[ KizaBG @ 05.06.2009. 19:08 ] @
Zivim na Zvezdari, i pre 5 godina sam podneo zahtev za jos jedan telefonski broj. Moja majka 2 godine pre mene :) .. i oboje smo dobili odgovor da nema dovoljno parica na zicama, nema pcm-a, nema ovo, nema ono.

Kad juce, dolazi tip iz Telekoma u nasu kucu, i pita da li smo mi podneli zahteve za fiksne telefone, i ako jesmo, da li hocemo da uzmemo sada 2 fiksna telefona ??

e, samo sto se nisam srusio .. i to da docekam u zemlji Srbiji :)

OK, ja sam pristao, a majka je odustala jer smo u medjuvremenu kupili gomilu mobilnih telefona.

Pitanje: Sta mi savetujete, da li da uzimam ovaj fiskni broj od Telekoma, ili da sacekam jos malo ? ...drugar mi rece, da SBB treba uskoro da dobije licencu za fiksnu telefoniju. A opet, citam vesti da su jedine 2 licence dobili skoro Telekom i jos jedna firma, pa se bojim da ako sada ne uzmem telefon, ko zna kada ce opet biti ??

MIslim, nije mi hitno, ja vec imam jedan fiksini, i mobilni, ali sam mislio da uzmem jos jedan, zbog firme koju bih eventualno otvorio.

Inace, cena je : 6.000 dinara za telefon, placa se u 6 jednakih rata, i 4000 dinara za kabl ! .. kao, do 150 m razdaljine kabla od bandere, placa se 4.000 dinara ..

sve u svemu, 10.000 dinara je prikljucak. Nije mnogo, ali ako mi nakace PCM, dzaba mu :)

danas sam dobio pismenu potvrdu, da mi je odobren broj (samo 2 dana nakon sto je taj tip iz Telekoma bio u nasoj ulici), i daju mi rok od 15 dana da spremim instalaciju .. hmmm . sta to znaci da spremim instalaciju ... nije mi bas najjasnije ?

tako da pitanje je : uzeti ili ne ? :)

[ Bik Koji Sedi @ 05.06.2009. 22:32 ] @
Ako već uzimaš, uzmi ISDN. Pretplata sada košta isto, a efektivno imaš dve linije i gomilu dodatnih usluga koje se inače na običnoj liniji doplaćuju.
[ MyWay @ 06.06.2009. 10:01 ] @
Citat:
KizaBG:danas sam dobio pismenu potvrdu, da mi je odobren broj (samo 2 dana nakon sto je taj tip iz Telekoma bio u nasoj ulici), i daju mi rok od 15 dana da spremim instalaciju .. hmmm . sta to znaci da spremim instalaciju ... nije mi bas najjasnije ?
To znači da pošto je unutrašnja instalacija u zgradi (u hodniku i u stanovima) ili kući vlasništvo stanara, treba izvesti unutrašnju instalaciju (ukoliko je nema) tako da se može priključiti na Telekomov orman u zgradi ili priključnu kutiju na zidu kuće.
[ miki_250 @ 06.06.2009. 20:08 ] @
sbb ce da uvede fixnu mrezu 2040 :):) verovatno je prosirena mreze u tvom delu grada pa sada se svi zahtevi resavaju.....uzmi dve pots linije mani se isdn (to kad ne radi) moze mnogo da te boli glava....
[ KizaBG @ 27.06.2009. 11:24 ] @
Ipak sam uzeo jos jedan broj, i jako sam zadovoljan kako radi. Evo, napisao sam to u temi "caller id na pcm-u"