[ Kovacevic Vladimir @ 30.06.2009. 12:52 ] @
Interesuje me koju funkciju ima Vaš Arranger u muzičkoj produkciji.

Da li koristite njegove aranžmane u komponovanju, da li sami pravite MIDI file-ove, Song-ove, matrice (minus One) ili Vam Arranger služi isključivo za sviranje "in live"... ili kao Player za MIDI file-ove i Mp3 formate gotovih muzičkih mumera-pesama?

Pozdrav
[ Petar Djurdjevic @ 04.07.2009. 01:22 ] @
Malo mi je konfuzno pitanje,nisam siguran da sam razumeo.

Ovo zavisi od softvera do softvera,a mislim i od muzike kojom se bavis.
Koji seqvencer koristis?
[ Kovacevic Vladimir @ 04.07.2009. 07:15 ] @
Sequencer koristim.
I levi i desni, a ponekad oba istovremeno.

Šalim se!

Osnovno pitanje: da li se koristi Arranger?
A bilo je najmanje 4 inicijalna pitanja, a u pravcu produkcije muzike pomoću softwerskih mogućnost Arrangera.

Pozdrav
[ Kovacevic Vladimir @ 23.09.2009. 16:48 ] @
Po broju učesnika, zaključujem da se ne koristi arranger u muz. produkciji.

Sad, ili nas ima malo ovde na Forumu (arranger svirača),
ili ne poznajete dovoljno svoje arranger-e,
ili se ide lakšim putem, pa se izbegava "manualni rad"

Šteta.
Jer, svaki malo bolji arranger ima dovoljno mogućnosti izbora instrumenata, synthi boja, Drum set-ova (32), Bass sound (60) etc.etc.

Sve je transparentno, pregledno i vidljivo na Display-u, od korišćenja metronoma, praćenje svakog takta, kao i harmonija u svakom taktovom delu...
Znači...
Idealno za početnike da prave, komponuju svoje kratke 2-4-6-8 taktovske sequence i ujedno tačno saznaju sadržaj , jasnu formu u osnovi (ritam, bas, harmonija) i potom imali bezbroj mogućnosti za dodavanje melodije.

Na raspolaganju je i 16 kanalni sequencer.

Realno,
ima zagovornika, koji tvrde da muzički software-i koji se koriste u produkciji imaju daleko naprednije (gotove) ponude...
Takođe i onih, koji znaju da svaki arranger ima moćniji software, nego ovi programi što se koriste (da ne navodim imena).

Malo diskusije na ovu temu ne bi nam škodilo, naprotiv.

Pozdrav
[ wujaymarkoff @ 29.09.2009. 14:10 ] @
Svakako sam za koriscenje obe opcije, jer i jedna i druga imaju prednosti i mane.
Dobra klavijatura-aranzer sa kvalitetnim farbama, semplovima, sa dobrim dirkama i mnogo drugih opcija, pre svega kosta. Glavnu prednost vidim pri live nastupima, i donekle (mada ce to iskusnim forumasima zvucati smesno) u edukativne svrhe. Svakako da se i dobra produkcija moze odraditi na njemu (opet zavisi od marke i cene), ali vise kao neka idejna polaznica.
Softver ima svoje prednosti u vecoj kontroli raznih parametara (od izabira i podesavanja boja, automatizacije miksa, kontrole efekata, masterovanja zvuka). Ali bez kvalitetne podrske (dobar monitoring, audio interfejs, midi klavijatura i kontroler), zna da zakomplikuje stvari.

Pozdrav!