[ vojabgd @ 01.06.2009. 23:37 ] @
Pozdrav.
Koliki je prosečni ctr na adsense? Ja na mom sajtu ne mogu da pređem 1%, pritom mi je zarada katastrofa, 2 ili 3 centa po kliku. Čitao sam nešto o smart pricingu, moguće da su mi to uveli. Molim za savet kako da izađem iz smart pricinga i da povećam zaradu makar na 0.2.$ po kliku.
Unapred hvala!
[ srlexic @ 01.06.2009. 23:46 ] @
Pa zavisi od mnogooo faktora, pre svega cene ključnih reči oglasa koji se prikazuju na tvom sajtu, a ima veze i sa Google PR-om, vrstom sajta i sl... Pretpostavljam da ti je sajt na srpskom (ili nekom drugom ''nezanimljivom'' jeziku sa malim brojem oglašavača) - ukoliko je neki oglašivač spreman platiti na ključnu reč 0,05 USD, teško da ti možeš očekivati više.
[ vojabgd @ 02.06.2009. 00:21 ] @
Na srpskom je. Imam to u vidu, zato sam zadovoljan i sa 0.2$ po kliku. Vidim na stranim sajtovima kao minimalnu zaradu spominju 0.5$ po kliku.
Samo mi nije jasno zašto mi je ctr tako mali. Možda je problem malo i do teme sajta (sajt je o knjigama), ali s druge strane u google adwords sandbox piše high advertiser competition za tu ključnu reč.
Takođe sam primetio da često izlaze neki nerelevantni oglasi, tipa videos and pictures, real estate i itd. Najčešće mi se dešavalo na link unitima, izbaci mi link "biografija jelene karleuše" a nigde na sajtu se to ne spominje. Ne znam je li to normalno?
Video sam u nekom tutorijalu da mogu da se ubace ključne reči za adsense u .txt fajl, samo nisam baš skapirao kako ide naziv fajla i gde se uploaduje.
[ srlexic @ 02.06.2009. 03:49 ] @
Teško da je prosek na stranim sajtovima 0,50 USD, ali ponavljam, sve zavisi od vrste sajta.

Što se tiče tvog sajta i nerelevantnih pojmova, izvrši potpunu optimizaciju sajta, i svih pojedinačnih stranica, i sigurno ćeš imati kvalitetnije i relevantnije rezultate
[ Doc Holiday 87 @ 03.06.2009. 20:50 ] @
Citat:
srlexic: Pa zavisi od mnogooo faktora, pre svega cene ključnih reči oglasa koji se prikazuju na tvom sajtu, a ima veze i sa Google PR-om, vrstom sajta i sl...

Google PR nema apsolutno nikakve veze sa cenom klika.