[ TRAJKO41 @ 26.05.2009. 10:58 ] @
treba mi pomoc oko ovog programa


Napraviti aplikaciju koja obavlja preoznavanje kontura sa 2D snimaka DICOM formata medicinskih slika i vrsi 3D rekonstrukciju preko povrsinske mreze trouglova.Potrebno je uraditi ucitavanje DICOM formata i prikazati dobijenu 3D rekonstrukciju u VRML formatu.Preporucuje se razvojno okruzenje programskog jezika Visual c++ 6.0 ili Visual Studio 2003/2005/2008.


nesto sam odradio, ali sad ne znam kako da tu dobijenu 3d rekonstrukciju sacuvam u wrl formatu..


Ima li neko source cod za wrl format u c++?
[ trodon @ 04.05.2010. 13:14 ] @
VRML je standard koji je veoma dobro potkrepljen tutorijalima na netu. Malo kopaj po Google-u pa cesh dosta toga naci. U principu, dosta zavisi i od tvog objektnog modela. Sushtina je da poligone, tachke, itd., koje imash u svom objektnom modelu, "jednostavno" pretochish u vrml model. Ovo bi trebalo da ti bude znatno lakshe nego sama segmentacija slike i konstrukcija 3d modela iz 2d MR/CT slice-ova.

Inache, ja se takodje bavim razvojem RIS/PACS sistema, u kojima imam 2d web viewer. U skorijoj buducnosti planiram i prebacivanje na 3d, poshto sam dosta toga uspeo da iskopam o samom 3d-u na web-u. Ovom prilikom bih zeleo da te pitam jel radish u nekoj firmi, ili u bolnici? Kakva iskustva imash sa dicom-om uopshte i sa medicinskim informacionim sistemima? Ajde javi se, pa da vidimo - mozda bi mogli i da saradjujemo.

pozdrav,
Brindic Nebojsha
[ joca22 @ 17.07.2010. 17:59 ] @
Ovo ti je verovatno projekat koji si radio ili radis za fakultet?
Ja imam slican problem...s tim sto ja imam za zadatak da iz povrsinske mreze trouglova koja je data u STL formatu prikazem u VRML formatu.
[ Filip Strugar @ 19.07.2010. 13:22 ] @
Hej, cisto iz radoznalosti, na kom to fakultetu dobijate takve zadatke/projekte i za koji smer/predmet? Ovako na prvi pogled deluju odlicno (prakticno upotrebljivo znanje)! :)
[ joca22 @ 19.07.2010. 16:51 ] @
Smer Informatike na Masinskom fakultetu!
[ tosa @ 19.07.2010. 17:33 ] @
Da li vam predaje Jozef Kratica i dalje? Profa je genije.
[ joca22 @ 20.07.2010. 10:57 ] @
Ne, ne.
[ TRAJKO41 @ 20.07.2010. 14:10 ] @
Profesor je Nenad Filipovic.

Jesi li upeo da odradis to? Joca22

Pozdrav
[ joca22 @ 21.07.2010. 10:02 ] @
Nisam....
Nasao sam objekte u .wrl formatu a onda sam pomocu CtrlView programa dobio koordinate istih, tj. tacke tih trouglova od kojih je objekat sastavljen. E sad imam problem da to pretvorim u program.
Jesi li ti zavrsio svoj projekat?
[ TRAJKO41 @ 21.07.2010. 10:54 ] @
Nisam, zamenio sam bio seminarski.
[ TRAJKO41 @ 21.07.2010. 14:01 ] @
Ma dobio sam neki kviz u php-u i to sam odradio zacas posla.
[ marksimon321 @ 27.03.2014. 10:04 ] @
Citat:
trodon:
VRML je standard koji je veoma dobro potkrepljen tutorijalima na netu. Malo kopaj po Google-u pa cesh dosta toga naci. U principu, dosta zavisi i od tvog objektnog modela. Sushtina je da poligone, tachke, itd., koje imash u svom objektnom modelu, "jednostavno" pretochish u vrml model. Ovo bi trebalo da ti bude znatno lakshe nego sama segmentacija slike i konstrukcija 3d modela iz 2d MR/CT slice-ova.

Inache, ja se takodje bavim razvojem RIS/PACS sistema, u kojima imam 2d web viewer. U skorijoj buducnosti planiram i prebacivanje na 3d, poshto sam dosta toga uspeo da iskopam o samom 3d-u na web-u. Ovom prilikom bih zeleo da te pitam jel radish u nekoj firmi, ili u bolnici? Kakva iskustva imash sa dicom-om uopshte i sa medicinskim informacionim sistemima? Ajde javi se, pa da vidimo - mozda bi mogli i da saradjujemo.

pozdrav,
Brindic Nebojsha


Thinking to get listed to this directory as they have a latest priority based 3d animation effects for corporate world.
http://www.agileinfoways.com/t...-graphics-design/3d-animation/

Thanks!