[ srdjanm3 @ 29.06.2009. 14:58 ] @
E ovako, imam sledeci problem pa ako neko zna resenje super...

Radim u firmi gde nam je skajp jedan od glavnih vidova komunikacije...i sada..kada mi neko posalje link ka nekom folderu na serveru lepo mi se otvori u windows exploreru i mogu da uzmem fajl iz foldera lako i da ga stavim u attchment maila ili sta vec..

e sada...ovo je sve radilo do verzije skajpa 3.6. nakon toga, sledeca verzija skajpa 3.8 je pocela te linkove da otvara u browsseru (opera) sto mi ne znaci nista i samo mi otezava rad... E, zato ja drzim na kompu skajp 3.6....medjutim s vremena na vreme se skajp sam updateuje (preko vikenda uglavnom) na 3.8...i onda svakog ponedeljka kad mi neko posalje link i kad mi se otvori u operi ja moram da odradim donwgrade skajpa na 3.6 ver. kako bi mi sve radilo lepo...

Da li neko zna kako da ovo onemogucim..da se sam updatuje skajp..i da mi ostane trajno verzija 3.6....

Sto se tice podesavanja probao sam sve...tamo u tools-options-advanced... pa ono...Notify...automaticaly download..etc..

Znaci trenutno je ukljuceno to Notify, a iskljuceno ovo automaticaly download it.... za obe opcije (i hotfix i new skype version)...

I jos nesto sam primetio...Pre jedno mesec dana...ovo sam radio svaki ponedeljak...a onda sam jednog ponedeljka uzeo uninstalirao skajp skroz, pobrisao sve iz registry-ja...i ponovo instalirao 3.6...onda je trajalo jedno vreme...medjutim sada opet pocelo svakog ponedeljka...

Sad sam se setio necega...imam na poslu i virtualnu masinu, i u njoj skajp isto...ali 3.6 verziju...da li je moguce da to pravi neki problem..

Hvala unapred.

Pozdrav
[ misk0 @ 29.06.2009. 16:37 ] @
Ne znam, ali skype svako toliko radi upgrade svog protokola i onda stare verzije koje nisu vishe kompatibilne sa tim protokolom bukvalno forsira na update ili ti ih ne dozvoljava da ga pokrenes ukoliko ne uradis upgrade. Mozda je sad jos taj neki period kad dozvoljavaju i staru verziju a od sutra ce da zabrane i neces moci vishe da se konektujes.
Ovo je samo moje razmisljanje, uzmi sa rezervom.
[ srdjanm3 @ 30.06.2009. 05:44 ] @
A jel postoji neka mogucnost negde u opcijama nesto da podesim da mu kazem da mi linkove otvara u exploreru...ili jos bolje total commanderu...Ima ona neka opcija "manage other program's access to skype" ..za cega to sluzi?

Pozdrav
[ misk0 @ 01.07.2009. 11:42 ] @
Uhm, mislim da ces na njihovom forumu ili supportu dobiti najbolje informacije vezano za to otvaranje linkova.
Ta druga opcija sluzi da dozvoli ili ne pristupanju podacima skype-a iz drugih programa (recimo lista korisnika, njihovi brojevi i e-mailovi) - nije ono sto tebi treba.
[ srdjanm3 @ 01.07.2009. 11:53 ] @
Aha...hvala...

Pozdrav