[ Beky86 @ 14.05.2009. 14:58 ] @
Može li mi tko pomoći ... ?


Trebao bi za PDA uređaj na WinCE-u mali .exe programčić koji bi mi otvarao .mscr skriptu.


Znači program bi trebao samo otvarati "desktop.mscr" skriptu koja bi se nalazila u istom folderu kao i .exe programčić !!!


Pošto nisam sa programiranjem na Ti, probao sam nešto kemijati, ali mi WinCE kaže da .exe nije valjan za taj operativni sistem...


My program:
---------------------------------
#include "iostream"
#include "windows.h"
using namespace std;

int main()
{
system("desktop.mscr");
return 0;
}
------------------------------------

Thx
[ Beky86 @ 14.05.2009. 18:20 ] @
Koliko sam uspio skužiti Googlanjem, trebao bi C# program koji treba izgledati ovako nekako:

--------------------------------------------------
using System.Diagnostics;
class Program
{
static void Main()
{
Process myProc;
myProc = Process.Start("desktop.mscr");
myProc.Kill();
}
}
--------------------------------------------------

Uspješno se kompajlira u Visual Studiju 2008, ali kada .exe prebacim na WinCE -- izbaci mi da ne može pokrenuti program -- wtf ?


Može pomoć . . . nisam znao da je ovo ovoliki problem -- jedna mala linija koda !!!


Thx unaprijed

[ Beky86 @ 14.05.2009. 20:54 ] @
Da napomenem, radi se o PNA uređaju (personal navigation assistant) na Embedded Windows CE sistemu

[Ovu poruku je menjao Beky86 dana 15.05.2009. u 14:54 GMT+1]
[ Beky86 @ 15.05.2009. 13:55 ] @
Izgleda da bi ovaj code trebao raditi, ali WinCE nema instalirane neke biblioteke -- tako mi nešto izbacuje. Je li treba .NET framework ili šta već ??
[ Beky86 @ 18.05.2009. 04:05 ] @
Razlog je u NET Compact Frameworku koji nije bio instaliran na uređaju, ali opet imam problem.


Naime, code radi na compact framework 2.0, 3.0. i 3.5, a ja nemam prostora na PNA uređaju da instaliram framework.

Uspio sam instalirati NET Comapact Framework v1.0, pa od tada imam 100 problema sa codeom


Uglavnom sam morao instalirati Visual Studio 2003 jer u njemu mogu codirati za framework 1.0 (novije VS verzije ne podržavaju).


Problem je sada kod "system.diagnostic" biblioteke koju ne prepoznaje, izgleda da ona radi također na framework verzijama 2.0 i novijim . . .


I dalje imam ovaj code:
--------------------------------------
using System.Diagnostics;
class Program
{
static void Main()
{
Process myProc;
myProc = Process.Start("desktop.mscr");
myProc.Kill();
}
}
--------------------------------------

... ali sa sljedećim greškama:

1. The type or namespace name 'Process' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?);
2. The name 'myProc' does not exist in the class or namespace 'Program';
3. The type or namespace name 'myProc' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)



Molim Vas da me netko usmjeri šta da radim.