[ New Village DC @ 10.07.2009. 22:31 ] @
Dakle, zelim da mejlove sa nekih adresa, prihvatam direktno u neki od foldera, bez da ih ja pregledam u inboxu pa da ih onda manuelno prebacujem. Da li je to uopste moguce kod Jahua? Ako jeste zna li neko kako?

npr. Sve poruke koje stizu sa ovog foruma kao pracenje teme, da direktno idu u folder "elitsekjuriti email pracenje", ili za facebook slicna prica, itd.

Poz
[ Aleksandar Vasic @ 10.07.2009. 22:36 ] @
Postoji u email klijentima nesto tipa message rules gde podesavas npr ako email sadrzi u subject-u to i to uradi to i to, ako je sa te i te email adrese uradi to i to. Potrazi :)
[ New Village DC @ 10.07.2009. 22:39 ] @
hm... ti mislis na email klijente, ali ima li tako nesto i za webmail? potrazicu "message rules" na yahoo.
[ Aleksandar Vasic @ 10.07.2009. 22:46 ] @
Aha, izvinjavam se, tek sad sam procitao da se radi o Yahoo mail. Potrazi filtere, tako se barem zove u gmail-u
[ New Village DC @ 10.07.2009. 23:19 ] @
U pravu si, to se podesava u opcijama Filters. Posto nesto trenutno rade sa novom verzijom mejla, ta opcija je kod mene bila nedostupna.
Uspeo sam da podesim sve sto mi treba. Hvala.

-Yahoo daje mogucnost za postavljanje 100 filtera, za vise od 100 mora da se plati jaci paket.
-Bitno je da iz headera izvucete podatak za 'from', mada moguce je definisati i preko polja ''to'', kao i preko samog teksta poruke.

Pozdrav!
Nikola
[ Aleksandar...93 @ 11.07.2009. 02:26 ] @
Jel zna neko kako da to uradim na Live? [email protected]?
Hvala unapred...
[ New Village DC @ 13.07.2009. 04:33 ] @
Upravo sam proverio moj nalog na mail . live . com

Posle logovanja sa desne strane imaš Options, a zatim iz padajućeg menija More Options.
Kada se otvori strana sa opcijama, sa spiska odaberi: "Automatically sort e-mail into folders".

Onda se pojavljuje strana gde možeš da dodaš novi filter (new filter), i tu namestiš kako ti odgovara.

Pozdrav