[ sheff @ 04.07.2009. 05:46 ] @
Imam jedno pitanje a vezano je za prijatelja mi. Naime covjek ima visu strucnu spremu (2 godine IT fakulteta), nema posao. Planirao je da upise i polaze neki od priznatih certifikata poput CCNA, MCSE, MCSA, MCDA, CEH, Sun system admin, CompTIA certifikati....
S druge strane ti certifikati zahtijevaju i finansijsko ulaganje a nemaju svi istu tezinu niti su potrebe na trzistu iste, npr. polaganje komplet CCNA dodje >500€ a moje misljenje je da on danas vrlo malo vrijedi jer ga skoro pa svak ima i slicno.

Sad, pitanje je koji od ovih certifikata imaju tezinu danas, odnosno koji certifikat odabrati - kako izvuci sto vecu korist (zaposlenje i sto bolja plata) sa sto manje novca?

[Ovu poruku je menjao sheff dana 05.07.2009. u 07:38 GMT+1]
[ Srđan Pavlović @ 04.07.2009. 06:00 ] @
CCIE, CCDE.

Kol'ko para, tol'ko i muzike ;)
[ Branko Santo @ 04.07.2009. 06:05 ] @
Ajde Kernel nemoj loziti coveka :)

Ako moze sam da savlada uz pomoc neta moj predlog MCSA i CCNA. Ono sto ce mu biti problem jeste da nadje posao bez ikakvog kontakta. Mi smo preko skole uklopili dosta polaznika sa firmama kojima su trebali odredjeni profili. Sa ovom kombinacijom je odlican u varijanti devojka za sve sto se najvise i trazi pa mozda i zanemare malo manjak iskustva ako se pokaze kao dobar potencijal.

Ispiti bi ga kostali $450 ako sve polozi iz prve. Kurs MCSA je oko 1.000e dok je CCNA isto toliko otprilike. Naravno sve moze od kuce ako ima materijale i zivaca.