[ m.stojanov @ 25.04.2009. 20:10 ] @
Pozdrav ljudi!

Skinuo sam PC Linux OS odavde:

http://www.pclinuxos.com/index...ion=com_ionfiles&Itemid=28

I dobio pclinuxos-2009.1.iso fajl. Narezao sam ga, medjutim nije bootabilan! Napomenuo bih da sam .iso skinuo i ranije kada sam isprobavao Linux (Ubuntu) i bio je bootabilan. Unutra su dva foldera: boot i isolinux, i fajl livecd.sqfs, pa sam pokusao da te raspakovane fajlove narezem da vidim hoce li tako. Medjutim, ponovo nista!

Onda sam resio da probam sa USB-om!

Pratio sam uputstva sa ovog foruma:
http://www.pclinuxos.com/index...mp;Itemid=26&topic=46097.0

I sve je uspelo kako treba! Ali, kada sam restartovao PC, namestio da USB bude prvi boot uredjaj - prijavljuje gresku kako ne vidi bootabilan disk...i da pritisnem Enter kad ubacim pravi bootabilan disk! OMG!

Bas me nece sa ovim Linuxom!!!

Sta da uradim da bih mogao da instaliram? Ima neko ideju?
[ calexx @ 25.04.2009. 20:35 ] @
Sad uobičajeno pitanje, kako si narezao .iso fajl?
[ m.stojanov @ 25.04.2009. 20:54 ] @
Najnormalnije - kao kad rezem film!

Prvi put to radim, a vidim da sam pogresio - trebalo bi verovatno ovako:

http://www.ehow.com/how_2000533_make-bootable-cd-nero.html

Sva sreca, pa imam jos 3 cd-a ... :D

Jedan cu valjda uspeti da napravim do veceras!

Oke, razumem da sam lose narezao .iso, ali cudi me sto sa USB-a nije hteo da podigne!

A lepo sam napravio sve...
[ m.stojanov @ 25.04.2009. 21:10 ] @
Evo, sada sam lepo narezao disk (makar mislim da jesam), ali opet nista!

za rezanje sam koristio Nero Burning ROM, pa na samom startu sam izabrao karticu ISO, isao na New, prevukao .iso fajl koji sam skinuo sam sajta, narezao, ali i dalje nije bootabilan!!!

Sta treba da uradim?
[ calexx @ 25.04.2009. 21:58 ] @
Da malo više pratiš teme o rezanju. Sledeći put pokreni Nero, pa idi na Open, nađi taj .iso fajl, otvori ga i reži. Nikakvo prevlačenje fajlova inače dobiješ disk na kome je .iso pa možeš da ga tako sačuvaš za neko sledeće rezanje. ;)
[ m.stojanov @ 25.04.2009. 23:15 ] @
Eee....Snasao sam se i drugacije - ISO Magic mi je zavrsio posao! Ali, hvala ti u svakom slucaju!

Uspeo sam da instaliram PC Linux OS i prezadovoljan sam kako izgleda - za sada cu definitivno ostati u njemu, sve dok mi bude interesantan. Vidim da uz instalaciju dolazi gotovo sve, tako da nemam potrebe bilo sta novo da instaliram. :)

Sve je extra, samo mi browser dosta cudno prikazuje sve stranice - ES je katastrofa...Verovatno nisam jedini, pa cu malo prelistati forum da pronadjem resenje. ;)

Pozdrav!
[ deki999 @ 26.04.2009. 10:44 ] @
Koliko se sećam, default-ni browser je Konqueror.
Probaj da instaliraš Firefox !
Imaš prečicu za Synaptic na donjem panelu.
[ calexx @ 26.04.2009. 12:14 ] @
U paketu je i Firefox pa ne mora ništa da instalira ali je verovatno problem sa fontovima, više puta je bilo pominjano da su ponekad muljavi. Mada je to kod KDE manje primetno.
[ combuster @ 26.04.2009. 17:54 ] @
Ja sa fontovima retko kad imam problema, desi se ponekad kao da promeni rezoluciju sa 96 dpi na vecu u firefox-u ali reeeeeeeeetko kad... Veci problem imam sa 64-bit flash plugin-om i nekim sajtovima tipa mybrute, segfault klasican...
[ calexx @ 26.04.2009. 22:33 ] @
Nisam mislio na neke probleme nego na čudne i muljave fontove, naročito u kombinaciji gnome+firefox. KDE valjda ima bolje default fontove, verovatno je potrebno samo malo truda da se nađu čistiji.
[ Srđan Pavlović @ 01.05.2009. 12:57 ] @
@pokretac teme - resio si problem oko koga je pokrenuta
tema, dalje se samo ide u offtopic i pravi "kupus" od teme,
pa cu zakljucati. Za problem koji nema nikakve veze sa
butabilnoscu diska otvoriti novu temu. Pozdrav.