[ srdj. @ 26.05.2009. 19:35 ] @
imam problem koji bih jednostavno resio nosenjem rezaca na garanciju pa da vidimo oce da je prihvate,
ali, stvar je u tome sto on nece da reze iz Nera a preko WinXP rezaca hoce.
probao sam par razlicitih verzija nera i uvek zabaguje oko 6% i izbaci mi napolje pokvaren disk. sta raditi?
[ Binary Mind @ 26.05.2009. 19:50 ] @
Koji je rezac u pitanju (proizvodjac, model i interfejs)? Koja je maticna ploca u pitanju (proizvodjac i model)? Koju verziju Nera koristis i sa kojim je service packom Windows XP kao i da li je netaknuta verzija ili neka pravljena preko n-lite-a?
[ srdj. @ 26.05.2009. 20:00 ] @
nisam video da treba ovde da postavim sry

anyway,
pioneer 216D sata, asus p5ql
fazon je taj sto je radio dok nije radjen reinstal na kompu a i dobrih mesec dana posle toga pa sam to izbacio sa liste razloga. samo je najednom poceo da izvoljeva.
bio je nero 8, pa nero 6, pa sad opet osmica, ali svejedno je izgleda...


edit

winxp sp2
ovo drugo sto si rekao ne znam bas sta znaci.. :)
[ Binary Mind @ 26.05.2009. 20:23 ] @
Da li je neki pravljen Windows XP u smislu onih nabudzenih unattended instalcija iz kucne radinosti (ne trazi serijski niti bilo kakvu interakciju sa stane korisnika tokom instalcije) sa integrisanim zakrpama sa Windows Update-a ili netaknut source kao na originalnom Windows XP instalcionom CD-u? Da li mozes da otvaras kuciste ili je racunar sa nalepnicom (ako ostetis nalepnicu otvaranjem kucista gubis garanciju)?
[ srdj. @ 26.05.2009. 20:47 ] @
ne ne, isao je serijski broj pri instalaciji, pravi sp2 instaliram taj vec godinu i nesto.

inace komp mi je sastavljan iz delova pa je garancija ponaosob i znam da mogu da im nosim ali mislio sam prvo da je neki softverski problem pa rekoh da pitam nekog..
[ Binary Mind @ 26.05.2009. 21:02 ] @
Da li mozes da otvaras kuciste ili ima nalepnica koja to onemogucava? To pitam u slucaju da ne problem ne moze da se resi softverski. Naravno ako mozes da otvoris kuciste, ja cu te voditi kroz ceo proces... E sad prvo sto mozes da odradis softverski je da deinstaliras preko Device managera IDE kanal na kome se nalazi DVD rezac...
[ calexx @ 26.05.2009. 21:07 ] @
Ako to ne uspe, ostaje sigurna varijanta da doneseš neki drugi rezač i probaš kao i da taj tvoj probaš na nekom kompu gde sve radi. Meni liči da je soft problem.
[ srdj. @ 26.05.2009. 21:10 ] @
mogu da otvaram to nije problem

ok, recimo da deinstaliram Pioneer DVDRW.. iz Device Managera, sta sledece ide?
[ Catch 22 @ 26.05.2009. 21:37 ] @
Korisni linkovi:

ftp://ftp6.nero.com/tools/General-CleanTool.zip

(da se trajno rešiš glavobolje zvane "Nero" i oslobiš više stotina megabajta na hard disku)


Neki potpuno besplatni, veoma dobri programi za CD/DVD Burning:

BurnAware (4.44MB)

CD BurnerXP (3.02MB)

ImgBurn (1.86MB)
[ srdj. @ 26.05.2009. 21:58 ] @
Evo, upravo pre par minuta sam instalirao i isprobao ovaj BurnAware iz linka
Isti fazon, samo mi je prijavio fail posle par sekundi rezanja i to je to
Takodje pre 15 minuta sam silom prilika morao da narezem jedan mp3 disk i to sam obavio preko opcije Send To -> E:\ , i sve je proslo bez problema.
zbunjen sam
[ Binary Mind @ 26.05.2009. 22:22 ] @
Probaj sa deinstalcijom IDE kanala iz Device Managera. Prvo treba da nadjes na kom IDE kanalu je DVD razac. To se nalazi na putanji: Desni klik na My computer > Device Manager > IDE ATA/ATAPI controllers > pa pronadji na kom IDE kanalu se nalazi uredjaj koji radi u Ultra DMA 4 modu pa taj IDE kanal (Primary ili Secondary) deinstaliraj taj IDE kanal, i restartuj racunar... Posle restarta ce se ponovo instalirati adekvatni drajveri ili ce Windows traziti disk koji si dobio uz plocu da instalira adekvatne drajvere. Ako eventualno dodje do komplikacija i plavih ekrana u sta ne verujem, ponovo polse restarta, pritusni F8 posle POST-a i u meniju koji ce sledeti izabrati opciju "Last known good configuration"...
[ Catch 22 @ 26.05.2009. 22:33 ] @
Možda je jednostavno došlo vreme da promeniš rezač, što je veoma česta pojava zadnjih par godina (brzo im istekne "rok trajanja" bez obzira na broj narezanih diskova).


Napomena:
U prethodnom postu sam ti savetovao sa razlogom da koristiš Nero Clean Tool, kojim se počiste svi tragovi Nera iz sistema.
Ovo je u najvećem broju slučajeva neophodno, ako nameravaš da instaliraš neki drugi program za rezanje...
[ calexx @ 26.05.2009. 23:03 ] @
Ja koristim Nera ali mnogo puta instaliram razne programe za rezanje (koji uglavnom mogu da budu zamena za Windows alat za rezanje i ništa ozbiljnije od toga) i nikad nisam imao problem što imam instalirano nekoliko takvih. Teoretski neki programi mogu da prave probleme ali mi Nero ne liči na takve.

Inače ni ja ne volim Nera ali sam silom prilika počeo da ga koristim i stalno probam neke druge ali ni da priđu. Tu ne računam ImgBurn koji je vrlo ozbiljan program mada nikako da proverim sve opcije. Ostali programi su smešni i vrlo polovični.
[ iMiki @ 27.05.2009. 07:38 ] @
@ srdj.

Na kojoj brzini rezes diskove Nera i koje diskove, marka, tip?

Da li si cackao opcije po Neru i iskljucivao bafere i slico ili je sve na difoltu?

Da li si instalirao SATA drajvere prilikom instalacije Wina (ono F6 na pocetku pa ubacis disketu sa SAT drajverima) posto ti je rezac SATA.

Kazes sve je lepo radilo dok nisi preinstalirao sistem, zasto si preinstalirao i ko ti je instalirao sistem prvi put?

Probaj da iskljucis servis zaduzen za rezanje iz Windowsa, nesto tipa IN-BURN.
[ MatezYU @ 27.05.2009. 10:42 ] @
Nema to veze sa garancijom rezaca.
To je zato sto imas bajatu verziju Nero-a a rezac ti je verovatno noviji pa zato dolazi do problema.
Probaj skinuti najnoviju verziju Nero-a i trebalo bi da radi!
[ Catch 22 @ 27.05.2009. 10:51 ] @
Ama koji će mu đavo taj monstrum od programa (328MB instalacioni fajl!!!!), koji još mora da "krekuje", osim ako neće legalno da ga kupi?

[att_img]
[ MatezYU @ 27.05.2009. 12:22 ] @
Znam da je Nero postao zlo od programa...
Ali jbg, tako ti je to. Ne svidja mi se ni Vista ali nemam puno izbora...
[ calexx @ 27.05.2009. 12:33 ] @
Jel problem što mora mnogo da DL-uje ili će da mu zauzme mnogo harda? Nero jeste poveliki ali u njemu ima gomila potrebnih i nepotrebnih dodataka. Ja instaliram osnovno i ne pređe mi 80MB. Mogao sam i bez toga, Windows može da reže i bez dodatnih programa ali volim da se luksuziram i imam neke opcije za fino podešavanje.
[ MatezYU @ 27.05.2009. 13:05 ] @
Nero su počeli da upropaštavaju već od verzije 6 (gomila gluposti i bespotrebnih stvari)...
[ Catch 22 @ 27.05.2009. 14:18 ] @
I tih 80MB je mnogo za program za rezanje! Nekada je Nero bio ispod 10MB download. Manje vise velicina nije toliko ni bitna, nego sam se vise puta zadnjih meseci uverio da je glavni izvor problema sa rezanjem uglavnom Nero, tako da sam se ja te bede trajno resio.






[ Binary Mind @ 27.05.2009. 14:18 ] @
Ja u XP-u koristim Nero 6 sa istim rezacem kao pokretac teme i nemam nikakvih problema, tako da MAtez-ov argument o starom Neru ne stoji. Cak mi je i ploca Asusova iz iste serije kao i njegova (P5Q-E). Pored Nera koristim PowerISO i UltraISO za kreiranje, editovanje i rezanje ISO image-a i Daemon Tools Lite za mountovanje istih sa kojima PowerISO ima problema posto i on ima tu mogucnot. U Visti koristim Ashampoo Burning Studio 8 umesto Nera, a sve ostalo isto kao u XP-u jer stari Nero pravi probleme u Visti, a novi Nere od sedmice pa na dalje su prenabudzeni za moj ukus. Mogucnost da Nero 6 ne radi dobro sa Pioneer DVR-216D rezacem je jednaka nuli, posto sam ga instalirao barem na jos par stotina novih racunara sa SATA rezacima u proslih 7-8 meseci... Problem je najverovatnije softverski, mada nikad se ne zna...
[ calexx @ 27.05.2009. 17:04 ] @
Ja ne pamtim da sam video problem čiji je uzrok bio Nero, naravno ne računam na one verzije ili rešenja. Ni meni se ne sviđa što ovoliko raste ali to verovatno odgovara onima na zapadu koji ga kupe i hoće da iskoriste svaki deo jer nemaju sličan program. Veličina mi ama baš ništa ne znači, da je tako odavno bih batalio Vistu koja zauzima desetine GB i vratio se na Win 3.11 čija je instalacija otprilike 13MB. Ne bih trošio ni TC UP od ~100MB ako je original TC par MB.
Ne znam zašto se više forsira veličina fajla ili koliko program zauzme, to nije argument kada su drugi programi u pitanju.

Inače na visti i sedmici koristim Nero 7.10.1.0 i radi apsolutno bez greške.
[ Binary Mind @ 27.05.2009. 20:27 ] @
Sto se tice velicine novih verzija Nera, za mene tu nije najveci problem velicina, nego me smara sto tokom instalcije izbacujem meni suvisne opcije poput, Media Home, Photoshow (valjda se tako zove) itd, a posle instalcije takodje izbacujem Scout i jos neke meni nepotrebne i iritirajuce opcije, sto cini nekoliko koraka vise. Ovako sa sesticom instaliram celu i ne mislim o podesavanjima tokom instalcije. Tako sam navikao.
[ srdj. @ 28.05.2009. 00:21 ] @
e pa ovako, iskoristio sam onaj NeroCleanup i nakon toga sam instalirao ImageBurn(tnx za linkove). rezao sam dva diskica i sve je proslo u redu. dvd jos nisam probao.
cim budem imao malo vremena sutra instaliracu opet nero pa da vidim da li ce raditi, jer dosta mi odgovara da rezem iz njega ima vise opcija lakse mi snalazenje itd..a ako se desi da opet baguje onda cu pokusati tu deinstalaciju IDE porta pa cemo da vidimo (opet kad uhvatim malko vremena)

javljam progres (:
[ Catch 22 @ 28.05.2009. 02:10 ] @
He, he... kažem ja lepo...
Nero ume da napravi problem pošto instalira vlastiti ASPI Layer, pa time nekad dolazi u koliziju sa Windowsom.
ImgBurn ti je uglavnom za rezanje image (ISO) fajlova. Od pomenuta tri besplatna programa najsličniji interfejs Neru je kod "CDBurnerXP".