[ doktor28 @ 21.04.2009. 12:25 ] @
Toliko najavljivana nova hd vrhunska tehnika u rts-u, kao da ne postoji. Osim na utakmici jagodina-partizan, nigde se nije pojavila ona super slow kamera, a u medjuvremenu su prosle i dve utakmice eurolige u areni pa derbi a od te tehnike nista?! Zasto li se cuva ta kamera i ona cuvena reportazna kola? Ja sam na netu nasao ovu kameru Sony http://pro.sony.com/bbsc/ssr/c...as/cat-studio/product-HDC3300/ pa me zanima jel to ta super slow kamera u rts-u? A i nije nesto skupa da se toliko hvale:)
[ bytefx192 @ 21.04.2009. 14:46 ] @
$118,000.00 Pa i nije to toliko skupo.... :D Sitnica
[ darkodj @ 29.04.2009. 19:09 ] @
Istekla im je licenca za software koji je potreban da bi se emitovao super slow sa te kamere verovao ili ne.
[ ERR @ 10.05.2009. 21:10 ] @
Pa sto ne kupe ???
[ BBS @ 11.05.2009. 05:04 ] @
@darkodj

Odakle ti ta informacija? Koja je kamera u pitanju i gde se moze pronaci vise informacija?

Akoje to tacn osto si napisao onda su oni neprevazidjeni cobani
[ savicsrdjan @ 12.05.2009. 13:55 ] @
uopste ne kontem kako moze da im istekne licenca za emitovanje programa sa neke kamere... sta kupili su kameru i sad jos treba da placaju da bi snimali sa njom... uopste ne kontam.. kome uostalom placaju
[ ki111er @ 12.05.2009. 15:24 ] @
Uz kameru su verovatno dobili trail(demo) verziju programa koji omogucava usporeno snimanje. Isto kao kada kupis Xbox dobijas besplatno mesec dana koristenja njihovog online servisa i ako hoces jos plati pa se klati.
[ reject @ 29.05.2009. 22:58 ] @
Ko je makar malo informisan zna da se vazda nabavljala skupa oprema koja
nikada nije koriscena ili je koriscena u privatne svrhe, ne samo na rts-u.



edit: ukonjen deokoji se odnosi na obrisanu poruku

[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 24.07.2009. u 11:05 GMT+1]
[ Cileinteractiv @ 24.07.2009. 10:06 ] @
Nemojte ništa da vas čudi u srpskim državnim firmama. I najveća nelogičnost i neracionalnost su sasvim normalne.
[ doktor28 @ 05.08.2009. 10:15 ] @
Cena te kamere za budzet RTS-a od oko 10 miliona eur. mesecno je zaista smesna! Naplacuju oko ljudi , a plus za reklame koliko dobijaju to se i ne zna. Nije tesko izracunati onda njihov profit. Da ne spominjem da svu tu opremu mogu kupovati na rate , i jos bez carina itd... posto je to javni servis. Kad sam ih pitao zasto ne koriste jednu jedinu modernu kameru, cenzirosu komentar na njihovom sajtu:( e stvarno , tesko da cemo docekati full hd kako i dolikuje. ne znam samo jel imaju monopol i na prenos utakmica.
[ Mister_rap @ 09.08.2009. 15:19 ] @
Pa vrlo verovatno da imaju, recimo na mojoj kablovskoj ove tekme za kvalifikaciju u ligu sampiona prenosio je samo rts.
Medjutim nije to previse bitno za samu temu, zaista steta sto nismo u stanju da vidimo mogucnosti te naprave.

Ako je iole blizu onome sa discovery-a svasta mi pada na pamet :P
[ Misa_exclusive @ 10.08.2009. 08:53 ] @
Koliko ja znam, RTS je samo rentirao tu kameru za potrebe snimanja ovih novih dzinglova. A te utakmice kojje su extra uradnjene, to verovatno RTS samo reemituje, odnosno plati pa dobije link da reemituje.
[ lazar2001 @ 15.09.2010. 10:35 ] @
RTS ima i koristi datu kameru redovno uz sve sportske prenose koje radi HD1 reportazni auto!!
Usporenu reprodukciju radi sa hardeverom i softverom koji ne obnavlja licencu!!

Nema smisla iznositi proizvoljne i netacnwe informacije koje stete ovoj Javnoj ustanovi!!

Izvinjenje za kasnu reakciju!
[ PPZ @ 15.09.2010. 19:32 ] @
A ti si advokat te javne ustanove ili sta?

Da RTS kasni za svim i svacim, to je poznato.SVE drzavne TV stanice na balkanu su takve, pa ni RTS nije postedjen.Ali to nije razlog da ih opravdavamo, nego kritikujemo.Dok si ti stigao da reagujes, ta SS kamera je vec postala staro gvozdje, a za 5 godina ce biti totalno "out".Ali, RTS ce nastaviti da je koristi bar jos 25 godina.Na IBC show-u u Amsterdamu je Hitachi predstavio novu 8K kameru, ceo svet uzurbano prelazi na 3D sliku, a mi jos raspravljamo o tome da li RTS ima ili nema SS kameru Pa oni kaskaju za svetom 20 godina! Ja ih ne krivim, ali to je tuzna istina.I mislim da stvarno nije bitno da li imaju ili nemaju jednu kameru.Mogli bi za pocetak da predju na 16:9, pa posle toga da poboljsaju postojecu sliku, a ta jedna kamera od 10 ili 20.000 eura ne pravi razliku...

Evo da se ne palite kako je ta kamera placena neke basnoslovne novce, jedna SD Super Slow kamera bez objektiva kosta recimo oko 14.000 eura :

http://www.tv-bay.com/forsale/Cameras/Philips/LDK23/108678.html

Dodajte na to objektiv od ne vise od 4-5 hiljada eura i to je to.Znaci, ovo sa linka je SVE KOMPLET, jedinica sa CCU+RCU, Expander, flight case...

Nije to tako skupo kao sto vi mislite.Ne branim RTS ali kazem, ima da se brine o vaznijim stvarima, nego o jednoj kameri...

P.S. inace te sume u broadcast industriji nisu nista veliko, i ne smatra se skupo.To sto vama izgleda mnogo, ljudi koji rade na televiziji vam mogu reci da nije skupo, stavise...

[Ovu poruku je menjao PPZ dana 15.09.2010. u 21:09 GMT+1]
[ lazar2001 @ 16.09.2010. 12:01 ] @
Sto se tice broadcast SS kamera ovo je najnovija kamera koja radi sa 150F/s i nece dugo biti staro gvozdje. Samo Canon HD objektiv 75X za ovu kameru sa svom opremom kosta preko 50 000 e. A sam kamerni lanac ukljucujuci posebno odradjen CCU, remote kontroler, opticki kabl kosta boga oca. Da ne licitiram sa ciframa ali sigurno preko 150 K eura.
I da ne mogu se porediti cene SD opreme koju vise niko ne kupuje sa cenama vrhunske HD opreme! Taj Philips odavno ne posluje pod svojim imenom vec kao deo Thomson odnosno GVG kompanije i za njega se moze reci da jeste staro gvozdje!!

Inace RTS trenutno za UEFA radi HD prenose sa 5.1 audiom. Uskoro ce i na svom experimentalnom kanalu pustiti 5.1 zvuk, tek toliko da se zna.
I ja nisam ovde da hvalim ili pljujem po bilo kome ali ne volim kada vidim da neko iznosi dezinformacije i ostalo.
Pozdrav!!
[ PPZ @ 16.09.2010. 16:36 ] @
Ma ja sam Philipsa naveo samo kao primer, ljudima to izgleda skupo, a poenta je da za jedan takav uredjaj to nije neki novac.Vece TV kuce daju i vise za bolje kamere...
[ milosz97 @ 29.07.2011. 20:05 ] @
Zasto pisete nesto ako ne znate tacne informacije?
RTS kad god snima sa HD 1 kolima koristi tu kameru.
Ta kamera se koristila u finalu Kosarkaske lige Srbije,na Serbian Open-u itd...
[ deks007 @ 29.07.2011. 20:47 ] @
Dobro dosao na Elit kao prvo . Komentari su se odnosili tipoa koliko ja znam ili verovatno , i to su pisali ljudi koji imaju neki rad iza sebe i na ovom forumu , a ti sa prvom porukom ozivljavas temu staru skoro godinu dana i kao sve znas . OK ali daj malo nekog stila pri obracanju tipa ja radio sa tom kamerom ili video je uzivo ili ... da ne pametujem puno pretpostavljam da si ozbiljan i da neces pogresno shvatiti moje sugestije . Pozdrav !

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 29.07.2011. u 22:50 GMT+1]