[ unlimited @ 11.11.2001. 15:01 ] @
Stvar stoji ovako imam graficku S3 Trio64 v2 DX ili sam bar mislio da imam sve dok nisam instalirao linux (RedHat 6.2). On je prepoznaje kao
Sigma Design Realmagic 64/gx sto je verovatno tacno jer ova karta koristi iste drajvere pod Windows-om, koje sam i ja imao.
Sto se tice graficke, Bios je prepoznaje kao :
S3 (755) Trio64 Bios version 2.04 2M
na chip-u pise:
S3 Trio64 v2 DX i nigde na grafickoj nepise FCC broj. A program za prepoznavanje S3 chip-a ne moze da ga prepozna uopste.

moj problem je kao sto mozete i pretpostaviti drajver za linux, pretrazio sam pola interneta, jedino sto sam ja uspeo da nedjem je neki
patch, tacnije :

patch-2.4.5-ac1 linux.ac/drivers/pci/devlist.h

...
+VENDOR(1236,"Sigma Designs Corporation")
+ DEVICE(1236,0000,"RealMagic64/GX")
+ DEVICE(1236,6401,"REALmagic 64/GX (SD 6425)")
+ENDVENDOR()
...

ne znam da li bi mi ovo uopste koristilo, jos nesto sto sam pronasao je sledece (ja sam ga snimio kao pcitable.txt):

# This file is automatically generated from isys/pci. Edit
# it by hand to change a driver mapping. Other changes will
# be lost at the next merge - you have been warned.
# The format is ("%d\t%d\t%s\t"%s"\n", classid, devid, moduleName, cardDescription)

...
0x1236 0x0000 "unknown" "Sigma Designs Corporation|RealMagic64/GX"
0x1236 0x6401 "unknown" "Sigma Designs Corporation|REALmagic 64/GX (SD 6425)"
...

Sad bilo bi lepo kada bi mi neko rekao da li ovo mogu da iskoristim, i kako, ili kako bar da pokrenem SVGA server. Takodje ako neko zna neki link za linux drajvere neka ostavi.
Hvala unapred.
[ MoHicAn @ 12.11.2001. 16:00 ] @
A sto ne probas nekoliko s3 trio chipova za koje postoje drajveri i koji idu uz svaki X .... posto je isti chip veoma je verovatno da su ti smorovi koji su pravili karticu prekopirali s3 trio i dodali neka chuda pa je moguce da proradi i uz drajver za s3 .....

Ako ne imam ja jednu s3 virge dx 4 mb koja mi skuplja prasinu ako os da kupis
[ unlimited @ 12.11.2001. 18:14 ] @
Koliko sam ja uspeo da shvatim pretrazujuci sve i svasta, tipovi su uzeli Sigma REALmagic 64/GX kartu, i samo udarili na cip, S3 logo, i napravili medjunarodnu prevaru, jedini linux koji je podrzava je Miracle ako sam dobro shvatio, tako da nece da radi ni sa jednim S3 drajverom, sto sam i probao, nece da radi ni sa SVGA serverom.
Sto se tice kupovine, ako mi uskoro nestigne racunar koji ocekujem, mozda i razmislim o tome.
U svakom slucaju hvala.