[ LoraP. @ 08.06.2009. 22:39 ] @
Pozdrav,

Nisam uspela da nadjem slicnu temu. Nadam se da ima nade za ovaj problem.

Napravila sam klip u Movie Makeru (seckanje, spajanje, itd.).

Posle nekoliko dana, usla sam sa Desktop-a u folder u kojem je film. Napravila sam u istom folderu duplikat filma sa Copy/Paste.

Otad su i original i kopija nefunkcionalni> kada pustim film u M.Makeru, rade samo uvodna i odjavna spica, a umesto ostalih delova, stoje beli kvadrati sa crvenim iksevima preko.

Sta da radim??
[ Toxic Flame @ 15.06.2009. 12:06 ] @
iksevi se pojavljuju kada nema videa koji je tu nekada bio..
muvi mejker koristi videe sa hard diska a taj fajl je samo proekat i on sadrzi informacije o spajanju isecanju i sl. stvarima ali ne i same videe..

da bi proekti koje chuvash na taj nachin bili funkcionalni potrebno je da ti videi stoje na istom mestu na kome su bili u vreme rada u muvi mejkeru,
ako ih posle toga premestish ili preimenujesh MM nece prepoznati i pojavice bele kadrove sa crvenim X


proveri da li na hard disku josh uvek imash videe koje si koristila u svojoj kompoziciji?
ako ih ima, lepo bi bilo da se setish gde su bili kad si radila video, ako mozesh vrati ih, ako ne javi da trazimo drugo reshenje :)

ovaj problem cesh prevazici ako budesh jednom zavrshen video rendovala..(render as..) i time dobila jedan video fajl, a do tada videe sa kojima radish ne diraj :)

nadam se da sam pomogao
[ LoraP. @ 18.06.2009. 13:46 ] @
Hvala!

Resila sam problem tako sto sam iznova napravila klip od sirovog materijala...

Znaci, u buducnosti, da se ne miche nista..!

[ bytefx192 @ 18.06.2009. 19:03 ] @
Ne znam kako ide u MovieMakeru jer nisam uopste radio sa njim. Medjutim, u ozbiljnijim programima za montazu, ukoliko dodje do gubljenja pojedinih fajlova (video sekvenci), titla, zvuka, ili bilo kog dela projekta, program automatski trazi da se to pronadje.....

Fajlove ne smes nikad prebacivati iz tog foldera na drugo mesto, jer ih je projekat vec tu zapamtio, i odatle ih koristi....
[ Toxic Flame @ 18.06.2009. 20:47 ] @
koliko sam upucen nema te opcije u muvi mejkeru :)
[ bytefx192 @ 18.06.2009. 23:01 ] @
Pa da... zato sam i spomenuo profi programe :), jer sam 98% siguran da moviemaker to nema :)
A pravo da vam kazem, meni je moviemaker komplikovaniji program od ostalih... Nznm, tako mi se cini :)

pOzZ
[ Toxic Flame @ 19.06.2009. 00:07 ] @
pa jeste komplikovaniji pogotovu ako zelish da postignesh neshto..
ako nema ideje i nishta ne mora da bude sinhrono onda samo stavish klipove na storibord i gotovo.. :)

zato bar vegas ako ne premier :)