[ storne @ 03.12.2003. 19:16 ] @
Imam problem sa divx-om...neke filmove mi pusta bez problema....a neke fimove mi pusti ali mi secka....sada ne znam zasto......instalirao sam nove ace kodeke!!!!!
A sto se tice hardwera:
Celeron 601
nvidia riva TNT2 model64
128 mb ram
15 gb

U cemu je problem?????
A da zaboravio sam da kazem da filmove pustam preko BSplayer-a!
[ veseliz @ 03.12.2003. 19:50 ] @
Prijatelju i ja sam imao isti problem i trebalo mi je par meseci da ga resim i sada rade skoro svi bez problema, iako moze po nekad da se desi kad je film drugaciuje pravljen ( na primer skoro uvek secka kada je prevod i film isti fajl, na primer Gladijator, ima ih jos ali ne mogu sad da se setim da ih nabrojim, ali to su ti uglavnom sa hrvatsim titlom, koji je u dni, i beli je!! ) I kod njih za sada nisam resio problem!!

A evo kako sam resio kod svih ostalih, Presao sam na XP, ali vidim da ti vec jesi tako da dobro jos samo mu stavi divx codek 4.12 i micro DVD pejer 1.2, i nista drugo, ali apsolutno nista i radice ti sigurno!!!!!
[ WiZaRd1015 @ 06.12.2003. 21:37 ] @
I meni se desavalo sa filmom "Hackers" ali sam nasao resenje!!!

Ne znam u kom gradu zivis i kakvo je tamo stanje sa programima ali mogu ti preporuciti da formatiras drajv sa sistemom (Time ce SVI ostaci proslih kodeka biti izbrisana, nece doci do prenatrpanosti - sto se i meni cesto desavalo i na 98 i na XP - nikako ne reinstall) a onda nabavi NIMO CODEC PACK 5.0. To je jedan on najboljih codec pack-a trenutno raspolozivih na Web-u.

Instaliraj ga O B A V E Z N O sa Full opcijom jer surotno mozda nece resiti problem.

Velicine je 8.49MB...
[ mleposavic_lepi @ 10.12.2003. 21:21 ] @
Ja koristim samo ova 4 sledeca kodeka i svi filmovi mi rade bez problema:
-DivX 3.1
-DivX 5.1 Pro (5.05Pro ako nemas 5.1)
-KS MPEG4 Codec v4.3.1 L-iviaudio (prepravio sam ga radi nekih filmova)
-XviD Codec
Sistem je Windows 2000 Professional sa Service Pack 4.
Svima kojima sam dao ove kodeke a imali su pre toga probleme sa pustanjem filmova sada ih vise nemaju. Inace imam preko 500 DivX filmova u svojoj kolekciji i svi rade bez problema. Ali ima i slucajeva da sa mojim kodecima kod nekog ne rade filmovi kako rade kod mene. Povremeno se pojavljuju mrlje i razmazuje se slika dok kod mene nema problema. U svakom slucaju NIMO Codec Pack je dobra stvar. Probaj sa tim pa ako ti ne uspe poslacu ti ovaj koji sam prepravljao. Ako i to ne uspe, ne znam, bar sam pokusao da ti pomognem.

Pozdrav svima!!!
[ Homer Simpson @ 11.12.2003. 01:42 ] @
Probaj ovako:

0.Skini sve sto si dosad instalirao!

Redosled instalacije je vrlo bitan!!!

1.Angel potion codec
2.Divix codec iz DivXPro503Bundle.exe,(dvd.box.sk)
ali samo codec ne i player!!!
3.XviD_Install.exe (Xivid)
4.DivX Anti Freeze
5.Pa na kraju Player
preporucujem ti BS Player, RadLight, mv2Player ali NIKAKO MicroDVD<-krs!

Redosled ti je vrlo bitan jer u suprotnom ces povremeno imati
razna sra..a po ekranu!

uglavnom sve codec-e i programe mozes naci na dvd.box.sk (bez www)

Ja radio tako i fercera!
XP/ATI 9000pro