[ Sal_e @ 08.07.2009. 15:50 ] @
Imam problem sa pregrijavanjem procesora Intel® Pentium® 4 Processors 3.00E GHz 800MNz, temperatura mi ide i do 80 stepeni, i razunar mi zaledi. A posto mi ovaj racunar sluzi samo sa download sa interneta (torrent, rapidshare...) mislio sam smanjiti brzinu procesora na nekih 2.00 GHz ili manje. Ali tu nastaju problemi, posto ne posjedujem znanje sa kojim bi to uradio zamolio bih vas da mi pomognete!

P.S. Izvinjavam se ako postoji slicna tema nisam je uspjeo naci.
[ JanJan @ 09.07.2009. 11:55 ] @
Zasto ne pokusas nesto drugo, recimo zameni kuler od procesora nekim boljim, ili mozda treba da se zameni ona pasta sto se stavlja
ispod procesora. Ja sam taj problem resio tako sto sam dodao jos jedan ventilator 12-sticu na donji deo stranice kucista da duva u
graficku, a jos jedan vent 8-icu sam stavio malo vislje ali sa zadnje strane kucista u visini procesora da izbacuje vazduh napolje.
Time sam uspeo da smanjim temperaturu procesora za 10-ak stepenia i primetio sam da su mi i temperature ostalih komponenti nize
nego sto su bile. Usput da napomenem da nikakav strucnjak nisam , cisto rezonovanje i dosta citanja na ovakvim forumima.
Za ovo sto sam ja uradio nisam potrosio ni 500 din. tako da mozes da probas i to bez spustanja brzine procesora, a kasnije ce se
vec javiti neko ako ti ovo nije dalo rezultate....

pretpostavljam da si skidao stranicu kucista i produvavao onu resetkicu iznad kulera....
[ Sal_e @ 09.07.2009. 12:36 ] @
Stavljao sam i novi cooler i tri ventilatora i novu termo pastu, i ne pomaze, nekad mi komp radi dan dva ne zablokira, a nekad odmah cim ga upalim zaledi, u biosu pogledam temperatura bude nekih 70-80 stepeni. Tako da sam to probao i ne pomaze.
[ Binary Mind @ 17.07.2009. 18:05 ] @
Koja je maticna ploca u pitanju? Na osnovu te informacije cemo znati kakve su opcijeu BIOS-u sto se tice underclocka i undervolta.
[ Sal_e @ 18.07.2009. 08:53 ] @
Maticna ploca je ASUS P4P8000S-X.
[ Binary Mind @ 18.07.2009. 15:37 ] @
Ne bi bilo nikakvo cudo da su maticna ploca, procesor a mozda i napajanje poceli da otkazuju. Proveri vizuelno kondenzatore na ploci (pogotovu u naponskom delu oko socketa) da se neki slucajno nije naduvao. Probaj sa drugim provereno ispravnim napajanjem. Sto se tice BIOS-a podesi AI Overclock Tuner na [Manual] i smanji FSB na 133MHz. To ce smanjiti frekvenciju procesora na oko 2GHz.
[ Sal_e @ 21.07.2009. 15:15 ] @
Hvala na pomoci, pomoglo je. Smanjio sam takt procesora na 2 GHz i radi super teperatura 50-55 stepeni i ne steka vise.