[ espresso @ 11.04.2009. 09:31 ] @
Pozdrav.

Ima li neko iskustva u korišćenju ove usluge?
Pre nekog vremena podneo sam zahtev za prelazak na novu centralu (i samim time promenu boja) kako bih imao uslugu identifikacije poziva.
Međutim, sada vidim uslugu omnifon pa me interesuje da li bi mi ona omogućila da imam identifikaciju na centrali koja je inače ne podržava? Centrala je digitalna, imam i adsl priključak na tom broju.

Bez obzira, ako neko koristi ovu uslugu, nek napiše kako je zadovoljan i kako to radi.
[ zexoni70 @ 11.04.2009. 13:07 ] @
A inace koja je centrala u pitanju na kojoj si sada?DKTS ili nesto drugo?
[ espresso @ 11.04.2009. 13:25 ] @
To ne znam.
[ optix @ 11.04.2009. 13:37 ] @
Ovde mozes da proveris na kojoj si centrali > https://www.telekom.nadlanu.com/mojracun/BillCheckPhone.asp

U svakom slucaju, ta usluga nije nista drugo nego zajednicko ime za skup usluga, i ne moze biti aktivirana na analognim centralama...
[ espresso @ 11.04.2009. 13:51 ] @
Hvala.
Citat:
Priključak se nalazi na digitalnoj centrali tipa GTD-5C


E sad, kao što rekoh ja nemam mogućnost identifikacije. A po onome kako reklamiraju uslugu ispada da nije bitno koja je centrala.
[ zexoni70 @ 11.04.2009. 17:00 ] @
Ma bitno je,kako nije!Eto i ja sam na digitalnoj ali nemam identifikaciju poziva!Centrala na kojoj je moj prikljucak je DKTS-20 i od dodatnih usluga koje telekom pruza ima sve sem ISDN-a i identifikacije poziva.Naravno ali meni su ove dve koje nema bas i naj zanimljivije i trebaju mi,jer *ebes i call waitng kada ne mozes da vidis ko te zove i da li ces i kome da prihvatis ili odbijes poziv!Konkretno za moju centralu potrebno je da Telekom od PUPINA(DKTS-a) kupi samo neku plocu koja se bocne u slot i dentifikacija bi sljakala ko luda kako mi rece covek iz DKTS-a.Ali znas vec kako kod nas stoje stvari...!?Pozz!

[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 11.04.2009. u 19:10 GMT+1]
[ Catch 22 @ 11.04.2009. 20:06 ] @
Citat:
optix: Ovde mozes da proveris na kojoj si centrali > https://www.telekom.nadlanu.com/mojracun/BillCheckPhone.asp...


E super ti je ovo, nisam znao za taj link.
Meni kaze: Priključak se nalazi na digitalnoj centrali tipa Siemens EWSD
[ optix @ 11.04.2009. 21:14 ] @
@espresso

Nisam primetio da si napisao da si na digitalnoj centrali, kako god, ako su ti rekli da nema CLIP-a, nema nista ni od omnifon-a, bar u toj trenutnoj konfiguraciji centrale.

@zexoni70

Cak i da imas CLIP i call waiting, opet neces moci videti identifikaciju drugog poziva jer u Telekomu nemaju u spisku usluga CLIPCW (calling line identification presentation call waiting) sto je na odredjenim centralama moguce podesiti, ali...

[ zexoni70 @ 11.04.2009. 21:33 ] @
Citat:
optix: @espresso
@zexoni70

Cak i da imas CLIP i call waiting, opet neces moci videti identifikaciju drugog poziva jer u Telekomu nemaju u spisku usluga CLIPCW (calling line identification presentation call waiting) sto je na odredjenim centralama moguce podesiti, ali...


To vidis nisam znao,znaci ti i ako si na Siemensu ili Alcatelu nemas uvid ko te zove kada ti je linija zauzeta i pricas?Pa onda cemu call waiting kada ne vidis ko te zove u tom trenutku,jer glupo je javljati se i prekidati razgovor (npr. sa mobilnim ili unutrasnjost)koji je u toku ako ne vidis ko te zove!Jer verovatno impulsi i dalje kucaju i ako je sagovornik na cekanju!Pozz!
[ optix @ 11.04.2009. 21:38 ] @
Citat:
zexoni70: To vidis nisam znao,znaci ti i ako si na Siemensu ili Alcatelu nemas uvid ko te zove kada ti je linija zauzeta i pricas?


Tacno tako.
[ ORCA 2 @ 11.04.2009. 21:53 ] @
Samo da dodam:

Mesečna pretplata za Omnifon uslugu će najverovatnije iznositi 119 dinara, bez PDV-a (pošto je prvi predlog bio 150,00 dinarara bez PDV-a), tako da o ceni paketa još nije doneta odluka.

Sada se prijave evidentiraju u vidu tiketa u Kontakt centru ili u korisničkom centru, a korisnici koji se prijave će biti informisani o tehničkim mogućnostima za korišćenje Omnifon paketa usluga kada usluga bude zaživela. Ukoliko se na telefonskom priključku nalazi neka od dodatnih usluga, potrebno je prvo izdati nalog za demontažu dodatnih usluga u Pristupnoj mreži (što će se raditi po automatizmu), a zatim će se pristupiti evidenciji zahteva za Omnifon uslugu (ukoliko su zadovoljeni svi potrebni tehnički uslovi).
[ espresso @ 11.04.2009. 22:02 ] @
Usluga se već nalazi u ponudi i košta 119 plus porez. Tako mi piše na računu. Samo što nisu napomenuli da većina korisnika u mom gradu ne može da koristi.
Evo ga i u cenovniku: http://www.telekom.nadlanu.com.../Usluge.aspx?ac=solo&br=10

[ ORCA 2 @ 11.04.2009. 22:35 ] @
Trenutno je 119,00 din + PDV, ali će se razmatrati predlog za korigovanje cene na 150,00 din + PDV, ili naplaćivanje cene za pristup usluzi, radi finansijske isplativosti ove usluge.
[ JankoNIS @ 11.04.2009. 22:51 ] @
Radi finansijske isplativosti???

Ako se ne isplati, ne nudite je uopste. Ako je ponudite po jednoj ceni, nemojte posle da podizete cenu, ili naplacujete deaktiviranje iste.

Izgleda da je na pomolu jos jedan recept kako oteti sto vise para. Navuci ovce a posle im nemilosrdno naplacivati, i to za usluge koje bi u startu trebalo da budu aktivne po simbolicnoj ceni.
[ ORCA 2 @ 11.04.2009. 23:07 ] @
@JankoNIS

Sve to razmatra generalna Direkcija društva, tako da ostale službe nemaju nikakve veze sa tim... Kako kaže generalna Direkcija, tako će biti.
[ deki999 @ 12.04.2009. 00:01 ] @
Odličan odgovor.
Živeo monopol !
Baš sam se pre neki dan oslobodio dvojnika.
Iskopali ljudi kanale oko zgrade i ubacili dodatne kablove.
Promenjen mi broj i niko me ne obaveštava.
Srećom familija i prijatelji imaju mobilni, pa mi skrenuše pažnju da mi fixni "ne radi".

Dajte ljudi iz telekoma, pošaljite neki račun da platim.
Mislim za to kopanje i sl.
I da platim dodatno, što mi dvojnik više neće lupati o zid (koji nas deli).
Ma dajte da nešto platim, molim vas.
Ne bih da baksuziram, ali ostadoše pare, jer Infostan nije ništa tražio.
Baš čudno.
Pretekne, bogami, i od RTS pretplate, koju ne plaćam.

Direkcijo, traži pare, keve ti !
Sve direkcije ovog sveta ujedinite se !
[ bajun @ 01.05.2009. 22:06 ] @
Jel zna neko kodove za omnifon
[ owim @ 01.07.2009. 15:28 ] @
Bila je tema koja se bavila samo Omifon uslugom, ali ne mogu sada da je nađem. Evo današnjeg saopštenja Telekoma, promenili su pesmu (boldovano)!

Promotivni period za OMNIFON do 1. decembra
Sreda, 1. jul 2009. 14:53

Telekom Srbije saopštio je da je do 1. decembra produžen promotivni period za uslugu OMNIFON.

Omnifon - paket objedinjuje čeitiri veoma korisne usluge: identifikaciju poziva, poziv na čekanju, preusmeravanje poziva i konferencijsku vezu.

Usluga Omnifon omogućava korisniku da, pre odgovora na poziv, na displeju svog telefona vidi broj sa koga je poziv upućen, zatim da tokom razgovora bude obavešten o drugom pozivu, koji može, po svom izboru, prihvatiti i ostaviti na čekanju. Ova usluga takođe omogućava korisniku da, kada nije kod kuće, sve pozive sa kućnog fiksnog broja preusmeri na bilo koji drugi broj telefona, kao i da razgovara sa više korisnika u isto vreme.

Korisnici Open ADSL Click paketa Telekoma Srbija imaju mogućnost da Omnifon uslugu koriste i nakon isteka promotivnog perioda samo ukoliko se prijave za dalje korišćenje pozivom na 9813 ili 064/789 ili u najbližoj poslovnici Telekoma Srbija.

Mesečna pretplata za paket Omnifon iznosi 119 dinara (bez PDV-a), a naplata se vrši putem telefonskog računa. Nakon isteka promotivnog perioda, ukoliko se korisnik ne prijavi usluga Omnifon će mu biti automatski isključena. Napominjemo da promotivni period usluge Omnifon važi samo za korisnike Open ADSL Click paketa Telekoma Srbija.
[ Iksi @ 02.07.2009. 12:46 ] @
kako se tarifira preusmeravanje?
ja bih preusmerio pozive na mob. kad nisam kod kuce ali ne zelim da se
izlazem velikim i ne potrebnim troskovima dok ne saznam kako se tarifira.
[ Baja Gaša @ 02.07.2009. 13:08 ] @
Citat:
Iksi: kako se tarifira preusmeravanje?
ja bih preusmerio pozive na mob. kad nisam kod kuce ali ne zelim da se
izlazem velikim i ne potrebnim troskovima dok ne saznam kako se tarifira.


Tarifira se kao da zoveš normalno - ako preusmeravaš na fiksni, naplatiće ti tarifu za fiksni telefon. Ako preusmeravaš na mobilni - važi ti tarifa kao da si sam sebe pozvao na mobilni
[ telefonto @ 05.07.2009. 14:50 ] @
Citat:
To vidis nisam znao,znaci ti i ako si na Siemensu ili Alcatelu nemas uvid ko te zove kada ti je linija zauzeta i pricas?Pa onda cemu call waiting kada ne vidis ko te zove u tom trenutku,jer glupo je javljati se i prekidati razgovor (npr. sa mobilnim ili unutrasnjost)koji je u toku ako ne vidis ko te zove!Jer verovatno impulsi i dalje kucaju i ako je sagovornik na cekanju!Pozz!


ni na jednoj centrali kod nas ne postoji takva mogućnost, ali se planira uvođenje u budućnosti.