[ MarioArt @ 04.07.2009. 11:07 ] @
Pitanje za eksperte...

Imam centralu Siemens Hipath i gateway iz naslova... U centrali je iskonfiguriran LCR i baca pozive na gateway uredno.. E sad, u gateway je dodana kartica drugog operatera, u gatewayu sam iskonfigurirao sve tako da pozivi prema mobilnim idu isključivo preko odgovarajuće kartice... ako je gateway zauzet, Hipath ga baca preko fiksne...

E sad, problem je kad je jedna kartica zauzeta, a druga slobodna.... ako slijedeći poziv ide prema zauzetoj kartici, dobijam znak zauzeća, a trebao bi ići preko fiksne... koliko sam shvatio, centrala vidi da je gateway slobodan i ona njemu proslijedi poziv, a onda ga on odbije jer je kartica zauzeta.... ima li kakvo rješenje?
[ mvojkan @ 05.07.2009. 20:58 ] @
U trankovima stavi da je samo jedan kanal jedna trank grupa, a drugi kanal druga trank grupa.Tako će sistem znati da ima samo jedan kanal na raspolaganju za određenu rutu.U LCR rutiraj saobraćaj normalno (npr. 098 na trank grupu THT i 095 na trank grupu VIP).Hipath šalje prema gateway po slobodnom kanalu, pa moraš još u gateway da staviš rutiranje, ali predpostavljam da si to već sredio.
[ MarioArt @ 05.07.2009. 22:38 ] @
Ma u gatewayu sam riješio i to funkcionira.. samo je problem što centrala pušta pozive po oba kanal... nisam znao da se može trunk grupa razdvojiti... pročačkaću po opcijama...pokušaću to ujutro onda...
[ MarioArt @ 06.07.2009. 18:18 ] @
Ćini se da radi... prejednostavno da se sam sjetim...

hvala majstore...
[ mvojkan @ 06.07.2009. 19:26 ] @
Nema na čemu.Zato i služe forumi da se ispomažemo.