ali se slika prilino "mutna". Onda bi to, za mene, bila prihvatljiva ukupna cena koju dajem KDS-u za sliku.
[ zradojev @ 24.11.2011. 22:38 ] @
Ponuda KDS-a u pogledu broja i izbora kanala u osnovnoj ponudi nije losa. Problem je u kvalitetu slike, koja je losa u odnosu na najvece konkurente (SBB, Telekom, pa i Radijus Vektor na kojem sam gledao Arenu). Dok je konkurencija ozbiljno investirala u prijemnu i emisionu tehniku i kablovsku infrastrukturu, primenu savremenih tehnologija (SD i HD DVB) i usluga (VOD), selekciju kanala u pay-tv ponudi, PTT je novac od pretplate uglavnom trosio na plate zaposlenih, viskove, stanove, plej-boj putovanja zaposlenih po inostranstvu itd. Rezultat vidimo i sami. Tehnoloski i kvalitativno zaostaju desetak godina iza konkurencije.
[ mcdoc @ 09.05.2014. 07:02 ] @
Uzeo sam STB za digitalnu TV i mega paket kanala. Utisci su dobri, slika vrlo dobra, uređaj radi brzo i sa usb flashom daje mogućnost time shiftinga i snimanja unapred. Problem koji imam je nemogućnost sužavanja slike na nekim programima.
[ Percussive @ 02.08.2014. 11:21 ] @
Je li ima nekih zakljucnih iskustava 85 dana kasnije? Razmisljam se da uzmem onaj njihov paket sa internetom i dig. tv, pa da se ne zeznem da potpisem, a ne bi trebalo...
I jos nesto. Da li mora da se uzme njihov STB i kakvog je kvaliteta?
Thanx!
[ vladanet @ 29.10.2014. 08:11 ] @
Ubacili su CAM modul u ponudu što je jako dobro ali je HD ponuda jako slaba.Ima trenutno anketa na njihovom sajtu ali ni pomena o HD kanalima,pa ko želi neka im sve po HD spisku u posebnoj rubrici,možda i bude nešto.