[ Reperr @ 07.06.2009. 17:15 ] @
Nakon što je došlo do kvara sa Amigom Commodore A1200 i GenLock mixera ostao sam bez znaka u uglu ekrena (logo)
Može li (i kako može) da se u Scalu pri ubacivanju video fajlova (.avi .vob .mpeg i sl) postavi i TV znak

Tako sam mislio da preko običnog PC računara sa grafičkom karticom i njenim Video izlazom!

Inače TV znak sastoji se od tri slova u gornjem lijevom uglu dok je ostatak crna pozadina!

Hvala unaprijed!
[ Serviser22 @ 07.06.2009. 20:42 ] @
Ne moze na nacin na koji si do sada radio. Mozes jedino u Scalu Iplay (mm200 ne moze to) prozvati video clip (samo avi) pa zatim na svaki video clip zalijepiti logo uraden na crnoj podlozi pa uraditi luma keyer. Prilicno nesigurna varijanta jer Scala prilicno tesko "žvače" video klipove i ne podrzava sekundarni monitor, ako si zamislio da sve radis sa jednim racunaraom a final imas na video izlazu. Jedino mozes klonirati primarni monitor, pa da na vido izlazu imas ono sto imas na monitoru, ali opet kazem da se Skali bas i ne dopadaju video klipovi da ih vrti u realnom vremenu.

Mi smo na TV gdje radim dugo vremena koristili Amige i genlock G2 za logo pa smo kasnije presli na drugi sistem , a u magacinu imamo jedno 2-3 Amige, i dva Genlocka, jedan G2 drugi Hama, stoje onako.... :(

Nego, rjesenje ti je jedino da radis sa dva racunara i da pokusas nabaviti genlock Coriogen Eclipse koji se spaja u seriju sa VGA monitorom (kosta oko 100 eura, a s njime dobijes i CD regularno Scalu Iplay) i preko njega kijaš logo, a iz drugog racunara pustas clipove koje ces uvesti sa izlaza videa na grafickoj na video ulaz genlocka i kijati logo na isti nacin kao sa Amigom... Mogao bi mozda to izvesti i sa samo jednim racunarom da ti je primarni monitor Scala, a sekundarni video izlaz neki player, ali ti opet treba genlock da bi to pomjesao.....


Ili da nabavis nesto od BlackMagic kartica i sistem Airbox-a (Play box) koji podrzava odmah ljepljenje loga na video clip. Ali to je prilicno skupo rjesenje.

Pokusaj ako vec nemas drugo rjesenje popraviti Amigu. One su se rijetko kvarile,pa vjerujem da bi je mogao popraviti. Obicno je problem u napajanju (ispravljacu) i u Hard disku, a HDD pase iz laptopa, ali moras dizat sistem ponovo, a znas vjerovatno da je to na Amigi strahota tesko dignuti sistem ponovo....

[Ovu poruku je menjao Serviser22 dana 07.06.2009. u 22:03 GMT+1]