[ ThuG_DawG @ 03.06.2009. 08:34 ] @
Pre neki dan sam uspeo da se konektujem na neku wireless mrezu sa laptopom u svojoj kuci. I svaki put mi pronadje tu mrezu pri skeniranju. Zove se SlobodaTelep. Ja sam inace iz Novog Sada, upravo sa Telepa, pa mi je odmah bilo cudno da postoji free zona tu, buduci da nije blizu centra. No, kada se konektujem, nista ne radi. Jednostavno kao da nisam na netu, browser izbacuje "not found", ping ne radi, itd. A u donjem desnom uglu pise "connected" i "speed: 11.0 Mbps", nekad bude i manje, 2.0 ili 5.5. Ima li neko ideju kako ovo da podesim? Verovatno su u pitanju brojevi kod TCP/IP protokola, zar ne? IP adresa, subnet mask, gateway, DNS. A mozda i ne, stvarno ne znam.

Hvala na pomoci
[ karic @ 03.06.2009. 18:43 ] @
Mozda kod njih radi samo hotspot konekcija
namjesti da sve bude automatic

neka bude ovako


zatim samo probaj uci u net...bez konekotovanja (onog PPPoE)
[ Marko Cukalac @ 03.06.2009. 20:35 ] @
a mozda treba da im platis?

pokusaj da otvoris njihov sajt i videces da radi ok.. ali drugo ne.......

plati pa klati :)

poz
[ ThuG_DawG @ 03.06.2009. 23:46 ] @
Probao sam automatic podesavanja, ali nista. Bice da ipak treba da se otvori neki account, ali pojma nemam ni kakva je to mreza, jer kada googlujem "SlobodaTelep" rezultat je krajnje oskudan. Bolje da ja to batalim, a bas sam se ponadao kad sam video "connected".

Hvala na odgovorima, u svakom slucaju
[ DR83 @ 04.06.2009. 00:09 ] @
Nemoj da batalis nego budi uporan, kad je navatas-navatas.

Dobro dodje da se ogrebes ponekad
[ ThuG_DawG @ 04.06.2009. 08:34 ] @
Hm, pa, ponestalo mi ideja. A da li neko zna sta je ovo?

http://riwireless.homelinux.ne.../forum/forum_viewtopic.php?139

Tu ima SlobodaTelep i neke brojke. Spominje se NetStumbler. Kako to da upotrebim?
[ Librabicboj @ 05.06.2009. 14:42 ] @
SSID Sloboda je bio za Freedom network Novi Sad, to su radili Roli i Eki, ali ne znam sta se desilo sa nijma.
Imas nihov sajt na http://www.freedom-wlan.com/
Pa vidi sta ces dalje.

Inace Freedom Network je bila free community network, a sta je sada nemam pojma.
Pozz