[ virtualx @ 09.12.2003. 17:43 ] @
prvi put pokusavam napraviti web stranicu.
e sad trazim neki program kod kojeg ima gotov dizajn tako da ga ja ne moram praviti.
takodje me zanima neki jednostavni program za izradu animacija.
[ Aristotel @ 09.12.2003. 18:35 ] @
Dizajn: FrontPage ili Dreamweaver MX .. ?
Za animaciju: Gif Animator .. ?
[ Corleone @ 09.12.2003. 20:07 ] @
Poslušaj kolegu koji je odgovorio pre mene. Početnička dobitna kombinacija glasi: Front Page i GIF Animator.
[ manca @ 09.12.2003. 20:24 ] @
Ma kakav bre FP, to je nesto sasvim glupo, uzmi Dreamweaver, ili CoffeCup.
Po meni je Coffee najbolji izbor za pocetnike.
[ Corleone @ 09.12.2003. 20:50 ] @
Pa čovek je pitao koji je najbolji za početnika. Inače još bolji je Adobe GoLive, ali ako ga početnik spazi neće mu pasti web dizajn na pamet idućih 5 godina. Mi smo preporučili programe za početnike, a Dremaweaver je za malo naprednije korisnike, bar ja tako mislim.
Pozdrav
[ virtualx @ 09.12.2003. 21:12 ] @
pokusao sam u fontpage,ali nesvidja mi se.
sve sto se napravi izgleda suhoparno i kockasto.
u fontpage uspio sam napraviti samo podlogu i ubaciti linkove.

takodje ne kontam ovaj advanced gif animator.
moguce je samo ubaciti valove i spray efekat.
sve animacije potrebno je rucno crtati.
[ bluesman @ 09.12.2003. 22:40 ] @
Citat:
virtualx:
sve sto se napravi izgleda suhoparno i kockasto.

Mislim da to ne zavisi od softvera :-)
[ _igor @ 09.12.2003. 23:44 ] @
uzmi Dreamweaver ... ja sam poceo sa njim.

al` da bi napravio "dobru" stranicu nije ti dovoljan samo Dreamweaver. al za pocetak ti moze posluziti.

_poz
[ Aristotel @ 09.12.2003. 23:51 ] @
Citat:
manca:
Ma kakav bre FP, to je nesto sasvim glupo, uzmi Dreamweaver, ili CoffeCup.
Po meni je Coffee najbolji izbor za pocetnike.


Ja nisam nesto upoznat sa time da je CofeeCup neki od kvalitetnijih editora, pa ne znam zasto bi bio dobar za pocetnike .. ? Koliko ja znam to je editor koji nije bas pogodan za 'graficko konstruisanje html koda" kao sto su to FrontPage i Dreamweaver, a s'obzirom na to da je on pocetnik i da jos ne zna sam html jezik, mislim da mu nece biti bas zgodno da otkuca ono sto je zamislio preko cistog html-a .. !?

Bluesman je, takodje, potpuno u pravu, jer nije softwer kreator onoga sto ce da ispadne, vec ti sam, on ti samo pomaze da ostvaris zamisljeno. Ukoliko ti nisi kreativno nastrojen, nece ti Boga mi pomoci ni jedan softwer ma koliko on bio dobar .. !?

Ukoliko zelis da tvoj rad ne bude 'kockast i suvoparan' moraces da se potrudis oko ucenja nekih grafickih alata poput Macromedia Fireworks-a (za pocetak, posto je veoma zgodan za pocetnike, a vrsi posao veoma dobro) uz pomoc koga ces da odradis grafiku za svoj sajt. Nauci dobro da radis u njemu i vec si odradio dobar deo posla, kasnije ti samo ostaje da sve to sklopis u jednu sloznu celinu. Uz to uzmi i da eksperimentises sa FrontPage-om, radi sve sto ti padne na pamet, isprobaj sve moguce opcije (to vazi i za Fireworks) sve dok ne postignes nesto dobro, kasnije ce doci sve samo po sebi, pa ukoliko imas volju i zelis da radis (volovski, bez odmora i uz puno napora - nije da te plasim to je cinjenica) prioni na posao tj. na eksperimentisanje. Kada naucis neke osnovne stvari, tu su ti forumi pa pitaj sve sto te zanima a neko ce vec da ti odgovori. Srecan rad, pozdrav.
[ virtualx @ 10.12.2003. 10:20 ] @
uz casopis info dobijem cd i na njemu sam nasao fireworks i flash.
instalirao sam ali trazi serijski broj.
gdje da nadjem serijski broj za ove programe.
javicu se kasnije da kazem za koju verziju mi treba serijski broj.
[ SHCkabbio_[2hot] @ 10.12.2003. 16:20 ] @
Slazem se sa Aristotelom za Fireworks mada ako ti hije tesko bolje odmah pocni da ucis Photoshop jer jednog dana ces morati da predjes na njega zbog mnogih njegovih prednosti.Inace, grafika je 90% dizajna a za sve ostalo treba da vidis neki tutorial za Dreamwaver i CSS! Mada ti preporucujem da ucis CSS jer je mnogo prakticniji! Ima veoma lepih tutoriala za CSS kao
http://www.htmlhelp.com/reference/css/
http://www.canit.se/%7Egriffon/web/writing_stylesheets.html
i jos mnogo. Srecno! Nemoj da odustajes na prvoj prepreci!

_______________________________________________
... Vitezovi Reda Zmaja opet dolaze,
Jer mi smo vechni vase kraljevine prolaze...
[ manca @ 10.12.2003. 20:47 ] @
Citat:
virtualx:
pokusao sam u fontpage,ali nesvidja mi se.
sve sto se napravi izgleda suhoparno i kockasto.
u fontpage uspio sam napraviti samo podlogu i ubaciti linkove.

takodje ne kontam ovaj advanced gif animator.
moguce je samo ubaciti valove i spray efekat.
sve animacije potrebno je rucno crtati.

evo o cemu sam pricao kad sam rekao da je FP sra*e./////
Nego, lepo ti nauci source kod HTML-a 4.01, i lepo sibaj u Kwrit-u, :) ili jos bolje Notepadu :_)
[ _igor @ 10.12.2003. 23:01 ] @

najbolje ti je da uzmes Dreamweaver i Fireworks...to ti je dovoljno za pocetak.
i kad njih dobro naucis onda kreni dalje.

_poz
[ _igor @ 10.12.2003. 23:04 ] @
@virtualx

mislim da su ti programi na tom CD ...demo :)
(15dana tako nesto)

_poz

[ virtualx @ 11.12.2003. 20:11 ] @
e da jesu demo verzija.
na nekom starom cd-u sam nasao flash4 i staru verziju fireworksa.
flash sam poceo kontati,ali fireworks nikako.
ne mogu ni poceti jer ne svatam kako se u njemu pravi dizajn i ubacivaju podaci.

jos cu malo preci preko opcija ne bi ista poceo raditi.

pokusavam u flashu napraviti tekst koji se pomjera od desna ka lijevo i ne uspjevam.
nije valjda da svaki frame moram rucno crtati.
i kad izaberem sljedeci frame na njemu imam isto kao i na prednodnom.

tek sam danas poceo raditi na flashu pa nemojte zamjeriti sto nemam pojma.
idem polako,valjda cu skontati.
[ Radovan__III @ 11.12.2003. 21:24 ] @
Ja predlazem ako si apsolutni pocetnik da podjes od :
I
1. FP
2. Gif-animator

napredovanjem predji na
II
1. Dreamweaver ( baci FP )
2. nastavi Gif-animatorom
3. pocni Photo-shop

dalje
III
1. Dreamweaver
2. Flash (za animacije umesto gif animatora)
3. Rasturaj Photo-shop

I to je to navali !!!
[ euripyd @ 11.12.2003. 22:23 ] @
Sine,
Uzmi Adobe GoLive 6, imas ga skinuti na sve strane sa neta, full verzije.
Ja sam se namucio sa FP i DWV....
[ virtualx @ 12.12.2003. 21:30 ] @
ok nesto sam sklopio u fontpage.
e sad registrirao sam prostor na www.dot.tk

pokusao sam sa total commander da se konektujem na taj ftp server ali nece.
upisem user name i password i adresu ftp.dot.tk
kliknem na connect i pojavi se poruka ...connect call failed

zatim sam se disconectovao sa dial up veze i onda pokusao i tad je pisalo ...host not found.

registracija prostora na www.dot.tk je protekla dobro.
sta nije uredu?
[ euripyd @ 13.12.2003. 14:05 ] @
Probaj sa CuteFTP da se konektujes ili SmartFTP.

Ili pogresan passw ili username ili tako nesto...
Ne znam zasto ne bi radio...
[ virtualx @ 13.12.2003. 15:55 ] @
kako da smanjim velicinu gif animacija?
[ E.N.I.A.C @ 09.01.2004. 21:28 ] @
Pa bas bas za pocetnike je Namo Web Editor ... Imam na disku neku stariju verziju mislim 4.0 ali imas na netu da nadjes da skines sigurno neku noviju... A ako hoces najprostiju mozes da skines CoolHTML ili CoolPage ne znam kako se zove gde pravi sajt preko D&D, ili u Wordu da otkucas neki text sredis i sacuvas kao html...
[ NikolaVeber @ 10.01.2004. 13:51 ] @
Pre svega treba postaviti pitanje kakve su ti namere sto se tice web-dizajna. Ako ti treba da zbudzis nesto na brzaka i da ti to bude prva i zadnja stvar koju radis u ovom domenu, koristi neki od ovih programa. Ako planiras da se ozbiljno pozabavis ovim stvarima, uzmi DW za pocetak, ali uvek gledaj source kod koji dobijas i pokusaj da ga razumes. Posle nabavi nesto od literature za html (xhtml), verujem da na netu imas vise tutoriala nego sto´mozes da procitas da kraja zivota.
[ hal83 @ 20.01.2004. 01:41 ] @
kao apsolutni pocetnik uzeo sam cute html, skidao sam neke stranice i pokusavao od njih da napravim jednu novu. Ukapirao sam brzo da citam kod...Menjao boje igrao se. Pa sam krenuo sa ubacivanjem slika..Pozicioniranje je bilo problem. Onda prva animacijica u gif animatoru. To je moram priznati bilo pre 5 godina i nisam napredovao nesto mnogo posto sam se sa pravljenja sajtova vratio na igrice.
i evo pre nekoliko meseci uzeo sam ponovo dizajn u ruke. Za animacije uzmes swish 2.0 predjes tutorijal i vec ono sto napravis izgleda pristojno....onda swishmax ....vise opcija zezanja. Mislim da za flashom nema potrebe. Inace sljakao sam u FP-u prvo.....skapirao da je vecina sajtova radjena sa tabelama ali u FP u su malo "neposlusne tabele" pa sam se odlucio za drimviver koji je zakon zbog leyera i lako se ubacuje java, flash, swish.....Tako da kreni prvo sa kodom malo pa brisi u drimviver....pa se vrati na kod bar ja tako planiram..

poz
[ euripyd @ 21.01.2004. 12:43 ] @
Stvarno da kazem da je Go Live 6 odlican za pocetnike, ali i za naprednije. Zaista, nikakvih problema neces imati, ne beze vam objekti, sve je uredno i cisto.

Jos sam otkrio jednu stvar u Go Live i to je da kada promenim url nekog objekta (stranicu, slike, flash i ostalo) u lokalnom folderu gde se nalazi sajt, sam program promeni kod u svim stranicama koje sadrze promenjeni objekat. Ne znam da li to funkcionise u nekim drugim programima ali u GoLive je to maciji kasalj. Nema vise da idem u source pa menjaj linkove ukoliko promenim neki detalj...
[ IHThUS @ 17.02.2004. 20:33 ] @
@euripyd
Probaj Dreamweaver, možda ćeš da se predomisliš u vezi Go Live.

Za svakog početnika mislim da je najbolje ka krene sa Dreamweaver i Photoshop, a kasnije može da proširi i na druge alate.
[ Toni @ 18.02.2004. 08:13 ] @
Mislim da ti je najbolje da uzmeš Dreamwiever + Photoshop + Imageready

Dreamwiever je sve što ti treba na početku, a ima strašno mnogo tutoriala za njega, što je najvažnije kada si početnik. Plus svi macromedijini programi imaju odličan help. Knjige da nepominjem.

Isto važi za Photoshop. Puno zastupljem, samim tim i puno ljudi koji mogu da ti pomognu. Imageready je "deo" Photoshopa i služi za pravljenje animacija, pa kada savladaš photoshop, imageredy ćeš automacki da znaš.
----------------------------------------------------------------

što se tiče diskusije koji je najbolji editor, svaki profesionalac mora da zna da je to običan text editor koji po mogućstvu ima podršku za utf i možda highlight.

I TO JE TO :)

Kada to znaš nisi "rob" bilo kog programa na koji si navikao i možeš site da manjaš odakle god ti je volja, dok si na putu ili preko PDA dok se smaraš u tramvaju :)
[ Jezdimir Lončar @ 18.12.2005. 21:19 ] @
Dreamweaver je u dobrim rukama vrlo mocna alatka (zajedno sa Flasom i Photoshop-om)...Ali ko ne umije da ga koristi i uopste ko ne zna da web dizajnira,neka ni ne pokusava da radi sa njim...Ako je neko apsulutni pocetnik, NotePad+dobar HTML tutorial=dobar web desinger!
Vidimo se!
[ cedenele @ 18.02.2006. 22:19 ] @
Neohacker
je u pravu ....
Malo poznavanje html nije na odmet ...za pocetak ...Ja koristim ACE html 5 pro slicno kao COFI CUP ....( izvinte za nepravilnosti ) Oba programa imaju mogucnost pregleda ( kao i drimviver ) originalne web stranice ..kako bi izgledakla pre snimanja iste ili slanja na server ...Svako igranje u tim programima u gornjem delu sa html ima rezultat u donjem delu odnosno pravilan izgled vashe web stranice ..
U svakom od programa imate primere koji se mogu koristiti kao shabloni ( kada se savlada taj osnovni html sa jedno 30 komandi )
Licno ih pomalo razumem , ali osnovno sam naucio , a to je da ih stavim na pravo mesto sa copy i paste . Da li je to skripta , flash , gif , jpg , animacija ili nesto slicno sve radim sa copy paste ......
Meni je bilo bitno da razumem html odakle shta pocinje , pa da posle
ubacujem ono sto su drugi napravili na meni vazno mesto . To snimim kao neku stranu i nadjem besplatan hosting da prebacim ...
EEE sada kada znam kako se to radi i preko ftp programa ..nesto sam se oladio jer je tu mnogo mogucnosti pa sam neodlucan sta cu bre da radim ....U jednom momentu znam sta hocu u drugom pomognem nekom , ali globalno postaje mi dosadno .. Treba da postavljam stranice , azuriram , prijavljujem na pretrazivace ,ispravljam greske ,ucim neshto a ne treba mi ( nije na odmet )Treba znati od svega po malo za neki svioj sajt ....
Slike obradjujem Compact Draw- om .... mali program 1.5 mb mislim ... seces slike sa desktopa i odmah spremne za web .. isto koristim i CaptureWizPro 3.5 isto seche slike koje vidim na desktpu pa ih odma snimam...Dok ja otvorim ImageReady vec gotovo sa ova dva... Isti k drugo pakovanje kad vam kazem .
Prepuruka za ucenje ( idi od najtezeg koliko god bilo tesko ) prvo registruj sajt na beslatnom hostingu primer http://dvrliberty.50webs.com/ sto smo ja i jedan moj prijatelj zajednicki radili ...sve linkove proverite ...mozda se neshto napreduje i ovaj ako ne vidite http://dvrliberty.50webs.com/ftp_transfer_i_jos_po_nesto.html.. Do sada smo zajednicki dosta dogurali i evo covek sada ima svoj sajt ...( doduse nema puno vremena da radi ali ga ima )
Za animacije gif i flash koristim xara.3d.5.02 .. i sve programe mogu prebaciti na server za download + sss po zelji ( kad sam slobodan ) a nisam Slobodan nego Nenad
Ovaj hosting na 50webs je zlato za pocetnika ..i nema reklama a ima ftp prebacivanje sajta
A tu sam i ja da pomognem sa sve copy i paste .
Moz da treba al ne mora da koristi.
POZ.mail je u gornjim stranicama
[ CtrlAltDel @ 30.06.2006. 00:27 ] @
ako hoces da se bavis web dizajnom prvo i osnovno treba odlicno da baratas sa nekim grafickim programom...

tu dolazimo do jednostavne podele u zavisnosti naravno sta te vise interesuje -flash ili html/php/asp

ako te vise interesuje flash logicno je vecu paznju posvetiti vektorskoj grafici , sto ce reci:
Corel Draw , Adobe Ilustrator ...

s druge strane opet ti je i tu potrebna bitmap grafika tako da treba koristiti i nesto od sledeceg:
Adobe Photoshop, Fireworks, Corel photo paint...

e sad za mene je idealna kombinacija ubica u photoshop-u i solidno znanje corel draw-a.

u svakom slucaju treba pucati na ozbiljnije programe ako ozbiljno nameravash time da se bavis ...

sad smo kao resili grafiku mada naravno postoji jos pitanja kako resiti gif animacije i sl.

kad savladash dobro ali stvarno dobro grafiku - jel ne vredi napucan kod ako ce ljudi da se zgrazavaju na to sto vide...

prelazis na html...

tu zaboravi da ti photoshop kreira html fajl i slicne zezancije...
nego notepad pa udri...

e kad skapiras html dosta dobro - da vecinu stvari mozes da napises iz glave bez problema onda predjes na dreamweaver - takav tip programa samo treba da ti ustedi vreme za cukaranje tabela i jos kojekakvih tagova.... mada ja i dalje vise vremena provedem u code view , nego u design :)

e kad si savladao html i pomocni program onda je vreme da se predje na css.

za to lepo imas knjiga na netu i zen garden pa udri....

kad se zadovoljis time pozeljno bi bilo solidno znanje flash-a ( ne mora sad neki ultra napredni actionscript ) - ovo naravno vazi u slucaju kad nisi resio da postanes flash guru :)

e onda prodje neko vreme pa ti ni to nije zadovoljavajuce i upustis se u php ili asp ...

mysql...

naravno tu vec izlazimo iz okvira web designera i prelazimo u novo zanimanje web developer

po meni dobitna kombinacija - photoshop, Corel Draw , Flash professional 7, dreamweaver 2002 , notepad naravno ;) iiiii jos html, php, mysql

e onda si armija u jednom coveku ... ili u dedi sve zavisi koliko odes daleko u ucenju svake faze... :)
[ DJ_IGGY @ 06.07.2006. 15:37 ] @
Ja mislim da na free host-u ne mozes da pristupis preko Total Commander-a, vec samo preko njihovog sajta!?
[ Danilo Cvjeticanin @ 06.07.2006. 17:58 ] @
Zavisi, ako free hosting dozvoljava ftp pristup onda mozes, a ako ne dozvoljava onda moras da koristis njihov file manager.
[ zeljkovirtyal @ 11.07.2006. 02:16 ] @
Moze neko samo na kratko da mi pomogne .... Odakle da skinem besplatnu verziju DreamweaverMX4-a ?
[ momsab @ 22.07.2006. 12:48 ] @
Citat:
zeljkovirtyal: Moze neko samo na kratko da mi pomogne .... Odakle da skinem besplatnu verziju DreamweaverMX4-a ?
nisam cuo da je bilo koja verzija Dreamweaver-a besplatna. Nadji besplatne alternative, cini mi se da postoji dosta preporuka na ES-u.
[ vejin @ 03.05.2007. 16:42 ] @
A čta možete da kažete o programu NVU.

http://www.nvu.com

[ piskaralo @ 30.06.2007. 18:52 ] @
EVRSOFT FIRST PAGE 2006-Zna li neko nesto o njemu?
[ Master_Mind @ 03.01.2008. 11:13 ] @
Ovako i ja da se malo ubacim...Hteo bih i ja da krenem nesto...Znam da radim photoshop i corel draw dosta dobro. E sad...citao sam ovu temu i ima dosta misljenja kojim programom da se krene. Dakle ne bih da pocinjem sve i na kraju da ne napravim nista. Hteo sam da pitam nekog profesionalca koji se vec dugo i profesionalno bavi ovime za savet. Dakle s cim da se krene?
Hvala
[ shamman @ 05.01.2008. 18:10 ] @
Zdravo. Nisam profi ali ti mogu dati savjet chime prvo da pochnesh da se bavish.
Ja radim u Macromedia Dreamweaver-u 8-ci i mogu ti reci da mozhe da zadovolji moje apetite :)
Sad, shto se tiche animacija, mozhesh da se opredjelish za Macromedia Flash MX 8-cu ili Microsoft SilverLight. Flash je sasvim OK, a za SilverLight ne znam iskreno, znam samo da mi je profesor koji je ludo zaljubljen u Microsoft kazao da je SilverLight izvanredan program :) mnogo bolji od Flash-a i da ce u buducnosti da ga istisne iz trzhishta skroooz :)
SilverLight imash da ga skinesh free s net-a
E sad za grafiku ti savjetujem PS [vidim imash iskustva s tim programom pa ti nece biti strano :)]
Shta drugo da ti kazhem, ja kad sam pochinjao da uchim DW, imash help button --- getting started with DW pa polako, stranicu po stranicu :) ili kupi knjigu...
Shto se tiche Web Dizajna, tu nema ko da te uchi, ti si sam svoj majstor i vjeruj mi da cesh dolaziti u situaciju da odustanesh, ali samo znaj da ti se mozhe isplatiti i da ako ne uspije u pochetku da ti se ostvari ono shto si zamislio, ne odustaj :)
Inache, ovaj forum je extra i naci cesh mnogo korisnih stvari i u mnogo chemu ce ti olakshati posao...
Sretan Pochetak :)
[ Mitrović Srđan @ 05.01.2008. 23:26 ] @
Kao prvo poznavanje "mnogo dobro" photoshopa je relativna stvar. Da ga
poznajes toliko dobro sigurno nebi postavljao ovakvo pitanje no dobro :)
Takodje silverlight je tehnologija koja nema veze sa animacijama.

www.microsoft.com/silverlight/

Od softvera ti preporucujem DreamWeaver CS3 koji ima izuzetnu
mogucnost rada na mnogim objketima/dokumentima itd itd.
Misim da je to pravi izbor i sa pro i noob korisnike.
Nauci prvo rucno da pises markup i sredjujes stvari uz pomoc CSS-a,
i to preko nekih obicnih text editora tipa notepad++. Pa onda kad ti vec
zatrebaju neke mogucnosti tipa biblioteke/ajax/snippeti/bilo_sta_sto_je_napredjije
pocni da koristis dw.
[ Lord_Master @ 19.01.2008. 21:14 ] @
Dreamweaver je po meni najbolje resenje. Mozda je u pocetku malo problematicno da skuzis sta, gde, kako. Ali svakako je bolji od FT. (ali to je samo moje misljenje)

Za grafiki PS i FireWorks, najbolji su ;)
[ dksteva @ 19.01.2008. 23:26 ] @
NVU+PS+Flash=dobitna kombinacija!U svakom slucaju mislim da prvo treba nauciti rucno pisanje koda, pa tek kasnije sledi Dreamweaver!
[ volleystar @ 30.01.2008. 08:18 ] @
ajd kao da ja ne pametujem, ali da li ste mozda misljenja da neko moze praviti probleme ukoliko dreamweaver nije licencni, i da li to uopste moze da se otkrije ! sta mislite !
[ Mitrović Srđan @ 30.01.2008. 11:33 ] @
Nije da preporucujem koriscenje nelegalnog SW ali ne moze se otkriti
ni pomocu cega je pisan kod a kamoli da li je SW legalan.
[ Red_Devil_019 @ 22.08.2008. 18:24 ] @
Zasto mucite coveka takvim programima,kasnite s vremenom!!!
Ceo sajt bez problema mozes napraviti programom WebSuite X5,jednostavnije ne moze biti bez znanja bilo kakvog programskog jezika,cak sa njime odmah izbacujes sajt na net,normalno pre toga ti je potreban domen.
Ako ne nadjes taj program probaj Office Publisher-zavrsava posao.

Sto se tice animacija,Gif Animator je OK,postoji i bolji programi,normalno,samo ti jednostavno,MNOGO HOCES-A PREMALO ZNAS!!!
[ sHomalesku @ 11.08.2009. 10:03 ] @
Moze li mi neko pomoci kako da ga skinem sa neta ?????-.-
[ ghi @ 14.02.2010. 23:32 ] @
Predlazem da pocetnici kupe knjigu Dreamwiever, odlicna je sve se postepeno pokazuje prava stvar za pocetnike, samo treba znati citati ;)

PozZ!
[ OK Comp @ 01.03.2010. 23:22 ] @
Engleska kompanija 'Serif' nudi paletu proizvoda za veb dizajn, u ponudi imaju verzije programa koji su besplatni i zadovoljavaju osnovne potrebe u kreiranju sajteva.
[ Amra_ @ 21.04.2011. 15:31 ] @
Sa Dw možeš napraviti pravo lijepu i "močnu" stranicu, ali za za početak i zagrijavanje predlažem da koristiš FP, jeste da je FP staromodan, ali dobro dođe za početnike, poslije ti u Dw može biti mnogo lakše.
Kada se uvježbaš pokušaj stranicu napraviti u Flash-u, izgledat će mnogo ljepše i dinamičnije od ostalih stranica.
Primjer takve stranice:
http://www.jami.ba/