[ BranislavV @ 19.05.2009. 08:13 ] @
Posto je ovaj maj veoma topao zmije su izasle i krenule svojim poslom, ali, krecu se se gde bas meni i ne odgovara. Deca se igraju, zmije se zavlace pod auto, nisu jos usle u kucu, ali nebi me to iznenadilo, i pitanje glasi, imali neke hemije kojom bih poprskao povrsine i rasterao ih. Kokoske ne dolaze u obzir , naftalin nemogu da nadjem, preradjeno ulje nebih sipao okolo placa, jer sam tad zarobio zmije na placu. Treba mi nesto cime bih naprskao povrsine i rasterao zmije a ne zagadio travu, cvece, voce. Pomazu li oni uredjaji sto ispustaju nekakve visoke tonove???
Hvala svima
[ pctel @ 19.05.2009. 08:24 ] @
Mislim da se zmije plase niskih tonova, znaci neko ozvucenje sa tehno muzikom i jacim basom i nema da brines. Zvucne kutije spustis na zemlju tako da osete vibracije, one bolje cuju vibracije tla nego zvuk.
[ gleb @ 19.05.2009. 08:32 ] @
Nemoj ih ubijati jer idu u paru. Druga ce ostati u blizini.
Moji na selu su imali prost stos, zapalis krpu u nekom cosku dvorista jer one beze od mirisa paljevine.
Jedino sto ces to morati da radis vise dana da budes siguran na su presle na drugo mesto, tj napustile tvoje dvoriste.
pozz
[ BranislavV @ 19.05.2009. 09:02 ] @
Paljenje nije resenje, svuda je suma okolo, muzika, nije lose, ali ni to ne ide. Hemija me interesuje, sta mislite o NeoTec Green Protect XJ-92 rasteruje štetočine ? Ima li neko iskusta sa ovim?
[ gleb @ 19.05.2009. 09:09 ] @
Pa sad ne bih da ti se mesam ali imas decu. A deca i hemikalije nikako ne idu...

Zapaljenu krpu stavis u limenu kantu, konzervu, dovoljno da miris deluje a vatra pod kontrolom.
[ zaraza @ 19.05.2009. 09:16 ] @
Te zmije ko krabe...uvek idu u parovima...
[ zaraza @ 19.05.2009. 09:27 ] @
@Branislav

Ovo ti je super protiv zmija.

[ Horvat @ 19.05.2009. 10:05 ] @
a koje zmije?
ako su belouske sta se uopste brines,nista ti nece,ni deci
a ako je poskok ili slicno,e onda vec...

mungosi vole zmije :P
[ flylord @ 19.05.2009. 10:07 ] @
mnogi su mislisli da mungosima rese problem sa zmijama, a zaboravili su da se mungos mnozi ko mishevi + ce da pojde sve na sta naleti :), ne samo zmije.
[ BranislavV @ 19.05.2009. 10:57 ] @
da, decu imam, ali nose obucu, tako da hemija bas i nebi smetala, a dali je belouska ili nesto drugo, to ne znam, po meni je zmija zmija pa kako god da se zove. Ima li neko iskustva sa NeoTec Green Protect XJ-92 i vase misljenje po pitanju ovog?
[ Bata @ 19.05.2009. 11:25 ] @
ti si prijatelju zapeo za tu hemiju, pa ovde izgleda samo trazis da se neko slozi, a onda si trebao da naslovis temu sa
"imam otrov, kako da ga upotrebim za zmije ?"

koriscenje otrova nije ni humano, ni pametno. bolje zivotinju tresni motikom u glavu da crkne brzo
nego da se satima mrcvari u bolovima i agoniji od otrova.

fora sa zapaljenom krpom deluje, to znam. za duboke tonove ne znam, ali svakako da ce sve zivotinje da se
sokiraju i pobegnu od buke.

dodao bih nesto, svako ima neku fobiju, a zmije su gotovo svakom manje ili vise gadne i odbojne,
najgore sto mozes da uradis je da svoju fobiju prenosis deci.
[ _andjela_ @ 19.05.2009. 11:27 ] @
Ni slucajno da ih ubijas.

Otrov zaboravi.

Raspitaj se ko u tvom kraju hvata zmije, i imaj njihov kontakt telefon pri ruci u slucaju da naidju.

[ zaraza @ 19.05.2009. 11:33 ] @
Sta ste zapeli sa tom hemijom, to je elektricni uredjaj....
[ ctrl alt del @ 19.05.2009. 11:54 ] @
Citat:
zaraza: Te zmije ko krabe...uvek idu u parovima...
... i ako ubiješ jednu-druga se osveti! :))))

Prvo vidi kako izgledaju poskok (Vipera amoddytes) http://www.zh.zadweb.biz.hr/pojedinacne/Poskok.htm i šarka (Vipera brus) http://www.zh.zadweb.biz.hr/pojedinacne/Ridovka.htm ... U principu samo ako se radi o šarki ili poskoku i misliš da ste ti i deca ugroženi, trebalo bi nešto da preduzmeš - ukoliko je bilo koja druga vrsta neotrovnih ostavi ih na miru neće ti smetati. Samo će ti još tamaniti glodare ukoliko su u pitanju smukovi. Ako ti je neka reka ili bara blizu kuće onda je skoro sigurno u pitanju belouška ili vodarica. Njih nikako nećeš oterati - ti si došao kod njih a ne one kod tebe. Ako su u pitanju smukovi ili otrovnice možeš da ih udaljiš iz svoje okoline ukoliko rasteraš glodare koji su njihova hrana. Nabavi mačku ili dve, postavljaj mišolovke, zatvori glodarima pristup do potencijalne hrane (ovo je teško ako si na selu). U svakom slučaju kad ne budu imale šta da jedu otići će negde dalje.
Otrove i sl zaboravi - nisam još čuo da je neko tako rasterao zmije.
Ubijanje ne dolazi u obzir - sve su zaštićene zakonom, a nadam se da ti i nije palo na pamet.
Na kraju, da sam ja u pitanju, i da mi baš tolko smetaju - ja bi ih lovio i odnosio što dalje od kuće - par kilometara ili više i puštao.

Ajde za početak dobro pogledaj kako izgledaju i probaj da odrediš vrstu ili slikaj pa okači ovde.
[ BranislavV @ 19.05.2009. 11:55 ] @
naravno da nisam zapeo za hemiju, i NEMAM nijedan otrov, i naravno da ih nebi prskao da se muce, nego, da ih sprecim da ulaze na odredjeni deo prostora, o tome se radi! zato sam pitao dali NeoTec Green Protect XJ-92 nesto vredi i vredi li ga postavljati. znaci da ponovim, ne ubijanje, niti unistavanje, samo spreciti njihov ulazak na odredjeno podrucje!



mislim da su belouske, tako rece jedan komsija ( ako mu je verovati), sivo maslinaste, tanke, mala glava


i jeste, ja sam dosao kod njih, ali, mislim stvarno
[ BranislavV @ 19.05.2009. 12:07 ] @
U rasterivaču štetočina Green Protect XJ-92 nalaze se dvostruki zvučnici koji stvaraju neprijatni ultrazvučnu signal koju ljudsko uho ne može da čuje. On istovremeno koristi elektromagnetnu tehnologiju i tehnologiju ultrasoničnog zvuka za rasterivanje miševa, pacova, bubašvaba, pauka, mrava, buva, krpelja, muva, biljnih vaši, cvrčaka, škorpija i zmija u zgradama u kojima se nalaze glodari i gmižući insekti, posebno u izolaciji, u zidovima, u plafonima, prostorijama u kojima se obeduje, delovima u kojima se čuva hrana, kućama, stanovima, kancelarijama, objektima za čuvanje žitarica, pekarama, skladištima, restoranima, kuhinjama, fabrikama, supermarketima, arhivama ... Ovaj proizvod nije štetan za ljude, decu i kućne ljubimce.



na ovo sam mislio najvise
[ ctrl alt del @ 19.05.2009. 12:10 ] @
Nemoj da misliš nego lepo pogledaj da budeš siguran.
http://www.ib.ns.ac.yu/terensk...ora/Kicmenjaci/galeria/42.html
Boja može da varira i da bude tamna, srebrna... Bitno je da uvek ima bele ili žute "uši" na glavi. To je zmija koju je stvarno nemoguće zameniti sa nekom drugom. I potpuno bezopasna.
[ gleb @ 19.05.2009. 12:19 ] @
Sta ti zapravo hoces?
Dobio si dobre odgovore a onda kao nisam tako mislio.

Citat:
da, decu imam, ali nose obucu, tako da hemija bas i nebi smetala,

Sa ovakvom izjavom mozda je vreme da se zapitas nije li mozda vrucina (samo) uticala na tvoje rasudjivanje.

Da si mi komsija i da to uradis, prijavio bi te istog momenta. Pre svega zbog dece, a posle i zivotinja.

citaj ponovo:

zapaljena krpa nekoliko dana uzastopce.

ako imas glodara, stavi beli luk oljusten i zasecen na svim mestima gde prolaze.

[ ctrl alt del @ 19.05.2009. 12:19 ] @
Opet ja...
U startu ne verujem kad vidim neku spravu koja je toliko univerzalna da rasteruje X živuljki koje ne želimo u svojoj blizini a da ne smeta nama, kućnim ljubimcima...
Ako emituje zvuk koji čuju glodari sigurno isti zvuk smeta i psima i mačkama...
U svakom slučaju spreman sam da potpišem da na zmije neće imati nikakav uticaj.(kao ni na komarce, škorpije, cvrčke, BILJNE VAŠI!!!...)
Da to sokoćalo radi niko više ne bi kupovao autan, otrove za deratizaciju i sl.

Na kraju krajeva košta 2500 din - nije neka astronomska suma. Kupi, probaj, pa javi jel radi...
[ BranislavV @ 19.05.2009. 12:27 ] @
to je to, Natrix natrix – Belouška


Da si mi komsija i da to uradis, prijavio bi te istog momenta. Pre svega zbog dece, a posle i zivotinja.


dobro, aj, a gde i kome??!!!
[ gleb @ 19.05.2009. 12:54 ] @

Ne, nije vrucina – vec bahatost na delu.

Da, prijavio bi te ladno zbog izazivanja opšte opasnosti - 92 hallo..

Citat:
‘Prema važećem Krivičnom zakonu, za krivično delo ubistva i mučenja životinja zaprećena je novčana ili kazna do šest meseci zatvora. Ako je reč o većem broju životinja ili zaštićenim vrstama, onda je zaprećena kazna i do tri godine zatvora’

A pre toga cike u plavom ‘ti nesto objasne’
pogotovo oni koji imaju decu.
[ zaraza @ 19.05.2009. 13:03 ] @
I paljenje vatre je izazivanje opste opasnosti.
[ BranislavV @ 19.05.2009. 13:04 ] @
Pazi, skenuli smo sa teme, ali, sa ovim zavrsavam inace nema kraja,
kupicu onaj uredjaj pa ako uspe ok, ako ne, idemo sa preradjenim uljem i naftalinom oko placa i to je to, vatre i krpe ne dolaze u obzir, narusavanje cistoce borskog vazduha! Mozda imam nekog komsiju kao sto je gleb (nemoj da se ljutis, nista lose ne mislim).

Pozdrav
[ BranislavV @ 19.05.2009. 13:11 ] @
pozdrav
[ Horvat @ 19.05.2009. 13:30 ] @
nema potrebe da ih teras
belouska ti nece detetu nista uraditi,nema razloga za strah
[osim ako imas neku fobiju od zmija]
[ pctel @ 19.05.2009. 14:07 ] @
pamtim to kao da je bilo danas...
Imao sam oko 5 godina, otisao na reku sa decom. I tu se pojavi nekakva zmijurina (:)) a ja odmah u beg! Kad, jedno dete uhvati tu zmiju i poce da se igra sa njom - pusta je da mili po rukama, savija se oko ruke i slicno. Ja izbezumljen, isto su me bili naucili da su zmije opasne i da treba bezati sto dalje od njih. Posle mi je to dete reklo da imaju istu takvu zmiju kucnog ljubimca. Nije nista opasnija od prosecne macke - i macka moze da ogrebe pa da se to pocrveni ili se malo inficira, ali alkohol i flaster resavaju problem. Treba nauciti decu da zive u skladu sa prirodom.
[ bytefx192 @ 19.05.2009. 15:11 ] @
Uf... pa sad to...
To da zivis u Africi, Indiji (gde vec) i sl, gde se lizu sa kobrama :D...
Inace, nemoj ti tako da pricas.... Nije bas tako ;)
Samo to hocu da kazem....
zZ
[ Darko Nedeljković @ 19.05.2009. 15:44 ] @
Citat:
Djordjevlasotince: Uf... pa sad to...
To da zivis u Africi, Indiji (gde vec) i sl, gde se lizu sa kobrama :D...
Inace, nemoj ti tako da pricas.... Nije bas tako ;)
Samo to hocu da kazem....
zZ

Reci slobodno sta si hteo... Pa ukucaj malo "pet snake" na google-u pa ces videti da je to najnormalnija pojava u razvijenijim delovima sveta. Ima ih i po Beogradu kao kucnih ljubimaca, Avala je puna zmija pa ih ljudi ne prskaju nikakavim otrovima a idu tamo na izlete. Ovo sto je prilicno retka pojava u Srbiji - roditelji su zaista detetu od pet godina kupili malu zmiju belousku. Mozda to nije losa ideja za pokretaca teme - da kupi deci zmiju (ili uhvati :) ), da se oslobode straha?
[ BranislavV @ 19.05.2009. 16:12 ] @
hahahahahahaha, pa mozda sam u zivotu svasta uradio, ali tako nesto ni u ludilu, na kraju krajeva zivotinjama je mesto u prirodi i svakakva vrsta cuvanja istih u stanovima je po meni mucenje. U svakom slucaju, razumeo sam sta si hteo da kazes i da je to bilo dobro namerno, ali stvarno to nebih uradio ni u ludilu. Zivotinju u stan, nikako, zmiju, NIKAKO ,NIKAD ,pa ni tad!
[ bytefx192 @ 19.05.2009. 18:22 ] @
Ma gde... Deca se mozda ne boje... Medjutim, postoji opasnost od odredjenih vrsta...
[ Bata @ 19.05.2009. 19:15 ] @
Citat:
BranislavV: ...zivotinjama je mesto u prirodi i svakakva vrsta cuvanja istih u stanovima je po meni mucenje.

podrzavam, pre neki dan citam u novinama naslov na stranici posvecenoj kucnim ljubimcima: "kako drzati vevericu u kavezu"

strahota! ti ljudi sebe zovu ljubiteljima zivotinja ?! to su bre sakupljaci, a ne ljubitelji. humanije bi bilo da je ubiju i prepariraju.


ali u vezi sa temom, nisam skontao da pricas o elektricnom uredjaju vec sam zbog konteksta pomislio da se radi o nekoj hemiji.

svejedno, ne verujem da to radi, jer da radi - znalo bi se na celom svetu , a i kostalo bi malko vise.


ipak, jos jednom ponavljam, najvaznije je da ne preneses paniku i negativan odnos prema tim zivuljkama na decu, jer
to onda ostaje.
[ Kosuth @ 19.05.2009. 19:45 ] @
Nego,jesi li mozhda razmishljao da na svoj plac donesesh par jezheva?

Chim te u tolikoj meri "uznemiravaju" zmije nije iskljucheno da je na neki nachin poremecena prirodna ravnotezha,a jezhevi umeju da budu odlichna ,prirodna kontrola,plus su izuzetno simpatichni.
Chak mozhesh i da ih "nauchish" koliko-toliko i da ostanu u tvom dvorishtu,ostavljajuci im hranu.
Znam da su kod mene obavezno "posecivali" kante sa pomijama za svinje...
[ Predrag Supurovic @ 20.05.2009. 05:19 ] @
Belouska nije zmija nego guster.

Inace, one se tu skupljaju jer ima nest sto im je potrebno, recimo voda. Treba im obezbediti vodu na nekom mestu dovoljno udaljenom od dvorista tako da ce da idu tamo.
[ majstorjoe @ 20.05.2009. 06:36 ] @
Probaj da nabavis nesto ovako 100% deluije !!!!
:)
http://www.youtube.com/watch?v=_Ez5QPW-ku4&feature=fvst
[ pctel @ 20.05.2009. 07:23 ] @
Citat:
Predrag Supurovic: Belouska nije zmija nego guster.

Kakav guster, kad lepo na Srpskom pise "Snake" :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Grass_Snake
[ zaraza @ 20.05.2009. 07:26 ] @
Belouška je zmija, gušter je slepić.
[ Predrag Supurovic @ 20.05.2009. 11:49 ] @
Da slepić, pomešao sam ih :)
[ Nevena79 @ 21.05.2009. 00:53 ] @
Ovaj... hajde da se ubacim u temu posto vidim da te malo zzz... Ta stvarcica koja proizvodi zvuk ne sluzi ti za zmije ama bas nicemu. Oterace ih isto kao hladna voda oko tvoje kuce :)
Mislim da ni jedna, ali bas ni jedna poznata vrsta zmije nema usi. One su gluve kao topovi. Vide veoma slabo i zamuceno tek na nekih metar ispred sebe, a plen traze preko mirisa koji skupljaju jezikom i lepe na jedan organ na spoljnoj strani usta (zato stalno palacaju jezikom). Neke vrste imaju specijanlne organe kojima osete toplotu pa plen gledaju kao toplotnom kamerom (ako si nekad video na TV-u a verujem da jesi). Takodje osete vibracije i one ce je prve upozoriti na npr tvoje prisustvo....
Znaci, zvukom ih neces oterati bio on cujan ili necujan za ljude.

P.S. gore ti je neko predlozio jezeve. Ne znam gde ces ih pronaci ali jez je pripodni neprijatelj zmije i rado ce ih pojesti. Od zivotinja koje nisu tako "egzoticne" dobro dodju kokoske. One ih ne jedu, ali kada nabasaju na zmiju imaju neodoljivu zelju da je ubiju i to rade veoma uspesno.
[ holononi @ 21.05.2009. 15:02 ] @
Ma slikaj to i neko će već moći da kaže koja je vrsta i je li otrovna. Inače, ima i mačaka koje love zmije.
[ Hattalasat @ 22.05.2009. 12:17 ] @
Uzmi one kokoske " morke" ...igledaju zabavno a tamane zmije samo tako..provereno. I nema da te iko prijavi inspekciji ,zatvorio si lanac ishrane ....
[ glackop @ 15.07.2018. 13:54 ] @
Idem da palim krpe i dimim garazu,od sve sto sam procitao jedino mi je to resenje.Otvorim jutros garazu kad ona ispod auta i zavuce se negde...dovedem zmijolovca humanistu i slozno se dogovorimo da je zivu izbacimo i kako je pokusasmo nepovredjenu uhvatiti ona nam se izmigolji i u jednu cosku se zavuce u zidu pored plasticne kanalizacione cevi gde se i ne vidi rupa,i sad niti smem vise da ubacim auto,jer sad ko zna kada ce izaci onako kako smo je vec naplasili,a inace nije velika oko 60.cm,vrsta otkud znam zmija ko zmija,odo da pokusam dimom.