[ evolution @ 29.05.2009. 14:41 ] @
26. maj 2009.- Odlukom Vlade Srbije, korisnici usluga mobilne telefonije plaćaće dodatni porez od 10 odsto, počevši od 1. juna ove godine. Vladin „Porez na upotrebu mobilnog telefona“, obračunat na osnovu uputstva Ministartstva finansija, privremena je mera, a odnosi se na sve razgovore, slanje tekstualnih (SMS) i multimedijalnih (MMS) poruka, i prenos podataka (Internet saobraćaj), kao i posebne usluge, u zemlji i inostranstvu.

Porez se obračunava na cenu usluge mobilne telefonije bez PDV-a, a naplaćuju ga od korisnika, a za račun države, sva tri operatora na teritoriji Srbije.

Postpejd korisnicima porez se dodaje na ukupan mesečni saobraćaj i biće prikazan na računu kao posebna stavka. Svi postpejd korisnici dobiće prvi ovakav račun u julu, za potrošnju u junu.

Cena dopuna za pripejd korisnike neće se menjati zbog ovog poreza, a on će biti uračunat u cenu dopune.

Porez će se naplaćivati i na posebne usluge za sve korisnike, kao što su zamena SIM kartice ili broja, specijalni brojevi, i slanje na kućnu adresu specifikacije poziva.

Od poreza su izuzete sledeće kategorije usluga i opreme mobilne telefonije: SMS parking za postpejd korisnike, nagradne igre u organizaciji Državne lutrije Srbije za postpejd korisnike, mobilni telefoni, Internet modemi, dodatna oprema za mobilne telefone (baterije, punjači, memorijske kartice, torbice, lančići), saobraćaj za romere u Srbiji (korisnike inostranih mobilnih mreža koji gostuju u Srbiji i koriste se uslugama srpskih mobilnih operatora), usluge „5 za 20“ i „SOS kredit“ za pripejd korisnike, kamata, penali i sudske takse.

http://www.telenor.rs/?section=about&page=6613&pn=1
[ VIDAKOVICV @ 29.05.2009. 15:27 ] @
Čekaj ne razumem kako će prepaid korisnicima naplaćivati ovaj porez?
[ VIDAKOVICV @ 29.05.2009. 17:11 ] @
Ja pitah za prepaid to za postpaid je i meni jasno ali evo sada vidim mts je izbacio nove cene dakle za prepaid se na sve usluge dodaje 10% dopune neće dirati.
[ Slobodan Milivojevic @ 29.05.2009. 17:34 ] @
Za prepaid sam dobio informaciju da korisnici na svojoj kozi nece osetiti promene.

Telenor je vec korigovao pre 15ak dana cene u paketima jedna cena, moje vreme, vise price i posle 4, dok su paketi poruke, tako lako i prica ostali ne promenjeni.

Sto se prepaid korisnika tice cene ostaju iste, telenor se vec pripremio za porez i korigovao neke cene, tako da kad uplatite recimo 200 dinara, na racunu idalje imate 200 dinara, i placate po dosadasnjim cenama.

Za postpaid korisnike ce biti vise informacija za neki dan.
[ MP3MP3 @ 29.05.2009. 22:45 ] @
Djusova informacija i info na sajtu se poklapaju, dakle sve ce poskupeti u Telenor mrezi, nema razloga da poklone 10 posto drzavi...
[ Slobodan Milivojevic @ 30.05.2009. 13:51 ] @
Ipak nisam najbolje razumeo operatera, izvinjavam se svima... Upravo sam bio do grada i kad sam vec prolazio pored prodavnice Telenora, svratio sam da pitam.

Dakle cene ce ici +10% (tj umesto da racunate porez 18%, racunajte 28%) :(

Za prepaid internet dopune nisam mogao da nadjem tacnu informaciju, ostaje da sacekamo. Ono sto je bitno je da se osnovne cene usluga kod Telenora nece menjati. Paketi ostaju kakvi su samo sto porez nije 18%, vec 28%.

Jos jednom se svima izvinjavam.
[ mulaz @ 30.05.2009. 15:43 ] @
Pa kod pripejda idu cene direktno za +10% na gore (a cene dopuna (100, 250, 500din...) ostaju iste)

A kod postpejda cene su iste, ali se posle na racunu na ukupnu sumu dodaje jos +10% poreza


Bar tako sam ja razumeo tekst.
[ MP3MP3 @ 30.05.2009. 17:09 ] @
Kod mts se na postpaidu ne dodaje porez od 10% ali zato prepaid poskupeo 10% i vise od toga jer promenjeno tarifiranje i omiljeni i ...

Mozda nece ni telenor da postapidovcima dodaje 10%
[ Slobodan Milivojevic @ 30.05.2009. 17:16 ] @
Sad bas ne kapiram kako mt:s moze da ne naplacuje taj porez, ako je on obavezan, jedino sto mogu da urade je da smanje cene kako bi (bez poreza one bile manje) i na racun toga ukupan racun (sa porezom) bio isti.

Taj porez se nezavisno od operatera placa 10% od cene usluga bez PDV-a fiksno, ne bi smelo da bude odstupanja, jer bi to znacilo da neko ne placa porez, a neko drugi mora da placa isti.

Ako mt:s smanji cene svojih usluga za postpaid korisnike kako bi "ponistio" taj porez, to je vec ok, ali da ga ne placa, to nije ok.
[ Slobodan Milivojevic @ 30.05.2009. 17:26 ] @
Citat:
MP3MP3: Kod mts se na postpaidu ne dodaje porez od 10%...


Moram nazalost da te demantujem:
http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=2117

Ispod svake tabele pise:
Citat:
*Napomena: Cene su prikazane bez PDV-a i bez poreza na upotrebu mobilnog telefona.

Kao i recimo:
Citat:
Uspostava veze se tarifira 2,90 dinara(bez PDV-a i bez poreza na upotrebu mobilnog telefona).


Ipak mislim da to sto si rekao bas i ne stoji
[ MP3MP3 @ 30.05.2009. 19:05 ] @
^ OK onda se naplacuje porez na postpaidu za prekoracene minute i poruke ali se ne DODAJE NA RACUN.
Sto znaci da ako u MIX-u ne predjete kvotu, nemate 10%. Dok na Hello imate.


Citat:
Za postpaid korisnike promene se odnose samo na cene u roamingu.Tako će se dolazni pozivi u CG i BiH za pozive u okviru M:tel mreže tarifirati 5 dinara po minutu. Za ostale operatere ostaće nepromenjena – 33 dinara po minutu.


http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=202&Type=1
[ owim @ 30.05.2009. 22:50 ] @
Citat:
Sto znaci da ako u MIX-u ne predjete kvotu, nemate 10%.

Kako si ovo zaključio? Zbog ove rečenice:

Citat:
Korisnicima postpejd tarifnih profila, dodatni porez se obračunava na ostvareni mesečni saobraćaj

Ovaj iskaz je neprecizan, ali sam siguran da će se taxa naplatiti svim postpaid korisnicima bez obzira da li su prešli kvotu.
[ MP3MP3 @ 30.05.2009. 22:56 ] @
Citat:
owim: Ovaj iskaz je neprecizan, ali sam siguran da će se taxa naplatiti svim postpaid korisnicima bez obzira da li su prešli kvotu.


E sada su se oglasili i za postapid.


Korisnicima postpejd tarifnih profila, dodatni porez se obračunava na ostvareni mesečni saobraćaj i na računu će se prikazivati kao posebna stavka. Prvi ovakav račun za saobraćaj ostvaren u junu, postpejd korisnici će dobiti u mesecu julu.

Kod pripejd korisnika, taksa će se automatski obračunavati prilikom generisanja saobraćaja, a ne prilikom uplate dopune. Cena pripejd dopune se neće menjati.

Porez na upotrebu mobilnog telefona ne uračunava se u osnovicu za obračun PDV-a.

http://www.mts.telekom.rs/
[ owim @ 31.05.2009. 05:09 ] @
Citat:
OK onda se naplacuje porez na postpaidu za prekoracene minute i poruke ali se ne DODAJE NA RACUN.
Sto znaci da ako u MIX-u ne predjete kvotu, nemate 10%. Dok na Hello imate.

Provereno -- netačno. Sve je + 10%.
[ MP3MP3 @ 31.05.2009. 10:08 ] @
Ocigledno nisi procitao post iznad svog.
[ owim @ 31.05.2009. 10:23 ] @
Nije bitan post, bitno je kakav ce te racun sacekati. Bice ovakako kako sam
napisao :).

Nisam skapirao, šta to nisam pročitao, a trebalo je da pročitam?

[Ovu poruku je menjao owim dana 31.05.2009. u 12:34 GMT+1]
[ MP3MP3 @ 31.05.2009. 11:26 ] @
* PDV i Porez na upotrebu mobilnog telefona nisu uračunati u cenu.

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=5978


Dodali su u Telenoru ovih 10% u tekstu. Takodje MTS a kod VIPa nema nicega, oni izgleda ne planiraju da objave nasajtu da su dodali 10%.
Sada ce sa vipom minut biti 12.55 za prvi minut ili jos bolje prvu sekundu.
[ AnaIvanovicFan @ 31.05.2009. 14:08 ] @
Sta preporucujete korisnicima koji salju bas puno SMS poruka - da li da koriste mt:s prepaid Tipi ili Telenor prepaid Poruke?
Dosad sam koristio Vip prepaid + promocija Milion razloga za dopunu sa 1000 poruka u mrezi, ali svi prijatelji sa kojima sam se dopisivao su danas presli na Telenor i mt:s, a ja se jos nisam odlucio. Molim vas, nemojte mi preporucivati 066 Prepaid iz odredjenih razloga. Hvala unapred.
[ owim @ 31.05.2009. 14:56 ] @
"Sta preporucujete korisnicima koji salju bas puno SMS poruka - da li
da koriste mt:s prepaid Tipi ili Telenor prepaid Poruke?"

Ako bas neces 066 (sto ima najvise smisla), evo predloga: Postpaid
064, Profesionalna tarifa, 87din + dazbine i aktiviras tarifne dodatke
za poruke. Max mozes da aktiviras 1.800 SMS mesecno. Cena SMS-a je
0,55din + dazbine.

Problem resen! :)
[ AnaIvanovicFan @ 31.05.2009. 14:58 ] @
Sve, samo ne postpaid iz odredjenih razloga :)
[ owim @ 31.05.2009. 15:05 ] @
^ Samo ne 066, samo ne postpaid -- onda najbolje znash.
[ owim @ 31.05.2009. 15:06 ] @
Imas i tarifne dodatke na Telenor prepaid-u, do 400 poruka mesecno po
boljoj ceni, ne znam kolika je. Otkud znam koliko saljes. :)
[ AnaIvanovicFan @ 31.05.2009. 15:38 ] @
Moje vreme + SMS 400, da li bi to bila dobra kombinacija?
[ MP3MP3 @ 31.05.2009. 15:45 ] @
Citat:
AnaIvanovicFan: Moje vreme + SMS 400, da li bi to bila dobra kombinacija?


Od 8 - 16 h radnim danima 1.minut kosta

(13 + 2.9) * 1.28 = 20.35din

nadam se da nikoga ne zoves od 8-16h
[ AnaIvanovicFan @ 31.05.2009. 16:07 ] @
Ne zovem nikog, samo SMS.
Predlog izmedju ova tri "resenja" ? :
1.)Telenor tarifni paket Poruke

2.)Moje vreme + Dodaj SMS 400

3.)mt:s Tipi
[ septimus @ 31.05.2009. 16:12 ] @
Telenor: Jedna cena + SMS400
[ PoisonAngel @ 31.05.2009. 21:44 ] @
da li je 10% ili 8,4% kako su rekli na Dnevniku2?

da li sam pogresno razumela ili to ide ovako, 10% na osnovni iznos racuna, potom jos 18% na sve ukupno? porez poreza na porez...?
[ Slobodan Milivojevic @ 01.06.2009. 00:02 ] @
Ne, ukoliko vam je racun recimo 100 dinara (uzimam kao primer), platicete 18 dinara na ime PDV-a i jos 10 dinara na ime novog poreza.
[ Mister Big Time @ 01.06.2009. 03:38 ] @
Heh bas sam otisao na sajt da vidim...

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3879

PDV i Porez na upotrebu mobilnog telefona nisu uračunati u cenu.

Klasika, sada ce jos vise buniti ljude.... zasto lepo ne napisu koliko % je taj novi porez?! Mnogi ne znaju ni kolika je osnovna PDV stopa... sad but true!

Znaci moj paket ce izgledati ovako:

1000 din + 28% za drzavnu kasu.


Zbogom Kikindo....

[ MP3MP3 @ 01.06.2009. 15:32 ] @
MTS je debelo iskoristio ovaj porez i povecao cenu sms-a na TIPI sa 0.9 na 1 din
a onda tek uracunat pdv pa tek porez sto je poskupljenje ogromno.
SMS sada isto kosta na TIPI i PORUKE telenor, sto nije bio slucaj predhodne dve godine.
[ PoisonAngel @ 01.06.2009. 16:36 ] @
i dalje sam zbunjena da li je 8 ili 10%???! ko laze, dnevnik ili neko drugi?
[ Mister Big Time @ 01.06.2009. 17:24 ] @
Koliko ja znam 10% je porez.... znaci 28% ukupno sa PDV-om.
[ Slobodan Milivojevic @ 01.06.2009. 18:23 ] @
Jos jednom primer:

Potrosite 100 dinara recimo (bez ikakvih poreza)

Na tih 100 dinara drzavi placate:
- 10 dinara novog poreza
- 18 dinara PDV-a
-------------------
- 28 dinara ukupno

Sto znaci da je ukupan porez 28% umesto dosadasnjih 18%.
[ bakara @ 01.06.2009. 18:37 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:=
Sto znaci da je ukupan porez 28% ...

K`o u stara dobra vremena

Cobane vrati se...
[ dusan2309 @ 01.06.2009. 21:40 ] @
Primer:
Prepaid korisnik Telenora aktivira tarifni dodatak dodaj SMS, npr. "kupi" 50 poruka,
korisnik aktivaciju placa: 49*1.28=62.72 din.
49 din uzima Telenor za sebe
Drzava uzima 0.18*49=8.82 din za sebe na osnovu PDV-a + uzima 0.1*49=4.9 din na osnovu poreza na uporebu mobilnog telefona.

Na sajtu ministarstav finansija http://www.mfin.gov.rs/src/3095/ moze se download-ovati
"Zakon o izmenama i dopunama zakona o porezima na upotrebu, držanje i nošenje dobara"
[ owim @ 01.06.2009. 22:38 ] @
^ Ovo je bilo kao za osnovce, po tri primera :-)
[ PoisonAngel @ 01.06.2009. 22:49 ] @
nisam glupa, ali tacno znam sta je receno na dnevniku2! 8,4% ili 10%! mozda je 8,4% pa 18% pdv-a na tih 8,4%... i eto skoro pa 10% :-))
[ VIDAKOVICV @ 01.06.2009. 22:55 ] @
omg! poruka ka inostranstvu od danas sa svim ovim porezima 19.2 din. strašno
[ agasoft @ 01.06.2009. 23:51 ] @
Uh Sunce ti, šta je ovo, poskuljuje međunarodni SMS, pa dokle više bre?
Poskupljuje mi internet za skoro čitavih 20%, i šta ću ja sad da koristim,
ima internet da me izađe bre preko sedamsto dinara, a nije bio ni šesto,
ovome se zaista od Telenora nisam mogao nadati. Zabiše mi prst u oko samo
tako...
:(
[ owim @ 01.06.2009. 23:54 ] @
Poruke ka inostrantvu salji za 1-5 evrocenta (eventualno 10) preko
voipbuster.com ili voipstunt.com. Registrujes broj i kao da si poslao
svoj mob. Uplatis inicijalni kredit od 5 evra. Ja samo tako
komuniciram SMS-om van SRB ako bas moram.
[ cimer @ 02.06.2009. 02:14 ] @
ajoj ljudi pa ko jos danas nema brzi internet (adsl,kablovski,bezicni...) za slanje poruka,tu vam je face,messenger i mnogi drugi klijenti za slanje instant poruka.
ko uplati brzi net eto mu manjka troskova za mob tel,a da ne racunam razgovori preko neta,mozete pricati s vama dragim osobama do mile volje,ali to je sad druga tema
elem.ja sam do sad koristio telenor prenesi tarifni paket 150,juce sam se preko neta prebacio na prenesi 60 sto ce mi biti sasvim dovoljno na mesecnom nivou.pored neta poruke maltene ni ne saljem a i ako se odlucim da saljem uzecu lepo 066br samo za sms i resicu sve svoje brige i probleme.svako se moze ukalkulisati u svoje mesecne potrebe,samo treba dobro proceniti koliko mesecno trosite i to je to
[ owim @ 02.06.2009. 03:49 ] @
^ Koja je tacno tvoja strategija umanjenja troskova -- konkretni
primeri, zamene mobilnih usluga drugim i njihova funkcionalnost?
[ agasoft @ 02.06.2009. 13:18 ] @
owim, poruke u inostranstvo šaljem preko fishtext-a, čovek je nedavno
govorio o tome, mnogo mi je isplativije, a i šaljem sa mobilnog telefona...
[ agasoft @ 02.06.2009. 13:19 ] @
Cimer, Brzi net, ADSL, kabal, bežični, nema onaj ko ne može da ga prenese.
Ja, tamo daleko imam ADSL, ali barabe ne daju da ga prenese, a sad sam
otišao u Beograd, plaćam stan koji nije moj, a neta ni za lek, bio ovaj
telenor, a sad će plus da bude 690 dinara i više samo 250 MB, a toliko ser
tamo daleko moj ADSL plaća, 840 dinara, 2 mbps...
[ cimer @ 02.06.2009. 13:45 ] @
agasoft,vidis i ja sam studirao u ns-u,i bez problema uveo adsl (to mi je bila jedina mogucnost),prvo se dobro raspitao kod svakog provajdera koliko je min koriscenje adsl-a da ne bih pri raskidu ugovora nepotrebno placao penale...kad sam zavrsio studije lepo se odjavio,vratio se u zavicaj i mogao da biram izmedju adsl-a i kablovskog,naravno uveo sam sbb jer ne moram svaki mesec da uplacujem vec kad pozelim po isteku flat paketa od 30 dana i to mi skroz odgovara.
sto se tice smanjenja troskova tel moj savet,imam jedan stalan br na kom uvek ljudi mogu da me dobiju,i pored tog stalnog br imam par kartica drugih operatera pa po potrebi uvek mogu da dopunim i prodjem jeftinije,trenutno sam na prenesi 60 i ima da ostanem u kvoti besplatnih min i poruka kako znam i umem,dobro poznajem sebe koliko trosim jer sam vec 4-5god na post paidu.ako mi eventualno budu zafalile poruke uzecu 066 pre paid gde je trenutno najjeftiniji sms i resio sam sve brige i probleme.
eto mene ovaj pdv nece puno "zakaciti" placacu 30 din vise racun svaki mesec i svi ce biti srecni i zadovoljni :)
[ agasoft @ 02.06.2009. 23:13 ] @
Lepo je bilo studirati, ali ja i ne studiram i nemam predstave dokle ću
ostati ovde. Pošto ADSL kao takav nije prenosiv, ne mogu da ga šetkam odavde
tamo i vamo, nekakav mobilni internet bi mi bio ok, ali zemlja Srbija je
daleko od fleta.....
[ owim @ 03.06.2009. 02:14 ] @
^ Predlog za tebe: uzmi MTS postpaid Internet - studentski paket. Ako
nisi student, na�i nekog ko jeste i neka zaklju�i ugovor na neodre�eno
vreme (bez USB modema). Kod ugovora mo�e� da ka�e� na koju adresu �e
stizati ra�uni, i ti ih uredno pla�a�.

Recimo, 5 GB mese�no za 1.000 din + da�bine. Mo�da ne�e� u�ivati uz
You Tube svako ve�e, ali 5 GB mese�no je vi�e nego ok. Postoje i manji
paketi, vidi link.

Ina�e koristim SBB kod svoje ku�e, i ima meseci kada mi flat ne treba
(naskidao se filmova), i onda uplatim prepaid 4,5 GB za 1.800 din i
koristim 2 meseca, i paket istekne a ne potro�im ga -- bez ikakvog
uzdr�avanja na Netu, �to se ti�e regularnog sadr�aja, samo bez
torrent-a i HUB-a.

Kako ti se �ini ideja?

http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=22409

(Napomena: ovaj post kucam iz Gmail klijenta kao plain text, kodiranje
stranice pode�eno je na Unicode UTF-8 i kucao sam YU slovima. Ako se
opet ne budu regularno videla, ne mogu da jurim postove i ispravljam.)


EDIT: sad ovo gledam sa ES sajta, ipet si ipali rombovi sa znakom pitanja umesto YU znakova, ne znam u čemu je problem, naučen sam da koristim sva slova jednog pisma.
Još jedan plus za MTS sudentske 3G pakete: možeš da suspenduješ SIM kada ga ne koristiš, i za taj mesec(e) nećeš plaćati pretplatu. Suspenzija je moguća jednom u 6 meseci sa max trajanjem 6 meseci. Mislim da je ovo rešenje za tebe.

[Ovu poruku je menjao owim dana 03.06.2009. u 03:47 GMT+1]
[ agasoft @ 03.06.2009. 15:57 ] @
pa, čini mi se ideja dobro, ali ne lezi vraže teško ću naći nekog studenta.
Ma samo da ja mogu da prenesem ADSL ovamo, koji plaćam 840 dinara 2 mbps,
sve bi bilo drugačije...
Nemam vezu u lelekomu.
[ owim @ 03.06.2009. 16:27 ] @
Ne bih da se hvalim, ali mislim da je moja ideja sjajna i nećeš naći
bolju! Lako ćeš naći studenta, promuvaj se, plati nekoj ribi piće,
razlika je zaista značajna. Ili plati nekom studentu. Ne treba ti
veza.

Javi šta si uradio.

Uspeo sam da podesim da se vide YU slova dok ovo kucam iz Gmail-a:
šđđč枊ĐČĆŽ! :-)
[ Mister Big Time @ 06.06.2009. 06:38 ] @
Izgleda da bi trebali redovnije da posecujemo sajt Vlade....

http://www.media.srbija.sr.gov...omske_stabilizacije_srbije.pps

[ MP3MP3 @ 06.06.2009. 13:07 ] @
Ako od onih 10% planiraju da zarade 3 milijarde, onda ce porez trajati jako dugo + uzmimo u obzir da mnogi manje koriste telefon zbog poskupljenja ne vezanih za porez... Biće veselo...
[ owim @ 06.06.2009. 13:15 ] @
Ja mislim da je tražnja za mobilnim uslugama prilično *neelastična* u
odnosu na cenu, tj. telefoniraće se praktično isto koliko i do sada.
Elementary, my dear Watson. :)
[ scylerx @ 06.06.2009. 17:24 ] @
Sve je tako tužno i smešno, ako su već napisali "impulsi" što naplaćuju sve usluge, kakave veze ima sms i internet sa impulsima?
[ owim @ 06.06.2009. 17:46 ] @
Metafora :).
[ Mister Big Time @ 07.06.2009. 22:38 ] @
A sta ako nismo pesnicki nastrojeni?

Stvarno, ako pise impulsi kao sto pise - zasto se neko ne buni da to bude samo na impulse, a ne i na SMS, GPRS ili osnovnu pretplatu (paketi koji nemaju minute).

[ evolution @ 31.07.2009. 11:36 ] @
Jonsen: Trebalo bi ukinuti porez na mobilnu telefoniju

BEOGRAD, 31. jula 2009.
- Generalni direktor Telenora u Srbiji Ćel-Morten Jonsen (Kjell-Morten Johnsen) ocenio je danas da je neophodno da Vlada Srbije sledeće godine ukine dodatni porez na mobilnu telefoniju.

"Taj porez škodi najvećim investitorima u Srbiji i građanima", kazao je on u intervjuu agenciji Beta.

Vlada Srbije je u junu uvela porez na mobilnu telefoniju od 10 odsto u okviru mera za smanjenje budžetskog deficita pri rebalasnu budžeta.

Jonsen je kazao da je nakon redovne revizije tržišne vrednosti kompanije u Srbiji norveška Telenor grupa morala da umanji vrednost srpskog operatera mobilne telefonije za oko dve milijarde norveških kruna, odnosno oko 220 miliona evra.

Opširnije: http://www.naslovi.net/izvor/beta/1261233

(Beta)
[ zzviktor @ 31.07.2009. 11:48 ] @
Ovaj gospodin je u podpunosti upravu!!!! Samo sto vlada ne stimulise obrt
vec stednju, na osnovu obrta bi vlada ubirala veci pdv!!!!

Zelim pohvaliti kampanje telenora koje su odlicno osmisljenje, i koje
stede korisnicima dosta novca...MIX ponude su odlicna stvar!!!!