[ Kuca-buke @ 26.06.2009. 18:00 ] @
Interesuje me da li je moguce povezati dva tv-a na iptv. Ako je moguce kako? Posto Digi tv sam uspeo da povezem da gledam na dva tv-a, kako sada da povezem iptv?

Hvala unapred...
[ Fac Ut Vivas @ 26.06.2009. 21:34 ] @
Ako si uspeo Digi TV onda ti neće biti problem ni IPTV da povežeš :)

Ne znam kako si uspeo sa Digijem ali ako pitaš da gledaš 2 različita kanala na dva televizora u isto vreme preko jednog prijemnika za IPTV, onda je odgovor ne može.
Jedan receiver = jedan televizor tj. kanal. Ako hoćeš da gledaš jedan isti kanal na dva TV-a onda je dovoljno da SCART ubodeš u jedan TV a činčeve u drugi...

Molim te napiši kako si uspeo sa Digijem.
[ night-shift @ 03.07.2009. 21:39 ] @
Uskoro (mesec, dva možda i pre) će moći da se koriste dva STB-a, samo će biti potrebno promeniti funkciju porta 2 sa VOIP-a na IPTV.
[ Kuca-buke @ 04.07.2009. 07:56 ] @


Bas kako si napisao, da povezem digi na dva tv-a. Naravno sa istim su kanalima. Ali moze i na iptv da ubacim isti kanal na oba televizora.

Citat:
[url=/p2323587]night-shift: Uskoro (mesec, dva možda i pre) će moći da se koriste dva STB-a, samo će biti potrebno promeniti funkciju porta 2 sa VOIP-a na IPTV.


nadajmo se da je ovo tacno pa da vidimo kako ce biti.
[ Fac Ut Vivas @ 04.07.2009. 08:03 ] @
Od samog početka IPTV-a postoji najava da će moći da se koriste dva STB-a. Mislim da je bila priča i da će mesečna pretplata ostati ista samo će se jednokratno platiti za još jedan STB.
Iskreno ne pratim mnogo šta se dešava oko IPTV-a u poslednje vreme tako da ne znam da li je nešto zvanično potvrđeno na ovu temu...
[ puska @ 04.07.2009. 10:07 ] @
i ja sam cuo tu najavu da ce biti 2 STB-a, doduse rokove ne bih rekao, zato sto se zna koliko su oni tachni sto se toga tice, nadajmo se samo da ce biti uskoro

ja sam pokusao sa 2 STB-a, sa 2 razlicita naloga i uvek je davao Error during video start na 1 tako da nije moglo :)
[ GadGet @ 05.07.2009. 07:35 ] @
Nesto nisi lepo odradio. Sa 2 STB-a radi od samog pocetka i sve super radi u okviru istog bandwidth-a(kad sam ja probao bilo je bese 2MBit net i 2xSTB u 10MBit-a) , samo se ceka da telekom fizicki da jos jedan STB u okviru iste pretplate.
[ puska @ 08.07.2009. 12:01 ] @
hmm pa ne vidim u cemu sam mogao da pogresim podesio da port 2 i 3 rade VOIP i IPTV

probam 1 STB u port 2 radi
probam 2. STB u port 3 radi


prikopcham oba STB-a logujem se prvo na jedan ima slike, logujem se na drugi Error during video start non stop, ugasim 1. iz struje odem na 2. na Home i ima slike.

Net je 4 Mbit kod mene, a parica setovana na 10 Mbit-a.
[ GadGet @ 19.07.2009. 08:34 ] @
Nije samo zabodi i teraj sistem.

Advanced/Port Mapping


Znaci oba STB-a rade istovremeno bez ikakvih problema
[ night-shift @ 19.07.2009. 09:08 ] @
@puska> koji internet paket imaš? Možda ne ostane dovoljno protoka za drugi STB, pa neće ni da se ukači na sistem.

2,7 Mbps je protok po TV kanalu.
[ puska @ 19.07.2009. 23:18 ] @
podeseno na 10, 4 za net ali je losija parica tako da moguce da fali malko protoka da bi poterao oba STB-a

videcemo od septembra kad budu nudili 2 STB-a dal ce i kako raditi
[ night-shift @ 25.07.2009. 06:45 ] @
Ne samo da je moguće gledati dva različita programa, nego čak tri (dva na računaru i STB u isto vreme).



Nažalost, samo ova dva kanala i još jedan koji prikazuje sliku sa kamera po Beogradu, nisu kodirani, tako da se samo oni vide na računaru.

Kad gledam program samo na STB-u, brzina interneta je ~520 KB/s, kad je aktivan jedan program na računaru i STB ~395 KB/s, a kad su aktivna dva programa na računaru i STB, onda ostane samo ~35 KB/s za internet. U pitanju je 4 Mbps paket.

Inače, pre neki dan mi je ProgDvb pokazivao bitrate kanala 2,7 Mbps, a sada pokazuje 2,9 Mbps na svim kanalima.

Kako sam namestio ovo:

1. Postavio još jedan port na routeru na PVC 8/37 (Thomson Speedtouch 546, isto može i sa Huawei-jem) i povezao mrežnu karticu na taj port.

2. Promenio MAC adresu mrežne kartice na MAC adresu STB-a (pročitao sa nalepnice na uređaju).

3. Podesio IP adresu mrežne kartice na 10.113.1.xx

4. Skenirao programe sa ProgDvb-om, sa IPTV Client modulom aktivnim.

- U Amino STB-u se nalazi Davinci linux koga pokreće ARM procesor.
- STB ima ugrađen browser (Opera?) koja služi za prikazivanje menija.
- Pristup multicast-u verovatno radi preko MAC adrese (ako mrežna kartica nema MAC adresu STB-a, ne otvara kanale).
- Autentifikacija sa platformom ide preko boxID-a STB-a (opet verovatno :)) http zahtevom.
- Ključ za dekodiranje kanala STB dobija preko https-a.
- Platforma se nalazi na adresi http://edge/fs-cdn/ (http://212.200.229.138/fs-cdn/).

[Ovu poruku je menjao night-shift dana 25.07.2009. u 08:11 GMT+1]
[ night-shift @ 12.08.2009. 17:59 ] @
>>Nažalost, samo ova dva kanala i još jedan koji prikazuje sliku sa kamera po Beogradu, nisu kodirani, tako da se samo oni vide na računaru.<<


a na kojoj adresi su te kamera ja nemogu da ih nadjem :)))
[ NenadBG79 @ 02.09.2009. 14:09 ] @
nisam nikakav strucnjak za ove stvari,tj obican sam laik.ja u kuci sada imam kablovsku i 3tv-a.naravno placam pretplatu isto ko da imam 1tv.
zeleo bih da predjem na telekomov iptv.koliko sam razumeo ja ne bih mogao sa iptv-jem da koristim sva 3tv-a.ili bih morao da uzmem 3 risivera za svaki tv,da bi svako mogao da gleda ono sta zeli na svom tv-u?
ovde je pricano o mogucnosti gledanja 2 kanala u isto vreme,meni znaci treba 3 na 3 tv-a.na koji nacin je to izvodljivo pri koriscenju iptv-a?

hvala...
[ Cileinteractiv @ 02.09.2009. 22:29 ] @
Koliko smo mi ovde obavešteni biće moguće dva iptv priljučka na jednoj telefonskoj liniji.
[ Cileinteractiv @ 23.10.2009. 07:48 ] @
Da li neko zna kada će moći da se koristi IPTV na dva Tv-a. Rado bih se rešio buđavog IKOM-a.
[ La_Mar @ 31.10.2009. 23:40 ] @
meni upravo istice ugovorna obaveza za SBB D3 uslugu ili "digitalnu" tv ali kada sam video kvalitet slike na IP TV-u odmah sam se prijavio. Trenutno nema slobodnih uredjaja (barem kod mene u KGu) pa nakon pozivanja odredjenih ljudi dobio sam odgovor da ocekujem IP TV za 3 dana i to na mesec dana besplatno tj. probno. A svi dodatni kanali su do Nove Godine besplatni. Kako sam naravno odmah zeleo da okacim dva TV-a od ljudi iz telekoma sam dobio odgovor da za sada mogu da koristim bilo koji spliter na dva SCART-a a od Nove Godine ce biti mogucnost i za dva odvojena kanala na razlicitim televizorima i to po veoma primamljivoj ceni. To ce im biti, kako kazu, najveca prednost nad SBB-ovom D3 konkurencijom. E sad, izbor kanala na SBB-u mi je i dalje primaljiviji ali mi je zao da na super TVu nemam onako dobru sliku a jos i za manje para nego i obicna SBB pretplata.
[ pikoser @ 13.11.2009. 19:04 ] @
Ljudi pozdrav..
Uzeo sam skoro IP televiziju i svestan sam da ne mogu odjednom da gledam razlicite programe na dva televizora!
Ali ja zelim da na dva televizora gledam isti kanal sto je izvodljivo naravno ali ja ne znam kako!!!
Sta mi treba od opreme ???? Inace sacekao bi ja tehnicare i z telekoma ali majmuni nemaju vremena da dodju!
Unapred hvala!!!
[ La_Mar @ 13.11.2009. 19:47 ] @
Imas zaista dosta opcija ali ako mene slusas uzmi kabl koji ima jedan zenski SCART i dva muska SCART-a na sebi i zavrsio si posao. E sad, ako je velika daljina izmedju dva televizora mogao bi da uzmes racvu sa SCART-a ulazom i kompozitnim izlazazom (kompozitni kraj znaci da ces sa te strane imati jedan cinc za video i dva za zvuk). Iza toga T razcva za svaki cinc i svaki kraj u po jedan TV.

To izgleda ovako http://www.jvbdigital.nl/jvb.a...s&page=title&title=226 a imas da ga kupis na buvljaku, a iza ovoga na svaki cinc stavis po jednu racu koja ide i ka jednom i ka drugom TVu
[ pikoser @ 13.11.2009. 20:02 ] @
>

--00163612fb4ab938a304784624d9
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<br>hvala puno dru�e!!!<br><div class="gmail_quote">2009/11/13 La_Mar <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex;">
Imas zaista dosta opcija ali ako mene slusas uzmi kabl koji ima jedan zenski SCART i dva muska SCART-a na sebi i zavrsio si posao. E sad, ako je velika daljina izmedju dva televizora mogao bi da uzmes racvu sa SCART-a ulazom i kompozitnim izlazazom (kompozitni kraj znaci da ces sa te strane imati jedan cinc za video i dva za zvuk). Iza toga T razcva za svaki cinc i svaki kraj u po jedan TV.<br>

<br>
To izgleda ovako (<a href="http://www.jvbdigital.nl/jvb.a...p;page=title&amp;title=226" target="_blank">http://www.jvbdigital.nl/jvb.a...e&amp;title=226</a>: <a href="http://www.jvbdigital.nl/jvb.a...p;page=title&amp;title=226" target="_blank">http://www.jvbdigital.nl/jvb.a...le&amp;title=226</a> ) a imas da ga kupis na buvljaku, a iza ovoga na svaki cinc stavis po jednu racu koja ide i ka jednom i ka drugom TVu<br>

<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2438899" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2438899</a><br>
</font><div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#368185" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#368185</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:368185:22946243f2c3ee86bb83f9b60a100431<br>
[ silverextream05 @ 19.11.2009. 01:12 ] @
Ljudi jel neko provalio da gleda istovremeno na kompu i tv-u iptv?

Ako jeste jel moze prosto da objasni...mek adrese sta gde kako....

i sta vec sve treba.... posto ne kapiram ovaj post sa screenshutom ..
hvala:)
[ La_Mar @ 19.11.2009. 07:58 ] @
Mac adresa koju trebas da podesis na dodatnoj mreznoj kartici je ispisana na nalepnici na STB-u. Za dalje ti je sve objasnjeno u par posta ispred.
[ La_Mar @ 23.11.2009. 18:16 ] @
Jel mogu jos uvek samo ta 2,3 kanala da se gledaju na kompu samo ili svi kanali..
mene zanima prvenstveno arena sport.... jel moze to nekako da se namesti na kompu da radi
hvala unapred:)
[ silverextream05 @ 23.11.2009. 20:01 ] @
1. Postavio još jedan port na routeru na PVC 8/37 (Thomson Speedtouch 546, isto može i sa Huawei-jem) i povezao mrežnu karticu na taj port.
kako se to postavlja?
Ide se u opcije na ruteru pa na advances pa na port mapping i gde onda?ili gresim?
2. Promenio MAC adresu mrežne kartice na MAC adresu STB-a (pročitao sa nalepnice na uređaju).
gde se to menja?
3. Podesio IP adresu mrežne kartice na 10.113.1.xx
i ovo?
4. Skenirao programe sa ProgDvb-om, sa IPTV Client modulom aktivnim.
ovo je jasno..




:)
[ DzaBuaner @ 14.12.2009. 15:58 ] @
Kada će zainteresovani za drugi STB moći da ga preuzmu?
[ i_takoooNS @ 16.12.2009. 09:59 ] @
Citat:
silverextream05: 1. Postavio još jedan port na routeru na PVC 8/37 (Thomson Speedtouch 546, isto može i sa Huawei-jem) i povezao mrežnu karticu na taj port.
kako se to postavlja?
Ide se u opcije na ruteru pa na advances pa na port mapping i gde onda?ili gresim?
2. Promenio MAC adresu mrežne kartice na MAC adresu STB-a (pročitao sa nalepnice na uređaju).
gde se to menja?
3. Podesio IP adresu mrežne kartice na 10.113.1.xx
i ovo?
4. Skenirao programe sa ProgDvb-om, sa IPTV Client modulom aktivnim.
ovo je jasno..




:)
Stvarno ako bi neko mogao malo detaljnije objasniti bilo bi extra! Plz...
[ chkalja @ 16.12.2009. 18:57 ] @
1. Port se menja tako sto (kod Huawei-a) u WebConfigurator-u odes na Advanced - Port Mapping, i postavis slobodan ethernet port u grupu gde je i ethernet port za IPTV
2. Za menjanje MAC adrese ti treba neki program npr. k-mac (http://www.neset.com/download/?k-mac.zip)
3. Mislim da moze da se postavi IP adresa iz celog opsega 10.0.0.0/24 (ja sam stavio 10.24.x.x 255.0.0.0)
SAMO PAZITE DA NE DODJE DO IP CONFLICTa, TAKO CETE NEKOM DA ZEZNETE IPTV STREAM !!
4. Za pocetak mozes da otvoris Network stream preko programa VLC ( RTP stream), a adrese imas na slikama u ovoj temi
npr:rtp 232.0.4.63 port 21148
rtp 232.0.4.65 port 21152
rtp 232.0.4.66 port 21154
rtp 232.0.4.67 port 21156


Skoro svi kanali su kriptovani, tako da se dzaba mucis. Jedino ako uspes da dekoriptujes, u tom slucaju javiii.

Na nekom kanalu (negde oko 232.0.4.7x) ide neka amaterska Flash animacija gde pise nesto kao Mile Car i pici neki narodnjak.

[ acikus @ 28.01.2010. 11:55 ] @
Dokle se stiglo sa ovom tehnologijom ? Sta trenutno moze da se gleda ?
[ La_Mar @ 28.01.2010. 12:11 ] @
Raspitaj se da li i dalje daju prvi mesec promotivno sa mogucnoscu vracanja i probaj. Imas osnovnu pretplatu manju nego SBB ali i osnovni paket je siromasniji, slika je daleko bolja ali se mnogi ukljucujuci i mene zale na smetnje i proklinju dan kada su vezali ugovor. Ukoliko si u BGu ili drugom gradu gde SBB daje D3 ili ce dat HDTV moj ti je savet uzmi to.
[ Dennis @ 30.04.2010. 13:25 ] @
Od 04. 05. 2010. Telekom će davati dodatni STB za 250 dinara bez PDV. Isti paketi će se koristiti na oba, VoD isti, isti snimljeni sadržaj, drugi STB će biti bez ugovorne obaveze.
[ Dennis @ 30.04.2010. 20:40 ] @
Gde si to nasao? Ili pitao? Nije lose. A nije ni skupo...
[ deki77 @ 30.04.2010. 21:01 ] @
Pa daju konkurenciju TotalTV-u..kod njih je koliko znam 350din
[ rajco @ 30.04.2010. 21:55 ] @
Drugi STB neće moći da uzmu korisnici koji su u promociji "IPTV na probu". Ugradnja će koštati 1355 din za sve one koji žele da im Telekom uradi istu.
[ deki77 @ 30.04.2010. 22:20 ] @
Citat:
rajco: Drugi STB neće moći da uzmu korisnici koji su u promociji "IPTV na probu". Ugradnja će koštati 1355 din za sve one koji žele da im Telekom uradi istu.

Znači to je 1355din + mesecno 250din
ako sam ukapirao dobro.To je neka nadohnada za priključak drugog.
[ Dennis @ 01.05.2010. 11:57 ] @
Mene neće koštati 1355 dinara, jer ću sam povezati STB. Znači ostaje samo 295 dinara sa PDV mesečno.
[ rdragan79 @ 01.05.2010. 12:12 ] @
Prijavio sam se za IPTV na probu, koristim Telekomov ADSL, istog dana mi setovan port 7995/510. Koliko se ceka na STB?
I kako ide to sa UTP kablovima posto bi od mesta prikljucka telefonska uticnica / komp i adsl ruter MT882 (znam da mora novi ruter)
do TV-a bi trebalo oko 30-40m UTP kabla, posto bih UTP provlacio preko tavana, ne bih da ga razvlacim po podu i ko zna kako,
da li kabl ide na njihov trosak ili moram da kupim kabl?
Mozda bi bilo bolje da telekom daje i softwareski STB?
[ alexandar_cajic @ 01.05.2010. 19:40 ] @
Ako je ovo za dodatni stb tačno, rećiću super. Moglo je i mnogo ranije, ali da ne ispadne da ih samo kritikujem.
Eto dodatne zarade za njih i dodatne zabave za nas.

@ rdragan79

Kabl sam nabavljaš. Normalno nemoj da praviš utp preko 100m.
[ alexandar_cajic @ 01.05.2010. 19:41 ] @
Ako sam vas dobro razumeo drugi stb,tj. gledanje drugog tv-a se posebno naplacuje oko 300 dinara mesecno?! Fora im je do bola!
[ deki77 @ 01.05.2010. 21:35 ] @
Znači ja neću dati tih 1300din..jer ću povezati sam
A ni onih 250 jer će to plaćati neko drugi..tj. vlasnik tog dr. TVa
[ rdragan79 @ 03.05.2010. 14:22 ] @
Citat:
alexandar_cajic
@ rdragan79

Kabl sam nabavljaš. Normalno nemoj da praviš utp preko 100m.


Znaci treba da nabavim nesto (kabl) o svom trosku, razvucem kuda hocu da ide, a ne znam ni da li cu zadrzati tu uslugu.

Posto vidim da je port vec setovan: Bandwidth Down/Up(kbps) 7999/510.
Kada pocinje tih mesec dana, od dana kada mi donesu STB ili od dana kada su mi namestili port?

Razmisljam da otkazem IPTV pre nego sto me pozovu i donesu opremu, posto se ADSL i IPTV vodio na mom imenu,
a prikljucak na caletovom imenu, da li treba da idem u poslovnicu sa LK ili bi bilo dovoljno poslati e-mail na [email protected]
sa naznacenim brojem protokola koji mi je operater izdiktirao preko 9818?

[ alexandar_cajic @ 04.05.2010. 20:48 ] @
Sbb naplaćuje kabl 42 dinara po metru...ovi iz Telekoma su ti dali 2 utp od po 1,5 ili 2m : ) a za produženje se sam snađi...može i na wireless.

Što bi otkazivao...proba od mesec dana je besplatna...ali ako već otkazuješ pre sklapanja ugovora, sigurnije ti je odeš lično jer znaju da pobrkaju situacije : )

Mada u principu pošto si rekao da ne preuzimaš sam opremu, već ti donose na noge - mislim da zovu pre dolaska da provere dali ste kod kuće, pa bi mogao i tada da kažeš da nisi više zainteresovan...možda da pozoveš telefonom pa probaj glasom da otkažeš.





[ deki77 @ 05.05.2010. 07:36 ] @
Citat:
rdragan79: Znaci treba da nabavim nesto (kabl) o svom trosku, razvucem kuda hocu da ide, a ne znam ni da li cu zadrzati tu uslugu.

Posto vidim da je port vec setovan: Bandwidth Down/Up(kbps) 7999/510.
Kada pocinje tih mesec dana, od dana kada mi donesu STB ili od dana kada su mi namestili port?

Razmisljam da otkazem IPTV pre nego sto me pozovu i donesu opremu, posto se ADSL i IPTV vodio na mom imenu,
a prikljucak na caletovom imenu, da li treba da idem u poslovnicu sa LK ili bi bilo dovoljno poslati e-mail na [email protected]
sa naznacenim brojem protokola koji mi je operater izdiktirao preko 9818?

Neznam kako je kod tebe ali...
Code:
Max. Bandwidth Down/Up(kbps)     16596 / 508
Bandwidth Down/Up(kbps)    10000 / 474 

Trebao si da ih cimaš i prijaviš ...ako ima problema pri radu IPTV-a.
Po meni IPTV je do sada najbolje rešenje(bar za mene).Bilo je u početku smetnji,ali se sve na kraju popravilo.
[ rdragan79 @ 05.05.2010. 09:44 ] @
@alexandar_cajic: Nabavicu svoj kabl, inace imam samo 1 utp + 1 usb od telekoma (posto je u pitanju ruter MT882 - rozi)

Koliko bi bilo pametno nastaviti da kabla od cc 15m (boja na boju)?

@deki77: Na dan podnosenja zahteva telefonom, posle sat dva sam video na ruteru: Bandwidth Down/Up(kbps) 7999/510, posto "ne mogu" da probam IPTV dok mi nedonesu opremu.

Sada imam drugi problemcic isto kao kada sam bio koristio speed-up kasnili su sa realizacijom zahteva i podneo molbu da ga vise ne zelim i ako mogu da mi vrate port na default setovanja.

Posto sam 1. maj-a podneo zahtev za povecanje brzine koji jos nije bio realizovan (zbog praznika), 04.05 sam zvao da vidim sta se desava i cuo sam zanimljivu terminologiju.
Na pitanje kada ce se to realizovati, odgovor je: vidimo da je podnet zahtev i prosledjen je nalog u vasu centralu za demontiranje, pa sam nazvao 9813 gde mi je covek isti termin rekao,
pa se ispravio odnosno povecanje brzine.

Isto tako ne znaju kada ce se neko od montera javiti da donesu opremu.

[Ovu poruku je menjao rdragan79 dana 05.05.2010. u 13:33 GMT+1]
[ batancev @ 05.05.2010. 09:53 ] @
Svi postojeći i novi Open IPTV korisnici sada imaju mogućnost da programske pakete ove visokokvalitetne digitalne televizije prate na dva TV prijemnika.

To znači da ubuduće odabrane Live TV pakete, kao i sve snimljene sadržaje, možete pratiti na dva TV prijemnika. Takođe, iznajmljene filmove elektronske videoteke (VoD) možete nezavisno pratiti na oba TV prijemnika, a sva podešavanja korisničkih profila, kupovina novih programskih paketa, snimanje ili iznajmljivanje sadržaja biće automatski kreirana na oba STB uređaja, bez obzira sa kog ste inicirali promene.

Nadoknada za korišćenje dodatnog STB uređaja je 250 dinara, bez PDV-a, dok cena mesečne pretplate za odabrane Live TV pakete ostaje nepromenjena i sada se odnosi na oba TV prijemnika.

Dodatni STB uređaj možete povezati na Vaš TV prijemnik samostalno ili, ukoliko to želite, instalaciju će izvršiti naše tehničko lice.

Cena instalacije dodatnog STB uređaja je 1355, 09 dinara, bez PDV-a.

http://www.telekom.nadlanu.com...sti.aspx?ac=snews&ui=34052

P.S. samo jedna stvar me interesuje: ako se lan3 izlaz iz rutera koristi za STB, kako ce biti povezan taj drugi STB?
[ abyss @ 05.05.2010. 12:51 ] @
Jel tih 250din bez pdv-a jednokratno ili pretplata svakog meseca?
[ Dennis @ 05.05.2010. 13:24 ] @
Mesečno.
[ vlada84_jag @ 05.05.2010. 15:20 ] @
Citat:
batancev
P.S. samo jedna stvar me interesuje: ako se lan3 izlaz iz rutera koristi za STB, kako ce biti povezan taj drugi STB?



Jednostavno,na modemima Intracom, Pirelli i novi Huawei HG520c su portovi LAN2 i LAN3 unapred konfigurisani za IPTV servis, a kod modema Huawei HG510 i HG520 ce morati da se izvrsi dodatno mapiranje porta LAN2 (za sada verovatno u korisnickom centru, a uskoro najverovatnije daljinskim putem).


Pozdrav
[ IgorJ @ 05.05.2010. 16:08 ] @
@abyss
@Dennis

"Nadoknada za korišćenje dodatnog STB uređaja je 250 dinara, bez PDV-a, dok cena mesečne pretplate za odabrane Live TV pakete ostaje nepromenjena i sada se odnosi na oba TV prijemnika. "
[ DzaBuaner @ 06.05.2010. 12:03 ] @
Juče sam zvao 9813, pa mi rekoše: "nazovite tokom sledeće nedelje - još uvek ne znamo kada će početi podela drugog STB-a".
[ Dennis @ 10.05.2010. 19:23 ] @
Koji subnet mask se koristi za IPTV?
[ angelos @ 11.05.2010. 21:44 ] @
Ima li neko ideju kako dodatni setbox povezati na komp bez tjunera.
Da li da koristim za video S-video to DVI ili HDMI ako tako nesto postoji. Zvuk treba sa STB povezati na digital na zvucnoj ?
[ glisok @ 12.05.2010. 17:21 ] @
Jutros su dosli iz telekoma i povezali su mi jos jedan stb. Za sada je ok, povremeno se javlja se mala pikselizacija u trajanju od najvise 2 sekunde ali je uglavnom dobro a kako ce biti ovih dana videcemo. Utp kabl su oni doneli i montirali. Jedino mi se cini da je prebacivanje kanala za nijansu usporeno.
[ Boris Maksic @ 12.05.2010. 17:32 ] @
Ja sam dobio drugi uredjaj u prosli petak i tek su jutros proradili kako treba, mogao je da radi samo prvi koji se ukljuci. Slika je O.K i nema nikakvih promena sto se tice brzine rada. Jedino sto sam primetio je da kada gledam na oba isti program, pa na jednom od uredjaja promenim kanal, drugi na kratko zablokira. Promena izmedju razlicitih kanala ide normalno.
[ night-shift @ 12.05.2010. 18:19 ] @
Na koliko vam je setovana brzina (pogledajte na web podešavanjima routera)?
[ Boris Maksic @ 12.05.2010. 18:25 ] @
12000/766 toliko je danas, a tako je bilo i u petak. Po njihovim podacima IPTV koristi oko 5 Mbit/sec, pa puta dva plus ADSL od 1 Mbit/sec i to je to.
[ glisok @ 12.05.2010. 21:59 ] @
Da i meni je slicno 766/12996 a adsl je 2mb.
[ xspeed @ 12.05.2010. 22:32 ] @
Meni je zao sto cu otkazati IPTV,ali osecao bi se lose da placam 300 din SVAKI mesec da bi gledao kablovsku na 2 tv.To je primer poslovnosti telekoma.Znam da imaju najbolji kvalitet slike ali sto je previse previse je nema smisla.
[ abyss @ 13.05.2010. 07:37 ] @
Ne placa se SVAKOG meseca.
[ Joker @ 13.05.2010. 07:47 ] @
Plaća se svakog meseca.
Mesečna nadoknada za korišćenje dodatnog STB uređaja je 250 dinara, bez PDV-a, dok cena mesečne pretplate za odabrane Live TV pakete ostaje nepromenjena i sada se odnosi na oba TV prijemnika.

http://www.telekom.nadlanu.com...ult.aspx?ac=snews&ui=34051
[ abyss @ 13.05.2010. 09:04 ] @
Kad li dodase jos jednu rec, pre neki dan nije bila...
[ Leyla77 @ 13.05.2010. 09:13 ] @
Nije mi jasno zasto ljudi uopste uzimaju ovaj IPTV kada na kablovskoj mogu da imaju 15 televizora sa razlicitim kanalima?! Takodje mi kao laiku nije jasno zasto postoji ovo ogranicenje na jedan tv, tj jedan kanal, da li je to tehnicki nedostatak IPTV ili je namerno tako namesteno da ljudi ne bi mogli da ga prikljuce (iz nekih nepoznatih razloga...) na vise tv aparata?
[ teta_lija @ 13.05.2010. 09:22 ] @
Verovali ili ne, ali veci deo gradjana Srbije nema mogucnost da se nakaci na nekog kablovskog operatera. Ja sam vise puta u toku par godina zvao SBB i oni jednostavno nisu zainteresovani da razvlace kablove po mom naselju.

Sto se tice ogranicenja na jedan TV, to jeste tehnicko ogranicenje digitalnog prenosa i takodje postoji i na TotalTVu (placa se dodatni prijemnik) i na SBBovom digitalnom paketu.
[ rdragan79 @ 13.05.2010. 10:22 ] @
Citat:
teta_lija: Verovali ili ne, ali veci deo gradjana Srbije nema mogucnost da se nakaci na nekog kablovskog operatera. Ja sam vise puta u toku par godina zvao SBB i oni jednostavno nisu zainteresovani da razvlace kablove po mom naselju.

Sto se tice ogranicenja na jedan TV, to jeste tehnicko ogranicenje digitalnog prenosa i takodje postoji i na TotalTVu (placa se dodatni prijemnik) i na SBBovom digitalnom paketu.


Takodje i u NS, naselje Adice, gledam iz dvorista zadnji stub u naselju Telep dokle ide SBB mreza, ima max 100m kabla da se postavi do moje kuce.
Kada ce biti, ne znam, ali znam da bih odmah presao na SBB cim bi prosli kroz ulicu, cekam da se smiluju od 2003-ce godine.

Uzecu IPTV na probu, treba da mi se jave za 5-6 dana majstori, ali gledajuci po forumima moguce probleme, ne verujem da cu ga i zadrzati.

Nego kada dobijem IPTV i novi ruter, pa ako se desi da otkazem, moram li da vratim i ruter i dobijam ovaj stari?

[ DzaBuaner @ 13.05.2010. 14:38 ] @
Danas sam dobio drugi STB. Sve funkcioniše na oba TV-a.
[ DzaBuaner @ 14.05.2010. 15:06 ] @
@DzaBuaner,

kad si se prijavio za drugi STB i molim te, ako mozes, kazi mi za koliko si ga dobio i koja je procedura. Ja sam isto iz Apatina pa me zanima. Hvala ti unapred, pozdrav!
[ glisok @ 14.05.2010. 15:41 ] @
Ne radi! Posle tri dana mucenja, pikselizacije i seckanja rekli su mi da moja linija ne moze da postigne protok za dva stb-a i internet. Toliko o tome, telekomu i njihovoj infrastukturi!
[ glisok @ 14.05.2010. 19:17 ] @
Ljudi, citao sam skoro sve postove i na kraju ne zakljucih sta je u sustini najbolje!?
Ja imam ptt kds i mnogo je slab izbor kanala i slika dosta losa. Da li Total ili Iptv u zamenu...
Hvala puno
[ deki77 @ 14.05.2010. 21:35 ] @
Ja bi se ipak opredelio za IPTV.ma koliko su ovi telekomovci noobovi.
nemam antenu ni zezanja sa kablovima i bušenjem fasade,krovova i gubitaka signala kad dune povetarac ili proradi vulkan.
A cena i paketi su sasvim ok.
Kod Total TV je ovakav paket duplo skuplji.
[ DzaBuaner @ 15.05.2010. 01:11 ] @
Citat:
Gost: @DzaBuaner,

kad si se prijavio za drugi STB i molim te, ako mozes, kazi mi za koliko si ga dobio i koja je procedura. Ja sam isto iz Apatina pa me zanima. Hvala ti unapred, pozdrav!


Prijavio sam se početkom prošle nedelje na 9813. Kada ostaviš podatke očekuješ da te pozovu... :-)
[ DzaBuaner @ 15.05.2010. 12:21 ] @
Prijavio sam se ja kad i ti onda :) Zvao 9813 i ove naše gore da ostavim broj LK. I posle mi je ona devojka što radi u Maxi-ju na mt:s štandu rekla da kao imam tehničke mogućnosti ali da ne zna kad će da dođu... da li za dan, dva, nedelju, mesec dana... IPTV sam čekao šest meseci, šta da ti kažem. :)

Jesi sam nameštao mrežni kabl ili su ti oni to pravili? Ne bih da im dajem 1,6k dinara, bezobrazno je to skupo...
[ DzaBuaner @ 15.05.2010. 13:13 ] @
Oni su mi postavili UTP kabel pošto je 50 din metar, a treba mi 25m tako da sam ipak njima to prepustio...
[ vladanet @ 16.05.2010. 08:35 ] @
Citam sve vase postove oko raznih mucenja i prosto mi nije jasno zasto ne predjete na satelitsku televiziju.Neko rece nece da busi fasadu,razvlaci kablove.Zamislite da ste u Becu ili Parizu gde vam treba dozvola za busenje fasade od vlasnika zgrade plus dozvola grada za postavljanje antene.Oni tamo su osudjeni na iptv jer i kablovska podrazumeva unutarnje busenje cele zgrade.Pritom na satelitu mozete menjati kartice i otprilike za jednu mesecnu pretplatu najeftinijeg kablovskog paketa mozete dobiti apspolutno sve digitalne i hd kanale.Mislim da je prednost neprocenjiva.
[ adsl.reakcija @ 19.05.2010. 17:25 ] @
Zvao sam Telekom za drugi STB, ali su mi rekli da nemam tehničke uslove i da pošaljem mail sa zahtevom da mi ih obezbede. Međutim dobijam odgovor od Telekoma u kome mi kažu da ne mogu da dobijem drugi STB jer ne koristim internet preko njih već preko drugog operatera, znači nema pomena o tehničkim uslovima, odnosno protoku. Stvarno ne znam kakve veze to ima kad IPTV koristim preko Telekoma.
Uzgred, kako mogu da proverim protok na ruteru?
[ adsl.reakcija @ 19.05.2010. 17:36 ] @
Pretpostavljam da si zahtev za IPTV podnosio kod Euneta. Probaj kod njih da podneseš zahtev za dodatni STB. Što se tiče protoka, možda ti pomogne: www.kitz.co.uk/adsl/max_speed_calc.php
[ Dennis @ 19.05.2010. 17:38 ] @
Nisam znao da može i kao gost. Ovo gore je moj post :)
[ fanfon @ 19.05.2010. 18:08 ] @
Citat:
Svi postojeći i novi Open IPTV korisnici sada imaju mogućnost da programske pakete ove visokokvalitetne digitalne televizije prate na dva TV prijemnika.

To znači da ubuduće odabrane Live TV pakete, kao i sve snimljene sadržaje, možete pratiti na dva TV prijemnika. Takođe, iznajmljene filmove elektronske videoteke (VoD) možete nezavisno pratiti na oba TV prijemnika, a sva podešavanja korisničkih profila, kupovina novih programskih paketa, snimanje ili iznajmljivanje sadržaja biće automatski kreirana na oba STB uređaja, bez obzira sa kog ste inicirali promene.

Mesečna nadoknada za korišćenje dodatnog STB uređaja je 250 dinara, bez PDV-a, dok cena mesečne pretplate za odabrane Live TV pakete ostaje nepromenjena i sada se odnosi na oba TV prijemnika.

Dodatni STB uređaj možete povezati na Vaš TV prijemnik samostalno ili, ukoliko to želite, instalaciju će izvršiti naše tehničko lice.

Cena instalacije dodatnog STB uređaja je 1355, 09 dinara, bez PDV-a.


Bar nesto korisno...
[ Leonidas88 @ 19.05.2010. 18:58 ] @
Ma ja evo dve nedelje čekam i čekam. IPTV uslugu sam inače dobio nakon 6 meseci čekanja. Nazovem danas Korisnički servis kod nas u Apatinu da se informišem da li ću i kad dobiti ovaj drugi uređaj i pitam da li ima nekog od tehničara tu da mi oni kažu (jer oni ipak rade na terenu pa znaju najbolje), kaže teta "Nazovite Sombor, mi nismo nadležni za to." Uz moju izbezumljenu facu na njen odgovor iz slušalice mi se čulo samo tu, tu, tu...

Ok, nazovem Sombor (dobio ih iz trećeg pokušaja), kaže čovek:

"Ja ne znam da li ste vi podneli zahtev za drugi STB".
- Jesam, pre dve nedelje.
"Pozovite 9813 oni će vam registrovati zahtev"
- Već sam ih zvao pre dve nedelje.
"Dajte mi JMBG vlasnika IPTV."
- 0506...
"(ukucava broj)... Sačekajte malo."
- OK.
(posle minut-dva) "Ja ne mogu da uđem u sistem, jer nemam ovlašćenja (wtf?), vi svakako očekujte da ćete dobiti drugi STB."
- Kad?
"Ne znam gospodine."
- Hvala (ni na čemu), doviđenja.


Znači - ne verujem...
[ adsl.reakcija @ 19.05.2010. 19:42 ] @
Hvala na odgovorima.
Zvaću ih sutra pa ćemo videti.
[ xspeed @ 19.05.2010. 20:45 ] @
Ne mogu da verujem da je ljudima ok da placaju 300 din da bi gledali na 2 tv.Ja sam presao na kablovsku i placam je 500 din,a gledam na 3 tv
[ adsl.reakcija @ 19.05.2010. 20:57 ] @
I ja mislim da je mnogo da se plaća za dodatni STB, ali ovo je ipak digitalna televizija, i njen kvalitet je znatno bolji od analogne kablovske. Ja još uvek imam i SBB analognu kablovsku, ali samo čekam da dobijem još jedan STB i otkazujem ih. Naravno, IPTV i sa dodatnim STB- om je znatno jeftiniji u odnosu na SBB D3 i Total TV sa istim paketima.
[ adsl.reakcija @ 19.05.2010. 21:43 ] @
IPTV na dva TV-a
[ fanfon @ 19.05.2010. 22:47 ] @
Citat:
xspeed: Ne mogu da verujem da je ljudima ok da placaju 300 din da bi gledali na 2 tv.Ja sam presao na kablovsku i placam je 500 din,a gledam na 3 tv


Kad je bio tender za kablovsku u Apatinu pre koju godinu SBB je konkurisao ali je "cudnim" sticajem okolnosti njihova prijava odbacena iako su ponudili mnogo bolje uslove od MultiMediaNet-a. Lokalni mocnici su imali neki svoj interes u tome pa su gradjani prosli losije. Nakon zavrsenog tendera, gradjani su dosli u situaciju da placaju 125 evra prikljucenje i 500 din pretplatu. Sada, kad je malo interesovanje gradjana palo, spustili su cenu prikljucenja na nekih 45 evra(mada neki kazu da su im trazili i celih 100evra) ali pretplata je povecana na 700-800 din. Mogu da kazem da im je ponuda programa veoma losa. Iz tog razloga mnogo gradjana se odlucilo da uzme IPTV i placa 700+250 din mesecno za 4 osnovna paketa(mnogo bolja ponuda nego MMNet) i dodatni STB da moze gledati kvalitetnu sliku na 2 tv-a.

P.S. Malo mi je glupo i nepotrebno koristiti sva 3 prikljucka samo zato sto postoji ta mogucnost. Sta ce mi 3 tv-a? Dva su dovoljna u svakom domu osim ako ne zivis u nekoj komuni...
[ Leonidas88 @ 20.05.2010. 10:14 ] @
Potpisujem sve što je fanfon napisao u postu iznad!

Juče su mi isti ti iz čuvenog MMNet-a uvalili svoj flajer sa svim mogućim hvalospevima, a najviše mi je bilo smešno kad sam video neoprostivu štamparsku grešku u spisku kanala (ili je ipak u pitanju neznanje): Discavery.

Anyway, jutros dok sam još krmeljao u krevetu nazvao sam na mobilni tehničare iz Telekoma i rekoše da im sutra u 8 javim da provere moju liniju i da dolaze... Nadam se da će tako i biti.
[ milorad @ 20.05.2010. 11:30 ] @
evo i ja dobih drugi STB al vec poznata stvar jedan radi drugi ostaje na onom na kom je bio prvi pa kad iskljjučim drugi radi samo prvi nikako da podesim da rade oba i to na različitim kanalaima ....u čemu li je fora dal u podešavanju rutere ili povecanju protoka ...na jednom mi izadje ono čuveno" error during video start "
malo iznad sam procitao da treba da se uradi port maping al kako.
[ adsl.reakcija @ 20.05.2010. 17:22 ] @
Zvao sam Eunet, i rekoše mi da Telekom još uvek nije zvanično krenuo sa davanjem drugog STB-a, već sa kao nekom promocijom, i da treba uskoro i preko Euneta da krene pa će me zvati kad mogu da naručim. Možda već iduće nedelje. Tako rekoše pa ćemo videti.
[ xspeed @ 20.05.2010. 19:03 ] @
P.S. Malo mi je glupo i nepotrebno koristiti sva 3 prikljucka samo zato sto postoji ta mogucnost. Sta ce mi 3 tv-a? Dva su dovoljna u svakom domu osim ako ne zivis u nekoj komuni... Ne zivim u komuni jedan u dnevnoj jedan u spavacoj i na kompu u decijoj sobi sve za 580
[ milorad @ 21.05.2010. 20:56 ] @
problem resen . izvršeno podesavanje u telekomu na 2 stb i sve u redu sad na oba imaju razliciti kanali

[quote]=/p2604807]milorad[/url]:/quote] i ja dobih drugi STB al vec poznata stvar jedan radi drugi ostaje na onom na kom je bio prvi pa kad iskljjučim drugi radi samo prvi nikako da podesim da rade oba i to na različitim kanalaima ....u čemu li je fora dal u podešavanju rutere ili povecanju protoka ...na jednom mi izadje ono čuveno" error during video start "
malo iznad sam procitao da treba da se uradi port maping al kako. 

[ DzaBuaner @ 30.05.2010. 23:09 ] @
Kod mene već dva dana dolazi do zamrzavanja i pikselizacije slike na oba STB-a.
Nije dugo funkcionisalo kako treba...
[ Peciki @ 11.06.2010. 12:02 ] @
Da li neko zna kako da se podesi Huawei HG520i za drugi STB ?

Pre par dana sam uzeo drugi STB , i naravno niko nije znao da treba da se prekonfigurise ruter.

Zvao sam korisnicki servis i rekli mi da odnesem ruter u telekom. Ali tu se javlja problem da niko od tehnicara nezna kako da podesi i cekaju instrukcije.
[ Peciki @ 05.07.2010. 15:46 ] @
xspeed,kazes da postoji mogucnost iptv na 3 tv?a kako je to moguce?
[ Peciki @ 20.07.2010. 21:38 ] @
ako nekome jos treba. uputstvo za podesavanje rutera za 2 stb-a

Code:
http://hotfile.com/dl/56417964/c31253b/Uputstva_HG510_i_520.rar.html
[ xspeed @ 21.07.2010. 20:26 ] @
ja sam odgovorio samo liku koji me proziva sto hocu da gledam na vise tv ,a iptv sam otkazao jel mi je preskupo da svaki mesec dajem jos 300 din vise za drugi tv
[ vlada84_jag @ 22.07.2010. 23:42 ] @
Citat:
Gost: xspeed,kazes da postoji mogucnost iptv na 3 tv?a kako je to moguce?



Evo ja radim u Telekom-u u tehnici i kazem da je tehnicki moguce pod odredjenim uslovima:

dakle zvanicno usluga treceg stb-a ne postoji i tesko da ce je biti u zvanicnoj ponudi.

Ako ne koristite internet, dakle hocete samo televiziju, moguce je ako imate dovljno kvalitetnu paricu, protok po jednom kanalu je 3,7Mbit/s , sem za FOX gde je 4 Mbit/s...dakle 4x3=12Mbit ukupnog protoka sto je moguce na odredjenom procentu parica.

To naravno ne znaci da vi sada uzmete od drugara jos neki stb i prikljucite i gle cuda nece da radi, naravno da nece jer na platformi nije omoguceno koriscenje dodatnih stb-ova ....

jos jednom APSOLUTNO JE MOGUCE i 3 stb-a ukoliko je parica dovoljno kvalitetna da to izgura...pozzz
[ Dennis @ 23.07.2010. 08:41 ] @
@Vlada

Imao sam jedan STB u početku i od drugara sam uzeo drugi STB i radilo je, a nije mi bila aktivirana usluga 2STB. Naravno, na njegovom STB - u sam imao kanale koje je on imao. Tako da, pretpostavljam, sada kad imam 2 STB - a mogu da uzmem i treći i da će raditi (parica mi je OK).
[ vlada84_jag @ 23.07.2010. 18:00 ] @
Citat:
Dennis: @Vlada

Imao sam jedan STB u početku i od drugara sam uzeo drugi STB i radilo je, a nije mi bila aktivirana usluga 2STB. Naravno, na njegovom STB - u sam imao kanale koje je on imao. Tako da, pretpostavljam, sada kad imam 2 STB - a mogu da uzmem i treći i da će raditi (parica mi je OK).



Radio ti je drugi zato sto je u startu vecini korisnika pusten protok od 8Mbit/s + internet i to je ono sto je svima koji su se prijavili za IPTV konfigurisano pa su svi novi korisnici pisali po forumima kako je protok podignut na recimo 10Mbit/s, ako su imali paket interneta od 1Mbit/s.....zato je odmah radio i drugi, ali ako na to nakacis i treci, nece raditi ..pozzz
[ vlada84_jag @ 23.07.2010. 18:52 ] @
pa zasto telekom ne uvede za one korisnike koji mogu da imaju 3stb,da imaju a oni koji nece moci da imaju,nikom nista...sutradan kad pocne HDTV isto nece svako moci da ima HD zbog parice...Zar telekom nikad nece uvesti opticke kablove koji ce omoguciti vise stb?

p.s. ako neko ima dva stb i uzme od nekog jos jedan stb obavezno neka javi da li rade 3 stb
[ Dennis @ 23.07.2010. 21:22 ] @
@Vlada

Rade mi dva STB - a i računar istovremeno! Ali kad na dva, nečega, pustim isti program :), jer ide preko multicasta. Šalu na stranu, u pravu si. Ja sam mislio da hoće raditi tri uređaja. Računao sam 3.7 x 3 = 11.1 i da ugasim privremeno ili smanjim net, ako baš bude štucalo. Naravno, sve ovo sam radio zbog eksperimenta, sigurno ne da bih ugasio net da bih koristio treći STB. Kaže "Error during videostart". Nego, ima li neka fora za IPTV neki "encryption code" sharing pa da svi kanali mogu da se gledaju na računaru u nekom programu, uz neki plugin...?
[ Stefan Jocic @ 24.07.2010. 01:00 ] @
Citat:
Nego, ima li neka fora za IPTV neki "encryption code" sharing pa da svi kanali mogu da se gledaju na računaru u nekom programu, uz neki plugin...?


To može već sada preko ProgDVB. Uputstvo ovde.
[ Dennis @ 24.07.2010. 07:03 ] @
Čovek je objasnio da su ovo slobodni kanali, nezaštićeni. Ja sam hteo da gledam sve kanale. Zbog toga sam tražio nešto (plugin recimo) što bi se ubacilo u STB i slalo podatke o ključevima na računar, a računar sam da dekriptuje zaštićene kanale. A pričitao sam celu temu.
[ Dennis @ 27.07.2010. 11:59 ] @
Vlado_84jag posto radis u tehnici telekoma,da li je telekom povezanoptikom?i akojeste zar onda ne bi trebalo da moze vise stb?
[ Dennis @ 27.07.2010. 14:57 ] @
Citat:
Gost: Vlado_84jag posto radis u tehnici telekoma,da li je telekom povezanoptikom?i ako jeste zar onda ne bi trebalo da moze vise stb?


Hehe, naravno da je sve povezano optikom ali između centrala, DSLAM-ova itd, a do tebe (krajnjeg korisnika) dolazi bakarna parica koja ima daleko manju propusnu moć od optičkog kabla, i upravo to ograničenje sprečava da se ponude dosta veće brzine tipa 50Mbit/s i veće, a doturanje optike (optičkog privoda) do krajnjeg korisnika (gledano veličinu teritorije i broja korisnika) nije nesto sto moze da se uradi za jedan dan, a pre svega nije jeftino, uzmi npr. mnogo razvijenije zemlje od nase npr. Austrija koja tek sada radi eksperimentalno optiku do svih korisnika u samo jednom naselju u Beču (tzv. optičko naselje )....


Naravno da je najlakše reći "što svima ne daju optiku i to će da radi" .... jeste ..to je super i to će stvarno da radi :-D ali ipak je potrebno neko tehničko znanje o svemu tome da bi se o tome pričalo, a ako ti se ponudi da ti se uvede optika i recimo kaze ti se ..lupiću..da to košta 1000 evra, da li bi platio? :)



Pozzzz





[ optix @ 27.07.2010. 15:27 ] @
Ljudi su nekada davali slican novac za uvodjenje telefona, tako da...

Nego, evo recimo da sam ja spreman da izdvojim taj novac za uvodjenje (znamo da nisi bas lupio cifru), jedino me malo vise brine sto za 5M treba da dam mesecno 325€ +pdv... Moze li neki 'best-effort' servis?

[ optix @ 27.07.2010. 16:27 ] @
uh al si ga reko...1000 evra za optiku...pa toliko smo davali do pre nekoliko godina...kako se SBB isplati da uvodi optiku koji ima manje korisnika nego telekom????valjda bi ta optika trebalo kad tad da se uvede...

a ako hoces da ti navodim primere gde ima optike evo ti sledeci linkovi:

telenor-norveska: http://www.telenor.com/en/news...aunches-tv-for-fibre-customers

portugalija: http://www.rapidtvnews.com/ind...l-has-731000-fibred-homes.html

spanija: https://www.t2comm.net/faq.php#tvservice uva kompanija nudi 8 set top boxa: How many TV's can I hook up?
There are limitations currently of about 8 TVs per strand of fiber brought to a home. Because of these limitations, additional fiber and equipment may be required if limits are exceeded. During the sales process, we will consult with you to establish specific needs for your installation to occur. Additionally, one set-top box is required for every TV.

aj sad mi kazi da u Evropi se ne razija u najvece optika...
[ optix @ 27.07.2010. 20:23 ] @
Citat:
Gost: uh al si ga reko...1000 evra za optiku...pa toliko smo davali do pre nekoliko godina...kako se SBB isplati da uvodi optiku koji ima manje korisnika nego telekom????valjda bi ta optika trebalo kad tad da se uvede...

a ako hoces da ti navodim primere gde ima optike evo ti sledeci linkovi:

telenor-norveska: http://www.telenor.com/en/news...aunches-tv-for-fibre-customers

portugalija: http://www.rapidtvnews.com/ind...l-has-731000-fibred-homes.html

spanija: https://www.t2comm.net/faq.php#tvservice uva kompanija nudi 8 set top boxa: How many TV's can I hook up?
There are limitations currently of about 8 TVs per strand of fiber brought to a home. Because of these limitations, additional fiber and equipment may be required if limits are exceeded. During the sales process, we will consult with you to establish specific needs for your installation to occur. Additionally, one set-top box is required for every TV.

aj sad mi kazi da u Evropi se ne razija u najvece optika...




1. kljucna rec kod cene optike o kojoj sam pricao je bila "lupam", dakle dao sam cenu bezveze
2. kljucne reci u tvom postu : Norveska, Portugalija, Spanija ... jel treba jos nesto da kazem? kljucna rec u nasem slucaju: Srbija
3. ko je rekao da se ne razvija?
4. Optika krece uskoro (vrlo uskoro) do nasih krajnjih korisnika, bice reci o tome...
[ ninjaz @ 27.07.2010. 21:13 ] @
Ako smo u mom naselju samo nas nekoliko spremni da platimo optiku do kuce (ostalima ne pada pamet da izdvajaju bilo sta, dosta im je 1Mbit ADSL i SBB kablovska), to nece da kosta 1000e po korisniku nego mnogo vise.
[ ninjaz @ 28.07.2010. 09:49 ] @
Krece vrlo uskoro?koliko to uskoro?u toku ove godine?znaci telekom srbija ipak ima planove da predje sa bakra na optiku do krajnjih korisnika?
[ ninjaz @ 28.07.2010. 09:56 ] @
p.s. ti rece da mnogo nerazvijenije zemlj enemaju optiku...a evo primera na koji mozemo samo da ...

http://www.portalanalitika.me/...856-telekom-optika-do-kue.html

Crnogorski Telekom nastavlja da realizuje projekat Optika do kuće, koji, kako je saopšteno iz kompanije, omogućava komfornije korišćenje postojećih sevisa sa velikim brzinama prenosa, kao i upotrebu budućih. Kompanija je projekat Optika do kuće pokrenula prošle godine i samo u tom periodu u njegovu realizaciju uložila 1,4 miliona eura.

Menadžer za tehnološke servise, Dušan Banović, kazao je da Telekom nastavlja sa tim projektom i da su osim građana Podgorice, optički priključak ovih dana dobili i stanovnici Bara, Budve i Herceg Novog. „Stanovnici određenih zona ta tri grada među prvima u Crnoj Gori u svom stanu mogu imati telefonske, internet i TV servise preko optičkog priključka. Na taj način im se pruža jedinstvena priliku da imaju najsavremenije i najkvalitetnije Tripl plej /Triple-play/ usluge“, rekao je Banović na konferenciji za novinare.

Pazi sad ovo: On je podsjetio da Optika do kuće omogućava krajnjim korisnicima velike brzine prenosa od 50 i više megabita u sekundi, kao i mogućnosti za gledanje HD /High definition/ sadržaja na više TV prijemnika u kući.

Da li ce nas telekom ikada ponuditi multiroom?rekao si vrlo uskoro?o kom vremenskom periodu pricamo?ova god?sledec god?5 god?
[ Dennis @ 28.07.2010. 12:40 ] @
Ne mora da se menja Mac adresa da bi se gledao IPTV na računaru.
[ Dennis @ 28.07.2010. 22:09 ] @
Citat:
Gost: Krece vrlo uskoro?koliko to uskoro?u toku ove godine?znaci telekom srbija ipak ima planove da predje sa bakra na optiku do krajnjih korisnika?



Pa naravno da ima planove, to sto javnost ne zna, ne znaci da se u Telekom-u nista ne radi i da se sedi skrstenih ruku, glavni problem kod vecine korisnika je taj sto mnogi misle da su Telekom dve zice koje izlaze iz necijeg zida ... :D


Optika...ove godine...
[ Dennis @ 28.07.2010. 22:27 ] @
da li tu spada samo Bg ili i drugi veci gradovi?i da li cemo ove godine imati brzi net i vise stb u iptv?
[ Dennis @ 28.07.2010. 22:35 ] @
p.s. mislio sam brzi net po povoljnijoj ceni...ali mene toliko i ne interesuje net koliko me interesuje iptv,tj multiroom,da li ce ove godine biti moguce vise od 2 stb da se uzmu po jednom pretplatnickom ugovoru u Nisu konkretno?
[ Cileinteractiv @ 29.07.2010. 00:51 ] @
Pre nekoliko godina u mom naselju su postavili podzemne telekomunikacione kablove. Sumnjam nesto da ce opet da kopaju. Tamo gde nema telekomunikacionih linija da postave optiku sasvim je u redu i ocekivano kao i u mestima gde je stara infrastruktura. Ovde gde su kopali pre dve godine i sve povezali nema sanse da ponovo rade samo da bi krajnji korisnici imali optiku. A to kako su podizvodjaci radili, to je posebna prica...
[ zivanicd @ 29.07.2010. 08:09 ] @
Do sada bi imali prave komunikacije u Srbiji... ovako nas je TS vratio u 80te...
Svasta... Telekom uvodi ADSL i to je kao BUM...

Sto se tice cena uvodjenja optike do krajnjeg korisnika necu ni da komentarisem... Dovedite prvo optiku do svakog GRADA...

U Rumuniji svaka supa ima optiku...

A sto se tice ozbiljne ponude pogledajte http://www.rdslink.ro
pa ce te da shvatite sta u stvari prodaju nasi provajderi a medju njima i TS...

u Rumuniji: 100Mbps internet + 1Gbps Rumunski exchange (razmena izmedju svih korisnika interneta u rumuniji) + 50 kanala IPTV + besplatno telefoniranje u rumuniji + besplatno zvanje na 2 mobilna broja = 27 RON = oko 6 evra :)


edit: Obrisam off topic



[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 16.08.2010. u 22:56 GMT+1]
[ zivanicd @ 29.07.2010. 14:11 ] @
Optika postoji do svakog grada, pa cak i do dobrog broja sela...pa sta mislite kako se distribuira adsl, iptv..sta vec...kako se povezuju dslam-ovi...obicnim kablovima? :)



[Ovu poruku je menjao Cileinteractiv dana 16.08.2010. u 22:58 GMT+1]
[ zivanicd @ 29.07.2010. 14:19 ] @
pa ok,omnd ajel cemo ove godine imati vise stb u iptv po jednom ugovoru npr u gradu Nisu?
[ Cileinteractiv @ 29.07.2010. 15:19 ] @
Za sada mogu 2 Stb-a. A to da je optika izmedju gradova i velikog broja sela je tacno. Znam pouzdano da je izmedju mog naselja, da ne kazem sela i grada postavljen opticki kabl.
[ Cileinteractiv @ 29.07.2010. 16:48 ] @
znam da moze dva stb,mene interesuje,posto je gost najavio ove godine optiku do krajnjih korisnika,da li ce ove godine biti ponudjeno vise od dva stb u iptv?
[ blaki @ 23.08.2010. 12:57 ] @
Citat:
ako nekome jos treba. uputstvo za podesavanje rutera za 2 stb-a




Imas li ti neki link na kome se ne treba registrovati da bi se preuzelo? Ako nemas, hvala ti, ali ja to sigurno necu preuzeti.

Pozdrav,

blaki.
[ mtopic @ 23.08.2010. 14:23 ] @
Heh, brate, samo klikni na REGULAR DOWNLOAD i sachekaj 60 sekundi da bi krenuo da skida. To je obichan file hoster, nema potrebe da se registrujesh...
[ blaki @ 23.08.2010. 16:40 ] @
Citat:
mtopic: Heh, brate, samo klikni na REGULAR DOWNLOAD i sachekaj 60 sekundi da bi krenuo da skida. To je obichan file hoster, nema potrebe da se registrujesh...


Hvala. Uradjeno. Nije da se pravdam ali iz nekog razloga mi Opera nije otvarala link u prethodnoj poruci, pa nisam dobijao odmah ovaj link. Sada sam samo kliknuo na ono sto sam sam citirao i sve je u redu. Jos jednom zahvaljujem.

Pozdrav,

blaki.
[ simkeclio @ 26.08.2010. 22:08 ] @
Moram da pitam ovde, ako je pogresan topic nek premeste gde treba...

danas sam na novi lcd prikljucio stbox(aminet 125, ili tako neki model) od telekoma, preko skart kabla, i dobijam zelenu sliku...

na starom crt televizoru sa dva skart ulaza ,dobijam zelenu na jednom, a normalnu na drugom ulazu..

na lcd-u imam samo jedan skart ulaz preko kojeg mi stbox daje zelenu sliku...

kako resiti problem.
hvala
[ simkeclio @ 29.08.2010. 14:06 ] @
gost,ima li novosti u vezi optike do korisnika?kada ce biti hdtv ponudjen?
[ akihm @ 01.09.2010. 15:31 ] @
Korisnik sam telekom adsl i iptv-a sa 1 stb-oksom i konekcijom na parici 8000/512. Interesuje me da li na ovoj postojecoj konekciji mogu da uzmem drugi stb-oks ili ce telekom morati da poveca konekciju na parici? Cisto da znam sta da trazim u telekomu. PozZ
[ akihm @ 01.09.2010. 21:19 ] @
kad bi telekom nudio 4-5 dodatnih stb ja bih odmah uzeo iptv,s obzirom da telekom ima optiku svuda i da moze lagano razvesti optiku do krajnjih korisinika,moze li onaj gost ili neko ko ima veze sa telekomom da kaze kad telekom namerava ovo uraditi?
[ mrsoje @ 11.09.2010. 16:52 ] @
Citat:
akihm: Korisnik sam telekom adsl i iptv-a sa 1 stb-oksom i konekcijom na parici 8000/512. Interesuje me da li na ovoj postojecoj konekciji mogu da uzmem drugi stb-oks ili ce telekom morati da poveca konekciju na parici? Cisto da znam sta da trazim u telekomu. PozZ


Trazi samo drugi STB (IPTV prikljucak) a Telekom ce povecati brzinu .
[ mrsoje @ 11.09.2010. 16:53 ] @
Citat:
Gost: kad bi telekom nudio 4-5 dodatnih stb ja bih odmah uzeo iptv,s obzirom da telekom ima optiku svuda i da moze lagano razvesti optiku do krajnjih korisinika,moze li onaj gost ili neko ko ima veze sa telekomom da kaze kad telekom namerava ovo uraditi?

Ne verujem da ce se to skoro desiti nije isplativo vuci optiku do svih pretplatnika.
[ mrsoje @ 14.09.2010. 12:25 ] @
jel zna neko mozda,da li ce telenor od januara kad pocne sa fixnom poceti odmah i sa IPTV?
[ rdragan79 @ 23.09.2010. 15:18 ] @
Ne vidim svrhu skremblovanja kanala narocito onih iz osnovnog paketa, koji svi placaju ili ce placati.

zbog toga sto oni koji koriste telekom ADSL (8/35), a nisu uzeli uslugu IPTV (8/37) ne mogu da uhvate stream.

Mozda ne bi bilo lose, da apelujemo na nas Telekom, ako su OPEN IPTV da to i budu, a ne samo da nas ogranicavaju na STB.
[ gagysa2405 @ 24.11.2010. 23:55 ] @
I ja sam baš prošetao po ponudama kod naših istočnih suseda Rumunije,Bugarske,Moldavije i šta reći za ovaj novac za kojimi dobijamo 4mb(oko 30 eura)kod njih dobijašinternet od 30 mb protoka ,Iptv i telefoniranje u zemlji a verovatno i u zemljama EU.
[ gagysa2405 @ 26.11.2010. 15:06 ] @
Ja sam išao do IPTV u Rumuniji, za 76 leva (2000,00 din.) imas i ITPV, 50mb net, besplatno telefoniranje i bežični net za notebook protoka 7,6mb.
Kod nas, konkretno moj primer, 1mb net, 1500,00 din, kablovska IKOM analogna(gora ne postoji) 725,00 din, i fixni oko 500,00 din bez zvanja Evrope plus Telenor Internet za laptop 1750,00 od 5GB "besplatnog saobraćaja", sve ukupno 4475,00 din.!!! Pa vidite gde mi živimo i šta radimo i kakav kvalitet usluge dobijamo za naš novac. O zapadnim zemljama ne treba ni da raspravljamo.
A što se tiče IPTV-a na dva tv, juce sam setovao bivšem kolegi HG520 i sve radi ok.
[ calexx @ 26.11.2010. 15:35 ] @
To kad Rumuni pređu na levove, sada malo teže. ;) Inače su to priče za paljenje, to su neke ponude sa optikom, u posebnim naseljima i pod posebnim uslovima. Obične ponude za normalno korišćenje se ne razlikuju preterano od naših, možda je za par nijansi bolja. Osim ako me neko ne demantuje konkretnim linkom, možda sam samo ja loše pronalazio dobre ponude.
[ calexx @ 28.12.2010. 19:56 ] @
Imam jedno pitanje u vezi dva tv.na koje nisam nasao ovde odgovor.Korisnik sam sbb,i imam dva tv, ali u dve kuce i udaljeni su jedan od drugog dvadesetak metara.Pitao sam u Telekomu da li je na toj daljini moguce postaviti dva tv uz placanje dodanog modema,ali nisu znali da mi odgovore.Pretpostavljaju da je moguce ali nisu sigurni na kojoj daljini je moguce.A inace SBBa mi je preko glave.kada je dinar padao,dizali su cenu na dva,tri meseca jer sve placaju u evrima.kada je ojacao digli su cenu "ZBOG RASTA CENA NA MALO"
[ calexx @ 02.02.2011. 23:01 ] @
Da pitam samo,posto citam evo celo vece,sta mi je potrebno za tv i komp,2 STB uredjaja,ili moze i sa jednim. Tnx
[ calexx @ 03.02.2011. 08:23 ] @
Može i sa jednim ... ako ti ne smeta da na oba gledaš isti program. ;)
[ packypfc @ 03.02.2011. 10:26 ] @
Pa valjda hoce da snima :) Sto bi placao telekomu jos jedan harac.
[ calexx @ 03.02.2011. 11:38 ] @
Pa nek snima ... a kada ne koristi IPTV, neka traži način da taj bandwidth prebaci na internet da i tu malo uštedi. ;) A oni nemaju pojma i nisu se setili toga. ;)
[ casper.link @ 03.02.2011. 13:15 ] @
Citat:
calexx:... a kada ne koristi IPTV, neka traži način da taj bandwidth prebaci na internet da i tu malo uštedi. ;)


Zar je ovo moguće? Čini mi se da je neko je ovdje na ES pisao da je to neizvodljivo.
[ calexx @ 03.02.2011. 13:32 ] @
Moguće je isto toliko koliko je moguće da sa jednim STB prati dva programa istovremeno. ;)
[ Dennis @ 03.02.2011. 14:47 ] @
@ simkeclio

Proveri AV kabl. Ja sam imao sličan problem kada mi se izvukao kabl iz STB - a.
[ Dennis @ 03.02.2011. 17:40 ] @
Pa valjda hoce da snima :) Sto bi placao telekomu jos jedan harac.[/quote]
ma pitam zbog klinca,j#bes rikording,ipak cu morati 2 STB-a,jer necu da me siluje sa njegovim crtacima,a ni da ja njega terorisem mojim kanalima.A harac i nije nesto,bar sam negde tako procitao da je 300 dindzi za drugi stb,ispravite me ako gresim.
[ Dennis @ 03.02.2011. 17:49 ] @
Pa valjda hoce da snima :) Sto bi placao telekomu jos jedan harac.[/quote]
ma pitam zbog klinca,j#bes rikording,ipak cu morati 2 STB-a,jer necu da me siluje sa njegovim crtacima,a ni da ja njega terorisem mojim kanalima.A harac i nije nesto,bar sam negde tako procitao da je 300 dindzi za drugi stb,ispravite me ako gresim.
[ Dennis @ 03.02.2011. 17:53 ] @
Citat:
Pa valjda hoce da snima :) Sto bi placao telekomu jos jedan harac.

ma pitam zbog klinca,j#bes rikording,ipak cu morati 2 STB-a,jer necu da me siluje sa njegovim crtacima,a ni da ja njega terorisem mojim kanalima.A harac i nije nesto,bar sam negde tako procitao da je 300 dindzi za drugi stb,ispravite me ako gresim.
[ Balkanboy1 @ 04.02.2011. 19:21 ] @
Da ne otvaram novu, mislim da je moje pitanje vezano za ovu temu.
Imam Telekomov IPTV, sa jednim STB-om i ovih dana sam nabavio jos jedan (van Telekoma), marke Motorola VIP1510. Pokusao sam da ga povezem umesto postojeceg, kojeg sam dobio od Telekoma, medjutim bez uspeha. STB radi, reaguje na daljinski, ali ocigledno ne moze da se nakaci na server, jer je verovatno setovan za nekog drugog provajdera.
Malo sam guglao i uspeo da udjem u konfiguracioni meni STB-a, ali sada nemam parametre za IP adresu, DHCP, Subnet mask itd.
Da li neko zna podesavanja i parametre STB-a za Telekomov IPTV? Sva ova muka je iz jednog prostog razloga, tj. hteo bih da gledam IPTV na 2 razlicita televizora, sa 2 STB-a, a da ne placam dodatnih par stotina dinara pretplate mesecno. Da li je neko probao nesto slicno (verujem da jeste) i da li je uopste moguce, bez prethodne "saglasnosti" provajdera?
Hvala na odgovorima,
[ Dennis @ 05.02.2011. 10:21 ] @
Dovoljno je da staviš IP adresu i masku, ne moraš gateway i ne moraš menjati MAC. Meni računar radi sa maskom 255.255.0.0 i 255.255.255.0. Ali sumnjam da će ti raditi zbog protoka i zbog eknripcije. Ne verujem da su ista podešavanja za Telekom IPTV i neke druge IPTV provajdere. U stvari, sigurno ti neće raditi, jer mora da postoji otvoren nalog za IPTV (PUK koji se ukucava prilikom prilikom inicijalizacije). Podešavanja koja su ovde su za nezaštićena dva kanala.
[ Dennis @ 12.04.2011. 11:28 ] @
pozdrav dali moze da se kaci ovaj iptv na drugi adsl provider npr u inostranstvu pozz
[ deks007 @ 18.06.2011. 17:31 ] @
Dalo ima negde uputstvo kako izvesti da se gleda IPTV na monitoru i TV -u ? Pozdrav !
[ deks007 @ 09.07.2011. 14:21 ] @
Dobio sam drugi STB, razvukao mrezu cca 25 metara, i nece da radi na drugom TV. Proverio kompletnu opremu:
Oba porta daju sliku na kracem kablu, duzi kabal (25 metara) ima ADSL tj na laptopu sam dobio internet.
Resetovao sam kompletnu opremu, i Huwaei 520C, oba stb, zameni i proverio oba stba i oba rade na kratkom kablu.
Nije mi jasno kako imam net na dugom kablu a nece IPTV.
Posle odziva Linux servera, dobija info da trazeni URL ne moze da se nadje.
U cemu je problem i zna li neko neko resenje?
[ calexx @ 09.07.2011. 14:50 ] @
Ne znam da li IPTV ima neka ograničenja ali za svaki slučaj proveri kabl. Da li je u pitanju gotov ili ručni rad, da li je odrađen po propisu ili odokativno što može mnogo da znači?
[ calexx @ 09.07.2011. 15:01 ] @
@calexx
Ako dobijem pun protok ADSL na tom kablu, kabal onda nije problem, oba kraja sam krimpovao na istu semu, dakle nije ni ukrste niti bilo sta drugo....
Ne vidim zasto nece da radi, jer po meni oprema radi ok....
Sta zanci "odradjen po propisu" ili odokativno????
Molim pomoc
[ calexx @ 09.07.2011. 15:11 ] @
Po kojoj šemi, običan pin2pin ili po nekom standardu? Ako je ono prvo, to će da radi kako-tako do neke dužine a posle će da počne da brlja.
Koji si raspored koristio?
[ calexx @ 09.07.2011. 15:22 ] @
narandzasta, narandzasto-bela, zelena, zeleno-bela, plava, plavo-bela, braon, braon-bela.

Vidim da su momci iz Telekoma koristili sledecu semu:
narandzasto-bela, narandzasta, zeleno-bela, plava, plavo-bela, zelena, braon-bela, braon

Koja je tacna?
[ calexx @ 09.07.2011. 15:28 ] @
Druze, najbitnije je da kako postavis boje na jednoj strani kabla, da tako budu postavljene i na drugoj strani kabla tj (konektora).
Standar boja je :
1.belo narandzasta
2.narandzasta.
3.belozelena
4.plava
5.beloplava
6.zelena
7.belobraon
8.braon
To ti je standard kod pravljenja mreznog kabla.
[ calexx @ 09.07.2011. 15:32 ] @
OK, idem da prekrimpujem....
[ calexx @ 09.07.2011. 15:35 ] @
Ako se postavi isto sa obe strane ali ne po ovom rasporedu, dobije se obićan pin2pin kabl koji će da radi delimično, takvi kablovi koje sam probao su radili do 20-30m dužine ali preko toga ili nisu ili su brljali. Kada se postavi ovaj (tj T-568B) raspored, ladno rade čak i preko 100m dužine koliko je maksimum.

Prepravi kabl prema tom iz Telekoma (koji naravno nisu oni pravili već su nabavili gotove) pa će vrlo verovatno da proradi. Osim ako IPTV nema neki limit za dužinu kabla od rutera do STB-a.
[ calexx @ 09.07.2011. 16:02 ] @
sa ovakvom semom boja koju sam postavio malopre, sam relativno skoro pustio komisji adsl net. duzina kabla je 75m!!!!
[ calexx @ 09.07.2011. 16:48 ] @
Radi, hvala puno...
[ calexx @ 09.07.2011. 17:36 ] @
Odlično, sada imamo jedno konkretno iskustvo za neki sličan slučaj.
Citat:
Gost: sa ovakvom semom boja koju sam postavio malopre, sam relativno skoro pustio komisji adsl net. duzina kabla je 75m!!!!
To jeste T-568B standard i kabl napravljen po njemu će da radi. Da nije tako nego neki proizvoljan raspored a sa obe strane kabla isto, verovatno ne bi radilo. U svakom slučaju je dobro što imamo još jednu potvrdu da je standard kod krimpovanja bitan i za IPTV.
[ shazalakazoo2 @ 01.09.2011. 15:06 ] @
Ja sam svoj drugi STB vratio istog meseca zbog njihove neozbiljnosti i nemogucnopsti da srede konstantno kocenje i blokiranje slike. Navodno svaki tv vuce po 4MBita a net jos 4 i kao dovoljno je jer je otvoreno 14Mbit ali u praksi to nije tako a oni ne znaju zasto se desava to tako da sam ga vratio i sada imam i kablovsku i iptv pa mogu da biram posto slepci iz telekoma ne daju HRT2, history i jos neke dobre kanale.
[ shazalakazoo2 @ 31.01.2012. 21:33 ] @
Da li bi mi neko malo bolje mogao objasniti ovu sliku,i reci mi kako da namestim iptv na komp?Koje portove sve lepo,video sam ovo vec na prvoj strani,al nije lepo detaljno objasnjeno za nas koji se ne razumemo bas tolko,hvala u napred...


[ bedazzled81 @ 01.02.2012. 01:29 ] @
Interesuje me da li osim scart izlaza iz iptv postoji i kompozitni(3 cinca)? Posto mi je scart prikljucak zauzet a kompozitni nije! Ako postoji samo scart izlaz da li sa onim adapterom (scart to composite svideo) to moze da se odradi? Ja sam nekad imao taj adapter al sada nikako ne mogu da nadjem da neko prodaje pa ako neko ima neki link da to moze da se naruci nek ostavi adresu?!
[ calexx @ 01.02.2012. 09:06 ] @
Ako nešto nije menjano, izlaz je sa specijalnim konektorom a kabl na drugom kraju ima scart. Najbolje rešenje bi bilo da nađeš kabl baš sa tim konektorom i izbegneš adaptere koji verovatno imaju gubitak. Ako ne, onda kabl koji ima ženski scart i činčeve ... ili taj adapter pa činč kabl mada mislim da su oni dosta loši.

Možda bi najbolje rešenje bilo da ipak iskoristiš originalni kabl i povežeš na scart a to što je sada tamo povežeš na kompozitne ulaze. Šta je povezano?

Mada je opet najbolje rešenje neki digitalni ulaz jer se ovako opet vraća na analogni signal.
[ bedazzled81 @ 01.02.2012. 13:22 ] @
Kako ja razumem ovaj adapter,ovo ide na scart od iptv a u adapter kao out idu cincevi??? Samo da li je ovo zenski ili muski nastavak,da li se slazu?





Opis proizvoda

Hama adapter 42357
Adapter SCART (muški) na S-Video i 3x činč (ženski)
IN/OUT prekidač
[ calexx @ 01.02.2012. 13:29 ] @
Kao što sam napisao, samo pod uslovom da sada box ima scart konektor a ne onaj mali okrugli kao što je imao kada sam to probao. I dalje preporučujem izbegavanje adaptera, bolje to drugo prebaci na činčeve a ovo neka ide na scart.
Hm, nešto mi se čini da je bilo i kabla za činč ili sam to pomešao sa nečim drugim.

Ima li ovde IPTV korisnika da reše dileme? ;)
[ calexx @ 01.02.2012. 17:47 ] @
Ja sam povezao IPTV sa TV-om preko SCART-a, pa onda iz TV-out činč na činč TV kartice.
[ Mile-Lile @ 23.02.2012. 08:01 ] @
Pošto je u toku akcija IPTV+CLick4, zanima me da li je moguće odmah uzeti dodatni STB uređaj. Dakle, drug bi uzeo Click4 + IPTV za 2 TV-a. On tvrdi da je obavezan promo period i tek kada on istekne moguće je poručiti dodatni STB? Meni je to nelogično i sporimo se oko toga, pa ako ima neko ko je upućen i voljan da odgovori bio bih mu zahvalan! Izvinjavam se ako je off topic ali mislim da nije...
[ Somborski_Fantom @ 18.10.2012. 00:18 ] @
Pozdrav, imam 2 stb (oba su od telekoma izdata).
E sad kako da povezem 2 televizora, jedan je uredno povezan a za drugi mi treba lan kabal da ga od prvog televizora (gde se nalazi ruter) povezem sa stb-om. Kuca je na sprat i to mi je ne izvodljivo. Da li bi mi radilo kada bi kupio i stavio jos jedan adsl ruter (jel za telefon imam odma pored tog drugog televizora) i spojio ga sa 2 stb-om? i kako bi trebao da podesim taj adsl ruter, ako uopste moze? Hvala
[ marko87 @ 06.12.2012. 20:48 ] @
Dokle se stiglo sa ovim? Ja sam pokusavao sa kloniranjem mac adrese, i hvatanjem adresa strimova preko wiresharka i jedino sto dobijem to je slika koja vecim delom zelena (kodek neki u pitanju???) i isprekidan ton, i teletekst koji radi.




[ Asim94 @ 23.01.2013. 17:51 ] @
Interesuje me da li mogu da povežem 2 stb-a na 2 tv-a? Imam 2 ista STB-a iz Telekoma (u full-u), jedan je regularan, a drugi ispod ruke, pa šta mislite, jel može il' ne?

Može odgovor i na mail: [email protected]

Pozdrav. :)
[ akihm @ 23.01.2013. 18:19 ] @
Nisam siguran ali mislim da Telekom treba da ti pusti dodatan protok kroz paricu da nebi doslo do gusenja i smetnji prilikom rada
[ pulja9 @ 26.01.2013. 19:13 ] @
Zaglavio sam nesto kod IPTV MAC Kloniranja, dali mozete da mi pomognete.

Dodajte me na skype: srbfantom1994 ili na facebook https://www.facebook.com/dragan.srb


Molim vas pomozite,mucim se 2 dana.
[ Dennis @ 26.01.2013. 22:35 ] @
@marko87

Ovo što si poslao liči kao da "hvataš" sliku dok ti drugi STB radi, tj. da imaš loš kvalitet slike zbog nedovoljnog protoka. Ovakvu sliku sam ja dobijao kada sam kačio treći STB na priključak koji ima omogućen protok za 2 STB i malo "jače" :). Mada potseća i na loše kodek. Probaj da uradiš isto kada je drugi STB isključen. Ili makar gledaj isti kanal, jer tako neće zahtevati poseban protok jer se multicastuje.

Inače, mislim da MAC nije bitna, jer sam ja uspevao da gledam IPTV i bez promene MAC adrese (sećate se, Atlas i Avala). Bilo je priče da su IPTV kanali kriptovani.
[ ludi_milojko @ 20.02.2013. 11:10 ] @
ko ima dreambox resivere na enigmi 2 moguce je gledati iptv na koliko hoces televizora bez ikakvih kablova.samo treba izvuci streaming linkove i ubaciti u resiver.
[ kibaee @ 16.02.2014. 11:55 ] @
Kako da povezem 2 TV na IPTV da gledam isti kanal???

Znaci imam TV1 i TV2, jedan STB IPTV i hocu isti kanal da povezem, moze li neko da napise ili nacrta sve jedno. HVALA

I sta mi treba od kablova
[ pevac983 @ 08.06.2015. 15:57 ] @
Citat:
Asim94:
Interesuje me da li mogu da povežem 2 stb-a na 2 tv-a? Imam 2 ista STB-a iz Telekoma (u full-u), jedan je regularan, a drugi ispod ruke, pa šta mislite, jel može il' ne?

Može odgovor i na mail: [email protected]

Pozdrav. :)

I mene muci ista stvar. Sad kad su ugasili ove predajnike prebacio sam caletu stb i mislio da odem i uzmem drugi za sebe. Posle mi dade komsija neki stariji stb koji on nije vratio kad je raskinuo ugovor. Moj prvi stb je Huawei neki crni, a ovaj je neki Dolby Laboratories- lici na pljosku za rakiju.
Sad sam povezao ovaj Dolbi, al mi izbacuje neku gresku i nece da radi.
Mislim da brzina neta nije problem jer i kad mi radi jedan tv imam brzinu preko 8 mega. Jedino ako oni iz centrale moraju da puste taj signal ili treba nesto oko rutera da nastelujem.

Hvala na svim informacijama