[ hak1 @ 12.05.2009. 00:42 ] @
Zdravo
Potreban mi je neki 3D viewer,za pregledanje 3D modela radjenih u SketchUp-u.Treba mi da bih poslao nekom korisniku da bi na drugom kompijuteru koji nema sketchUp mogao pregledati 3D modal,ada ne moze mijenjati nista na modelu.U prilog saljem jednu sliku koju sam nasao na netu,ali taj program ne znam koji je.
Pozdrav

[ Stranger2 @ 12.05.2009. 22:08 ] @
Pa od kada postoji SketchUp postoji i SketchUp Viewer koji je besplatan. Skidas ga sa SketchUp sajta. U njemu ne mozes modifikovati model ali ga mozes razgledati na isti nacin kao u sketchup-u.

A i sam sketchup ima besplatnu verziju koju vecina ljudi i koristi. Besplatni se zove "Google SketchUp" a komercijalni se zove "Google SketchUp Pro".
[ hak1 @ 13.05.2009. 01:33 ] @
Zdravo Stranger2
Imam SketchUp pro 7 ,imam i SketchUp viewer.SketchUp viewer mora biti instaliran na kompijuteru da bi sa njim mogao pregledati 3D model.Mene treba Neki 3D viewer koji kada nekom posaljem fajl sa modelom ,da ne mora nista da instalira,samo da otvori fajl,kao na slici koju sam postavio u prethodnom postu.
Pozdrav
[ Stranger2 @ 13.05.2009. 20:34 ] @
To na slici je stari sketchup viewer verzija 3 ili 4.

Ne postoji takav viewer koji se ne instalira. A takodje ne postoji jos jedan viewer za sketchup fajlove jer nema potrebe da ga neko pravi kada je i postojeci viewer besplatan.

Ne shvatam bas najbolje zasto je problem da prvo instalira viewer. Za svaki 3D model je potrebno najpre instalirati neki program da bi ga video.
"Otvoriti fajl" znaci otvoriti ga u nekom programu. I kada gledamo slike isto ih gledamu o nekom vieweru koji smo prethodno instalirali...

---
Eventualno mozes iz sketchup-a eksportovati slike ili video pa da korisnik to gleda.
[ hak1 @ 14.05.2009. 00:56 ] @
O.K. hvala na odgovoru,zavrsio sam posao sa viewerom.
Pozdrav