[ web000 @ 24.06.2009. 00:42 ] @
Koja je razlika izmedju moneybookers i paypala. Mogu li koristiti moneybookers za uplacivanje novca preko neta iz inostranstva?
Za sta sve se moze korisiti moneybookers a za sta paypal. Znam da moneytbookers se moze koristiti i iz srbije za raliku od pay pala. Meni treba iskljucivo za uplacivanje novaca iz inostranstva a ne za moja placanja na netu. Sta da koristim koji servis? Kako da realizujem naplatu sadrzaja za inostrane gradjane na mom sajtu?
[ radredidisciplina @ 30.06.2009. 22:33 ] @
Za to sto tebi treba jedina sigurna opcija je moneybookers. Sa paypalom,
cak i da uspes da otvoris nalog i verifikujes ga jednom, provalice te
kad tad i zatvoriti ti racun i uzeti sto je ostalo para posto si krsio
TOS. Procitaj terms of service dobro. Iznenadices se koliko je paypal
pokrio sve mogucnosti da ih prevaris i radis sa njihovim nalogom nesto
sto ne zele - na primer, da ga registrujes ako zivis u Srbiji.
[ web000 @ 05.07.2009. 16:14 ] @
znaci izmedju ova dva servisa ne postoji razlika... sto svi insisturaju da se uvede paypal u srbiji kad vec imamo moneybookers
[ Prion @ 09.07.2009. 00:40 ] @
pay pal je opste prihvaceniji i vise koristljiviji. :) sama rec money bookers (booking na engleskom znaci kockati se) uglavnom se koristi u toj sferi. Dok pay pal is must have za e-bay!
[ djordjeno @ 09.07.2009. 06:52 ] @
Citat:
Prion: pay pal je opste prihvaceniji i vise koristljiviji. :) sama rec money bookers (booking na engleskom znaci kockati se) uglavnom se koristi u toj sferi. Dok pay pal is must have za e-bay!


Moneybookers moze i za ebay. Nije samo za kocku :)

http://www.moneybookers.com/partners/ebay/us/
http://www.pheebay.com/?moneyb...cial-payment-provider-683.html


Za sad zaboravite na paypal dok se nasi ne "ulizu" amerima.




[ Vojin @ 09.07.2009. 12:49 ] @
Citat:
sto svi insisturaju da se uvede paypal u srbiji kad vec imamo moneybookers

Sto neki ljudi voze BMW u Srbiji kad vec imamo YUGO. ;)
[ djordjeno @ 09.07.2009. 14:11 ] @
Citat:
Vojin: Sto neki ljudi voze BMW u Srbiji kad vec imamo YUGO. ;)


Mislim da je ovde prikladnija ovakva izjava:

Sto bi neko pozeleo da vozi YUGO kad vec vozi BMW?
[ knele82 @ 21.07.2009. 21:09 ] @
Imam isti problem upravo, stize mi prva uplata iz SAD-a a ne znam kako da je prihvatim, gde da mi uplati covek!
Imam Moneybookers racun ali ne znam da li neki pojedinac moze direktno na MB da uplati! Zna li neko!?!
[ djordjeno @ 22.07.2009. 06:44 ] @
Citat:
knele82: Imam isti problem upravo, stize mi prva uplata iz SAD-a a ne znam kako da je prihvatim, gde da mi uplati covek!
Imam Moneybookers racun ali ne znam da li neki pojedinac moze direktno na MB da uplati! Zna li neko!?!


Neka "pojedinac" otvori nalog na MB, deponuje pare i onda prebaci na tvoj MB, tj uplati.
Ne moze "direktno" da se uplacuje, jer to krsi pravila o pranju novca i ostalim stvarima koje postuje Moneybookers.

[ mizant @ 05.01.2011. 14:48 ] @
Kažem danas čoveku iz US da registruje nalog na MB i da mi uplati preko njih, pošto kod nas ne funkcioniše PP. I danas dobijam od njega e-mail u kojem stoji:

Citat:
I just logged on to Moneybookers to send you the money for the lesson and, i called Money Bookers to help me with this process. They said the United States was not apart of their program yet and that I would not be able to send money to another moneybookers account.

Gledam sad da nađem neku alternativu PP i MB, ali ne bih da ubodem opet nešto ovakvo i izmaltretiram čoveka (nije dobro igrati se s nečijim strpljenjem ako taj hoće da ti plati) da opet registruje nalog negde a da ne može da izvrši uplatu.

No pre nego potražim drugu alternativu, je li moguće da US korisnici ne mogu da plaćaju van US preko MB-a? Ne mogu da poverujem u to, pa pomišljam i da me čovek zavrće... Ima li ko slično iskustvo sa MB-om?
[ infobiz @ 06.01.2011. 04:57 ] @
Mozes da koristis Kanadski servis AlertPay. Podrzavaju Srbiju, internet kartica Banke Intese radi perfektno za withdraw. Kad otvoris nalog, idi na request money, tu ukucas email onog ko treba da ti plati, uneses iznos i napises za sta je placanje, obicno stavis "service" i posaljes. Ako taj sto treba da ti plati ima Visu, Mastercard ili american express sve gotovo za 2 minuta.

Inace covek te ne zavrce, zaista nije moguce platiti iz USA ka Srbiji na MB.
[ Bifor @ 14.03.2011. 16:41 ] @
Citat:
infobiz: Mozes da koristis Kanadski servis AlertPay. Podrzavaju Srbiju, internet kartica Banke Intese radi perfektno za withdraw. Kad otvoris nalog, idi na request money, tu ukucas email onog ko treba da ti plati, uneses iznos i napises za sta je placanje, obicno stavis "service" i posaljes. Ako taj sto treba da ti plati ima Visu, Mastercard ili american express sve gotovo za 2 minuta.

Inace covek te ne zavrce, zaista nije moguce platiti iz USA ka Srbiji na MB.


Hvala što si naveo AlertPay, to bi stvarno moglo mnogim ljudima da reši problem primanja novca.

Pogledao sam njihov sajt i ako sam dobro shvatio šemu koju su prikazali ja kao primalac trebam da imam nalog na njihovom sajtu a onaj ko šalje može a ne mora, zar ne? Da li možeš da nam objasniš kako izgleda taj mail koji primi osoba koja treba da pošalje novac (pogotovu za one koji nemauju AlertPay nalog), zanima me šta da kažem ljudim šta da očekuju i da im dam instrukcije eventualno.

Inače ja sam danas zvao Banku Intesa i oni savetuju da se za plaćanje koristi Banca Intesa Internet kartica a da se za primanje novca koristi njihova Visa Electron. Razlika je u Deviznom računu koji je vezan za karticu. Obe kartice se dobijaju besplatno i ne postoje troškovi održavanja tako da je možda dobra opcija uzeti i Visa Electron.

[ icemaja @ 15.06.2011. 00:51 ] @
Citat:
Inace covek te ne zavrce, zaista nije moguce platiti iz USA ka Srbiji na MB.

ne razumem, ja sam mislial da tome upravo i sluze ovakve posrednicke opcije, da omoguce svakome ko kod njih registruje nalog nesmetano medjusobno razmenjivanje.
da li ovo vazi i za online prodavnicu ili samo ako se radi o nekim 'direktnim' uplatama izmedju dva privatna lica?
[ Zoran Milovanovic @ 15.06.2011. 09:45 ] @
Korstim MB (povezan sa nasom karticom), ali i Paxum. Jedino sto na Paxumu moras da platis $45 izdavanje kartice, ali savrseno funkcionise u Srbiji i ostatku sveta. Pogledaj kompletne Fees i vidi da li coveku odgovaraju troskovi pa pokusajte tako. (Kartica stize za 2 nedelje, bar je tako bilo meni kada sam krajem prosle godine otvorio racun. Cak nisam ni imao tih $45 na racunu, a kartica mi je uredno stigla, kasnije su mi od prve uplate oduzeli $44.95)


Pozdrav.