[ owim @ 18.06.2009. 12:07 ] @
Od 17. juna MTS je poceo sa eksperimentisanjem oko novog izgleda servisa 797, sto mozete da primetite ako u nocnim satima ukucate ovaj USSD kod.

Preko dana je kao i ranije, a nocu je poput 111 Telenorovog servisa -- uz tekuce stanje, moze da se vidi i zaduzenje za prethodni mesec i broj racuna na koji da se uplati (ako nije placeno), moze da se aktivira GPRS, MMS, i da se pretplati na SMS vesti -- toliko sam za sada video. Nis' posebno.

Bio bih srecan kada bi uveli neki "moj MTS portal".
[ Catch 22 @ 18.06.2009. 12:23 ] @
Citat:
owim:Bio bih srecan kada bi uveli neki "moj MTS portal".

A da li još uvek funkcioniše: http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=2250&Type=1

[ espresso @ 18.06.2009. 13:53 ] @
Radi i dalje ali samo listing koji izlazi u iskačućem prozoru.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.06.2009. 13:57 ] @
I sto nema listinga ni za april ni za maj.
[ espresso @ 18.06.2009. 14:16 ] @
Ja s tem nem' ništa. Nisam znao, mislio sam da i dalje funkcioniše.
[ owim @ 20.06.2009. 09:10 ] @
Izgleda da je 797 od danas proradio "u novom ruhu". Potpuno je isti kao USSD 111 kod Telenora.

Sve je to lepo, iako nema nikakvih usluga prakticno, ali sada da bih video stanje moram 4 puta da izaberem neku opciju.

Mogli su lepo da ostave da 797 bude samo provera tekuceg stanja (brzo i jednostavno), a da na drugom USSD kodu naprave isto sto i Telenor. Grrrrrr.
[ Catch 22 @ 20.06.2009. 09:25 ] @
^ Nadajmo se da ovo nije finalna verzija, jer zaista jedva da je upotrebljiva...


PS
Da li je iko dobio postpaid račun za tekući mesec u bilo kom obliku?
[ DR83 @ 20.06.2009. 14:46 ] @
Em nefunkcionalno, kada odem na prethodni racun pokazuje mi da nisam platio racun za april iako sam ja to odavnooo uradio ...
[ Mr. Bean @ 20.06.2009. 15:26 ] @
Citat:
DR83: Em nefunkcionalno, kada odem na prethodni racun pokazuje mi da nisam platio racun za april iako sam ja to odavnooo uradio ... :)


i kod mene isto pise da nije placen racun za april....svasta!
[ gojnik @ 20.06.2009. 15:38 ] @
Može li da se stornira Ino call vaučer? Greškom sam kupio preko ovog novog *797# servisa dok sam pregledao opcije, mislio sam da će biti neka potvrda.
[ Laki_Gen @ 20.06.2009. 19:25 ] @
Meni opet ne radi.
Kao, dostupno samo za postpaid korisnike...
WTF sam ja? Mid-paid?

Jesu nesposobni za medalju.
[ owim @ 20.06.2009. 21:39 ] @
Citat:
Mid-paid?
Za medjalju, umro sam od smeha! Hahahahaha.

Sa korisnicke strane je logicno i upotrebljivo da postoji jedan USSD kod za nesto sto se cesto koristi, da vrati brzu i jasnu info i to je to.

Potpuno je druga prica aktivacija vesti, melodija, InoCall-a.. ali sve to strpati zajedno u isti kosh? Dodatno, ovaj sistem _nije_ jednostavan za upravljanje, par starijih osoba zvalo me je danas jer nisu umeli da se snadju u novom MTS VODICU. Telenor ima *111# za aktivaciju raznih usluga. Ali ima i *311# i *411# (za postpaid) koji su info tipa -- otkucas kod i stigne ti SMS sa pregrsht informacija. Jednostavno svima. Kako u MTS-u ne razmisljaju...

Meni su potrebna 4 izbora ("klika") da bih dobio stanje koje se ranije pokazivao odmah. Nimalo zadovoljan.

(Za storniranje InoCall vaucera: pozovi da ti napisu urgentnu reklamaciju odmah, medjutim, nece biti resena u tvoju korist, ali da ne malerishem) :)
[ owim @ 20.06.2009. 23:50 ] @
Zasto mesati babe i zabe?

Jedan USSD kod za brzu info, drugi USSD kod za detaljnije info (moze i sa menijima), treci USSD kod za VAS servise (InoCall, vesti, itd) sa menijima. To je toliko logicno. Ne sve zajedno!!

Primeri iz prepaid-a:
*100# -- stanje i rok
*105# -- stanje MB
ili
*121# -- stanje i rok
*121*5# -- recimo stanje MB (ne znam napamet)

Dakle, kome treba detaljniji info, neka kuca duzi USSD ili nek se igra sa menijima.

Recimo, *797*4# -- poslednji racun i status.
[ noca @ 21.06.2009. 11:42 ] @
ovo je već blagi užas i tiha jeza !
u jednom trenutku dobijem poruku kako Servis nije trenutno dostupan i ......
a u drugom kako imam neizmirene obaveze za mesec april..

da li iko zna kada ćemo dobiti račun/obaveštenje bilo šta, u bilo kom obliku za mesec maj ?


[ DR83 @ 21.06.2009. 12:03 ] @
^svakog trenutka, tako mi rekose na 789.
Bice produzen rok za placanje.
Radovi na 797 su im pri kraju ali stanje koje dobijate na tom broju i daje NIJE VALIDNO!!!


Citat:
owim:
Meni su potrebna 4 izbora ("klika") da bih dobio stanje koje se ranije pokazivao odmah. Nimalo zadovoljan.



I agree!
[ VIDAKOVICV @ 21.06.2009. 12:28 ] @
Pre par dana sam slučajno na prepaid broju pozvao *797# i piše servis dostupan samo za postpaid.... sada kad pokušam sa istog broja piše "Ovaj servis Vam trenutno nije dostupan"
[ Slobodan Milivojevic @ 21.06.2009. 12:42 ] @
Mozda ce "mt:s vodic" biti dostupan i za prepaid...
[ owim @ 21.06.2009. 13:25 ] @
"Radovi na 797 su im pri kraju ali stanje koje dobijate na tom broju i
daje NIJE VALIDNO!!!"

Ako je ovo 797 finalna vezija, opako su se zeznuli.
[ owim @ 21.06.2009. 13:58 ] @
Jos jedna info koja nije (jos) zvanicna, ali je iz prve ruke: 797 provera ostaje kakva je sada, u prevodu -- budibogsnama!

(Recnik Ivana Klajina dozvoljava pisanje zargonskih recenica bez razmaka, ako je poslednja rec nezgrapna).
[ Emil Ranc @ 21.06.2009. 14:52 ] @
ubibože...
[ Slobodan Milivojevic @ 21.06.2009. 17:14 ] @
Strasna stvar sta sve pise na *797#... Valjda ce da srede malo to...
[ PiceCLuE @ 23.06.2009. 01:32 ] @
Citat:
noca
da li iko zna kada ćemo dobiti račun/obaveštenje bilo šta, u bilo kom obliku za mesec maj ?

I dalje sam bez racuna. Kasne kao i proslog meseca ali sam tad makar dobio sms-racun pre dvadesetog.
[ owim @ 23.06.2009. 04:36 ] @
Ako oni kasne, kasni i ti. Nije tvoja briga. Zivi kao sto si ziveo i
do sada. Nemoj se cimati. Besmisleno je. :)
[ owim @ 24.06.2009. 04:37 ] @
Dve info vezane unapredjenje sistema kada bude proradio (ili pre "ako"):

1) stanje koje pokazuje trebalo bi da bude real-time, saznah nezvanicno od nekoga iz MTS-a.
2) aktiviranje postpaid karica bice momentalno, najkasnije za 1h (pri kupovini postpaid broja ili prelaska sa pripejda).

Preko 3 meseca teskog rada, brljotina, i dobicemo ovako sofisticirane opcije -- vredelo je cekati, ne? ;-)

[Ovu poruku je menjao owim dana 24.06.2009. u 06:09 GMT+1]
[ septimus @ 24.06.2009. 09:01 ] @
Nece da se otvore za upgrade software pa ga pisu sami vec 3 meseca?! :D
[ owim @ 24.06.2009. 10:00 ] @
^ Uzeti s rezervom ovo sto sam nezvanicno naveo 2 posta iznad. Njihov
stav je -- ako uspemo to da napravimo onda super, i tad cemo
obnznaniti sta smo radili ova 3+ meseca. Primetili ste da _nigde_ nema
zvanicne info o tome kakvi su radovi u toku i sta je njihov cilj.

Vec mi padaju teorije zavere na pamet :), koliko je ceo taj poduhvat
neozbiljan. :)
[ DR83 @ 24.06.2009. 12:16 ] @
Citat:
septimus: Nece da se otvore za upgrade software pa ga pisu sami vec 3 meseca?!


Tako nekako. Mere stednje na svim nivoima ...

lol^1000000000000000000000000000.
[ sEaGhOsT @ 24.06.2009. 13:04 ] @
Mislim da je ova nova promena na upitu u stanje namerno uradjena da bi mt:s zaradio vise para dok traje SEKA, treba deset puta (barem na iPhone-u) da pritisnes neki taster da bi stigao do infromacije koja te zanima... Samim tim ljudi ce manje proveravati svoje stanje i njima povecati zaradu usled nedostatka informacije o trenutnom zaduzenju... Bice ono, e imam jos minuta, a u stvari ih vise nemas...
[ VIDAKOVICV @ 25.06.2009. 16:59 ] @
evo i prvog zvaničnog obaveštenja o ovoj usluzi

http://www.mts.telekom.rs/index.php?ID=202&Type=1
[ owim @ 25.06.2009. 17:21 ] @
"mt:s vodič se koristi jednostavno i lako"

Moj buraz, keva i cale nisu znali kako da vide stanje ni posle par
minuta. Na kraju su rekli da sve ide dodjavola i da nisu videli
gluplji sistem. :)

Moj stav: necu da u jedan USSD kod spakuju babe i zabe, info i usluge
i promocije, i melodije i InoCall vaucere...

Hocu jednostavan USSD kod da proverim stanje. A neka MTS vodic bude na
drugom USSD broju, kao sto je to *111# kod Telenora.

Telenor postpaid korisnik proverava stanje i paket sa *311# i *411#,
sto je max jednostavno. Kad hoce da se igra menijima, pozove *111#
(prepaid).

*797# je postao buckuris po kojem treba nepotrebno puno kliktati.

Sedi, jedan! Ponovo. :(
[ noca @ 25.06.2009. 20:12 ] @
račun za maj se ne pojavljuje još uvek...
izbacili i zadnju verziju koju sam ja video ...:'' ukoliko imate neizmirene obaveze za april.....''
[ scylerx @ 13.07.2009. 12:36 ] @
elem, da li je proradio real-timing? ili su još radovi u toku?
[ owim @ 13.07.2009. 13:11 ] @
^ Take a wild guess! :-)

Ne radi ništa. (Surprise, surprise!)
[ zzviktor @ 13.07.2009. 13:30 ] @
Predlozio sam telekomu oda ove usluge koje sada nude na ussd kodu *797#
razdvoje na nekoliko ussd kodova. Ovo je mozda lose resenje za nas koji
poznajemo mobilnu telefoniju ali je dobro resenje za vecinu korisnika kojima
je mobilni telefon osnovno sredstvo komunikacije!!!!!
[ owim @ 13.07.2009. 13:52 ] @
^ O tome sam im već pisao na Mondo portalu, moleći moderatore da
prenesu molbu menadžmentu. Od toga nema ništa, jer su njihovi kanali
komunikacije formalizovani i neefikasni.

To samo vredi ako znaš nekoga "gore" i kažeš mu da tako uradi, a dobri
ste, pa ti veruje. Ne očekivati "zdrav razum" s druge strane. Jer da
ga ima, ne bi napravili ovaj novi neoupotrebljivi MTS vodič zvan 797.
[ DR83 @ 13.07.2009. 17:02 ] @
Ume l' neko da gleda u pasulj da mi kaze koliko ce me mts odrati za ovaj mesec???

[ Slobodan Milivojevic @ 13.07.2009. 20:40 ] @
Mislim da naj strucniji odgovor mozes dobiti od tarotologa Milana Radonjica
[ agasoft @ 13.07.2009. 23:22 ] @
Radovi u toku, biće završeni u roku, negde izmeđumaja 2009 i decembra
20009...
[ owim @ 14.07.2009. 04:25 ] @
14. jul i provera stanja i dalje ne radi. Nije da sam očekivao. Danas
sam čak prvi put proverio :-). Onako. Usavršio sam se sa brojačima, da
mi provera stanja više nije ni potrebna (regresija).
[ svetozar @ 14.07.2009. 06:08 ] @
Citat:
DR83: Ume l' neko da gleda u pasulj da mi kaze koliko ce me mts odrati za ovaj mesec???


Nije mi problem ovaj mesec, odjavio sam tarifne dodatke (par dana nakon odjave proverio sam, za svaki slučaj da li su i u sistemu odjavljeni, i zamislite jesu ), i imao sam svega 2 (slovima: dva) odlazna poziva ovog meseca sa svog mt:s broja. A prošle godine u ovo vreme računi su mi bili od 1500 do 2500 dinara.
[ slobapet @ 14.07.2009. 14:22 ] @
Nasao extra program za symbian, pa njega koristim. Ima mogucnost zaokruzivanja na prvi minut, broji poruke, tako da sam resio taj problem. Radio- ne radio, ja ga vise ne proveravam :)))
[ owim @ 14.07.2009. 15:10 ] @
Bravo! Podeli sa ostalima o kojem je programu reč (URL)? :-) Hvala.
[ agasoft @ 15.07.2009. 00:03 ] @
Slobapet, koji je to program?
[ slobapet @ 15.07.2009. 07:26 ] @
Nisam siguran da li je dozvoljeno da postavim to. Posto nije ni besplatan, pa da ne bude posle reklama, ovo, ono :)
Zato ga nisam ni napisao odmah. Pitacemo Slobu, ako dozvoli i okacicu vam negde verziju, da i vi uzivate :)

Mozda pod Symbian deo, na forumu?
[ Slobodan Milivojevic @ 15.07.2009. 10:43 ] @
Samo napisi kako se program zove, pa svako moze da potrazi
[ Joker @ 15.07.2009. 11:01 ] @
Ne vidim problem da stavis link do zvanične verzije programa.
[ slobapet @ 15.07.2009. 12:27 ] @
Zove se Freiminmon

link http://www.martin-dehler.de/programme/freiminmon/freiminmon.htm

Inace postoji verzija na engleskom.
Glavni problem mu je taj sto ne racuna 31. dan u mesecima koji ga imaju. Zato sto symbian cuva log samo za 30 dana. Ali to nije strasno, prezivi se. Koristim ga zadnja 2 meseca, i radi super. Problem je samo ako promenite SIM karticu, tada obrise prethodni log.

Ako nekog jos nesto intersuje nek se javi na pp, da ne duzimo temu ovde
[ nikola87 @ 15.07.2009. 14:33 ] @
Citat:
slobapet: Nasao extra program za symbian, pa njega koristim. Ima mogucnost zaokruzivanja na prvi minut, broji poruke, tako da sam resio taj problem. Radio- ne radio, ja ga vise ne proveravam :)))


nisam bas siguran da broji poruke kad posaljes neku koja se sastoji od 2 ili vise..
zbog toga sam prestao da ga koristim..
[ slobapet @ 15.07.2009. 22:05 ] @
Citat:
nikola87: nisam bas siguran da broji poruke kad posaljes neku koja se sastoji od 2 ili vise..
zbog toga sam prestao da ga koristim..


Koliko sam pratio, lepo racuna. on samo cita log koji pravi telefon. Sad si me zbunio, jer stvarno nesto mnogo ne koristim SMS ali mi se cini da sve normalno funkcionise. Kada proverim, javicu..
[ nikola87 @ 16.07.2009. 16:49 ] @
Citat:
slobapet: Koliko sam pratio, lepo racuna. on samo cita log koji pravi telefon. Sad si me zbunio, jer stvarno nesto mnogo ne koristim SMS ali mi se cini da sve normalno funkcionise. Kada proverim, javicu..


meni je svaku poruku, bilo da je jedna, ili nekoliko vezanih racunao kao jednu..tako da sam odustao od tog programa..
[ slobapet @ 17.07.2009. 18:29 ] @
^ Racuna lepo, proverio danas. Tako da moguce da tad nesto nisi lepo podesio
[ nikola87 @ 18.07.2009. 03:01 ] @
ok.. moracu onda da mu dam jos jednu sansu...
[ owim @ 21.07.2009. 20:43 ] @
ZVANICNA INFO - 797 SADA DAJE VALIDNE PODATKE.
(iako se mnogi ne bi slozili) :-(
[ Emil Ranc @ 21.07.2009. 20:59 ] @
Moram da priznam da, posle dosta vremena, čini mi se da daje ispravne podatke... Štaviše, mislio sam da sam i više potrošio (izašao iz bonusa za ovaj mesec), a izgleda da nisam, tako da - super

Još samo da omoguće listing za poslednja dva-tri meseca...
[ VIDAKOVICV @ 21.07.2009. 22:38 ] @
Meni na biznet broju ne radi provera, piše servis dostupan samo Postpaid korisnicima.
[ DR83 @ 22.07.2009. 01:00 ] @
I zasto onda ne radi iznos za prethodni racun?
[ Slobodan Milivojevic @ 22.07.2009. 09:24 ] @
Ako su iznosi racuna na *797# opcija 1 opcija 1 tacni, ubio me bog! Imam 6 biz:net brojeva ovde, i iznosi su od 75 do 1150 dinara :(

Proslog meseca stariji brat stvarno potrosio 1200 dinara, parking, VAS servisi... ali ovog meseca nije tolko, i zaduzenje pred kraj proslog meseca je bilo na njegovom broju oko 430 dinara, a pise da mu je racun preko 1100 dinara :( Kako je moguce od trenutnog zaduzenja pri kraju meseca od 430 dinara doci do cifre od preko 1100 dinara za biz:net 300 broj (pretplata 30 dinara)?
[ dr.da @ 22.07.2009. 10:12 ] @
Da li su tacni ili ne to ni bog vise ne zna;-)
Ja sam dobio na 797 i putem aplikacije posto koristim mobilni internet,kao sto mozete da vidite na slici.
E sad da li mi je junski racun tih 7.94din ili ne znacu kad dobijem racun ili saznam da 789 ako ih dobijem naravno.
Sto se tice tih besplatnih KB nesto mi se bas ne slaze,
da imam toliko slobodnih KB,jer na samoj aplikaciji i net meter imam da sam utrosio
4.78GB.Znaci ostalo je jos 5 a ne 6 po njihovom.
Ili je to prikaz stanja od ranije,jos nije update odradjen.
Pokusao sam da vidim listing na sajtu,ali servis 773 ne radi.
Da li se naplacuje slanje listinga na kucnu adresu kod mts?

Dobio poruku od mts,tako da mi je prvi racun 7,94din.
Obracunali su sve dobro.:-)
I rok za placanje je 31.07.2009
[Ovu poruku je menjao dr.da dana 22.07.2009. u 18:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dr.da dana 22.07.2009. u 18:07 GMT+1]
[ delijaNS @ 25.07.2009. 08:18 ] @
Ovo je prosto neverovatno. Pre 4 nedelje sam presao na postpaid i jos ne radi 797 usluga....neprofesionalnost za pricu !
[ owim @ 25.07.2009. 08:51 ] @
^ Ne bih želeo da hvalim konja koji lipsava -- tako je oduvek bilo. U
novim uslovima možda isto, možda duže. Bolje je pitanje, što si prešao
na MTS postpejd? (zlokobni osmeh)
[ EHHO @ 07.08.2009. 12:16 ] @
Da li postoji neki slican program kao gore pomenuti sa kontrolu troskova (SMS i pozivi) posto ovaj gore navedeni ne mogu da instaliram na N70, a kako ovaj *797# ne sluzi nicemu, ovakvo programce bi mi sigurno dobro doslo
[ owim @ 08.08.2009. 15:26 ] @
Tek je 8. u mesecu, stanje 797 pretpostavljam nije validno, medjutim, ovo je prvi mesec kako od 1.-og mogu pri proveri stanja ne dobijam poruku "Pokusajte kasnije" kao uvek do sada (dok servis ne proradi). Ako nije validno, zasto su korisnici obmanuti netacnim stanjem? Ako jeste validno, onda nije istinito!

797 prikaz mi je zbrljan, najvise me brine 4x veci iznos zaduzenja nego sto inace placam (koji se pojavio i u MojRacun aplikaciji). Koristim MIX paket a minuti se vide samo u MTS mrezi (najbolji indikator da nesto "smrdi"), moguce cak i da su preostali minuti tacni, kao i SMS. Ako racun pak bude zaista 4x vise nego sto jeste, sve manje imam snage da pisem bilo sta, i cekam odgovor na reklamaciju (koji necu dobiti mesecima). Naravno, platicu samo pretplatu i porez, prema ugovoru.

U decembru istice mi ugovorna obaveza, hteo sam da zadrzim broj dok ne krene MNP, medjutim licno mislim da MNP nece zaziveti pre 2011, a jos barem jednu celu godinu ostati u ovakvom MTS-u -- besmisleno. Iskreno, verovao sam, cak sam i napisao, da ce posle 4 meseca cimanja (sto se obracuna tice) "zasijati sunce". Poceli u aprilu, dogurali do avgusta. Mnogo je.
[ EHHO @ 08.08.2009. 16:06 ] @
Ti onda imas "srece" da uopste mozes i da vidis stanje kakvo takvo

Meni na *797# otvori upit,ali mogu samo da cackam po dodatnim uslugama i zabavi (samo ono gde mogu jos para da nahvataju), a za stanje mi pise nedostupno

Meni je ovo prvi mesec na Postpaid-u, jer Prepaid-a nisam mogao da se naplacam (a najvise sam ostao na 064 jer ne bih bas da menjam mrezu, najvise zbog posla, a ovde sam bar kontao imam listing pa je druga prica. Kad sam sklapao ugovor, pitam izuzetni ljubaznu devojku (sad da li sam imao srece ili sta vec, ali stvarno prijatna osoba za razgovor) u vezi listinga, da li mogu da ga dobijam uz racun na kucnu adresu ili koja je vec procedura, i dobijem odgovor da je ranije moglo da se salje listing uz racun ali sada trenutno nemaju tu mogucnost, ali mogu kod njih u poslovnici da zatrazim listing i dobicu ga kao najkasnije za 24 sata i to cak ako zelim i postom, a posto su do nedavno kako mi kaze prelazili sa jedne plaforme na drugu, jos ne znaju kakva ce u buduce biti procedura za dobijanje listinga (pre mesec-dva dana se cekalo i do 7 dana za prebacivanje sa Prepaid-a na Postpaid bas iz gore pomenutog razloga i tada sam odustao, a nedavno kad sam bio ukljucena mi je kartica za nekih 12 sati, iako mi je receno tek za nekih 24 sata

Sad videcu prvi racun sta ce i kako biti, ali sam instalirao SMS brojac koji mi OK funkcionise i sa njim sam zadovoljan, ali nikako da nadjem neki brojac razgovora (probao sam onaj gore navedeni ali ne mogu da ga instaliram, zatim sam nasao neki CALL Count ali ne radi kako treba i uoste mi ne registruje pozive a ni vreme trajanja, vec mi uvek stoji 0 min)

[ owim @ 08.08.2009. 16:44 ] @
"Ti onda imas "srece" da uopste mozes i da vidis stanje kakvo takvo"

Ali,ako nije validno, onda je davanje netacnih informacija i ne bi
trebalo da je dostupno. Nikog necu nista da pitam, mnogo sam se
nervirao i sad kuliram. Ocekivao sam vise od MTS. :(
[ scylerx @ 08.08.2009. 18:28 ] @
Čitajući ugovor od mts-a, ta firma se ogradila od svih svojih nesposobnosti i grešaka, i ne garantuje ništa, tako da ste džabe krečili. Pogotovo tačke ugovora 8.2. i 8.3. i još nešto, kod njih je još uvek platežno sredstvo DEM u tačkici 8.1. jevrići će se pojaviti tek za koje petoljeće ili desetljeće.
[ owim @ 09.08.2009. 06:54 ] @
ZVANICNA INFO: presek je zavrsen, 797 stanje je validno, listing moze od utorka da se dobije u poslovnici.
Ako se aktiviraju tarifni dodaci (data, sms, min) bice dodati i prikazani u trenutnom stanju.

Da li je zaista tako? Meni 797 prikazuje MIX paket u 'unutar mts mreze', stanje nije azurirano 4 dana (iako izgleda ok, sem zestoko naduvanog racuna za prethodni mesec).

Neko ko koristi i dalje TD - moze li da potvrdi zvanicnu info sa pocetka posta?
HVALA!
[ Slobodan Milivojevic @ 09.08.2009. 07:36 ] @
Meni je stavka "zaduzenje" prazna.
[ DR83 @ 09.08.2009. 13:29 ] @
Citat:
owim:
Neko ko koristi i dalje TD - moze li da potvrdi zvanicnu info sa pocetka posta?
HVALA!


Meni je stanje 160din a potrosio sam samo 2 min na razgovore, dakle tarifni dodatak se racuna u zaduzenje.

Valjda.



[ Slobodan Milivojevic @ 09.08.2009. 13:32 ] @
I sto je stanje od pre 3 dana, imao sam jedan medjunarodni razgovor i 2 VAS SMS (parking) i zaduzenje mi idalje 5 dinara
[ zzviktor @ 09.08.2009. 13:35 ] @
Postovani kako su mi rekli iz mt:s stanje je validno i problemi sa gore navedenim servisom su proslost. Ocekuje se da sutra bude i zaduzenje.


[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 09.08.2009. u 15:19 GMT+1]
[ owim @ 09.08.2009. 16:24 ] @
^ Odnosno, racuna se u Stanje? Koji paket i TD koristis? Video sam kod
buraza da se njemu DATA dodatak zaista DODAJE na osnovno 797 stanje iz
tarife (sto je dobro, ali mislim da ne radi svima i ne da ne radi za
sve dodatke + 797 radi jezivo traljavo = nema vajde bas od toga, jos
ako se pisu reklamacije oko TD).
[ owim @ 09.08.2009. 17:13 ] @
> ^ Odnosno, racuna se u Stanje? Koji paket i TD koristis? Video sam kod
> buraza da se njemu DATA dodatak zaista DODAJE na osnovno 797 stanje iz
> tarife (sto je dobro, ali mislim da ne radi svima i ne da ne radi za
> sve dodatke + 797 radi jezivo traljavo = nema vajde bas od toga, jos
> ako se pisu reklamacije oko TD).
"stanje je validno i problemi sa gore navedenim servisom su proslost"

Proslost? Hehehehe. Minuti iz "van MTS" prikazani su "unutar MTS".
Zaduzenje je 4x vece nego sto mi je ikad (bez osnova). Nije azurirano
4 dana bar. Malocas je potvrdjeno da se tarifni dodaci ipak u praksi
ne dodaju na osnovno stanje (sto je bila poenta). I pored toga, kazu
da je stanje "zvanicno validno" -- a sadrzi neistinite podatke (u
danasnje vreme, 4 dana stanje nije ni za sta). Ili bi trebalo da
budemo srecni sto i ovo imamo? :)

Kako su onda problemi "proslost"? :)
[ DR83 @ 10.08.2009. 11:55 ] @
Meni je stanje azurirano sinoc posle ponoci i bilo je ok.

Sad pogledam, iznos povecan za nekih 100din a telefon nisam UOPSTE koristio.

lol.

[ Slobodan Milivojevic @ 10.08.2009. 12:59 ] @
Kod mene ne pise kolko mi je racun, stanje se povecalo na 9 dinara (bilo je 5 dinara), smanjili se kilobajti... Ali nije obracunata VAS SMS poruka (parking) i poziv u Makedoniju od pre 3 dana... Pitam se zasto... Inace koristim biz:net 300.
[ EHHO @ 10.08.2009. 15:47 ] @
Meni je i dalje stanje nedostupno.....Ko zna kad ce ovo proraditi kako treba
[ VIDAKOVICV @ 10.08.2009. 16:43 ] @
Meni je juče proradilo stanje po prvi put od kada sam dobio biznet broj, pre mesec dana, i izgleda da je ok, stanje se periodično menja bez nekih pravila.
[ DR83 @ 10.08.2009. 21:51 ] @
Citat:
zzviktorcekuje se da sutra bude i zaduzenje.




hm?

[ svetozar @ 11.08.2009. 06:03 ] @
Citat:
svetozar: Pojavio se iznoz računa za mesec jun na portalu "Moj račun"!

Izgleda da napretka ima, jer je račun za mesec jul "poranio" ovog meseca u odnosu na prošli za čak 11 dana.
[ micevdaniel @ 11.08.2009. 08:59 ] @
Imam racun za Jun od 3700 koji nije placen (zbog nekih levih problema sa bankom)... danas mi je stigla poruka za julski racun, pise da iznosi 7800. To je skoro duplo vise nego sto bi trebalo da bude, pratio sam zaduzenje, trebalo da bi da bude oko 4000 za jul. Jel moguce da je u taj iznos (7800) ukljucen i neplaceni junski racun?
Izvinjavam se ako sam omasio temu...
[ owim @ 11.08.2009. 09:56 ] @
"Jel moguce da je u taj iznos (7800) ukljucen i neplaceni junski racun?"

Upravo tako, uvek dobijes zbirni racun za poslednji + neplacene mesece.

BTW,kao vama radi stavka "zaduzenje" (za jul) na 797 (ne "stanje", da
ne brkamo). Meni divlja!

Do juce sam imao 4x veci iznos nego sto inace placam, a od jutros je
6x veci iznos! Ostalo stanje je OK, samo sto minuti van mreze stoje u
minutima iz mreze. Hm, hm, mozda je upravo to fora, da su mi u MIX
paketu naplatili sve pozive kao "minute van mreze" -- to upravo daje
iznos za koji me zaduzuju! (Kao sto su u paketima za mobilni Net
tarifirali megabajte po REDOVNIM cenama, a ne cenama za tarifne
pakete, gde je MB daleko jeftiniji.)
[ micevdaniel @ 11.08.2009. 10:21 ] @
To sa "divljanjem" stavki je nazovi normalno za prvu polovinu meseca, nekoliko puta sam se istripovao zestoko dok nisam provalio da se cesto javljaju greske.

E malopre sam dobio operatera (posle 20ak minuta cekanja i one imbecilne muzike), pitao sam ga, rece mi lik da u tih 7800 nije ukljucen neplaceni iznos za jun, tj da je to samo za mesec jul. Ko je bre ovde lud?:/
Jel imao neko slican problem? Nemoguce da je toliki racun, negde oko 27-28 jula sam proverio i ustanovio da ce biti oko 4 soma.
[ srdjee @ 11.08.2009. 10:38 ] @
ha i meni je jutros osvanulo stanje od 5140 din , a poslednji put pred kraj meseca je bilo oko 2500 :)) uzas
[ owim @ 11.08.2009. 11:10 ] @
Citat:
"ha i meni je jutros osvanulo stanje od 5140 din , a poslednji put
pred kraj meseca je bilo oko 2500 :)) uzas"


Ja govorim o zaduzenju koje u avgustu vidim za jul putem 797 -- em
nikad nemam tolike racune, znam tacno na sta trosim, pratim trosenje,
i jutros se 797 "zaduzenje za prehodni period" (jul) poveca za 2.500
din u odnosu na prethodno koje vec nekoliko dana stoji.

Citat:
"rece mi lik da u tih 7800 nije ukljucen neplaceni iznos za jun, tj da
je to samo za mesec jul."


Za mesec jul jos nije uradjen finalni obracun (specifikacija racuna),
niti je listing dostupan -- ne razumem kako je mogao to da ti kaze?!
789 operateri ne vide stanje.

[Ovu poruku je menjao owim dana 11.08.2009. u 12:22 GMT+1]
[ owim @ 11.08.2009. 11:29 ] @
Aplikacija MojRacun sa portala NaDlanu vec neko vreme je malo integrisana sa racunima za mobilnu. Evo opbjasnjenja misterije (barem za moj racun) -- na slici.



Vidi se da je moj racun za jul (31.7.2009.) zapravo 1.582,02 din, sto u potpunosti odgovara istini.

Medjutim, vajni programeri napravili su novi "racun" sa datumom 5.8.2009. (u toku avgusta za avgust? brljotina!) u iznosu 3.274,44 din. Cujem da je neko vec dobio SMS sa zaduzenjem za jul.

Pogledajte svoj tacni racun za mobilni preko aplikacije MojRacun (https://www.telekom.nadlanu.com/mojracun)

[Ovu poruku je menjao owim dana 11.08.2009. u 13:36 GMT+1]
[ micevdaniel @ 11.08.2009. 11:57 ] @
Ma meni je jutros stigla poruka:

Vas racun za Jul iznosi 7814.67 din. Molimo Vas da ovaj iznos uplatite do 25.08.2009. na racun... itd

I okrenem 789, dobijem operatera i pitam ga da li je u tu ciftu usao i neplaceni junski racun od oko 3700 din. I lik mi rece da nije, tj da je iznos od 7814 din zaduzenje samo za Jul. Na koju foru? Sad se secam, 28. jula sam gledao stanje, racun treba da mi bude oko 4000 ali me ovaj na 789 sad malo poremetio.

E da, sad kad proverim stanje izadje mi:

Zaduzenje: 11538
Stanje: 711
Preostali besplatni saobracaj:
U mrezi: 254
Van mreze: 0
Sms: 92
Gprs: 0

Sabrali su junski i julski racun...
[ srdjee @ 11.08.2009. 12:01 ] @
Ok, ispravaka, zaduzenje mi je 5140 din od jutros

[Ovu poruku je menjao srdjee dana 11.08.2009. u 13:17 GMT+1]
[ micevdaniel @ 11.08.2009. 17:02 ] @
Ako budem morao da placam 7800 ima da progutam mobilni!
Moracu sutra do korisnickog centra... mada, kad budem video listing nece mi to mnogo pomoci, ne mogu da pamtim koga sam kad zvao i slicno, samo se dobro secam da sam krajem meseca video koliki ce mi biti racun.
[ loopcd @ 11.08.2009. 18:22 ] @
Da, prikazuje se na info, sabrani racuni koji nisu placeni, sto je normalno , jer pod poljem zaduzenje se prikazuju neplaceni svi zbirni racuni, a trenutno stanje je kako i sama rec kaze, tekuci mesec...
cisto da se razbistri informacija, ako gresim neka me neko ispravi !!!
[ DR83 @ 11.08.2009. 23:34 ] @
^I meni tako rekose u poslovnici-da se sabiraju svi neplaceni ...
[ srdjee @ 12.08.2009. 09:15 ] @
A danas nema stavke Zaduzenje uopste, kakva komedija :))
[ EHHO @ 12.08.2009. 09:37 ] @
Evo sad se cuo sa drugarom koji je par dana pre mene presao na Postpaid isto MTS. Kod njega *797# radi kaze bez greske i cini mu se da je stanje OK po njemu

Meni stanje i dalje nedostupno, a kad ukucam *797# 1 1 cak mi izbaci obavestenje da je ova usluga dostupna samo Post Paid korisnicim (pa sta sam ja ako nisam PostPaid, ostao PrePaid a karticu sam menjao onako :-) )
[ DR83 @ 12.08.2009. 12:06 ] @
Dobih sms u kome me obavestavaju o zaduzenju za jul.

Iznos je mnogo manji nego ranije ali opet mi izgleda da nije sve obracunato kako treba, tako da cu opet po listing ...



Bar da sam penzioner pa da kazem da mi nije tesko da ovako gubim vreme i natezem se sa mtsom ...

[ micevdaniel @ 12.08.2009. 13:23 ] @
Ja jutros oped dobio poruku o zaduzenju za jul. I nemam stavku zaduzenje na 797.
[ owim @ 13.08.2009. 17:52 ] @
Od danas moze da se vidi koji ste tarifni paket (wow), ali ne i koje je zaduzenje.
788 automat ne radi.

Od aprila do kraja avgusta.
[ DR83 @ 13.08.2009. 23:37 ] @
Meni se pojavila i stavka za grps tj preuzete kb?

Da li je ova brojka tacna, ima li neko info?
[ svetozar @ 14.08.2009. 06:33 ] @
Citat:
owim: Od danas moze da se vidi koji ste tarifni paket (wow), ali ne i koje je zaduzenje.
788 automat ne radi.

Od aprila do kraja avgusta.

I to je nešto Owim!
Mojoj ženi od aprila uopšte ne radi ni *797# a ni automat na broju 788!
A kada pozovem korisnički servis, nikako ne mogu da im objasnim da uopšte ne radi *797#, a ne da samo ne prikazuje realno stanje.
[ EHHO @ 14.08.2009. 10:24 ] @

Meni isto ne radi 797 i dalje. Stanje nedostupno, a od opcija imam da mi posalje SMS za podesavanje telefona za MMS i GPRS i InoCall vaucer

Dobro je bar se sporadicno pojavljuje nekom stanje, valjda ce se svima ovo konacno stabilizovati
[ DR83 @ 14.08.2009. 11:24 ] @
Da odgovorim sam sebi ...
Citat:
DR83: Meni se pojavila i stavka za grps tj preuzete kb?

Da li je ova brojka tacna, ima li neko info?


Naravno da NIJE tacna, sad mi pokazuje 1 mb manje nego sinoc.

lol!!!!


---

Lm, dobih racun a tek je 14. u mesecu?!



I naravno, opet nisu obracunati tarifni dodaci ....

I idemo ispocetka!!!!!

Hahahaha.



[Ovu poruku je menjao DR83 dana 14.08.2009. u 12:53 GMT+1]
[ owim @ 16.08.2009. 23:45 ] @
Ovako sada izgleda ispis stanja za postpejd komandom 797:

Tarifni profil MIX1000

Stanje: xxx.xx
Minuti: xxx.xx
SMS: xx
Podaci: xxxxx

Molim Vas da mi objasnite kada budem dodao tarifni dodatak "minuti u mrezi" (MIN120, recimo), gde ce se on ispisati, jer ne moze da se sabere sa gornjim minutima (minuti MIX profila su ka svim nacionalnim destinacijama)? Hvala.
[ EHHO @ 17.08.2009. 16:28 ] @
Mozda off, ali da ne otvaram drugu temu a tice se mts-a

Molio bih nekog ako moze da mi da sto brze tacnu informaciju. Naime, nudi mi jedan lik telefon koji je uzet uz Postpaid broj na ugovor, ali me zanima ako ja taj telefon otkupim od njega da li ja mogu nekad u buducnosti dok traje taj njegov ugovor da imam nekih neprijatnosti u pogledu da ako vlasnik postpaid broja ne plati svoje racune da dodju nekako do mene i da mi eventualno oduzmu telefon ili je taj ugovor vezan samo za korisnika a on je ustvari otkupio taj fon po onoj "promotivnoj ceni"

Hvala svima i poz
[ owim @ 17.08.2009. 17:00 ] @
^ Ne mozes imati neprijatnosti, slobodno koristi telefon! :). NJegova
ugovorna obaveza nije da VRATI telefon, vec da PLATI penale ili ide na
SUD ako ne postuje ugovor.
[ EHHO @ 17.08.2009. 17:13 ] @
Citat:
owim: ^ Ne mozes imati neprijatnosti, slobodno koristi telefon! :). NJegova
ugovorna obaveza nije da VRATI telefon, vec da PLATI penale ili ide na
SUD ako ne postuje ugovor.


To sam i ja kontao, procitao ovaj moj ugovor ali nisam negde video da se spominje nesto oko telefona, mada nisam bio siguran da li korisnici koji uzimaju fon uz paket potpisuju neki aneks ugovora, gde se nesto tice telefona i moguceg otudjivanja telefona, tj da li je vlasnik telefona Telekom dok traje sam ugovor a po prestanku istog prelazi u vlasnistvo korisnika usluge, ili je fon odmah u licnom vlasnistvu korisnika
[ VIDAKOVICV @ 17.08.2009. 18:12 ] @
da li se trenutno stanje prikazuje sa porezima ili bez?
[ owim @ 17.08.2009. 19:02 ] @
^ Uvek bez poreza.
[ EHHO @ 29.08.2009. 20:24 ] @
Evo posle mesec dana i dalje mi ne radi servis. Odem ja danas do korisnickog centra da vidim sta je problem, kaze mi zena mozda je do mog telefona????

Proba ona karticu u njihov sluzbeni telefon iista prica, stanje nedostupno, a onda sledi odgovor mozda mi nisu ukljucili taj servis.......

Posto je subota, fino me zamolila da dodjem u ponedeljak da napravi zahtev i da posalje u Beograd, ali kaze verovatno nece biti brzo reseno vec moze i da potraje

Sta reci??????
[ DR83 @ 30.08.2009. 18:20 ] @
Meni danas pokazuje da imam 0 din. zaduzenje, i po 60 min i 60 sms poruka nepotrosenih ...

Cccccccccccc.

[ Slobodan Milivojevic @ 30.08.2009. 18:43 ] @
Meni pise ok, paket BIZNET300 zaduzenje 53.16din Podaci (kb) 6082.
[ EHHO @ 01.09.2009. 16:23 ] @
Evo i meni konacno proradilo posle mesec dana, MIX paket i za sada je OK stanje
[ VIDAKOVICV @ 07.09.2009. 17:25 ] @
Jutros mi proradilo stanje, nije loše, sedmi u mesecu.
[ DR83 @ 07.09.2009. 22:29 ] @
Vidi, stvarno radi ...

Samo sto ne pise zaduzenje za avgust ...
[ tdejo86 @ 07.09.2009. 23:11 ] @
Meni od početka meseca, čim ukucam kod izbaci poruku "nije dopušteno"... ne znam šta se dešava... Inače u avgustu sam mogao da pratim stanje samo GPRS-a, dok za minute i SMS sam uvek imao 0, u pitanju je 066 postpaid 1000.
[ owim @ 19.09.2009. 00:49 ] @
Moja majka je iskoristila akciju "Mobilni kao fixni" i uzela postpejd broj 31. avgusta. Danas je 19. sept, i kada proverava *797# stanje piše "Vi niste postpejd korisnik".

Međutim, kad pozovem 789 (u zlo odba noći - samo tad može), onda kažu stanje, dakle oni ga vide, ali ne znaju od kada je (kada je ažurirano, što su ranije davali kao info).
[ zderavko @ 19.09.2009. 01:37 ] @
To se resava odgovarajucom reklamacijom.. za tipa 24 ili 48 sati.
[ owim @ 30.10.2009. 07:17 ] @
Već 4 dana stanje na 797 mi je isto. Kraj je meseca, korisno da se ažurira. Klasičan 064 postpejd. Šta rade od aprila do novembra?
[ igii @ 30.10.2009. 07:54 ] @
koliko je vremena potrebno da broj udje u sistem? ja sam uzeo postpaid pre mesec dana i jos uvek mi brljavi servis za proveru stanja(pokazuje neke nebuloze),podesavanja gprs nemogu da mi stignu jer nisam u sistemu,itd....
[ zderavko @ 30.10.2009. 09:19 ] @
treba 6-7 dana ako je SVE u redu :) ... a za koji aparat ti trebaju podesavanja?
[ zderavko @ 30.10.2009. 09:30 ] @
Citat:
owim: Već 4 dana stanje na 797 mi je isto. Kraj je meseca, korisno da se ažurira. Klasičan 064 postpejd. Šta rade od aprila do novembra?


Tako ti je to gde niko ne preuzima odgovornost.... skrkaše 200 miliona strane valute u Informacione Tehnologije za godinu dana na nekakve servise koji em ne rade em ne donose profit nego, eto, da se ima, da se bude prvi. Bolje da je uloženo u 3 osnovne stvari koje ljudima trebaju: redovnost i pouzdanost ažuriranja trenutnog stanja, normalan Billing sistem i redovna dostava računa (mada ove stavke mogu da idu generalno pod Billing sistem), proširenje pokrivenosti signalom i njegov kvalitet. Prenosenje minuta je Rocket Science....
[ Jbyn4e @ 30.10.2009. 10:26 ] @
^^

Koji su to servisi gde su dali pare, prvi su a ne rade? Cisto informativno, posto si upucen koliko mi se cini?

[ owim @ 30.10.2009. 10:35 ] @
Toliko puta sam i sam hteo da napišem: zar je near-realtime prikaz
stanja Rocket Science? To bi trebalo da je osnovna usluga, kao govorna
pošta.

Što se prenošenja minuta tiče -- najpre je pitanje da li je njihova
politika da to omoguće (možda nije, tj. znamo da nije), tek onda
dolazi pitanje mogu li uopšte to da omoguće. Videli smo da (ne) mogu.

Od aprila do novembra -- ništa se nije promenilo, dva dana pred kraj
meseca ne znam da li imam preostalo 100min ili 10min (u tim sam
okvirima).
[ owim @ 30.10.2009. 12:24 ] @
Na drugom forumu bilo je reči o tome, ali i tamo su bile date
nepovezane i suprotstavljene informacije, tako da je "rekla-kazala".
Kao neosporni fakat stoji da zvanično postoje radovi od aprila (do
novembra), da tokom istih pola servisa ne radi, i da se posle 6 meseci
ništa nije promenilo. Ili: još je gore.

S druge strane, svako ko kraičkom oka posmatra, može da vidi da
Telekom želi da objedini svoje servise pod "jedan portal", tj. makar
interno spoji razne baze podataka i iz njih izvuče iste klijente,
recimo da spoji fixne brojeve koji se vode na mene (ima ih 3), mobilne
(ima ih više), ADSL (nema, ali recimo), IPTV (nema), InoCALL, itd.

1. Ovo je potrebno ljudima koji rade tzv. ciljani marketing (recimo
kao Telenor softver koji korisniku koji 30 dana ne izvrši uplatu
kredita ponudi poseban bonus-ciljano). Da bi Telekom mogao da "cilja",
mora da spoji podatke koji si em dislocirani, em u različitim
formatima, da bi mogao da napravi "profile" korisnika i da
"targertira" kampanje.

2. Kako se usluge koje Telekom nudi MENJAJU tokom vremena same po
sebi, i telekom postaje suštinski i tehnološki drugačiji provajder
nego '80-ih, '90-ih, ako uvodi koncept "open house", onda u njemu mora
"jednim klikom" da ima moj profil potreba, navika i preporuka za ceo
domen komunikacija: VoIP, WiFi, broadband, klasična mobilna, mobilni
Net, itd, i strategiju kako da mi to proda.

Daću primer iz sredine devedesetih kad sam bio u UK. BBC je usled
izlaska na novi medij -- Internet -- odlučio da spoji Internet sa SVIM
redakcijama tako što bi svaka postojeća redakcija sama uređivala svoj
deo BBC portala, umesto da napravi novo BBC Inetnet odeljenje. Ta
sagregacija sada se zove Telekom Srbije "Open House", i oni to zaista
moraju da urade.

(Nećemo dobiti drugog fixnog operatera ove god, niti ćemo sledeće
dobiti prenosivost brojeva, ali za manje od 2 godine -- tvrdim, pa me
gađajte tada -- potrebe i prilike ovde će se promeniti toliko da će
Telekom biti igrač koji neće moći da se prepozna: ili će biti mali,
ili će biti u blatu i pod dugovima, ili će biti "naduvan" pred
prodaju, ili će biti takmac u igri, ili će već biti u nečijim rukama,
zvanično ili nezvanično; ovakav -- krcat ljudima i s ubitačnim
menadžmentom -- neće moći dalje.)
[ igii @ 30.10.2009. 12:45 ] @
imam nokiu 5800. namestio sam manuelno. ali me nervira to sto su mi rekli da jos nisam u sistemu i da mi zato ne radi provera stanja kao i podesavanje za internet. a proslo je vec 35 dana od kad sam uzeo nov broj.
[ owim @ 30.10.2009. 13:21 ] @
Vezano za broj koji "nije u sistemu": veliki broj pripejd "serija"
nije u sistemu još uvek (recimo 064 0....) i ne mogu da dobiju
podešavanja. Moj drug ima 066 kontrola troškova 6 meseci i "nije u
sistemu" i ne može da dobije podešavanja.

Dakle, to se odnosi na pojedine serije brojeva, pripejd i postpejd.
[ owim @ 31.10.2009. 23:35 ] @
p.s.
797 ponovo proradio. Kao i ranije, barem, posle zastoja valjda ne samo na mom broju.
[ owim @ 08.11.2009. 15:22 ] @
Proradilo stanje, ali piše da sam razgovarao 1min za ovih 8 dana i posla 2 SMS-a :-D

Isto i na drugom broju. Koji vrag puštaju netačno stanje?
[ zzviktor @ 08.11.2009. 15:34 ] @
Turiraju dok ne primi gas!!!!
[ EHHO @ 10.12.2009. 13:35 ] @

Jedno pitanje, posto sam ja na postpaid-u od kad je krenuo rad sa tom novom platformom (jer je prepaid pstao ne isplativ tj jako skup), da li se u besplatnom saobracaju naplacivalo ranije uspostavljanje poziva ili je to sve uracunato u pretplatu, posto ovih meseci po listingu vidim da se ne naplacije pa me zanima da li je to novina ili samo njihova greska koju jedva cekaju da isprave... (nadam se da je ono prvo :-) )
[ Slobodan Milivojevic @ 10.12.2009. 14:02 ] @
Nikad se nije placala uspostava veze u paketima sa uracunatim minutima.
[ brankos @ 10.12.2009. 23:44 ] @
I nikad to jasno nisu naglasili u cenovniku. Meni je trebalo vremena da to provalim. Lepo napisu "Uspostava veze" i ja sam se onda godinama cudio ljudima sto su u opste na postpejdu.
[ milanpavke @ 11.12.2009. 11:45 ] @
Taman posla da jos i to naplacuju ;)
[ owim @ 16.12.2009. 07:37 ] @
ZVANICNA INFO: 797 stanje nije validno od 1.decembra, dakle 15 dana.
Iz mog iskustva bilo je korektno, slagalo se sa min i sms brojacem i prikazuje stanje od pre 3-4 dana.
Porazno je da MTS posle onoliko radova i dalje opasno trokira. Za razliku od konkurencije.
[ DR83 @ 16.12.2009. 20:43 ] @
Naravno da ne pokazuje ispravno stanje, to sam ukapirao pre dva-tri dana kada su volsebno preko noci izbrisali 40+ min razgovora i 20+ sms poruka.

I opet pocinju problemi sa neobracunavanjem tarifnih dodataka ...
[ scylerx @ 16.12.2009. 20:44 ] @
Ko kaže da je cilj svi tih "radova" real-time presek stanja?
[ Slobodan Milivojevic @ 16.12.2009. 22:38 ] @
Ispada da je cilj netacno racunanje, jer vec se ponovo javljaju ljudi sa lose obracunatim tarifnim dodacima.
[ slobapet @ 27.12.2009. 09:33 ] @
Pogledam danas stanje, posto sam odavno prestao da kontrolisem preko 797 jer znam da nisu bas mnogo pouzdani. I sta vidim - pod opcijom 1, nalazi se dopuna pripaid broja. Sad ciso to navodim kao kritiku, jer to je usluga koja se stvarno koristi retko, a stavljena je na prvo mesto, umesto logicnog pregleda stanja.
Da li jos neko misli da je to toliko bezveze, da stvarno predstavlja dokaz da u mts-u rade ljudi bez imalo logike! I kome dati sugestiju ako uopste zele da je prime?
[ agasoft @ 27.12.2009. 10:45 ] @
Slobo Care, kako ne razumeš, opcije su ovako:
1. Dajte nam pare.
2. Pokušajte da vidite koliko ste nam para dali.
3. Opet dajte pare...

A kad stisneš 2.
Žao nam je, pare koje ste nam dali još uvek putuju preko Stalaća, Male i
Velike Krsne, Arapovca, Barajeva, Lisovića, Šimanovca, Dobanovaca, Zemuna,
Novog Beograda, Beograda, Banke Intesa, naše poslovnice, čistačica, običnih
radnika, pa ulaze u računar. Stanje će biti raspoloživo kada vidimo sa Fun
Telekomom koliko oni žele da vam uzmu.
[ owim @ 27.12.2009. 11:10 ] @
Inače, i dalje je 797 stanje NEVALIDNO -- zvanična info. Ceo decembar.
Međutim, prilično se poklapa sa mojim brojačem. Kako je vama?
[ slobapet @ 27.12.2009. 11:46 ] @
Otprilike se poklapa sa dan- dva zakasnjenja. Ne znam tacno kad rade presek, poosto ponekad preko celog dana i noci imam pozive i poruke, pa ne provalim kad je tacno presek. Ali znaci tu je negde- 24-36h po mojoj proceni
[ owim @ 27.12.2009. 14:16 ] @
Meni se poklapa (sa uobičejanim kašnjenjem) na dva postpejd broja.
Međutim, zvanično to stanje nije validno. Verovatno nekoj grupi
korisnika ne radi (recimo 066 postpejd), pa su rekli da *svima* nije
validno. Linija manjeg otpora.
[ scylerx @ 27.12.2009. 20:22 ] @
Elem, jel su završeni već ti radovi?
[ owim @ 27.12.2009. 20:39 ] @
Radovi traju kao gradnja Hrama Sv.Save u Beogradu -- nekoliko vekova,
pa još ni Hram ni radovi nisu završeni.
[ scylerx @ 28.12.2009. 08:25 ] @
Pitam se dali je dovoljan razlog što skoro 9 meseci mreža radi u katasrofalnom stanju, da niz direktorčića da lete napolje? I najsmešnije što niko od medija ne poteže ovo pitanje, to govori o svemu gde smo. Izgleda da je recesija istinski pogodila telekom, mada će biti tragikomično kada iskažu ogroman dobitak i rast
[ DR83 @ 28.12.2009. 22:48 ] @
Ja vec pocinjem da se pitam kakva naredna katastrofa treba da se desi da bi ljudi konacno poceli masovno da okrecu ledja telekomu?!?!
Tu ne izuzimam ni sebe.

Ovo je stvarno prevrsilo svaku meru i oni namerno hoce sistemski da uniste MTS i ono sto je on nekad bio.

Ko su ti oni - nemam pojma ali namera im je vise nego ocigledna.
[ VIDAKOVICV @ 30.12.2009. 22:07 ] @
http://www.mts.telekom.rs/inde...dopuna-i-putem-mts-vodica.html

Divni su! Još samo da sve ovo radi...
[ owim @ 31.12.2009. 00:15 ] @
797 stanje ne radi 2 dana pred kraj meseca. Iste fore kao ranije. :(

[Ovu poruku je menjao owim dana 31.12.2009. u 01:36 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 31.12.2009. 09:05 ] @
Mozda su vec napravili presek. Ko ce da radi za novu godinu? Njihovi kompjuteri? Ma to se gasi... Slavlje je ljudi! Nemojte se cuditi ako vam saobracaj koji danas napravite "uredno" naplate mimo besplatnih minuta u januarskom racunu.

Ovo je samo predpostavka.
[ owim @ 31.12.2009. 16:23 ] @
Mislim da moze da se desi da su anulirali (izbrisali) preostali
besplatni saobracaj i da se ovih par sati (ili duze) tarifira kao
pozivi van placenih minuta unutar paketa. Ipak, tacno od ponoci sistem
dodeljuje nove minute, te ne bi trebalo da bude problema od ponoci.

Zapravo, sistem ovo ne radi od ponoci, vec tek kasnije kada se pokrene
aplikacija za obracun, ona retroaktino pozive od ponoci oduzima od
minuta i poruka iz paketa, tako da nije vazno kada je zaista poceo
presek samo sto se tice NOVIH MINUTA. Najveci problem preseka je
praznina (gap) izmedju trena kad pocinje presek i kada se suspenduje
(anulira) postojeci (STARI) besplatni (nesikoriscei?) saobracaj, a jos
uvek nije ponoc 1.-og u mesecu. Tu je sistem (provereno) imao bagove,
u tih nekoliko sati, ali nekada i nekoliko dana, sudeci po mojim
listinzima.

Svako ko je zakinut moze da ulozi reklamaciju koja ce biti uvazena oko
juna 2010. :)
[ espresso @ 31.12.2009. 16:49 ] @
Ja sam se žalio što mi obračunski mesec počinje dva dana ranije umesto prvog kao što piše na računu a baja mi kaže "Ma to piše samo zbog forme, inače ne mora da počne prvog".
[ DR83 @ 01.01.2010. 22:00 ] @
Citat:
owim:
Svako ko je zakinut moze da ulozi reklamaciju koja ce biti uvazena oko
juna 2010.


Au ala si ti optimista.

[ kapa @ 05.01.2010. 11:25 ] @
ja sam u biz grupi gde je razgov u mrezi o din i broj pocinje sa numeracijom 066xxxxxx,ali nikako ne mogu da proverim stanje na *797# uvek kaze stanje nedostupno...da li je tako i kod vas i koji broj se treba pozvati i da li je razgovor besplatan?
[ DR83 @ 10.01.2010. 20:21 ] @
Meni se sad pojavila opcija: minuti u domacem sadrzaju (izgleda je brojac tacan, prikazuje i aktivirane tarifne dodatke) i sms (ne prikazuje tacno tj povremeno se gubi pa se pojavi ). Takodje se opet ne prikazuju mb-i iz tarifnih dodataka a ne izlazi ni koliki je prethodni racun posto izgleda da je obracun zavrsen ...
[ VIDAKOVICV @ 19.01.2010. 14:09 ] @
Od jutros stanje nedostupno...
[ DR83 @ 19.01.2010. 18:08 ] @
A mene ubedjuju da je samo kod mene stanje nedostupno i savetovase me da iskljucim pa ukljucim telefon i onda mozda proradi.
Hahahahahaha!
[ DR83 @ 09.03.2010. 17:22 ] @
Danas sam zvao *797# i izabrao da mi prikaze stanje za poslednji mesec (taster 2 pa 2)i dobio info da "je moj racun za februar 449 din ..."



"Normalna" provera stanja jos uvek ne radi.

Moze li jos neko da proveri da li se i vama na ovaj nacin prikazuje stanje za februar?
[ Slobodan Milivojevic @ 09.03.2010. 21:31 ] @
I meni *797# > 2 > 2 izbacuje informaciju o racunu za februar.
[ owim @ 09.03.2010. 21:48 ] @
Na istoj toj opciji meni pise "Vas racun za februar mesec je izmiren i
iznosio je 0,00 dinara".

Naravno, moj racun za feb nije placen (nije ni stigao) i nije 0,00
din. Imam prijatelje koji placaju za mene :),
[ owim @ 09.03.2010. 22:22 ] @
^ Da li pise koliki je (racun) ili kao kod mene (netacno, 0,00 din)?
[ DR83 @ 10.03.2010. 15:48 ] @
Na opciji 2-2 stoji racun za februar a na 2-3 i 2-4 stoji netacan info da su prethodni racuni izmireni (a nisu ni izmireni niti su umanjeni za uvazene reklamacije).

Doduse, sad stanje i normalno radi.
[ VIDAKOVICV @ 10.03.2010. 17:12 ] @
Danas tek proradilo stanje, a poslednji račun stoji: servis trenutno nije dostupan. Biznet broj.
[ owim @ 10.03.2010. 18:22 ] @
Dobio sam MTSinfo SMS sa mesecnim zaduzenjem i racunom za placanje kao
i svakog meseca, "Vase zaduzenje za februar je 0,00 din. Molimo vas
da ovaj iznos uplatite..."

Nemam avans, racun ne moze da bude 0,00 din. Da cutim? :) Ili cutim
dok za pola godine ne dobijem korekciju racuna?
[ DR83 @ 10.03.2010. 19:19 ] @
Pa dobices stampani racun, on je jedini validan.

[ Kiza KG @ 14.03.2010. 23:38 ] @
Kako je moguce da mi stanje pokazuje zaduzenje od 10 dinara a znam zasigurno da nisam prekoracio besplatne minute i poruke,slabo sam koristio tu karticu,skoro da je nisam ni upotrebljavao i da li bi mi dali listing u poslovnici kada bi im zatrazio za ovih 15 dana u martu?
[ VIDAKOVICV @ 15.03.2010. 15:09 ] @
Pitanje "Kako je moguće?" smo odavno prestali da postavljamo u ovom forumu...

Jednostavno, ništa ne treba da te iznenadi, ni oni samo ne znaju kako je nešto kod njih moguće.
[ DR83 @ 15.03.2010. 19:49 ] @
^Haha, bas tako.

Da nisi zvao 789?!
[ Kiza KG @ 15.03.2010. 21:31 ] @
Ne mogu da verujem kako se ophode prema korisnicima sad mi se i povecalo zaduzenje na 10.46 iako i dalje imam besplatne minute i poruke a 789 nisam sigurno zvao jer nisam imao potrebe obavio sam mozda dva,tri poziva i nekoliko poruka i to je sve.
[ VIDAKOVICV @ 10.04.2010. 15:20 ] @
Kada uđem na *797# piše stanje nedostupno, međutim kada uđem u meni pod brojem 2. trenutno stanje, tu mi pokazuje stanje. Iz dana u dan sve više napreduju...
[ DR83 @ 11.04.2010. 11:23 ] @
^ E a meni pise da je stanje nedostupno, na opciji dva pise da usluga trenutno nije moguca, a juce sam dobio sms sa iznosom racuna za mart.

lol!

Hahahahaha.


[ Kiza KG @ 11.04.2010. 13:40 ] @
Isti slucaj,stanje nedostupno a stigla mi je poruka za racun
[ Slobodan Milivojevic @ 11.04.2010. 14:28 ] @
Idite na odgovor 2 pa 1 i dobicete stanje.
[ VIDAKOVICV @ 04.05.2010. 22:48 ] @
4-ti u mesecu, a radi stanje. Ovo mi se još nije desilo :)
[ owim @ 04.05.2010. 23:29 ] @
^ Wow! Radi mi stanje na dva postpejda. Na žalost, nije baš ažurno. Na jednom stoji da imam inicijalnih 150min u mreži, a telefonirao sam ova 4 dana, dok mi se broj SMS-a snimanjio (MIX500).

Zvanična info je da stanje nije validno.

Vidiš, kad se pročuje "nemci kupuju" odmah naši hoće da pokažu da su bolji od nemaca :)

[Ovu poruku je menjao owim dana 05.05.2010. u 00:56 GMT+1]
[ majce22 @ 09.05.2010. 07:22 ] @
Da li neko zna - kada se azurira stanje na 797 za recimo biznet korisnike da li to podrazumeva da je u tom trenutku azurirano i stanje za sve ostale postpaid tarife?
[ owim @ 18.05.2010. 07:39 ] @
Provera stanja ne radi već 6 dana ("zakočeno" prethodno tanje) + zvanično stanje nije ni validno od počeka meseca.

Drugim rečima, još jedan mesec bez provere stanja -- 18. je i ne radi. Grrrrrr.
[ svetozar @ 18.05.2010. 13:52 ] @
Citat:
owim:Grrrrrr.

Moram ti skinuti kapu owim-e na upornosti.
Svedok sam tvojih problema u zadnjih godinu dana i putem ovog foruma, i putem oficijalnog foruma mt:s-a, video sve tvoje napore da uradiš analize, pokreneš na razne načine stvari na bolje, i predočiš ljudima na šta da obrate pažnju kako nebi prošli kao ti i ja, ali me i dalje čudi tvoja tvrdoglava rešenost da ostaneš korisnik mt:s mreže, i koliko vidim non-stop razmatraš mogućnosti i preduženja "aranžmana" sa njima, i čak uzimanja novog broja (ili si ga već uzeo, izvinjavam se ako sam neku temu/post prevideo).
Ja sam se nervirao tri meseca, napisao tri raklamacije, vrlo detaljno sve obrazložio, video da to ničemu boljem po mene kao korisnika ne vodi, i onda sam u julu prošle godine prešao na drugu mrežu. Reklamacije su mi rešene "brzo", posle samo 6 meseci, i to ne u potpunosti, ali tada sam već par meseci bio korisnik kod drugog operatera, i nisam imao više ni volje a ni snage da se natežem sa mt:s-om.
Žao mi je korisnika koji imaju probleme, jer ih zaista razumem, ali ne mogu da razumem da ne žele ili ne mogu da se odvoje od svog broja i odu dalje.
Jest' da je MPN sada već blizu, ali kada sam ja napustio mt:s on je bio jako daleko.
Veruj mi da sam mislio da mi neće biti lako da promenim broj, jer mi je posao bio vezan za njega, ali nakon obaveštavanja klijenata o novom broju, sve je leglo na svoje, nikoga nisam "zagubio", pa čak i oni koje nisam obavestio našli su me preko zajedničkih klijenata.
Stoga, podvlačim, još jednom ti skidam kapu na upornosti, i žao mi je što se tvoja agonija i dalje nastavlja.
Sve najbolje!
[ VIDAKOVICV @ 18.05.2010. 19:38 ] @
proradilo malopre :)
[ zvezdasbg @ 18.05.2010. 22:21 ] @
Posle 19 dana proradilo?! Jebooooteeee
[ scylerx @ 18.05.2010. 22:40 ] @
To radi mt:s zbog stresa, lakše je kad nemaš pojima koliko si potrošio.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.05.2010. 23:00 ] @
^ mt:s - bensendine koristite samo kad vam stigne racun :(
[ owim @ 19.05.2010. 00:20 ] @
Citat:
Moram ti skinuti kapu owim-e na upornosti.

Svedok sam tvojih problema u zadnjih godinu dana i putem ovog foruma,
i putem oficijalnog foruma mt:s-a, video sve tvoje napore da uradiš
analize, pokreneš na razne načine stvari na bolje, i predočiš ljudima
na šta da obrate pažnju kako nebi prošli kao ti i ja

Hajde da kažem -- hvala! Ipak, ne činim to iz "ludosti" ili
altruističkih razloga prema MTS-u. Naime, obezbedio sam sebi nekoliko
godina telefoniranja u MTS za 1/4 cene kobminujući 2 promocije sa 50%
uvećanja ulaganja. Time sam na tri broja akumulirao iznos koji me
pokriva za tri godine. S finansijske strane, dobar dil. Kad sam već
tu, onda ću naredne tri godine biti na MTS-u i jeste mi cilj ne da se
rugam ili kukam, već budem asertivan, prisutan, jer samo stalni,
umereni, smisleni pritisak nagoni na promene.

Čineći to, dosta sam se upoznao sa MTS procedurama, iako zapravo ne
znam nikoga tamo niti imam veze se firmom, sem kao korisnik (fizičko i
pravno lice). Ovaj forum baziran je na uzajamnoj pomoći i savetovanju
pa delimo iskustva :).

[Ovu poruku je menjao owim dana 20.05.2010. u 22:50 GMT+1]
[ owim @ 20.05.2010. 21:47 ] @
Stanje opet stoji više od 48h. :-/
[ DR83 @ 23.05.2010. 19:47 ] @
Evo, osvezeno je.
[ zzviktor @ 23.05.2010. 19:56 ] @
Koliko imate problema sa stanjem na biznet 300?
[ zvezdasbg @ 23.05.2010. 21:40 ] @
Ortaku tek juce proradila provera stanja. A 22 u mesecu...katastrofa....
[ owim @ 26.05.2010. 09:57 ] @
Opet mi 4 dana na 2 postpejd broja stoji stanje. Ne mrda. Grrrr.

Oni i dalje zvanično kažu kako se stanje "ažurira više puta dnevno", što ne garantuju, ali da su "odstupanja mala".

Da ponovim nabitnije: stanje je najkorisnije na kraju meseca, upravo sada, kada ne radi.
[ rudy_kv @ 26.05.2010. 10:55 ] @
Imam aplikaciju na telefonu koja mi kontrolise potrosnju minuta (preuzima iz Log-a) sa zaokruzivanjem 60+60 (sto mi sada odkada sam na MIX1250 i odgovara).
Razlika izmedju preostalih minuta koje prikazuje aplikacija i servis 797 je oko 45 minuta, sto znaci da stanje "kasni" bar 2 dana.
[ owim @ 26.05.2010. 12:01 ] @
^ Koja aplikacija? Symbian? :)
[ rudy_kv @ 26.05.2010. 14:24 ] @
^ Da za Symbian telefone. Aplikacija se zove FreiMinMon (mislim da sam je nasao bas na ovom forumu, al sada ne mogu da nadjem) al moze se naci svuda ne netu. Free verzija ima zaokruzivanje 60+60, dok kod placene verzije moze da se podesava i na 60+30 i 60+1.

U svakom slucaju koristi, pogotovo kada servis za prikaz stanja kasni po nekoliko dana.
[ owim @ 26.05.2010. 15:21 ] @
^ Off topic:
Da li FreiMinMon vodi racuna da odvojeno loguje i medjunarodne pozive,
zatim pozive korisnickom i automatima, pa besplatne pozive? Ako imas
mogucnost da izaberes sta zelis da ti se sabira (a ne sav odlazni
saobracaj)?

Recimo, u Americi sam kod svog provajdera imao nacinalne minute (ka
celoj SAD) i lokalne. Da bi program lepo radio, moram da ga "naučim"
da prepoznaje šta je šta -- da li je to moguće?
[ rudy_kv @ 26.05.2010. 15:57 ] @
^ Iskreno, nisam siguran ali mislim da moze.
Verzija koju koristim je na nemackom jeziku (engleska verzija puca prilikom instalacije), i koristim je samo za pregled potrosenih minuta i SMS-ova dok naprednije opcije nisam prevodio i cackao.

EDIT: Evo ovde su karakteristike programa.

[Ovu poruku je menjao rudy_kv dana 26.05.2010. u 17:25 GMT+1]
[ night-shift @ 28.05.2010. 15:08 ] @
Jedna zanimljivost: kucajte *195# i pozovite :)
[ Slobodan Milivojevic @ 28.05.2010. 16:42 ] @
^ Strasna stvar, bezim dok me ne stigne!!!!
[ owim @ 28.05.2010. 21:49 ] @
*195# više ne radi, kao što opet ne radi stanje 3 dana pred kraj meseca.
[ night-shift @ 28.05.2010. 23:52 ] @
Evo za one koji nisu uspeli da vide odziv na *195# :)

[ VIDAKOVICV @ 30.05.2010. 22:09 ] @
He, he svaka čast onome ko nađe ovo na tom kodu. Verovatno je išao redom brojeve, mada ja se ne bih igrao sa tim pošto na nekom kodu ima neka nagradna igra DLS, odmah ti skinu pare kada ukucaš taj kod, ništa te ne upozore prethodno, što je po meni krađa.
[ owim @ 05.06.2010. 20:58 ] @
5. jun -- i stanje proradilo! I to standardno, sa 2 dana kasnjenja u prikazu. :-)
[ ki111er @ 06.06.2010. 12:43 ] @
Vidi stvarno radi :))), inace stanje za prosli mesec mi je stignlo 25 ili 26 maja ???
[ owim @ 19.10.2010. 02:21 ] @
Ovo i nije vest: vec 5 dana stanje ne radi, "zakucano" je, tim strucnjaka radi na tome. :)
[ Zeleni zub @ 19.10.2010. 08:17 ] @
Da nisu uzeli obavestenje od youtube-a: "Team of highly trained monkeys..." :)
[ srdjee @ 19.10.2010. 11:58 ] @
hehe

Citat:
kolege iz Funkcije za informacione tehnologije trenutno vrše ispravljanje grešaka i problema u funkcionisanju samog sistema


Usput evo kako izgleda stanje na 066 PP400





[ freeworld @ 19.10.2010. 15:28 ] @
Ma zakucani su oni odavno,ne razumem kako ne kapiraju da najveci broj postpaid korisnika gube zbog stanja na postpaidu.
[ owim @ 19.10.2010. 16:49 ] @
^ Danas je moja majka valjda prvi put zvala kol centar zbog toga, bio
sam kod nje na rucku i kaze da joj je agent rekao da je provera stanja
dobra volja MTS-a, "dodatna usluga" koja nije navedena u ugovoru, pa
se "poklonu u zube ne gleda". Tako je, kako je. "Uvek mozete proveriti
listing za PRETHODNI mesec i uloziti reklamaciju ako nesto nije
tacno". :)
[ freeworld @ 19.10.2010. 18:44 ] @
Da nije njihove dobre volje morao bih da gledam u pasulj da vidim koliko sam potrosio :D,ne znam kako oni misle da im neko uzme studentski data paket,dzaba im oni gigabajti kad i ne znam koliko sam potrosio.
[ samo_da_pitam @ 19.10.2010. 19:08 ] @
Citat:
owim: dobra volja MTS-a, "dodatna usluga" koja nije navedena u ugovoru,
"Uvek mozete proveriti listing za PRETHODNI mesec i uloziti reklamaciju ako nesto nije tacno". :)


Naravno, kao sto je i dobra volja korisnika prilikom izbora operatera.
Iz godine u godinu, postaju mi jasniji ljudi iz MTS-a za razliku od korisnika koji i pored svih losih stvari, mazohisticki ostaju kod njih!