[ Ivan Golubović @ 16.05.2009. 03:18 ] @
Planiram da otvorim internet prodavnicu uz sistem naplate "na ruke" radniku kurirske službe i eventualno putem Bance Intesa.
E sada, da li uz robu moram da šaljem i fiskalni račun i kako se to knjiži jer ja ipak dobijem novac tek za nekoliko dana?
Da li je dovoljno da napišem neku otpremnicu?
Ujedno šta se dešava u slučaju "lažnih narudžbina", loše unetih adresa i sl. (malo mi je problem da često radim povratnice,
pogotovu za skuplju robu)?
Da napomenem, da ne bude zabune, sva je roba "na belo" i imam registrovanu maloprodaju i veleprodaju.
[ pctel @ 16.05.2009. 07:42 ] @
Negde sam procitao da ti prevaranti sto prodaju preko TVshopa, telefona, poste, interneta i slicno ne moraju da imaju fiskalnu kasu. Naruci nesto pa vidi sta ces da dobijes od papira.
[ PetarBEOGRAD @ 23.09.2009. 23:22 ] @
Tacno je da internet prodavnice ne moraju imati foskalnu kasu ali u tom slucaju moraju iskljucivo slati preko kurirskih sluzbi pa im se popunjeni formulari racunaju kao racuni tj. kao dokaz o obavljenoj transakciji. (tome sluzi i racun koji se stampa na kasi).
Za varijantu kombinovane prodaje preko kurirskih sluzbi i licnog preuzimanja (kada kupac dodje licno por robu) mora se imati kasa jer primas kesh u ruke.

Mene zanima da li je potrebno da imam GPRS uz kasu kada licno radim isporuku robe u Beogradu a za ostala mesta ide slanje kurirskom sluzbom posto za mobine pordavce nije obavezan GPRS.

P.S.
GPRS kosta koliko i kasa, oko 150eur sto je preterano za jedan modul!
[ nefa @ 25.09.2009. 08:50 ] @
Koliko sam upoznat, Internet prodavnice moraju da imaju fiskalnu kasu (kao i svaka druga maloprodaja).