[ tomic15 @ 05.05.2009. 09:11 ] @

Word 2007..
Kako da ovo izgleda citljivo?
http://img14.imageshack.us/img14/3107/screenshot001jqu.jpg
[ tomic15 @ 05.05.2009. 12:03 ] @
Ok,nesto sam pronasao:
http://office.microsoft.com/sr-latn-cs/help/HA101212492074.aspx
ali ni jedan encoding mi ne odgovara,jednostavno tekst ostaje u najboljem slucaju ovakav kao na slici.
Neki savet?
[ calexx @ 05.05.2009. 16:32 ] @
Meni ovo više liči na loš font nego na enkoding problem. Daj deo dokumenta, može i samo ova strana ali u .doc formatu.
[ tomic15 @ 05.05.2009. 16:41 ] @
Citat:
calexx: Meni ovo više liči na loš font nego na enkoding problem. Daj deo dokumenta, može i samo ova strana ali u .doc formatu.


http://www.mediafire.com/download.php?gmclwtxmgyf
[ X Files @ 05.05.2009. 18:07 ] @
Koliko vidim, ne radi se tu uopšte o enkodingu, nego o stepenu uspešnosti OCR-ovanja knjige. Sve što nije uspešno prepoznato dobilo je uglavnom tilde ~, i sl. Tu nema spasa.

Osnovni problem je što uopšte nisu uzeti u obzir YU latinični dijaktritički znaci. To bi redukovalo greške.


[ tomic15 @ 05.05.2009. 18:13 ] @
Citat:
X Files: Koliko vidim, ne radi se tu uopšte o enkodingu, nego o stepenu uspešnosti OCR-ovanja knjige. Sve što nije uspešno prepoznato dobilo je uglavnom tilde ~, i sl. Tu nema spasa.

Osnovni problem je što uopšte nisu uzeti u obzir YU latinični dijaktritički znaci. To bi redukovalo greške.


Kao prvo,pozdrav zemljaku :)
Nisam bas iz Pozarevca,ali tu sam blizu.
E sad,povremeno volim da procitam ponesto i ovaj problem se javlja skoro uvek u vecoj ili manjoj meri.
A posto ne postoji nacin da u samom Word-u otklonim to da li postoji neki alternativni program sa kojim bih mogao normalno da citam elektronske knjige?
[ X Files @ 05.05.2009. 18:33 ] @
Ne želim da te obeshrabrim, ali ne može se popraviti jednim potezom.

Program za prepoznavanje skeniranog teksta je uradio šta je mogao, ali to nije dovoljno, pogotovo jer nije uzeta u obzir latinica.

ALHEMI~`AR ---> ALHEMIČAR
(OCR program nije znao šta će sa latiničnim Č)

Jevanc~elje ---> Jevanđelje
(OCR program nije znao šta će sa latiničnim đ pa ga je pretvorio u c sa nekim 'viškom')

vrernena ---> vremena
(malo slovo m je protumačeno kao dba slova rn)

itd...

[ tomic15 @ 05.05.2009. 18:43 ] @
Pokusao sam i sa open office i isto je....
Ne znam sta da radim,da li bi pomoglo da reinstaliram MOffice ili sta vec?
[ calexx @ 05.05.2009. 20:20 ] @
Da li ti ove tekstove skidaš sa interneta ili ih sam skeniraš i praviš .doc? Ako je ono prvo, onda nema rešenja, tekst jeste takav kako vidiš i nijedan program ne može da opravi. Ako je drugo, onda možda i ima rešenja.
[ tomic15 @ 05.05.2009. 20:23 ] @
Ne pravim ih sam.Vise bih voleo da imam knjigu u rukama i da je citam,jer mislim da je ovako citanje nije ni blizu,ali...
[ Hackman @ 07.05.2009. 00:38 ] @
Kupi ili skini finereader 9 postoji i besplatna odnosno ful verzija koja se
ne krekuje. Tamo imaš srpsku ćirlicu i latinicu da izabereš ako imaš taj
tekst kao sliku odnosno imidž fajl prevuci ga preko njega i bićeš jako
zadovoljan rezultatom.