[ clapton @ 16.07.2009. 18:37 ] @
konvertujem preko SM divx film (ubacim prevod), prebacim ga u tel ali kvalitet slike nikakav (pojavljuju se pixeli, bukvalno se nista ne vidi, a zvuk je u redu). ne znam u cemu je problem
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.07.2009. 18:56 ] @
Probaj da otvoriš taj isti fajl i na kompjuteru, da vidiš da li i on daje isto loš prikaz. Ako daje, onda je problem u loše odabranim postavkama kompresije.
[ clapton @ 16.07.2009. 20:00 ] @
nije u fajlu problem. evo sta se desi kad taj fajl pustim preko SM-a (isti slucaj i kad ga convertujem i prebacim na tel):



[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.07.2009. 20:34 ] @
Jesi stis'o screenshot :)

Problem je, ako dobro vidim, u tome što ti offsetuje sliku na levo?

Ako nije neka prastara mašina, pa da je problem do grafičke, u šta sumnjam, onda se verovatno codec koji SM koristi kolje sa nekim od kodeka koje imaš već instalirane na sistemu. Ja bih razmišljao u tom pravcu i probao da problem eliminišem na taj način.
[ clapton @ 16.07.2009. 20:43 ] @
nije stara masina :D
skinucu neku noviju verziju SM-a pa cu pokusati
hvala
[ clapton @ 16.07.2009. 22:39 ] @
a ima li nekakav program za konvertovanje u avi (ili format koji bi divx player na mobilnom tel. (N73) ucitao) ali da nije ni SM ni Divx Converter? naravno da moze i titl da se ubaci. sjutra putujem pa bih prebacio bar 1 film
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.07.2009. 23:33 ] @
A šta, i DivX Converter ti pravi isti problem?

Jedino da promeniš mašinu na kojoj to radiš...ako imaš neki laptop ili komšiju :)
Ili ako ti se da to raditi, da pobrišeš sve divx codece, pa da reinstaliraš SM.
[ clapton @ 17.07.2009. 01:38 ] @
divx converter nema opciju ubacivanja titla.
[ bobiska @ 17.07.2009. 08:01 ] @
Na ovoj tvojoj tužnoj sličici vidim da kao codec koristiš xvid. Ajde to podesi na ffdshow, pa probaj onda. Ako neće ni tako, natrpao si codece pa su u konfliktu. Meni radi po prvi put u karijeri sve živo što se tiče video konverta i produkcije jer sam poslušao savet sa drugog foruma: deinstalirao sve codece->restart->skinuo i instalirao CCCP codec pack (samo osnovni codeci za razliku od k-lite koji mi je yebo kevu)->skinuo i instalirao vobsub posebno. Od tada sve leti, a imao sam pre toga najviše problema sa SM i time adjuster-om.